cpmx0805_pozv

Český pohár v maratónu pokračuje osmým závodem již tuto sobotu, 3.9. v Českých Budějovicích. Pozvánku a veškeré podrobnosti k jubilejnímu 10. ročníku Budvar Galaxy maratonu naleznete zde.

29.08.2005 - Závody - Petr Dědina

dlouhanuv_sloupekms05_2

Livigno Live aneb druhý zápisek z pera mechanického mistra - "Dlouhánův sloupek "

29.08.2005 - Závody - Jan Němec

strunkovice2005

Strunkovice nedaleko Strakonic tento víkend opět ožijí, v sobotu 3.9. je totiž v plánu DH Zloshore a v neděli 4.9. freeride Strunkovické koryto. Organizátoři srdečně zvou!

dlouhanuv_sloupek1

Již od pondělí se nachází mistr svého řemesla Jan Přistoupil, všem známý jako Dlouhán, v dějišti mistrovství světa v italském Livignu. Spolu s ním je tam na aklimatizačním soustředění většina závodníků XC. Jak to v dějišti vypadá týden před startem prvních závodů, se s námi Dlouhán podělil v "Dlouhánově sloupku", který bude pravidelně informovat o zákulisních pletkách v Livignu...

26.08.2005 - Závody - Jan Němec

4X_WC_PILA_FRKY

Dvě medaile, zlatou a stříbrnou, získala Česká republika v italské Pile (světový pohár), kde právě před chvílí skončilo finále fourcrossu. Michal Prokop (Author) porazil znovu Briana Lopese a třetího Cedrica Graciu. Vítězem malého finále byl pátý Lukáš Tamme (Author). V ženách skončila druhá Jana Horáková (RB), první místo si odváží Jill Kintner.

20.08.2005 - Závody - Michal Pick

XC_CP6BRNO

Vítězem finále ČP TOI TOI XC Cupu v Brně se stali Pavel Boudný (HP Promotion), před Radimem Kořínkem (Česká spořitelna MTB) a Filipem Eberlem (Scania Apache). V ženách zvítězila Šárka Chmurová (Max Cursor), před Kateřinou Bohatou (Scania Apache) a Martinou Němcovou (Pell`s Hard Bikers). Celkovými vítězi poháru se stali Pavla Havlíková (KC Kooperativa) a Milan Spěšný (Merida Biking).
Výsledky jsou ZDE!

transcarpatia2005_info

Dnes v Polsku startuje druhý ročník etapového závodu Trans Carpatia 2005, závodu se účastní i příbramské "Sací Komando". Více informací na www.sackom.cz nebo na www.transcarpatia.org

20.08.2005 - Závody - Jan Němec

mcr_stafeta_05

V předvečer závěrečného závodu TOI TOI XC Cupu se jelo v Brně Mistrovství republiky štafet. V dramatickém finiši zvítězilo trio Brož - K. Bohatá - Eberl ze Scania Apache Kolín, o pouhou vteřinu před týmem KC Kooperativa SG Jablonec (Novák-Havlíková-Sáblík). Bronz patří domácím Kelly´s HP Promotion (Kopeček-Jansová-Boudný).

20.08.2005 - Závody - Petr Dědina

frky_vitez_kingofmtn

Čerstvá zpráva právě přišla od Michala Prokopa (Author) z daleké Pennsylvanie, kde se stal celkovým vítězem seriálu Jeep King of the Mountain. Prestižní seriál se skládal ze tří závodů - viz článek a pozváno bylo pouze osm elitních závodníků  Michal vyhrál dva z nich, jednou byl druhý. Určitě si tak spravil chuť po dvou nevydařených závodech SP, zvlášť když první cena je $25.000. Gratulujeme!

14.08.2005 - Závody - Jan Němec

rybarik_spfallun05

Šestý závod světového poháru v marathonu ve švédském Fallunu ukončil Ivan Rybařík (Ravo Racing)  na skvělém dvanáctém místě, Petr Cirkl (Hrinkow) potom na šestnáctém. Ivan nám zaslal email s více podrobnostmi o samotném Švédsku a samozřejmě i závodě, čtěte ZDE!

13.08.2005 - Závody - Jan Němec

terezka_mssilnice05

Tereza Huříková včera na silničním mistrovství světa v Rakousku opět dokázala, že patří mezi špičku, když získala stříbrnou medaili v časovce jednotlivkyň! Gratulujeme

wwwbicycz_infoCPXC05

Pořadatelé finálového závodu českého poháru TOI TOI XC Cupu v Brně (20.8.) oznamují, že na stránkách www.bicy.cz najdete nové informace ohledně ubytování a také se dozvíte něco o záznamu závodu na internetu!

10.08.2005 - Závody - Jan Němec

pozvanka_mcr4X_2005

O víkendu je přichystána další lahůdka pro vyznavače fourcrossu. V pořadí čtvrté Mistrovství České Republiky se tentokrát odehraje v Šumperku, závod je samozřejmě součástí českého poháru Gelactiv 4X Cupu 2005. Přijměte pozvánku na závod plný světových es! Propozice naleznete ZDE, zvukový gingle listen here

09.08.2005 - Závody - Jan Němec

merida_dresy05

Gunn Rita Dahle z Multivan Merida Teamu bude 17.9. na finále ČP marathonu v Jedovnicích  předávat klíčky od nové Toyoty Yaris vítězi soutěže "Kup kolo Merida a vyhraj auto". Více informací se dozvíte na www.meridateam.cz . Třeba také to, že od dnešního dne si můžete objednávat originál týmové dresy za 990 Kč!

08.08.2005 - Závody - Jan Němec

rybarik_spmx0505

Na dalším závodě světového poháru v marathonu ve francouzském Bourg d´Oisans dojel Ivan Rybařík na dvanáctém místě, ale díky tomu, že neprojel jednou kontrolou nebyl nakonec klasifikován. Závod vyhrál Thomas Dietsch. Na 100 km trati s 4100 m převýšením Ivan mírně zabloudil a ztratil devátou příčku. Před jeho skandinávskou štací (SP Fallun + MS Lillehammer) si však pochvaluje formu...

absalon_www

Svojí vlastní prezentaci na internetu mají hlavně sjezdaři a freeridový bikeři. Ve světě jsou však běžné i stránky závodníků cross country. Dalším takovým přírůstkem na síti je i Julien Absalon - www.absalon-julien.com

05.08.2005 - Závody - Jan Němec

info_bulletin_czrepre0505

Nominace české reprezentace na mistrovství světa marathonu v Lillehammeru a cross country v Livignu ZDE

04.08.2005 - Závody - Jan Němec

redbulldistrictride2005

Celkové prize money 20.000 EUR jsou pěkná motivace pro 27 vyvolených freeridistů na Red Bull District Ride v nedalekém Norimberku. O téhle akci jsme vás již informovali v článku. Kdo se chystá přijet a poznat, že Norimberk není jen o vynikajících klobáskách a povzbudit zatím jediného Čecha na startovní listině - Michala Marošiho, může již nyní pilně studovat právě spuštěné stránky www.redbulldistrictride.com

03.08.2005 - Závody - Jan Němec

ms2005_trate_ready

Přesně za měsíc bude v italském lyžařském středisku Livigno pomalu vrcholit mistrovství světa MTB (31.8.-4.9.). Organizátoři hlásí připravenost všech tratí, které právě schválila UCI. Bonbónkem na dortu bude zřejmě opět závod 4X, který se za umělého osvětlení pojede na zatím nejdelší trati v historii MS - 530 m s převýšením 85m! Koho zajímá více nechť se podívá na www.livignobike.it