SP Val di Sole 2010: Dvě medaile z fourcrossu

Val di Sole přineslo dvě medaile českým fourcrossařům, ve finále skončil Tomáš Slavík (RSP Racing) druhý a Michal Prokop (AGang) třetí. Závod vyhrál Švýcar Roger Rinderknecht (BMC), smutným finalistou se tentokrát stal úřadující mistr světa Australan Jared Graves (Yeti Fox Shox).

SP Val di Sole 2010: Kulhavý šestý

Historie se opakuje! Nino Schurter (SUI, Scott Swisspower) znovu porazil Juliena Absalona (FRA, Orbea) v závěrečném sprintu. Jaroslav Kulhavý skončil šestý.

SP Val di Sole 2010: Nash znou pátá!

Pověstné "azzuro" dnes doprovází pátý závod světového poháru v italském Val di Sole, po juniorech se na okruh vypravilo 102 ženy včetně čtyřech českých bikerek.

SP Val di Sole 2010: výsledky junioři

Velká škoda technických problémů Tomáše Paprstky..... nebýt jich, mohla mít Česká republika dvojnásobné zastoupení na stupních vítězů v ranním závodě juniorů. Bronz vybojovala Karolína Kalašová. Podrobnější reportáž připravujeme...

SP 4X: Kvalifikaci vyhrál Rinderknecht

O malé překvapení se dnes vpodvečer postaral švýcarský fourcrossař Roger Rinderknecht. V kvalifikační jízdě na zítřejší pátý závod světového poháru ve Val di Sole totiž porazil mistra světa Jareda Gravese a odsunul ho až na druhé místo, což u tohoto Australana nebývá zvykem.
Mezi nejlepších 64 závodníků se dostalo hned deset Čechů, z nichž nejlépe kvalifikační jízdu zajel Michal Prokop, který skončil třetí. Do kvalifikace neodstartoval Lukáš Měchura (Chain Reaction Cycles), který měl v tréninku nepříjemný pád a putoval na vyšetření do nemocnice.
Kvalifikaci na ženský závod vyhrála Holanďanka Anneke Beerten, jediná česká zástupkyně Tereza Votavová (Shaman Racing) se do zítřejšího finále nepodívá, skončila jedenáctá a postupuje jen osm nejrychlejších.

30.07.2010 - Závody - mesha

Celkem 43 českých bikerů ve Val di Sole!

Celkem 43 českých bikerů se tento víkend představí v italském Val di Sole na pátém, předposledním dílu letošního seriálu světového poháru.

Jill Kintner sjezdařkou

Americká bikerka Jill Kintner potvrdila, že se už do letoší fourcrossové sezony nevrátí a to ani na světový šampionát v kanadském Mont Sainte Anne. Přesto se na mistrovství světa ukáže. Osmadvacetiletá závodnice totiž nejen že změnila před letošní sezonou tým a přestoupila do celku Team Transitions, ale také dala na rok vale fourcrossu a bikrosu a specializuje se na sjezd. "Chtěla jsem zkusit něco nového a zatím se cítím skvěle. Sjezd si užívám. Mám ráda jeho technickou stránku a líbí se mi i rozmanitý trénink." nechala se slyšet pro server Cyclingnews.
Trojnásobná mistryně světa a držitelka olympijského bronzu z Pekingu vyhrála v červnu i americký šampionát, čímž splnila nominační kritéria pro mistrovství světa a v těchto dnech svou účast oficiálně potvrdila. Dalo by se říct, že kráčí ve stopách Briana Lopese, který ukončil svou fourcrossovou kariéru a vloni startoval na sjezdovém MS v Canberře.

29.07.2010 - Závody - mesha jill kintner

Víkendové tipy

Páté pokračování světového poháru XC, DH i 4X v italském Val di Sole nebo další ze závodů Kola pro život na Zadově. To jsou hlavní víkendové tipy.

29.07.2010 - Závody - mesha

Central European Cup 2010 jde do finále

Central Europaen Cup – CEC neboli Středoevropský pohár vrcholí za pár dní (7.8.2010) finálovým závodem v Ostravě v rámci Ostravského Chachara UCI C2.

Získejte tričko zdarma na Podkrkonošském maratonu

Přihlaste se a uhraďte startovné do 8.8. a získejte levné startovné a tričko v hodnotě 490,- zdarma!

Další etapa pro Trundu

Třetí etapa IronBiku zavedla bikery do Torre Pellice za západním cípu Itálie. Dlouhou etapu s jedním měřeným úsekem projel nejrychleji Španěl Sánchez, a to za sedm hodin a osm minut.

Kdo bude Mistrem Plzeňského kraje MTB ?

Předposlední zastavení letošní série 10ti závodů Plzeňské amatérské ligy MTB - Becker cup se chystá první srpnovou neděli do Stupna. A nebude to závod obyčejný....

28.07.2010 - Závody - Jan Nemec

Trunschka nadále vede IronBike

Druhá etapa ze San Damiano Macra do Barge měla stejně jako ta včerejší jeden měřený úsek. I tentokrát byl vítězem etapy vyhlášen český závodník, tentokrát Ondřej Fojtík (Volvo Auto Hase). Ten dnešní "erzetu" projel za 5:05:45 a včetně neměřených přejezdů strávil na kole osm a čtvrt hodiny! Tomáš Trunschka (Caffe Nannini) ale nadále vede celkovou klasifikaci - po včerejším vítězství si dnes připsal druhý nejlepší čas. Třetím nejrychlejším byl dnes Španěl Sánchez, který v celkovém pořadí "rozhodil" český trojblok a je průběžně třetí. Za ním je na čtvrtém místě celkově Radoslav Šíbl (Bikezone.cz/MRX), který pomyslnou bramboru vybojoval i v etapě.

Výsledky soutěže s Galaxy

Odpověď na soutěžní otázku pro účastníky 4. závodu Galaxy Série maratónu Trek Přes tři vrchy Vysočiny zní: jihočeská značka Galaxy montuje na své modely Proteus a Sirius sériově vidlice FOX, jejichž dovozcem je i výrobce kol Galaxy společnost CykloŠvec s.r.o.
Ze správných odpovědí byl vylosován e-mail Petra Šulce z Tálína, který se tedy stává vítězem dresu Galaxy.
Také pro účastníky dalšího závodu Galaxy Série, kterým bude Trek Krakatit Dobříš, chystají partneři seriálu atraktivní soutěž.

27.07.2010 - Závody - mesha

Prolog MTB Challenge vyhrál bulharský Belgičan

V neděli 25. července ve dvě odpoledne zahájil v polských lázních Duszniky Zdroj prologem polsko – český etapový závod Sudety MTB Challenge 2010.

26.07.2010 - Závody - mesha

Na závodech se kradlo

Zdá se, že na závody se o víkendech nechystají jen závodníci, ale také zloději. Jinak si nelze vysvětlit nárůst krádeží kol na závodech v posledních týdnech.
O tomto víkendu se na 24 hodinovém závodě v Berouně ztratila hned tři kola. Jedním z nich je sytě oranžový RB Speedster osazený sramem X.9, klikami Truvativ, oranžovými výplety a GPS Garmin na řídítkách. "Pokud byste tento specifický bike zahlédli, prosím volejte policii..." prosí majitel.
Další kolo - celoodpružený Scott Spark 10 byl ukraden na nedělním maratonu Okoloústí. V mžiku zmizel od ToiToiek i s batohem a klíčky od auta uvnitř.
Rada je jasná: Nespouštějte své kolo ani na moment z dohledu!

Češi vládnou italským Alpám

Prolog a první etapu má za sebou italský IronBike. V úvodním prologu, který se jel v ulicích městečka Entracque, zvítězil Španěl Ismael Ventura Sánchez. Druhé místo obsadil Ondřej Fojtík, který v Itálii startuje za Bocyc.eu, a třetí byl Jan Novota (Fun Bike Team Ústí nad Labem). Prolog je však pouhým rozjetím, jeho výsledky nemusejí nic znamenat, a tak mnohem více napověděla nedělní první etapa z Entracque do San Damiano Macra. A tu Češi doslova opanovali.

Horák vyhrál maraton Okoloústí

Osmý závod série Cyklomaraton Tour 2010 startoval z Chabařovic nedaleko Ústí nad Labem.

26.07.2010 - Závody - mesha martin horák

Tričko Specialized Sudety 2010 zdarma!

Šestnáctý ročník MTB marathonu Specialized Sudety Tour 2010 se uskuteční 11. září a je opět finálem Českého poháru XCM Znovín MTB Cup 2010.