Slavík si nenechal vítězství v 4X Pro Tour v Jablonci vzít

Historicky první závod světové fourcrossové série 4X Pro Tour skončil úspěchem českých bikerů. Na rozpálené jablonecké trati v JBC Bikeparku, v jednom z nejlepších fourcrossových závodů poslední doby, zvítězil Tomáš Slavík (RSP) před svým týmovým kolegou Švédem Felixem Beckemanem a Nizozemce Joostem Wichmanem (Rose Vaujany). Čtvrtým ve finále byl další Čech Hynek Strouha (CCC Cycling). Malé finále vyhrál Lukáš Měchura (Nukeproof).

Vítězové Šumavského MTB maratonu: Ulman a Škarnitzlová

Devátý závod největšího českého seriálu horských kol Kolo pro život se dnes odehrál na šumavském Zadově. Forma z minulého víkendu Matouši Ulmanovi (Česká spořitelna Specialized) zůstala a po 61 kilometrech se tak mohl radovat ze svého třetího trimfu v rámci seriálu. O 41 vteřin později projel cílem jako druhý Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek), patnáctý muž ze Světového poháru v Andoře. Třetím mužem v cíli pak byl Jan Hruška (Toyota Dolák).

Jobánek a Berková vyhráli Český pohár v Litvínově

Čtvrté a předposlední dějství Českého poháru v maratonu - Znovín MTB Cup vyhrál Jan Jobánek z týmu EP Energy Merida, který v Litvínově na 97 kilometrů dlouhém závodě strávil bez 17 minut celkem 5 hodin. Průběžný vedoucí biker Českého poháru Michal Bubílek (Kellys Bikeranch) dojel druhý, což mu stále zajišťuje průběžné prvenství v hodnocení nejvyšší české soutěže.

Letošní MTB Sudety Challenge vyhrál Tomáš Vokrouhlík

Devátý ročník etapového závodu MTB Sudety Challenge, který odstartoval minulou v neděli z polského příhraničního města Kudowa Zdrój, je v cíli. Bikeři během prologu a následujících 5 etap na česko-polských hranicích urazili 400 km a nastoupali 12000 výškových metrů.

4X Pro Tour - JBC 4X Revelations už dnes, sledujte LIVE

Světová série 4X Pro Tour se už dnes v podvečer rozjede v jabloneckém bikeparku JBC powered by Ghost. Jedná se o historicky první závod světové série 4X Pro Tour na českém území, ten nese název JBC 4X Revelations. Čtvrtý závod je rovněž předposledním podnikem letošní série, která vyvrcholí v polovině září v Leogangu.

02.08.2013 - Závody - Jan Nemec 4x 4x pro tour

Krušnohorský MTB Qwert maraton rozhodne o vítězi ČP

Čtvrtý a závěrečný díl Českého Poháru horských kol se jede zítra v nové lokalitě Meziboří u Litvínova, rozhodovat se bude o vítězi seriálu. Ten v tuto chvíli vede Michal Bubílek (Kellys Bikeranch), jen 40 bodů na něj ztrácí druhý Jan Jobánek (EP Energy Merida), Jakub Šilar (Cyklotrenink Giant) je třetí s mankem 90 bodů. Michalu Bubílkovi tak pro uhájení seriálového vítězství stačí v Litvínově dojet do třetího místa.

Pozvánka: Kupkolo.cz - Podkrkonošský maratón 2013

Příští sobotu 10. srpna 2013 proběhne v Lázních Bělohradu další ročník Podkrkonošského maratonu. Závodníci budou mít, jako každý ročník, možnost výběru ze dvou tras, buď méně náročný dlouhý okruh 50 km s převýšením 740 m nebo náročnější dlouhou trasu 90 km s převýšením 1850 m. Obě tratě vedou přes města Bělohrad - Hořice - Nová Paka - Bělohrad. V delší variantě vás navíc čeká náročný výstup na vrchol Zvičina (671 m.n.m.) a zároveň bikový sjezd. Start i cíl závodu bude v městském parku, kde pro vás bude připraveno zázemí s veškerým potřebným servisem.

Michal Kaněra vyhrál rh+ maraton a je krajským mistrem

27. července proběhl v Hlinsku rh+ MTB maraton, otevřené mistrovství Pardubického kraje v MTB maratonu, 4. závod Poháru Českomoravské vrchoviny 2013 a 3. Závod ivelo.cz marathon serie.

Trasa vedla 40km okruhem s převýšením necelých 800 metrů, převážně lesem a poli s minimem silnice, zařazeny byly i zajímavé technické pasáže a asi 10 m brodění. Určitou raritou hlineckého maratonu je závěrečný sjezd lesem okolo sjezdovky a pak divácky atraktivní závěrečné stoupání do půlky sjezdovky, kde byl umístěn cíl.

MTB Sudety Challenge 2013 je v polovině, vede Vokroulík

Devátý ročník etapového závodu MTB Sudety Challenge, který odstartoval v neděli z polského příhraničního města Kudowa Zdrój, je ve své polovině. Prolog a následujících 5 etap na česko-polských hranicích měří 400 km během nichž závodníci nastoupají 12000 metrů.

UCI žebříček MTB: Cink je už třetí, Češi celkově druzí!

Včera aktualizovaný žebříček UCI horských kol překonává z pohledu České republiky další historické milníky. Česko je totiž v hodnocení národů v disciplíně cross country mezi muži na druhém místě, na Švýcary ztrácí 1060 bodů! Hned 3 Češi jsou v první patnáctce: 3. Ondřej Cink, 6. Jaroslav Kulhavý, 12. Jan Škarnitzl. Žebříček vede Nino Schurter před Julienem Absalonem.

Dvanáctý ročník legendárního etapového závodu TransRockies odstartoval v sobotu v kanadském Fernie. České barvy letos hájí Petra Tlamková (Kupkolo.cz-TaG Cycling) a Milan Špolc (Kona Cycling Point). Úvodní etapa měla sice jen 33 kilometrů, vzhledem k převýšení 1600 metrů to však žádná procházka nebyla. Převážně singletrail, prudké výjezdy, technické sjezdy, 30°C.

Petra skončila třetí, Milan obsadil 9. místo. V dnešní 45 kilometrů dlouhé etapě Petra zvítězila, Milan si polepšil na sedmé místo. TransRockies mají před sebou ještě pět etap, stay tuned!

Pokračoval Becker Cup, příští týden bude mistrovství kraje

Klabavská sauna - po měsíční pauze pokračoval Junior Becker cup v Klabavě u Rokycan. Na startu se sešla stovka těch opravdu nejodolnějších bikerů, které neodradila ani teplota dosahující 37 stupňů, výsledky a další informaci naleznete zde: Beckercup.wgz.cz

Ondřej Fojtík vyhrál popáté italský Iron Bike

Český biker Ondřej Fojtík se po roce opět vrací z Itálie s vítězstvím v jednom z nejtěžších etapových závodů na horských kolech. Popáté v kariéře vyhrál Iron Bike, druhé místo vybojoval jeho mladší bratr Jan a třetí místo získal dřívější vládce Iron Biku Radoslav Šíbl, který tento drsný etapový závod vyhrál čtyřikrát v řadě.

SP Andorra: Výsledky DHI - junioři, ženy a muži Elite

Jen tři čeští sjezdaři se zúčastnili třetího podniku Světového poháru DHI v Andoře, který dnes uzavřel víkendová klání ve Vallnordu. Členové týmu SK Grafobal ale do předních pozic nepromluvili.

Rachel Atherton (GBR, GT Factory) ovládla závod světového poháru už potřetí v řadě, mezi muži byl nejrychlejší Francouz Rémi Thirion z andorského týmu Commencal.

Výsledky DHI junioři:
1. Michael Jones (GBR, FMD Intense) 4:23,644 min.
2. Loris Vergier (FRA, Lapierre Gravity) +0,468 vt.
3. Daniel Algarra Navarro (ESP) +6,122
42. Petr Čech (SK Grafobal) +1:08,240 min.
43. Dominik Lošák (SK Grafobal) +1:08,510

Světový pohár XCO v Andoře v České televizi

V České televizi na ČT Sport právě startuje záznam včerejších závodů elitních kategorií cross country, kde excelovali naši reprezentanti. Závodem vás provede Tomáš Lachman a Lukáš Vlach... Více zde: www.ceskatelevize.cz/porady/10110938667-cyklistika/213471291082109-svetovy-pohar-horskych-kol-andora/  a zde: www.ceskatelevize.cz/porady/10110938667-cyklistika/213471291082112-svetovy-pohar-horskych-kol-andora/

Matouš Ulman vyhrál KPŽ Praha - Karlštejn

Osmým dílem pokračoval seriál Kolo pro život na závodišti ve Velké Chuchli. Podnik s názvem Praha-Karlštejn České spořitelny v délce 53 kilometrů zvládnul nejrychleji domácí biker Matouš Ulman (Česká spořitelna Specialized). Bronzový medailista z českých šampionátů v maratonu i cross country zvítězil v seriálu letos podruhé, první triumf si připsal před měsícem a půl na Orlíku.

SP Andorra: Jan Vastl završil české úspěchy vítězstvím

Ani závěrečný závod dnešního programu Světového poháru XCO v Andoře nezůstal bez bez medaile pro Česko. Naopak! Junior Jan Vastl (Česká spořitelna Specialized junior) udělal za prosluněným dnem zlatou tečku. Čerstvý mistr republiky dosáhl svého nejcennějšího vítězství v čase 1:02:37 hod. před Novozélanďanem Samuelem Gazem a Italem Gioelem Bertolinim. Excelentní účinkování českých reprezentantů završil šestým místem český juniorský vicemistr Jan Rajchart (Specialized CZ).

SP Andorra: Ondřej Cink nestačil jen na Nino Schurtera!

Jestliže závod žen tvořila Kateřina Nash, mezi muži to byl Ondřej Cink (Multivan Merida). Dvadvacetiletý český šampion na nic nečekal a v druhém kole ve výjezdu zaútočil a svým soupeřům se vzdálil až na téměř půl minutu v polovině závdu. Náskok navýšil až na 40 vteřin v předposledním kole, pak začal ve skupince pronásledovatelů úřadovat mistr světa Nino Schurter (SUI, Scott Swisspower) a pomalinku vteřinku po vteřince stahovat. Do posledního šestého okruhu najížděl Cimbál přesně s půlminutou náskoku, na posledním mezičase ho pronásledovatelé stáhli o půlku a pod posledním výjezdem byli na jeho zadním kole....

SP Andorra: Kateřina Nash o vteřinu druhá, vyhrála Spitz

Další vynikající závod předvedla Kateřina Nash (Luna Pro), která jako jedna z mála na vysokou nadmořskou výšku nenaříkala, doma v Californii totiž žije v 1800 metrech nad mořem. Celý závod se držela v čelní skupině spolu s Evou Lechner (ITA, Colnago Südtirol), Gunn Ritou Dahle (NOR, Multivan Merida) a Sabine Spitz (GER, S. Spitz Haibike). Skupinka poctivě střídala na větrných pasážích, Katka byla hodně aktivní a vědoma si své výhody, pokusila se zaútočit ve stoupání v polovině předposledního okruhu. Rázem si vytvořila mírný náskok, který ale soupeřky v nájezdu do pátého - závěrečného okruhu zlikvidovaly. Další atak české bikerky přišel ve stejném místě, ten ale zachytila matadorka a dvojnásobná olympijská medailistka Spitz a dostala se před ni. Hlad po premiérovém vítězství ale hnal Katku dál a svůj boj nevzdala až do posledních metrů....