Czech Team bojuje na ultramaratonu ve Švýcarsku!

V pátek 20. 8. 2010 byl ve 3 hodiny ráno odstartován velmi náročný 1001 km dlouhý non-stop ultramaraton okolo Švýcarska – Tortour. Náš 2-členný tým v obsazení Tomáš Celta a David Manďák se rozhodl ve 2 dnech zdolat nejvyšší průsmyky švýcarských Alp s celkem 15 000 m převýšením. Nejvyšší z nich, Passo Della Novena, leží ve 2.493 metrech nad mořem.

Karlovarskému AM bikemaratonu dominovalo Volvo Auto Hase

Ondřej Fojtík, Pavlína Černá, Jan Hruška a Petra Kottová. To jsou jména vítězů na trase 100 km a 50 km Karlovarského AM bikemaraton Škoda Auto.

Ježek získal čtvrtý titul mistra světa v časovce

Další velký úspěch pro českou cyklistiku zaznamenal několikanásobný paralympijský vítěz Jiří Ježek. Na mistrovství světa v silniční cyklistice hendikepovaných, které v těchto dnech hostí kanadské Baie-Comeau, zvítězil v páteční časovce jednotlivců a získal tak již čtvrtý titul mistra světa ve své kariéře.

Náročnou tratí, kde na závodníky čekalo nejen velké převýšení, ale i silný vítr, doslova prolétl průměrem 42,7km/h. O pouhých osm vteřin tak porazil svého největšího soupeře a obhájce titulu z loňského roku, Španěla Roberta Alcaideho. Třetí byl v kategorii C4 další španělský závodník Cesar Niera.

Števková a Kulhavý zvítězili v ČP ve Varech

Předposlední závod Českého poháru cross country v Karlových Varech znovu ovládli favorité, dosavadní lídři seriálu Janka Števková a Jaroslav Kulhavý.

Víkendové tipy

Centrem cyklistiky v Čechách budou tento víkend Karlovy Vary. Můžete tam vyrazit na pohárové cross country i dvanáctý závod seriálu Kolo pro život

20.08.2010 - Závody - mesha

Nominujte MTBS.cz v anketě Křišťálová Lupa 2010

Patý ročník čtenářské ankety Křišťálová Lupa 2010 – Cena českého Internetu si klade za cíl najít a ocenit nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého Internetu za rok 2010. Anketu pořádá server o českém Internetu Lupa.cz za podpory společnosti Nokia.
18.08.2010 - Závody - Jan Nemec

1000 km pro Domov Sue Ryder

Rozhodl jsem se ujet do zimy 1.000 km na kole a podpořit tak Domov Sue Ryder. Snad trochu odvážně si představuji, že na každý ujetý kilometr najdu sponzora. Celkem tak chci získat 100.000 Kč, to je 100 Kč na kilometr.

Karolína Kalašová se stala olympijskou vítězkou!

Osmnáctiletá bikerka týmu Scott Cycling Kolín zvítězila v konkurenci dvaatřiceti cyklistek na Olympijských hrách mládeže v Singapuru. Závod na 15,5 kilometru zvládla za 46:58 minut. O osm vteřin za sebou nechala úřadující mistryni Evropy z Haify, které ujela až v posledním kole.

V Brně se sejdou jednokolkaři z celé Evropy

Den ode dne se blíží největší jednokolkařská akce v Evropě v tomto roce. Od 18. do 22. srpna můžete vidět v Brně kompletní špičku z celé Evropy, ale i z jiných koutů světa.

16.08.2010 - Závody - Jan Nemec jednokolky

Pomozte zaplavenému severu

Vážení přátelé,
obracím se na vás s následujícím:

V době konání MarathonManského finále 7. - 8. 8. minulý týden se nad Lužickými horami přehnala nebývalá průtrž mračen s následnou bleskovou povodní. Ušetřena nebyla ani trasa Malevil Cupu....

16.08.2010 - Závody - Jan Nemec malevil cup

Novotný druhý na Hahnenkammu

Biker teplického Factor Bike Teamu Robert Novotný o víkendu úřadoval na tratích našich rakouských sousedů. V sobotu pomohl na štafetovém závodě Outdoor Trophy k šestému místu týmu Nutrend / AlpinePro a v neděli se přesunul do známého střediska Kitzbühl, kde se jelo na bájné sjezdovce Hahnekamm mistrovství Rakouska v závodu do vrchu. Svah, který je v zimě postrachem lyžařů tentokrát v opačném směru prověřil bikery. Robert Novotný potvrdil svou dobrou formu a do cíle se doslova vyškrábal na druhém místě, když nestačil jen na domácího silničáře Hanse Petera Obwahlera.

16.08.2010 - Závody - mesha robert novotný

ČTĚTE!! Krádež kol na Giant Vimperská 24

Zloději kol již přestávají mát jakékoliv zábrany. Na 24 hodinovém závodě GIANT Vimperská 24 byla z pátku na sobotu (6.-7.8.2010) odcizena 4 horská kola přímo z uzamčeného objektu uprostřed sportovního areálu. Jednalo se o úschovnu kol. Prosíme o pomoc každého, kdo by měl jakékoliv informace k nalezení kol či dopadení pachatelů.

Mladík Rauchfuss překvapil na Havex MTB Maratonu

Za velice solidního, převážně slunečného počasí, se v neděli jel ve Vrchlabí závod Havex MTB Maraton, kterého se zúčastnilo na 170 závodníků v kategoriích od nejmenších dětí až po šedesátníky.

Michal Lami vyhrál Horal Tour

Třídenní etapový závod dnes skončil ve slovenském Svitu. Poslední etapou bylo cross-country na krásném technickém okruhu dlouhém šest kilometrů. Nejlépe si s ním poradil Michal Lami, který zvítězil nad svým bratrem Františkem (oba Jump Sport Klub Košice).

16.08.2010 - Závody - Jan Nemec etapáky

Beer si odváží vítězství z iXS Cupu na Špičáku

Evropský pohár sjezdařů na sluncem zalitém šumavském Špičáku již oslavuje své vítěze, v obou elitních kategoriích zvítězili zahraniční závodníci.

15.08.2010 - Závody - Jan Nemec downhill

Druhá etapa Horal Tour s 2800 m převýšením

Třídenní etapový závod Horal Tour v sobotu v Nízkých Tatrách pokračoval druhou etapou.

15.08.2010 - Závody - Jan Nemec etapáky

Crankworx: Prokop zvítězil v Giant Slalomu

Michal Prokop (AGang) si po nevydařeném Dual slalomu na Crankworx spravil náladu šekem na 2.250 kanadských dolarů. Včera totiž vyhrál Giant Slalom na Double Vision dráze ve Whistleru.

Propršený Ještěd Tour vyhrál Ježek

Jedenáctý závod Kolo pro život, kterým byl Ještěd Tour Kooperativy vyhrál na dlouhé trase 90 km Václav Ježek (Alpine Pro Authot Team). Druhý dojel jeho týmový kolega Michal Plesník a třetí místo si z Liberce odvezl Svatopluk Janečka (Volvo Auto Hase). Ježek odjel svým soupeřům z dlouhé hned po startu se skupinkou, v které byli závodníci, co jeli padesátku. Zvítězil stylem start – cíl. Jeho náskok se vyšplhal až k sedmi minutám v cíli.

Češi uspěli na extrémní Outdoor Trophy

České čtyřčlenné týmy dominovali v závodě extrémních štafet v rakouském Lingenau. Je to vůbec poprvé v devítileté historii závodu Outdoor Trophy zvítězil v prestižní kategorii profesionálu český tým. Tento výrazný úspěch se dnes povedl čtveřici OpavaNet / Tilak ve složení: běžec Robert Krupička, paraglidista Jan Škrabálek, kajakář Tomáš Slovák a biker Jaroslav Kulhavý, který dovezl vítězství bezpečně do cíle.