Pavla Havlíková skončila druhá na Superprestige

Skvělého výsledku dosáhla Pavla Havlíková (Telenet Fidea) ve třetím dílu seriálu Superprestige v Hamme-Zogge, kde nestačila jen na čerstvou vicemistryni Evropy Sanne van Paassen (NED, Rabobank Women Team). Třetí dojela Belgičanka Sanne Cant (NED, Rabobank Women Team).

Velmi slušný výsledek zajel i osmý Radomír Šimůnek, když se znovu vrátil do první desíky elitního startovního pole.

Nejúspěšnější jezdec historie cyklokrosového seriálu Superprestige Sven Nijs z Belgie vládne sérii i letos. Ani ve třetím závodu sezony v Hamme-Zogge nenašel přemožitele a potřetí zvítězil před Nielsem Albertem o 18 sekund, třetí skončil o další sekundu zpět Lars van der Haar z Nizozemí.

Na nejvyšším stupni v závodu juniorů a mužů do 23 let stáli bratři. Mezi juniory kraloval Matthieu van der Poel a v U23 David van der Poel.

Pražský cyklokros v režii táborských

Cyklokrosový závod O pohár městské části Praha 17 v Řepích ovládli závodníci táborského ČEZ CykloTeamu. Zvítězil Jakub Skála před svými týmovými kolegy Ondřejem Bambulou a Michaelem Borošem.
Svého premiérového pohárového vítězství v ženské kategorii se v devátém závodě Toi Toi Cupu dočkala Karla Štěpánová z týmu Kona Cycling Point. Závod juniorů vyhrál Karel Pokorný (Jonson Controls TJ Auto Škoda)

11.11.2012 - Závody - mesha cyklokros

Sedmdesát bikerů závodilo v pražských Řepích

Sedmdesátka bikerů ze zúčastnila zimní varianty XC závodu King of Prague v pražských Řepích. V závodě na hodinu a jedno kolo na místní cyklokrosové trati zvítězili Marek Kubánek z 2K Bike Clubu Odry a Ivana Pechoutová (The North Face Ladies).

10.11.2012 - Závody - mesha xc

Patnáct závodů čítá termínovka Kolo pro život 2013

Seriál Kolo pro život dnes zveřejnil předběžnou termínovou listinu na rok 2013. Staronovým závodem bude 7.9. 2013 Plzeňská padesátka. Naposlady se závody KPŽ v Plzni jely v roce 2006. Kolo pro život se tedy vrací do západočeské metropole po 7 letech. Plzeňská padesátka tak nahradí v roce 2013 padesátku v Jeseníkách.

Hermida se upsal týmu Multivan Merida na další 2 roky

Smlouvu na další dva roky a to ve svém dosavadním působišti, podepsal španělský biker Jose Antonio Hermida. Zprávu včera večer oznámil novinářům šéf týmu Multivan Merida Andy Rottler.

Čtyřiatřicetlietý Hermida obléká barvy Multivan Merida už od roku 2004, od té doby získal jeden titul mistra světa /2010 - Mont St. Anne/, několikrát se stal mistrem Evropy a hlavně byl v celkovém pořadí Světového poháru, za oněch osm let, vždy mezi prvními pěti!

V týmu, který vychoval mnoho mistrů světa včetně legendární Norky Gunn Rity Dahle bude nově působit i český biker Ondřej Cink, Thomas Litscher ze Švýcarska a také Nizozemec Rudi van Houts. A právě na spolupráci s mladými závodníky se Hermida těší nejvíce.

Nezapomeňte na podzimní klasiku: Giant Winter Trans Brdy!

Tradiční zimní cyklomaraton Giant Winter Trans Brdy o sympatické posezonní délce 44 kilometrů je pro vás připraven i letos. Tak si nachystejte zimní výbavu a přijeďte si dát poslední letošní MTB závod! Kdy? Už příští sobotu 17. listopadu.

Na stánku hlavního partnera závodu značky Giant budete mít možnost prohlédnout si a případně i vyzkoušet některé novinky Giant 2013, jako třeba Giant Anthem X 29er W nebo Giant Trance X 29er.

Vyhrajte na facebooku rám Giant

U příležitosti oslavy 40. výročí založení společnosti Giant probíhá na celosvětovém facebook profilu Giant Bicycles fotosoutěž „RIDE LIFE“ o rám Giant (silniční nebo bikový). Stačí do galerie nahrát fotku

DEMA 2013 online

Slovenský výrobce bicyklů Dema zprovoznil v těchto dnech svou kompletní nabídku novinek na internetových stránkách www.dema-bicycles.com.

Staň se tváří české cyklistické firmy Maxbike

Některé z vás by mohla zaujmout v současné době probíhající soutěžní akce, ve které český výrobce hledá cyklistu a cyklistku, nové tváře značky MAXBIKE.

Jubilejní desátý ročník největšího a nejsledovanějšího bikového etapáku ABSA Cape Epic zná svou trasu. Odstartuje 17. března stejně jako letos prologem ve vinařství Meerendal a z Citrusdalu povede sedm dní do vyzkoušeného Lourensfordu. Celkem 698 kilometrů a 15.650 metrů převýšení ...

Oprava výsledků z ME v cyklokrosu, Paprstka vůbec nejel!

Všechna média, včetně MTBS.cz, chybně uvedla u výsledků Tomáše Paprstky z ME v Ipswichi DNF čili nedokončil. Pravda je, že Tomáš se mistrovství Evropy vůbec neúčastnil, v oficiálních výsledcích na stránkách www.ip-cross.co.uk/cx/ přesto figuruje.

Juniorský mistr světa 2010 dal raději přednost závodu v rakouském Stadl-Paura, kategorie C2. A svůj první závod z mezinárodního kalendáře UCI hned vyhrál.

Kateřina Nash stříbrná i v nedělním Harbin Park Int'l

Po sobotní premiéře v letošní cyklokrosové sezoně, kde Kateřina Nash Luna Pro) dojela druhá, absolvovala hned v neděli svůj druhý závod - Harbin Park International v Cincinnati, tentokrát kategorie C1. A opět nestačila pouze na vítězku světového poháru v Plzni Katie Compton (Trek Cyclocross Collective), v cíli na ní ztratila minutu a dvacet vteřin. Bronz získala Kaitlin Antonneau (USA, Cannondale Cyclocrossworld).

Nový Specialized Concept Store v Ostravě vykraden

Zbrusu nový Specialized Concept Store v Ostravě už si na mušku stačili vzít nenechaví lapkové, naši redakci o tom informoval majitel prodejny Radim Kořínek:

"Dnes po obědě se nám vloupali do prodejny Concept store Specialized v Ostravě lupiči. I když zásahová jednotka byla na místě za 4 minuty po spuštění alarmu, zloději byli úspěšní. Odcizili nám dva klenoty z modelové řady S Works 2013. S-Works Stumpjumper FSR Carbon 29" (výr. číslo: WSBC 604071796H, barva - carbon/Black/wht) velikost L a S-Works Epic FSR Carbon 29XTR (Red/blk) velikost M. Kola jsou v hodnotě 395.000,- Kč. Štěstí v celém tom maléru měl Pavel Boudný, který měl na prodejně hned vedle ukradeného Epica svoje nové silniční kolo Venge, které mu chystáme na sezonu," píše Radim.

Jakékoli informace o zlodějích či ukradených kolech, prosím, posílejte na: radim.korinek@bikomatic.cz

Kateřina Nash už závodí, Pavla Havlíková nemocná

Zatím co se nejlepší česká cyklokrosařka Kateřina Nash (Luna Pro) vrátila po zranění kolene na závodní scénu, Pavla Havlíková (Telenet Fidea) musela, kvůli nachlazení, jeden z vrcholů sezony vynechat.

Kateřina do letošní cyklokrosové sezony doslova vlétla. Nevedla si totiž vůbec špatně. V závodě kategorie C2 v Covingtonu - předměstí Cincinnati  ve státě Kentucky nestačila pouze na vítězku Světového poháru v Plzní Katie Compton (USA, Trek Cyclocross Collective) za níž zaostala o pouhých 23 sekund. Bronz brala další Američanka Amanda Carey (Volkswagen Boise). Závod mužů, stylem start-cíl, vyhrál Ryan Trebon (Cannondale/CyclocrossWorld).

I přes nominaci na evropský šampionát cyklokrosařů do Ipswiche musela Pavla Havlíková zůstat doma a léčit se z nachlazení, které si přivodila na plzeňském závodě Světového poháru. Roli ženské týmové jedničky tak v Británii převzala lounská závodnice Martina Mikulášková....

Progress Cycle zahájil velký podzimní výprodej „2+1“

Hostivický cyklistický obchod Progress Cycle od včerejšího dne rozjel akci "2+1". O co jde? Vyberete si libovolné 3 kusy akčního zboží a ten nejlevnější kousek budete mít za pouhou 1 korunu! V nabídce bude zboží renomovaných značek jako CamelBak, X-Bionic, Tifosi, Zoic, Nema, Exel, Etxeondo a dalších. Přijďte se tedy vybavit na nadcházející zimní sezonu nebo nakoupit vánoční dárky.

Sleva se vztahuje na vybrané zboží, akce platí do 15. listopadu 2012 nebo do vyprodání zásob.

Politici podle průzkumu nejvíce holdují cyklistice

Jak sportují čeští politici? Přesně takovou otázku si během krajských a senátních voleb 2012 položil SportCentral.cz a uspořádal bleskový sociologický výzkum mezi více než 400 českými zákonodárci. Ukázalo se, že cyklistika u politiků jasně vede.

02.11.2012 - Závody - TomasGladis

Z Trans Germany bude BIKE Four Peaks

Německý etapový závod bude mít v příštím roce novou tvář, nové trasy i nový název. Závod, který jste dosud znali jako Craft BIKE Trans Germany, se bude jmenovat BIKE Four Peaks. Registrace na ročník 2013 bude spuštěna na internetu 27. listopadu 2012.

Nys vyhrál Koppenbergcross

Belgický cyklokrosař Sven Nys se dočkal prvního velkého letošního vítězství, když dnes vyhrál druhý závod belgické série Bpost bankTrofee (do letoška GVA Trofee). Prestižní Koppenbergcross v bouřlivé atmosféře rozhodl belgický šampion v závěrečném výjezdu, kde chladnokrevně nastoupil úřadujícímu mistru světa Nielsi Albertovi. Pro bronz si dojel další Belgičan Klaas Vantornout.
Závod žen vyhrála Britka Helen Wyman.

Dominik Nekolný: starší video a nový titul mistra Ameriky

Při příležitosti jarního focení s českým flatlandistou Dominikem Nekolným /DN: Ten co tančí s kolem/ vzniklo video, které se povedlo dokončit až teď. A při této příležitosti jsme se také Dominika zeptali, jak se mu v poslední době daří.

"Zakončil jsem letošní sezonu posledními závody v USA, které nesly název Texas Toast Jam. Den před závodama nám vykradli auto a vzali mi veškeré věci kromě kola. I přes to jsem postupoval z 4. místa a v neděli jsem nakonec závody vyhrál a tím se stal i mistrem Severní Ameriky."

Kulhavý třetím nejlepším sportovcem Dukly

Biker Jaroslav Kulhavý byl vyhlášen třetím nejlepším sportovcem armádního sportovního centra Dukla. I přes zlato z Londýna se mu v těžké konkurenci ostatních sportovců nepodařilo obhájit vítězství z loňského roku. Vždyť kdyby byla Dukla státem, v medailovém pořadí olympiády v Londýně by jí patřila 26. příčka. Před Keňou, Kanadou i Slovenskem.
Na trůnu Jardu vystřídala oštěpařka Barbora Špotáková, která v anketě získala 1371 bodů a vyhrála ji znovu po čtyřech letech. Druhý moderní pětibojař David Svoboda dostal 1330 bodů a třetí Jaroslav obdržel 1270 bodů.