Velké finále v Istebné, Fojtík vyhrál Intersport Marathon Series

V polské obci Istebná na Česko - Polsko - Slovenském trojmezí se v sobotu jelo finále polského seriálu Powerade Garmin MTB Marathon, což byl i závěrečný díl mezinárodního seriálu Intersport Marathon Series 2012 (IMS 2012).

Na startu tohoto finálového závodu se sešla slušná mezinárodní konkurence ze 13 zemí Evropy a tak se potvrdilo to, že Istebna je mezinárodní nejen svými tratěmi vedoucími po území tří států, ale že se stala pojmem mezi bikery. Na startu bylo i několik účastníků z České republiky a ti byli vidět i na pódiu. Druhým místem na nejdelší trati 74 km s převýšením 2323 m  v čase 3:31:46, jen necelé čtyři minuty za vítězným Adrianem Brzózkou, potvrdil svou letošní výbornou formu Ondřej Fojtík (Toyota Dolák MTB). V celkovém hodnocení Intersport Marathon Series 2012, tak k vítězství na dlouhé trati Salzkammergutu a Horalovi, přidal body za druhé místo ve finálovém závodě a přesvědčivě vyhrál v kategorii mužů.

Výrazná česká stopa na Parenzaně

Dvoudenní etapáček a MTB maraton Parenzana v Chorvatsku je oblíbenou tečkou za sezonou pro nemalé množství Čechů, kteří se sem navíc rádi vracejí. A také se jim tradičně daří.

Hejduk suverénní v Okolozlína

Náročnou trať Podravka Okolozlína, která patří k nejtěžším a zároveň nejhezčím závodům Cyklomaratontour, prolétl závodník týmu Madeta Fitness Specialized s náskokem tří a půl minuty před týmovým kolegou Janem Nesvadbou a třetím Janem Hruškou (Toyota Dolák MTB). Kategorii žen ovládla Irena Berková (Juvacyklo Team).

Rybařík a Procházková vítězně v Kácově

V hlavním závodě na 72 kilometrů triumfoval v Galaxy Catlike Zručském maratonu s přehledem Ivan Rybařík (Kofola Trek Team) a Michaela Procházková (Cyklotrenink.com). Následovalo vyhlášení vítězů celkového pořadí Galaxy série.

Bína zvítězil na Slovensku, Havlíková druhá v Belgii

Výborný vstup do cyklokrosové sezony má Martin Bína z ČEZ Cyklo Team Tábor. Po druhém místu a vítězství v TOI TOI Cupu ovládl i první závod Slovenského poháru v Udiča-Prosné. Za prvenství v podniku druhé kategorie UCI si na své konto do světového žebříčku připsal dalších 40 bodů.

Na Slovensku se ale dařilo i dalším českým jezdcům, kteří kompletně ovládli stupně vítězů. Za Bínou projel cílem druhý Zdeněk Mlynář (Focus Znojmo) a třetí skončil další táborský jezdec Ondřej Bambula.

Bína neměl na Toi Toi Cupu Uničově konkurenci

Po druhém místu v úvodním závodu cyklokrosového seriálu Toi Toi Cup oslavil po svém návratu do terénu vítězství v Uničově Martin Bína z ČEZ Cyklo Team Tábor. A triumf táborských barev završili Michael Boroš a Jakub Skála, kteří skončili na druhém a třetím místě. Poprvé se na cyklokrosové trati objevila sedmá z letošního mistrovství světa v cross country Tereza Huříková a hned při své premiéře obsadila druhé místo.

Na Malevil Cupu 2013 se rozdají tituly mistrů ČR XCM

Po letošním evropském šampionátu v maratonu budou severočeští pořadatelé z Malevil Cupu v příštím roce hostit mistrovství ČR v téže disciplíně. Domácí šampionát maratonců se do Lužických hor vrátí po třech letech. Čtrnáctý ročník populárního maratonu se odehraje 15.6. 2013. Bohužel se závod jede ve stejný termín jako druhý závod Světového poháru XCO v italském Val di Sole... Jaroslava Kulhavého tak obhajovat letošní maratonský titul a i ten z Malevilu 2010 s největší pravděpodobností neuvidime.

Evropský šampionát v maratonu se z Malevilu stěhuje do Singenu v Německu, pojede se o měsíc dříve než Malevil, tedy 11.-12.5. Pro zajímavost uvádíme, že v roce 2014 se mistrovství Evropy v maratonu ujali Irové a světové tituly se budou rozdávat v Jižní Africe.

Fans Tour Štybar 2012 zve na společnou vyjížďku

FAN Klub Zdeňka Štybara zve v sobotu 29. září 2012 do Stříbra na cyklovyjížďku pro každého "FANS TOUR ŠTYBAR 2012". Zápis účastníků od 12:15 v Klášterních zahradách ve Stříbře. Jsou připraveny trasy 50, 35 a 14 km po silnici, polních a lesních cestách v okolí Stříbra.

Svátek bude nabitý závody. Zde je tip pro děti do Teplic

Páteční den bude po celém Česku mnoho cyklistických akcí. Kdybyste nevěděli kam ve sváteční den vyrazit, koukněte do našeho kalendáře závodů a akcí. Dnes tu máme tip pro rodiče malých cyklistů: Cyklistický oddíl  TOP TEN TEAM Teplice o.s., který v minulosti uspořádal celou řadu významných závodů – mistrovství světa zdravotně postižených sportovců, Závod míru 2004,2006, MČR horských kol a cyklokrosu, pořádá v sobotu 1. ročník závodu dětí na horských kolech  „TVOJE KOLO, TVOJE ZÁBAVA“

Místo : SPORTOVNÍ   AREÁL  KRUPKA – U stadionu 626,   417 41 Krupka

Dne: 28.9. 2012 ve 13.00 hod.

Trasa závodu vede v krásném prostředí sportovního areálu v Krupce a přilehlého okolí.

25.09.2012 - Závody - Jan Nemec

Finálová hra KPŽ se rozhodne na pumptracku na Bike Brno

Závody 13. ročníku seriálu Kolo pro život jsou za námi a my jedeme do finále. Právě teď na vás čeká Finálová hra kolo pro život a koncem října slavnostní zakončení sezony 2012 na Finálovém večeru Kolo pro život.

Na mistrovství světa v maratonu jede pět českých bikerů

Světový šampionát v maratonu na horských kolech se blíží mílovými kroky. Vloni jsme touto dobou znali mistra světa už téměř tři měsíce, letos se duhové trikoty budou rozdávat až na samý konec sezony. Malé, čtyřtisícové městečko Ornans na východě Francie, přivítá světové maratonce o víkendu 6.-7. října. Na ženy čeká 63 km a na muže 84 km v kopcích kolem řeky Loue.

Brasil Ride 2012: Horák s Vokrouhlíkem v prologu druzí

Etapový závod dvojic v brazilském Mucuge Brasil Ride odstartoval nedělním prologem, ve kterém si jezdci českého týmu BMC Savo Racing Team – Martin Horák a Tomáš Vokrouhlík – dojeli pro skvělé druhé místo. Dnes na ně čeká nejdelší etapa celého závodu na 150 kilometrů skrz magické místo Chapada Diamantina.

Mistr světa Cink dominoval v Doněcku v závodě C1

Ondřej Cink vyhrál závod kategorie C1 v centru průmyslového města Doněck na Ukrajině před ruským závodníkem Maximem Gogolevem a domácím Titarenkem. Na pátém místě skončil Cinkův týmový kolega Jan Jobánek.

Trať závodu byla bez jakékoliv techniky a také bez sebemenších kopců a samotný závod také bez divácké účasti. Z té se mohl těšit kandidát do parlamentu, ukrajinský boxer Vitalij Kličko, který měl na nedalekém Leninově náměstí předvolební meeting... :-)

Vágner uzavřel pohárovou sjezdovou sezonu vítězstvím

Pět z celkem osmi započítávaných jízd včetně obou v posledním kole Českého poháru ve sjezdu v Rokytnici nad Jizerou vyhrál Adam Vágner (Rock Machine Cyklomax BRS) a stal se tak celkovým vítězem poháru pro rok 2013.

Ježek vítězem Okolopardubic 2012

Václavu Ježkovi trať RWE Okolopardubic zcela evidentně sedí. Zdejší zastávku seriálu Cyklomaratontour totiž závodník týmu Alpine Pro - Author vyhrál již počtvrté za sebou, když dnes v těsném dojezdu do cíle předčil Petra Dlaska (Madeta Fitness/Specialized) i Kristiana Hynka (Česká spořitelna Specialized).

Šimůnek i Havlíková zvítězili i v Chomutově

Den po prvním závodu seriálu cyklokrosového Toi Toi Cupu v Lošticích se jel další závod v Chomutově. Zatímco muži elite absolvovali jen vložený závod, pro ostatní kategorie to byl ostrý pohárový start. Stejně jako v Lošticích vyhráli Radmomír Šimůnek (BKCP Powerplus), Pavla Havlíková (Telenet Fidea) a mezi juniory Karel Pokorný (Johnson Controls Auto Škoda). Havlíková i Pokorný si tak po dvou odjetých závodech Toi Toi Cupu upevnili pozici na čele průběžného hodnocení.

Spěšný vládl Galaxy sérii v Soběslavi

Milan Spěšný a Kája Polívková se stali vítězi na delší trati předposledního závodu letošního ročníku Galaxy série v Soběslavi.

Boudný zvítězil na Oderské Mlýnici, pošesté vyhrál KPŽ

Defekt na pětadvacátém kilometru Oderské Mlýnice možná připravil Kristiána Hynka (Česká spořitelna Specialized) o celkové prvenství v letošním seriálu Kolo pro život. Ze stého místa se nakonec propracoval až na konečné osmé.

Závod tak s pohodlným náskokem dvě a půl minuty vyhrál jeho týmový kolega Pavel Boudný před Václavem Ježkem (Alpine Pro Author) a Matoušem Ulmanem (S&H Superior). Pavel nejen, že obhájil loňské vítězství z Oder, ale dosáhnul tak na letošní šesté vítězství a dost možná také smaže Kristiánův sedmibodový náskok před dnešním závodem. Celkové pořadí zatím není v tuto chvíli ještě spočítáno, a tak si na letošního vítěze ještě musíme počkat.

Úvodní Toi Toi Cup vyhrál Šimůnek

Cyklokrosař Radomír Šimůnek (BKCP PowerPlus) zahájil sezonu vítězstvím, když dnes vyhrál úvodní pohárový závod Toi Toi Cupu v Lošticích.
Parádně si po dvouleté přestávce počínal také táborský Martin Bína, který se i po defektu dokázal vrátit na čelo závodu, na Šimůnka už ale v cílovém spurtu nestačil. Třetí skončil další český člen belgické stáje BKCP PowerPlus Lubomír Petruš a pro čtvrté místo si dojel Jakub Skála (ČEZ CykloTeam Tábor).
Biker juniorského týmu České spořitelny Specialized Jan Vastl skončil druhý mezi juniory, porazil ho jen suverénní Karel Pokorný (Johnson Controls TJ Auto Škoda). Závod žen vyhrála Pavla Havlíková (Telenet Fidea) před Martinou Mikuláškovou (TJ Stadion Louny) a Karlou Štěpánovou (Kona Cycling Point).