Giant reaguje na skončení Rabobanku: My jedeme dál!

Nizozemská banka Rabobank, sponzor mnoha cyklistických týmů napříč všemi disciplínami, velmi rychle a rázně zareagovala na nelichotivé zprávy americké antidopingové agentury ASADA týkající se silničního týmu US Postal. "Končíme s profesionální cyklistikou!" zaznělo v oficiální zprávě. Po sedmnácti letech tak zřejmě zmizí typické modro-bílo-oranžové dresy z profesionálníoh pelotonu, včetně toho na horských kolech.

Langkawi: Kristián se neztratil ani v XC, stříbro má nadosah

Poslední etapu, kde se mohlo ještě výrazně zamíchat kartami, dokončil Kristián Hynek s chladnou hlavou na šestém místě. Stačilo si hlídat v pořadí třetího Němce Karla Platta a neudělat chybu a druhé místo v celkovém pořadí Langkawi Int. MTB Challenge by mohlo patřit českému bikerovi. To se v dnešním závodě cross country podařilo a bronzový z mistrovství světa v maratonu může na zítřejší finálovou etapu klidně spát. Na Platta už má náskok necelých 10ti minut, Kristián však nesmí v krátkém závodě na pláži udělat tragickou chybu nebo mít defekt a stříbro v celkovém pořadí s tučnou odměnou 7000 dolarů bude jeho.

V Pardubicích otevřen další Specialized Concept Store

Firmy Specialized Eastern Europe a Velocentrum včera v Pardubicích otevřely další obchod Specialized Concept Store. První pardubický přírůstek se nachází na adrese V Polabinách 1895, hned naproti velkému obhodnímu centru AFI, a kousek od ČEZ arény.

Trek Night Series: O medaile se sprintovalo

Druhý díl nočního seriálu Trek Night MTB series 2012 je za námi. Z Hostivařského lesoparku se závod přestěhoval do další pražské bikové lokality - Krčského lesa.

Závodníků ve středu večer dorazilo téměř 60 a nezanedbatelně se také zvedl počet přihlížejících a povzbuzujících. Zázemí v restauraci U krále Václava bylo více než vyhovující. Milý personál, plynové ohříváky v altánech a dobrá gulášovka nakonec. Okruh byl malinko jezdivější než v Hostivaři, i když 4x výjezd na Hrádek dal zejména méně trénovaným řádně zabrat.

Langkawi: Kristián Hynek vrací úder, dnes vyhrál!

Kristián Hynek (Česká spořitelna Specialized) si dnes, ve čtvrté etapě Langkawi International MTB Challenge, spravil po včerejší nevydařené etapě chuť. Další těžkou etapu v tropické Malajsii vyhrál a znovu se posunul na druhou příčku celkového hodnocení. Na vedoucího Fabiena Gigera (Rabobank Giant) mu schází 4:23 minuty, třetí je s dalším pětiapůlminutovým mankem Němec Karl Platt (Bulls).

"Tak další etapa je za mnou, vracím úder :-)… Dnes jsem vyhrál, ale mám toho teda fakt dost! I když mám samozřejmě obrovskou radost, tak to bylo dnes, jak jinak něž tvrdý, nejteplejší den, vedro bylo opravdu úmorné. Etapa skoro 4 hodiny!" píše z Malajsie Kristián, který si dnes na svůj účet připsal dalších 750 dolarů.

Bikeři hospitalizováni po útoku včel

První etapa mezinárodního závodu Bridge Cape Pioneer Trek v jižní Africe provázalo nemilé překvapení. Skupina závodníků byla napadena hejnem rozčilených včel na přibližně 60. kilometru z celkových 103 kilometrů etapy z Oudtshoornu do Calitzdorpu. Informoval o tom server cyclingnews.

18.10.2012 - Závody - TomasGladis

Langkawi: smolná třetí etapa Kristiána výrazně zbrzdila

Třetí dějství na Langkawi International MTB Challenge v Malajsii přineslo Kristiánu Hynkovi smůlu. Defekt ho výrazně zbrzdil a na čelo ztratil drahocenné minuty, po dnešní etapě tak klesnul na průběžné třetí místo.

"Dneska to bylo náročných 45km. Ač se původně zdálo, že to bude "odpočinkový den", tak to byla přetěžká etapa, opět především kvůli počasí a podmáčené trati," informuje z Malajsie Kristián.

Trek Night Series: Krčský les připraven na dnešní večer

Dnes v Krčském lese v 19:30 hodin odstartuje druhý díl pražské noční trilogie Trek Night Series 2012. Dle posledních informací se startovní pole o trochu rozroste, organizátoři počítají se šedesátkou osvětlených borců. Do závodu se již v tuto chvíli není možné přihlásit online, ale na místě bude času dost, konkrétně od 17:30 v prostoru startu a cíle u restaurace U Krále Václava.

Langkawi: Hynek dnes nestačil jen na Gigera, Števková třetí

I druhou etapu Langkawi International MTB Challenge v Malajsii zvládnul Kristián Hynek z týmu Česká spořitelna Specialized na jedničku, 65 kilometrů absolvoval na čele s pozdějším vítězem Fabianen Gigerem (SUI, Rabobank Giant) a dokončil druhý. Na své konto si dnes připsal prémii 500$. Skvěle zajela i slovenská bikerka Janka Števková (CK Epic Dohňany), která dnes nestačila jen na Američanku Lea Davison (Specialized Racing) a Švýcarku Nathalie Schneitter (Colnago Südtirol).

Tomáš Vokrouhlík na novém webu

Jedenatřicetiletý biker týmu BMC Savo Racing Tomáš Vokrouhlík se zařadil do zástupu bikerů, kteří vám čtenářům nabízí bližší pohled do jejich závodního i soukromého života prostřednictvím webových stránek. O "Vokrovi" se ode dneška dočte zde: www.tomasvokrouhlik.cz

Štvanice s Gaspim přivítala děti na dni otevřených dveří.

Hlavní město Praha pozvalo do cyklistického areálu Štvanice na kole žáky a učitelé základních škol. V termínu 18-20.9 pro ně byl připraven program "Bezpečně na kole". Žáci si pod vedením zkušených instruktorů v čele s Richardem Gasperotti vyzkoušeli praktické jízdy v terénu a vyslechli teoretickou přednášku o bezpečném pohybu na silnici a cyklostezce.

Langkawi: Kristián Hynek čtvrtý v prologu, vyhrál Vogel

První etapu mají za sebou bikeři v Malajsii na etapovém závodě Langkawi International MTB Challenge 2012. Dnešní prolog úspěšně absolvoval i první český závodník na tomto podniku Kristián Hynek (Česká spořitelna Specialized), 1,8 kilometrů dlouhou trať dokončil jako čtvrtý nejrychlejší. Vítězem úvodního dílu se stal Švýcar Florian Vogel (Scott Swisspower).

Mezi 3100 závodníky na Nova Author Cupu zvítězil Ježek

Celkem 3100 závodníků se vydalo na letošní 17. ročník Nova Author Cupu se startem v Josefově dole. Po třiašedesáti kilometrech masové akce v Jizerských horách cílem projelo 3015 bikerů a bikerek. Nejrychlejším mužem se stal Václav Ježek, mezi ženami zvítězila dvojnásobná mistryně republiky na silnici a v maratonu Pavlína Šulcová.

Přihlášky na etapák Trans Schwarzwald dnes online

Dnes, v pondělí 15. října 2012 byla spuštěna registrace na osmý ročník etapového závodu horských kol Vaude Trans Schwarzwald, který se pojede v Černém lese v termínu od 14. do 18 08. 2013. Pět etap závodu povede od severu k jihu a ročník 2013 začne ve středu 14. srpna v lázních Bad Wildbad, Trasa bude mít cca 400 km a 10.000  metrů převýšení. Etapovými městy budou dále Wolfach, Schonach, Engen, Murg a v neděli bude již potřetí cíl v Feldbergu.

Sezónu na Roc d'Azur uzavřel Tempier

Poslední závod sezony na Azurovém pobřeží vyhrál domácí biker Stephane Tempier. Na 56 kilometrů dlouhé trati si udržel minimální náskok před skupinkou s Jochenem Kassem, Moritzem Milatzem a Christophem Sauserem, kteří si to ve spurtu rozdali o druhé až čvrté místo.

Bína v Hlinsku vyhrál už třetí závod Toi Toi Cupu v řadě

Čtvrtý závod českého poháru Toi Toi Cup v cyklokrosu se dnes jel na tradičním okruhu v Hlinsku a znovu byl nejrychlejším mužem dne Martin Bína z ČEZ Cyklo Team Tábor. Vyhrál tak už třetí závod v řadě a upevnil tak svojí pozici na čele průběžného hodnocení.

Ženy už mají za sebou závodů šest a Pavla Havlíková (Telenet Fidea) zopakovala vítězství z minulé neděle v Jabkenicích, žebříček Toi Toi Cupu vede Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny), která dnes dojela druhá.

13.10.2012 - Závody - Jan Nemec martin bína

Zlámalík málem vletěl pod kamion, má na 4x zlomený klíček

Ještě než se cyklokrosová sezona rozjela naplno, Martin Zlámalík si ji velmi zkrátil. Při středečním tréninku měl totiž hrůzostrašně vypadající pád, ze kterého vyšel "jen" s načtyřikrát zlomenou klíční kostí. Prognóza prý zní 6 týdnů bez závodů...

Szafraniec nejrychlejší ženou na Roc d'Azur

Závod žen na francouzském festivalu Roc d'Azur vyhrála Polka Anna Szafraniec z týmu CCC Polkowice.
Na čele 44 kilometrů dlouhého závodu jela dlouho s rakouskou mistryní Lisou Osl (Ghost Factory Racing), ale ta závod ze zatím neznámých příčin nedokončila. O zbylé místo na stupních vítězů si to ve spurtu rozdaly dvě světové exšampionky - Irina Kalentieva (Topeak Ergon) a Catherine Pendrel (Luna Pro Team), přičemž úspěšnější nakonec byla ruská závodnice.
Jedinou Češkou na startu byla Lenka Bulisová z týmu 4Ever Cyklo Bulis, která skončila na rozmezí druhé a třetí desítky.