White Style 2016 Highlights clip ONLINE

Podívejte se na výživný sestřih hlavních momentů z jubilejního desátého ročníku slopestyle akce White Style, která se uskutečnila koncem minulého týdne v rakouském Leogangu.

Remerx hledá novou kolegyni/kolegu

Producent zapletených kol, ráfků a nábojů, firma Remerx s.r.o., hledá marketingového pracovníka do obchodního oddělení s aktivní znalostí anglického jazyka slovem i písmem pro běžnou komunikaci a se zájmem o cyklistiku.

První mistrovství světa fatbiků se odehrálo v Coloradu

Zatímco Evropa upírala své zraky ke světovému šampionátu cyklokrosařů, Amerika si uprostřed coloradských hor udělala mistrovství světa fatbiků.

02.02.2016 - Závody - Petr Bureš fatbike

CykloŠvec s.r.o. přijme obchodního zástupce pro Slovensko

Písecká společnost hledá obchodního zástupce pro velkoobchodní prodej na Slovensku.

01.02.2016 - Závody - TomasGladis práce

Costa Blanca Bike Race u konce, Ulman a Škarnitzl stříbrní

Závěrečná časovka na 7,5 kilometru rozhodla o výsledcích bikového etapáku Costa Blanca Bike Race. Matouš Ulman a Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek - Česká spořitelna Accolade) v ní dojeli třetí a obsadili tak druhé místo v celkové klasifikaci závodu. Pátý dnes se svým týmovým parťákem Sebastienem Fini Carstensenem z týmu CST Superior Brentjens dojel Jiří Novák.

31.01.2016 - Závody - TomasGladis

Mistrem světa Van Aert, Šimůnek v top 10

Duhový trikot světového šampiona vybojoval ve strhujícím závěru Belgičan Wout van Aert před Nizozemcem Larsem Van Den Haarem a krajanem Kevinem Pauwelsem. Sven Nys se rozloučil s kariérou "bramborou" a obhájce titulu Mathieu Van Der Poel obsadil po sérii chyb páté místo.

Úspěšné vystoupení českých cyklokrosařů dnes v Zolderu podtrhli 9. místem Radomír Šimůnek a 16. Michael Boroš.

Adam Ťoupalík vybojoval stříbro!

Cyklokrosař Adam Ťoupalík se stal v Zolderu po skvělém výkonu vicemistrem světa v závodě mužů U23.

Třetí díl Downmall Tour ovládl opět Fischbach

Včerejší sobotní den byl mimo jiné ve znamení třetího klání letošní Downmall Tour "sjezdu v obchoďáku", který se konal v německém Frankfurtu.

Ulman a Škarnitzl dál vedou Costa Blanca Bike Race

K vítězství ve včerejší etapě Costa Blanca Bike Race přidali dnes Matouš Ulman a Jan Škarnitzl druhé místo. Celkovou klasifikaci závodu vedou o 10 vteřin.

"Dneska to bylo dost těžký. Hned po startu se jelo ostře, v prvním kopci jeli Portugalci neskutečný tempo a šli do vedení. V každém půlhodinovém stoupání jsme ztratili tak dvě minuty, z kopce jsme je ale vždycky stahovali. Po hodině jsme jeli sami na druhém místě a po třetí hodině jsme je už začali stahovat. Dojeli jsme je pod posledním kopcem do cíle. Zkoušeli jsme to, ale ve finiši jsme těsně prohráli. Zítra je časovka, poslední dva kilometry jsou do brutálního kopce. Nic nevzdáváme, uvidíme zítra," vzkázali Ulman se Škarnitzlem ze Španělska.

Mistryní světa Holanďanka De Jong, Havlíková 12.

Cyklokrosovou mistryní světa v závodě žen se v Zolderu stala Thalita De Jong z Nizozemska.

Nikola Nosková vicemistryní světa!!!

Nikola Nosková se po famózním výkonu stala v Zolderu za hustého lijáku a silného větru cyklokrosovou vicemistryní světa v kategorii žen do 23 let!

Dekker juniorským mistrem světa, Gavenda čtrnáctý

Nizozemec Jens Dekker potvrdil roli největšího favorita a v belgickém Zolderu vybojoval s přehledem titul juniorského mistra světa.

SP v cyklokrosu: dva závody v USA

Světový pohár v cyklokrosu bude mít v příští sezoně devět závodů a dva z nich se poprvé v historii pojedou v USA.

White Style MTB Slopestyle ovládl Polák Szymon Godziek

Jubilejní desátý ročník zimního sněhového slopestylu, který se včera uskutečnil v Leogangu, se stal kořistí Szymona Godzieka. Ten ve večerním finálovém klání porazil všehny své soupeře včetně druhého Matta Jonese (Banshee Bikes) a třetího Pavla Alekhina (Bergamont).

Ulman a Škarnitzl vyhráli 2. etapu Costa Blanca Bike Race

"Po včerejšku satisfakce!" hlásí Matouš Ulman a Jan Škarnitzl ze Španělska, kde - ač závodníci dvou různých týmů - spojili síly pro etapák dvojic Costa Blanca Bike Race. České duo dnes vyhrálo druhou etapu okolo města Finestrat.

1. etapu Costa Blanca Bike Race poznamenala sabotáž značení

Etapový závod horských kol Costa Blanca Bike Race poznamenaly hned na úvod problémy se značením. Nepřející sabotér tak značně zamotal hlavu nejen závodníkům, ale i pořadatelům, kteří nakonec výsledky 1. etapy z Benidormu do La Nucie určili podle času průjezdu kontrolním bodem na 33. kilometru.

Kvůli problémům se srdcem musel Fabien Canal ukončit kariéru

Francouzský biker Fabien Canal (Team VTT Look Beaumes de Venise) musel kvůli zdravotním problémům ukončit kariéru profesionálního bikera. Členu štafety mistrů světa z roku 2011 se začaly komplikace se srdcem objevovat na podzim na začátku cyklokrosové sezony. Stěžoval si na dušnost a po několika vyšetřeních lékaři diagnostikovali závažnou vadu srdce a šestadvacetiletému bikerovi doporučili okamžité zastavení veškerých sportovních aktivit.

Podobný osud potkal předloni belgického cyklokrosaře Nielse Alberta, jenž musel kariéru ukončit v osmadvaceti letech ze dne na den.

Fabien Canal se v mladších kategoriích několikrát stal mistrem Francie, v roce 2011 na mistrovství světa v Champéry vybojoval zlato ve štafetě, v roce 2013 byl naposledy členem národního týmu Francie.

Zdroj: Velovert.com

27.01.2016 - Závody - Jan Nemec fabien canal

Švéd Larsson přestoupil ze silnice na bike, pojede Cape Epic

Není zcela běžné, aby silničáři přestupovali do jiných cyklistických disciplín. Výjimky ale jsou a  zejména na sklonku kariéry přeskočí někteří z tenkých plášťů na široké do terénu. Posledním takovým případem je švédský profesionál Gustav Larsson - stříbrný v časovce na OH 2008 v Pekingu, stříbro má i z MS 2009, sedmkrát vyhrál domácí šampionát.

Švédský list svt.se dále uvedl, že pětatřicetiletý cyklista týmu Stölting Service Group chce jet etapový závod Cape Epic, jako parťáka si vybral krajana Calle Friberga, domácího mistra v cross country.

Larsson, který kdysi na horských kolech začínal s Fredrikem Kessiakoffem, se do terénu vrátí koncem února v závodě Andalucía Bike Race. Potom už své síly bude směřovat do Jižní Afriky na Cape Epic.

Doby se mění. Alespoň v cyklokrosu. Mladí borci definitivně vystřídali zkušené matadory. Podívejte se na video, ve kterém se nad tím zamýšlí nizozemský krosař Lars van der Haar, který v červenci oslavil čtyřiadvacátiny. Vloni skončil na mistrovství světa třetí za dvacetiletými "zajíčky" Mathieu van der Poelem a Woutem van Aertem, elitní stupně tak byly v Táboře mladší než ty v kategorii U23...

Jak to bude o víkendu v Belgii? Budou zase slyšet mladé pušky?

Táborské mistrovství Evropy v cyklokrosu 2017 má své logo

Evropská cyklistická unie (UEC) schválila oficiální logo evropského šampionátu 2017, který se bude konat první listopadový víkend v jihočeském Táboře.

Za dvaadvacet měsíců se bude na jihu Čech rozdávat v sobotu sedmnáct sad veteránských medailí (deset mužských a sedm ženských kategorií), o den později dalších pět v kategoriích juniorů, žen a mužů do 23 let, a žen a mužů kategorie Elite.