okolohradce06

Na zcela nové trati se pojede letošní ročník Rock Machine Okolo Hradce, pokud se chcete dozvědět více, ZDE je hradecká vizitka...

31.05.2006 - Závody - Jan Němec

SP DH 2006 No. 2

Australan Sam Hill (Iron Horse) a domácí Tracy Moseley (Kona Les Gets) dominovali druhému sjezdovému svěťáku ve Skotsku. Našim se nedařilo. Maroši 32. Hynčica 56.

28.05.2006 - Závody - Petr Bureš

kralsumavy06_vysledky

Kristián Hynek se stal letošním Králem Šumavy! Blátivou 101 km dlouhou trať zvládnul za 4:35hod, o 6 min rychleji než druhý Véna Hornych (Rock Machine Cyklomax) a o 10 min než třetí Pavel Zerzáň, Kristiánův kolega z týmu Česká spořitelna MTB. Mezi ženami byla nejrychlejší Jana Kábrtová z celku Rock Machine Cyklomax. Na krátkého Krále (73km) se vydal a ve vítězství proměnil stříbrný olympionik z Turína Lukáš Bauer v barvách Author. V týdnu se můžete těšit na fotografie Markéty Navrátilové. Výsledky naleznete ZDE

28.05.2006 - Závody - Jan Němec

Fotrt William 2006 4X

Michal Prokop (Author) potvrdil dominantní postavení ve světovém fourcrossovém poháru a ve Skotsku porazil svého největšího soka Briana Lopese (GT). Třetí skončil Australan Chriss Kovarik (Intense). Ženy vyhrála po souboji v cílové rovince opět Američanka Jill Kintner (GT) před naší Janou Horákovou (RB) a další Američankou Tarou Llanes (Giant).

27.05.2006 - Závody - Petr Bureš

spxc0406_news

Fort Willliam: před malou chvílí skončený závod světového poháru XC, v pořadí již čtvrtý, opět vynesl zlato Julienu Absolonovi (FRA, Bianchi Agos), stříbrný skončil Španěl Jose Antonio Hermida (Multivan Merida) a bronzový Švýcar Florian Vogel (Swisspower), 41. Václav Ježek, 48. Tomáš Vokrouhlík (oba Česká spořitelna MTB), 75. Jiří Friedl (Merida Biking), výsledky . Gunn Rita Dahle (NOR, Multivan Merida) se nevyvarovala defektu a všemi očekávané vítězství tentokrát musela přenechat stájové kolegyni Němce Nine Gohl, druhá skončila Kanaďanka Marie-Helene Premont (Rocky Mountain) a třetí Ruska Irina Kalentieva (Topeak), 21. Tereza Huříková (Česká spořitelna MTB), 47. Kateřina Nash-Hanušová (Luna Women), výsledky

27.05.2006 - Závody - Jan Němec

Fort William 4X kvalifikace

Ve včerejší podvečerní 4X kvalifikaci na SP ve Fort William úřadovala česká 4X mafie. Michal Prokop (Author) vyhrál kvalifikaci, jediný se dostal na 240 metrů dlouhé trati pod 24 vteřin. Druhý se umístil Kamil Tatarkovič (Kona Les Gets), 9. Lukáš Tamme (Author), 33. Michal Maroši (R.S.P.). Mezi ženami skončila Jana Horáková na 3. místě. Dnes v 19 hod. startuje finále.

27.05.2006 - Závody - Michal Pick

malevil_tv

Malevil v televizi!! Magazín Kolo pro život s reportáží z Kooperativa Malevil Cupu 2006 můžete shlédnout na programu ČT4 Sport v těchto časech: pátek 26. 5. v 17:50, pátek 26. 5. ve 22:20, sobota 27. 5. v 8:00.

26.05.2006 - Závody - Petr Dědina

kralsumavy06_bauernastartu

V sobotu 27.5. odstartuje z klatovského náměstí již 13. ročník nejpočetněji obsazeného marathonu v Česku Author Král Šumavy. Na start krátké trati se dle všech informací postaví i stříbrný medailista z Olympijských her v Turíně Lukáš Bauer v dresu Author teamu! Fotografka Markéta Navrátilová bude na místě dokumentovat celé dění, na její obrazové podání se potom můžete těšit příští týden na MTBS.cz

24.05.2006 - Závody - Jan Němec

spa06_ct4sport_zaznam

Půlhodinový záznam světového poháru na ČT4 Sport! Díky týmu Merida Biking, který pozval štáb ČT na světový pohár XC do Spa si budete moci ve čtvrtek 25.5. od 17:50 a v pátek od 13:45 a 19:00 vychutnat bikovou půlhodinku!

23.05.2006 - Závody - Jan Němec

GelACTIV 4X Cup No.1 2006

Zahajovací závod letošního českého fourcrossového GELACTIV poháru vyhrál momentálně nejlepší světový fourcrossař (lídr UCI 4X rankingu) Michal Prokop (Author). Po vyhrané kvalifikaci si ve čtyřech jízdách poradil se všemi svými soupeři systémem start-cíl a v jízdě poslední, finálové, za sebou nechal druhého Tomáše Slavíka (GT Czech), třetího Lukáše Tammeho (Author) a čtvrtého Michala Marošiho (R.S.P.)

Nově přejmenované kategorii Expert (loni Hobby) kraloval v Václav Weber který ve finálové jízdě porazil druhého Tomáše Lukšana a třetího Jakuba Pytlíka.

21.05.2006 - Závody - Petr Bureš

spxc0306_news

Na rozbahněné trati na belgickém okruhu F1 ve Spa se dařilo zejména našim ženám, ve třetím závodě světového poháru dojela osmá Kateřina Nash-Hanušová (Luna Women's) se ztrátou 7:53 min na vítěznou Norku Gunn Ritu Dahle (Multivan Merida), špičkový výkon se podařil i Tereze Huříkové (Česká spořitelna MTB), která po defektu v posledním kole spadla z desátého místa na konečné sedmnácté. Julien Absalon (Bianchi Agos) potvrdil skvělou formu z Madridu a opět vyhrál, před Španělem Hermidou a Švýcarem Nafem (oba Multivan Merida). Václav Ježek (Česká spořitelna MTB) to v bahně umí a tak skončil z Čechů nejlépe - 40. místo, těsně před Jaroslavem Kulhavým (Michelin) na 42. místě. Kompletní výsledky ŽENY : : MUŽI

21.05.2006 - Závody - Jan Němec

cpmx0206_blesk

Ivan Rybařík (KHS.cenytisku.cz) se stal vítězem Kolem Mostu - Lannutti AStrans bike 2006, druhého závodu Budvar Marathon MTB Cupu. Ivan opět prokázal, že mu mostecká trať sedí a s náskokem zvítězil před domácím Tomášem Trunschkou  (AS Trans KL Sport Most) a Radkem Dítětem (ČS MTB). I přes problémy se šaltrem zvítězila v kategorii žen Alena Dymlová (Giant), druhá příčka patří Barboře Radové (Profil KTM) a třetí Petře Kottové (RockMachine Cyklomax). Kompletní výsledkové listiny jsou k dispozici ZDE.

20.05.2006 - Závody - Petr Dědina

DMJ dirtovací závody

Dovolujeme si pozvat všechny bikery, kteří rádi používají svá MTB k překonávání gravitace a získávání co největší letové výšky do Přerova, kde se v neděli 21. května uskuteční první závod ČP-4X a spolu s ním taky první díl ze seriálu Dirt Mountainbike Jam, a.k.a. DMJ 2006.
Jak už z názvu vyplývá, bude se jednat o dirtový závod určený výhradně pro MTB jezdce (26“ a 24“), který se pojede formou jamu.
Jamovat se bude na dvou doublech s umělými odrazy od firmy Park Pilot a hliněnými dopady od firmy planeta Země a syn, což zaručuje velice kvalitní polítáníčko. Další info najdete na : www.author-gang.cz

19.05.2006 - Závody - Petr Bureš

UCI ranking 18.5.2006

Michal Prokop vévodí aktuálnímu pořadí UCI v disciplíně fourcross. Na dalších místech jsou seřazeni 2. Roger Rinderknecht a 3. John Kirkcaldie. Další naši : 5. Kamil Tatarkovič, 15. Lukáš Tamme a 35. Michal Maroši. Komplet ranking najdete ZDE. Ženám dominuje Jill Kintner. Komplet ZDE. Downhillovému žebříčku momentálně kraluje Michael Hannah před Samem Hillem a Nathanem Renniem. (38.Adam Vágner, 110. Michal Maroši, 129. Vlasta Hynčica) Komplet ZDE. Ženám sjezdařkám pak kraluje Tracy Moseley. Komplet ZDE.

18.05.2006 - Závody - Petr Bureš

trans Brdy 2006

Organizátoři letošního maratonu Trans Brdy, který startuje tuto sobotu, zahajují tradici třídenní cyklistické akce. Tradiční jednodenní podoba cyklomaratonu Trans Brdy tímto rokem končí. Od příštího roku je závod součástí cyklistického víkendu v Letech. Na start maratonu se postaví esa jako Ján Svorada a jeho kolegové z týmu Grisoft XCR, Kristián Hynek (Česká spořitelna MTB) nebo Ondřej Lukeš (Johnson Controls AŠ). Více informací naleznete ZDE

18.05.2006 - Závody - Jan Němec

ucizebricek1605006

Dle dnes aktualizovaného žebříčku UCI v disciplíně Cross Country vede Julien Absalon (FRA, Bianchi Agos), nejvýše postaveným Čechem je na 45. pozici Milan Spěšný (Merida Biking).... komplet ZDE. Ženám kraluje Norka Gunn Rita Dahle (Multivan Merida), nejlepší zástupkyně Česka Kateřina Nash-Hanušová (Luna Women's) je na 42. místě.... komplet ZDE

16.05.2006 - Závody - Jan Němec

galaxyserie0206

Vítězi 5. ročníku Galaxy bikemaratonu Prachatice se stali Tomáš Tvrdík (Michelin MTB team) a Eva Hašková z Plzně. Na kratší, 42 km trati vyhráli domácí prachatičtí jezdci Matěj Nepustil (ČS MTB II) a Jana Valešová (Galaxy Anlen Prachatice), oba věkem ještě v kategorii kadetů! Podrobnosti ze závodu, kompletní výsledky a fotografie naleznete ZDE

14.05.2006 - Závody - Petr Dědina

madrid06_vysledky

Žádná velká překvapení se nekonala na druhém závodě SP cross-country v Madridu, jak z pohledu favoritů, tak z pohledu našich. Ženy: 1. Dahle (NOR, Multivan Merida), 2. Fullana (ESP, Spiuk Illes Balears) 3. Kalentieva (RUS, Topeak), 28. Kateřina Nash-Hanušová (Luna Women's), 46. Tereza Huříková (Česká spořitelna MTB). Muži: 1. Absalon (FRA, Bianchi Agos), 2. Christoph Sauser (SUI, Specialized), 3. Naf (SUI, Multivan Merida), 38. Milan Spěšný, (Merida Biking), 39. Tomáš Vokrouhlík (Česká spořitelna MTB).... výsledky ostatních českých závodníků: ženy : : muži

14.05.2006 - Závody - Jan Němec

malevil06_vysledky

Kooperativa Malevil Cup 2006 zná již své vítěze! Se 100km tratí si letos nejlépe poradili němečtí závodníci: 1. Thomas Nicke Thomas (GER, RSV Niesky) 3:54, 2. Frank Lehman (GER, Rotham-Cube) 3:55, 3. Tomáš Trunschka (AS Trans KC Sport Most) 3:55, 4. Kristián Hynek (Česká spořitelna MTB) 3:56, 5. Véna Hornych (Rock Machine Cyklomax) 3:57. Alena Dymlová (Giant) s časem 4:48 potvrdila svojí suverenitu mezi ženami. Kratší, 62km trať vyhráli David Šimeček (Česká spořitelna MTB) a Ilona Bublová (Rock Machine Cyklomax). Výsledky již brzy naleznete na www.paklisport.cz

13.05.2006 - Závody - Jan Němec

Kona Stab Supreme 2007

Předzvěst toho, co plánuje KONA na rok 2007, jsme viděli na vlastní oči ve Vigu. Stub Supreme na příští rok bude hodně odlehčený a některé prvky převezme z letos přepracovaných freeridů Stinky. Fabian Barel i Tracy Moseley ho již k dispozici pro světový pohár mají.