MČR Enduro - Kouty 2024 - výsledky

Kristýna Havlická (GT Bicycles Aspire) a Matěj Charvát (Charvatbros / Banshee Bikes) vyhráli víkendový šampionát v enduru, jenž se odehrál v Koutech nad Desnou. Oba shodně vyhráli pět ze šesti rychlostních zkoušek. 

"Bylo to náročný, když jsi obhajující, tak po tobě všichni jdou a jejich jedinej cíl je tě porazit. Byla hodně silná konkurence, bylo to neskutečně těsný, protože za ty roky už mají lidi domácí tratě najetý, bylo to hodně rychlý a často šlo o setiny. Byla to taková hra o nervy, ale jsem rád, že jsem dokázal udržet nervy na uzdě. Každou erzetou jsem malinko navyšoval náskok, takže jsem neskutečně rád, že se to takhle podařilo a dokázal jsem obhájit," nechal se slyšet Matěj Charvát, jehož na stupních vítězů doprovodili druhý Antonín Král a Stanislav Sehnal.

Gravel World Series Jakušice - Výsledky

V Jakušicích nedaleko Harrachova se v sobotu jel další díl světové gravel série a opět nechyběl Petr Vakoč (Canyon Integray L27). Ten dojel ve 108 kilometrů dlouhém závodě na 4. místě. Vítězství bral Hans Becking (NED, Buff Megamo).

 

Bike Transalp kořistí celku Canyon Sidi

I v závěrečné etapě Bike Transalp 2024 zvítězila dvojice Martin Stošek a Marc Stutzmann (SUI) startující za tým Canyon Sidi. Sedmidenní etapový závod se pro ně stal kořistí, ovládli všechny etapy.

MČR XCO Harrachov - Výsledky

Junioři
1. Kryštof Bažant (Cyklostar Pirelli) 1:15:27
2. David Friedel (Ostra Multicraft Čeladná) +0:00
3. David Vašut (Bike Pro Racing) +1:26
4. Karel Najser (Bike Pro Racing) +3:31
5. Jakub Mušálek (Head Pro Team Opava) +3:55

Kompletní výsledky ZDE

MČR XCO Harrachov - výsledky štafety

Žáci
1. Adastra Cycling Team 59:57 min.
2. MS Bike Academy I +1:08 min.
3. Tufo CZ Otrokovice +1:28

Kompletní výsledky ZDE

Bike Transalp 2024 - Výsledky 6. etapa

Martin Stošek s Marcem Stutzmannem (SUI) dokázali zvítězit i v šesté etapě Bike Transalpu a nadále drží čistý štít. Zítra je čeká poslední etapa a mají jedinečnou šanci ovládnout závod a k tomu všechny etapy.

 

Bike Transalp 2024 - Výsledky 5.etapa

Martin Stošek s Marcem Stutzmannem (SUI) dokázali zvítězit i v páté etapě Bike Transalpu a drží tak čistý štít.

Bike Transalp 2024 - Výsledky 4. etapa

Česko-švýcarská dvojice týmu Canyon Sidi (Martin Stošek a Marc Stutzmann (SUI)) ovládla v závodě Bike Transalp již čtvrtou etapu ze čtyř. Na druhém místě byl opět Singer Racing Team (Simon Stiebjahn (GER) / Jakob Hartmann (GER), třetí Pure HUMANWR (Frans Claes (BEL) / Manuel Pliem (AUT).

Stošek se Stutzmannem řádí na Transalpu dál

I úterní etapu v závodě Bike Transalp ovládlo česko-švýcarské duo celku Canyon Sidi (Martin Stošek a Marc Stutzmann (SUI)). Díky tomu opět navýšili náskok v celkové klasifikaci.

I druhou etapu Bike Transalp ovládlo česko-švýcarské duo

Druhou etapu sedmidenního etapového závodu z Alp na jihu Německa do Itálie k Lake Garda ovládla česko-švýcarská dvojice Martin Stošek a Marc Stutzmann (Canyon Sidi).

Damek skončil 9. na etapáku Brasil Ride Espinhaco

 
Na 5denním etapovém závodě Brasil Ride Espinhaço 2024, zařazeného do kategorie UCI S1, dojel Milan Damek (Kilpi Mtbs.cz). Vítězem se stal Portugalec Tiago Ferreira (Vouzela BH TF). Kompletní výsledky zde

"Byl to 5denní závod s celkovou délkou 224 km a převýšením 6 900 metrů. Pestré etapy XCO a XCM prověřily jezdeckou všestrannost. Já vždy dojížděl v top 10 a v celkovém pořadí jsem obsadil i s technickými problémy 9. místo. Nádherná příroda v okolí národního parku Tabuleiro nabídla nádherné traily kamennými plotnami a také velké množství prašných singlů, gravel cest a úžasné výhledy. Trať byla skvěle připravená a celková atmosféra závodu byla úžasná. Brasil Ride stage race bude pokračovat v říjnu u Atlantiku, kde se jede v termínu 19. - 26. 10 UCI S1 Brasil Ride #Bahia," vzkázal Milan ze závodu, jenž v roce 2022 ovládli Češi Kulhavý a Rauchfuss.

Stošek se Stutzmannem vyhráli 1. etapu Bike Trans Alp

 
V úvodní etapě sedmidenního etapového závodu z Alp na jihu Německa do Itálie k Lake Garda, se blýskla česko-švýcarská dvojice Martin Stošek a Marc Stutzmann (Canyon Sidi). Úvodních 72 km z celkových 520 zvládla za 2:44 hod. a s výraznou převahou zdolala druhou dvojici v cíli z názvem Pure Humenpwr ve složení Frans Claes (BEL) a Munuel Pliem (AUT), které Martin s Marcem nadělili bezmála 5 minut. 

V soutěži žen vyhrála dvojice německých bikerek Nina Gunther a Daniela Höfler v dresu týmu Maxxis - SQ Lab Women.

Přehled výsledků všech kategorií zde.

Tým D2 Mont Merida ovládl XCM C1 v Bosně a Hercegovině

Kompletní stupně vítězů obsadil tým D2 Mont Merida v maratonu kategorie C1 v Bosně a Hercegovině. Závod na 83 km v národním parku Blidinje vyhrál maratonský mistr ČR Lubomír Petruš, jenž na trati s převýšením 1 861 m strávil 3:32:10 hod. Stříbro bral jeho parťák z Cape Epicu Karel Hník, který zaostal o více než minutu, třetí v cíli Jakub Zemene ztratil téměř tři minuty. 

V kategorii žen vyhrála slovenská specialistka na maratony Martina Krahulcová před Rumunkou Manuelou Muresan a Zuzanou Šafářovou z celku D2 Mont Merida. 

  

SP v enduru pokračoval ve Švýcarsku, čeští mladíci v top 5

 
Čeští mladíci pokračovali ve skvělých výsledcích v kategorii U21 na předposledním - pátém - kole světového poháru v enduru, které se konalo ve švýcarském Bellwaldu. Byť vítěz posledního podniku ve Francii Adam Maxa závod po druhé z pěti měřených úseků ze závodů odstoupil, skvěle ho zastali Vojtěch Klokočka a Jakub Pivnička, kteří skončili na 4. a 5. místě. Závod této kategorie vyhrál Christie Bailey z Austrálie.

Elitní kategorie ovládli Harriet Harnden (GBR, Trek Factory) a Jack Moir (AUS, YT Mob). Nejlepší Češi skončili v první třicítce: 21. Matěj Charvát a 28. Vojtěch Bláha. 

Kompletní přehled výsledků všech kategorií zde.

MTB Trilogy 2024 - Výsledky

Muži Elite
1. Marek Rachfuss (Česká spořitelna Accolade) 3:53:11
2. Filip Adel (Superior Team) +7:11
3. Marek Bartůněk (Česká spořitelna Accolade) 16:18
4. Jan Jobánek (Superior Team) +19:34
5. Pawel Garczyk (POL, TTS Coach Spica) +21:40

Kompletní výsledky ZDE

SP Les Gets 2024 - XCO #6 - výsledky

Ženy U23
1. Isabella Holmgren (CAN, Trek Lidl) 20:50 min.
2. Olivia Onesti (FRA, Trinx Factory) +0:09
3. Kira Böhm (GER, Cube Factory) +0:03
4. Fiona Schibler (SUI, Biketeam Solothurn)
5. Ella Maclean-Howell (GBR)
...
18. Adéla Holubová (Rouvy Specialized) +5:39 min.
28. Nela Viktorová (Rouvy Specialized) +8:14
30. Patricie Srnská (Nutrend Specialized) +8:55
35. Eliška Hanáková (Hanák Sistas) +9:56
36. Aneta Novotná (GT Opportunity Brno) +10:20
56. Simona Spěšná ( jb Brunex Superior) -1 kolo

Kompletní výsledky zde

Průběžné pořadí po 6. závodě
1. Kira Böhm (GER) 697 bodů
2. Emilly Johnston (CAN) 634 
3. Madigan Munro (USA) 583
...
11. Adéla Holubová 295
18. Patricice Srnská 252
24. Nela Viktorová 203
26. Simona Spěšná 195
43. Eliška Hanáková 99
60. Aneta Novotná 54

Kompletní pořadí zde

Stošek a Vakoč na pódiu Gravel Suisse

Na 2. místě dojel v závodě Gravel Suisse ve Villars český závodník Petr Vakoč (Canyon L27 Integray). Třetí příčku urval Martin Stošek (Canyon Sidi), jehož zbrzdila chyba pořadatele. Ti ho 2x navigovali mimo trasu. Přesto se Martin do boje o pódium vrátil. Vítězství získal ve 102 kilometrů dlouhém závodě Belgičan z týmu Balois Trek Lions Olivier Godfroid.

SP Les Gets 2024 - XCC #6 - výsledky

Ženy U23
1. Isabella Holmgren (CAN, Trek Lidl) 20:50 min.
2. Kira Böhm (GER, Cube Factory) +0:03
3. Sina van Thiel (GER, Lexware MTB) +0:04
4. Olivia Onesti (FRA, Trinx Factory) +0:09
5. Ginia Caluori (SUI, Wilier Pirelli) +0:10
...
7. Adéla Holubová (Rouvy Specialized) +0:26 min.
20. Patricie Srnská (Nutrend Specialized) +1:14
23. Nela Viktorová (Rouvy Specialized) +1:15
32. Simona Spěšná ( jb Brunex Superior) +1:51
34. Eliška Hanáková (Hanák Sistas) -1 kolo

Kompletní výsledky zde

Gravel World Series Villars již v sobotu

Další díl Světové Gravel Série hostí v sobotu 6. července švýcarské město Villars. Závodu se zúčastní jak nejlepší český gravelista Petr Vakoč (Canyon L27 Integray), tak nejlepší český maratonec Martin Stošek (Canyon Sidi).

Petr Vakoč 3. v závodě Gravel World Series

Další díl světové gravel série se jel v Německu pod názvem Hegau Gravel Race. Petr Vakoč (Canyon Integray L27) dojel ve 108 kilometrů dlouhém závodě na skvělém 3. místě. Vítězem se stal Jonas Koch ze silničního WorldTour týmu Bora Hansgrohe. Mezi ženami vyhrála Carolin Schiff (GER, Canyon CLLCTV).

Stránkování

  • Kde se diskutuje
  • Nejčtenější
  1. Tým Santa Cruz končí. Šuškandy šuškají: Keegan Swenson míří do Specialized18.12.2025 13:39
  2. Závěrečný díl Českého poháru v cyklokrosu se jede na Holých Vrších18.12.2025 10:15
  3. Přívětická 1218.12.2025 04:25
  4. Prokop mistrem světa na NZ 200618.12.2025 02:52
  5. Trek Factory je nově tým Trek–Unbroken, jeden tým pro XCO i DH17.12.2025 18:28
  6. Marek Rauchfuss zahajuje novou etapu kariéry. Jako kouč a mentor míří do projektu Target 202917.12.2025 06:37
  7. Zdeněk Štybar se s Czech Cycling Academy podílí na rozvoji mladých cyklistů 16.12.2025 08:52
  8. Vali Höll míří k Commencalu. Jeden z největších přestupů v DH světě16.12.2025 08:46
  9. Bosch přebírá Maguru a posiluje svůj ekosystém14.12.2025 13:17
  10. Kristýna Zemanová: "Cyklokros má maximální prioritu, stejně tak Česko"13.12.2025 09:49
  1. UCI povolila 32" kola pro sezónu 2026: Co to znamená pro MTB? (27256x)
  2. Ostravský Chachar 2026 (22783x)
  3. 27. International MTB marathon Malevil Cup 2026 (17148x)
  4. TEST: Kellys Theos F100 - nevídaný superlight (11099x)
  5. Pozvánka na cyklokros do Ostravy: MČR Masters a finále Oderského poháru (10242x)
  6. TEST: Merida Mission 6000 - Tenhle gravel miluje výkon (8332x)
  7. Mahle M40 uvádí premiéru středového elektropohonu (7712x)
  8. TEST: ORBEA Wild M-LTD – Až když jí pořádně naložíš! (6885x)
  9. Unikátní konstrukci rámu ze dvou kusů uvádí Ritchey (6792x)
  10. Objet celý svěťák? Připravte si bezmála 1,5 mil Kč. Lutovský ukázal čísla z Rouvy... (5910x)

redakční systém | ISSN 1803-5744