ME Anadia 2023 - Výsledky XCO Junioři + Juniorky

Mistrovství Evropy v cross - country mládežnických kategorií pokračovalo v sobotu závody juniorů a juniorek. Novopečenou evropskou šampionkou je Italka Valentina Corvi, v juniorech zvítězil Withen Philipsen z Dánska. Nejlepším Čechem byl 10. Ondřej Novotný, na 14. místě byla Eliška Hanáková.

Martin Stošek bere 3. místo na Dolomiti Superbike

Martin Stošek (Canyon Northwave) získal skvělé třetí místo v legendárním italském maratonu Dolomiti Superbike. 123 kilometrů dlouhou trasu zvládl v čase 4 hodiny, 38 minut a 34 sekund. V závodě zvítězil kolumbijský matador Hector Leonardo Paez (COL, Soudal Leecougan). V ženách 85 km dlouhý závod ovládla Adelheid Morath (GER, Team Mount7).

ME MTB Anadia - Výsledky Štafeta

Páteční program evropského šampionátu v portugalské Anadii pokračoval závody štafet. Vítězství brala šestice Dánska (Gustav Pedersen, Withen Philipsen, Julie Lillelund, Sofie Pedersen, Malene Degn, Sebastien Carstrnsen), český tým ve složení Jan Zatloukal, Jan Sáska, Aneta Novotná, Patricie Srnská, Eliška Hanáková, Ondřej Novotný dojel na 7. pozici.

ME Anadia 2023 - Výsledky XCC

Mistrovství Evropy v short tracku hostila ve čtvrtek portugalská Anadia. V elitních mužích se stal evropským šampionem David Campos (ESP), v ženách vyhrála Ronja Blöchlinger (SUI), skvělý výkon předvedla Simona Spěšná, jež dojela na 7. pozici. V juniorech vyhrál dánský biker Mikkel Lose, v kategorii juniorek zvítězila Němka Carla Hahn.

06.07.2023 - Závody - Tomáš Ježek anadia

Last minute nabídka na kemp s Prokopem a Říhou

Využijte nabídky na účast v kempu s Michalem Prokopem a Jakubem Říhou na Bukovce!

Jednodenní kemp Prokop Clinix není klasický výukový kemp, ale spíše pohodové ježdění s nácvikem techniky v praxi s Michalem Prokopem a Jakubem Říhou.

Kemp je určený pro všechny, kdo si chce zdokonalit jízdu na trailu, aby ho bavila ještě víc!

N Distribution hledá kolegu na pražské centrály

N Distribution je firma s více než dvacetiletou tradicí, která pro vás dováží ty nejvychytanější a nejkvalitnější produkty z oblastí cyklistiky, snowboardingu, skateboardingu, motokrosu a oblečení pro volný čas.

SP MTB Val di Sole - Výsledky XCO

Nedělní program na Světovém poháru v italském Val di Sole patří tradičně cross-country kategorií elite a u23.

SP MTB Val di Sole - Výsledky DHI

Třetí díl světového poháru ve sjezdu pokračoval v sobotu v italském Val di Sole.

SP MTB Val di Sole - Výsledky XCC Elite

Světový pohár horských kol pokračuje v italském Val di Sole. Páteční podvečer patří tradičně short tracku elitních kategorií.

SP MTB Val di Sole - Výsledky XCC u23

Světový pohár horských kol pokračuje čtvrtým dílem v italském Val di Sole. Čtvrteční podvečer patří kategoriím u23, které absolvují závody v short tracku.

Stevens MTB Víkend 2023 - výsledky

Cycling team STEVENS CYKLOŠVEC PÍSEK pořádal 8.ročník MTB závodů Stevens MTB Víkend - Memoriál Jiřího Vinklera v Píseckých horách. V pátek 23.6. závod dvojic a v sobotu 24.6. Mistrovství Jihočeského MTB poháru 2023.

SP Enduro Canazei: Vojta-Průdková opět v top 10

Už popáté se letos sešli enduristé, aby si to rozdali o body do světového poháru. Po dvou australských kolech, Finale Ligure a Leogangu se tentokrát bojovalo v italském Canazei. Pět erzet ve vysoké nadmořské výšce a ve 30 stupňovém vedru byla šichta jaksepatří. Vítězně z ní vyšli Isabeau Courdurier (FRA, Lapierre Zipp Collective) a Matt Walker (GBR, Pivot Factory Racing).

Na Klínovci pokračovala domácí Enduro Série

Druhým závodem pokračovala na Klínovci domácí T-Mobile Česká Enduroserie. V šesti erzetách dominoval Přemek Tejchman (6T9 Frames), jenž byl nejrychlejší hned v pěti měřených úsecích, o 24 vteřin porazil druhého Jakuba Říhu (N Distribution), třetí skončil Antonín Král (Kellys Factory). Mezi ženami zvítězila Andrea Drengubáková (Galaxy CykloŠvec Stevens Team).

Filip Rydval vítězí v závěrečné etapě Alpen Tour Trophy

Čtyřetapový závod Alpen Tour Trophy v rakouských Alpách se stal parádním představením jezdců českého celku D2Mont Merida. Dvě etapy ovládl Lubomír Petruš, v závěrečné čtvrté etapě - časovce na 13 km zvítězil po skvělém výkonu Filip Rydval.

ME XCO - Krynica-Zdrój 2023 - výsledky

Sólo jízdou si pro titul mistryně Evropy dojela jedenadvacetiletá Puck Pieterse z Nizozemska, která tak navázala na své skvělé výsledky ze světového poháru, v němž už letos dvakrát zvítězila a jednou byla druhá. Vicemistryní Evropy se stala, další věkem ještě "třiadvacítkářka", Mona Mitterwallner z Rakouska, stupně vítězů na bronzové příčce doplnila Sina Frei (SUI).

Obě české závodnice dojely na hranici třicítky: Jitka Čábelická na 28. místě, Jana Czeczinkarová na 34.

V mužském závodě zvítězil rumunský biker Vlad Dascalu, stříbro bral Lars Forster (SUI), bronz Luca Braidot (ITA). Ondřej Cink dojel na 10. pozici, 42. byl Jan Škarnitzl, 43. Jan Vastl a 47. Lukáš Kobes.

Lubomír Petruš řádí na Alpen Tour, vítězí i ve 3. etapě

Dvě vítězství získal Lubomír Petruš (D2Mont Merida) na etapovém závodě v rakouských Alpách. Zlato vybojoval v etapě číslo dvě a tři a do závěrečné etapy vstupuje jako čtvrtý muž průběžného pořadí.

Houštecký Cyklomaraton - výsledky

20. ročník Houšteckého cyklomaratonu ovládl Jan Matoušek (Maty Bike Team), jenž zvítězil na trase A v délce 82 kilometrů. Na druhém místě byl David Šulc (Mondraker Racing Team), bronz bral Petr Tatíček (Ski a Bike Centrum Radotín).

Bikemaraton Drásal - Výsledky

Legendární Drásal se jel v sobotu 24. června jako 5. díl Kola pro život. Vítězství na trase A v délce 118 km vybojoval Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade), v ženách na trase A vyhrála Aneta Hovorková (D2Mont Merida). Vítězem 200 kilometrů dlouhého závodu s názvem Trachea Obr Drásal se stal stejně jako v loňském roce Jan Jobánek (Superior Team), v ženách zvítězila Dagmar Sladkovská (ondrejfojtik.cz team).

Prázdninový cyklistický kemp na Singltreku pod Smrkem

Cyklistický tým Eleven Head CST Cyklolive nabízí poslední volné místa malým a velkým cyklistům na prázdninový cyklistický kemp na Singltreku! Na děti budou čekat stezky Singltreku pod Smrkem, ale také technika v terénu a bohatý doprovodný program ve volném čase pod dohledem trenérů s cyklistickou licencí Českého svazu cyklistiky a našich závodníků.

Bikeři se vrátí do Stupna - Horská kola Stupno 2023

Organizátoři závodu, jenž vloni hostil domácí šampionát cross country - Horská kola Stupno - opět zvou do západních Čech na svou akci. Ta podle všeho neubere nic na prestiži a zábavě...