V neděli proběhne první pražský Velomarket

Sháníte něco originálního, vkusného a s vlastní historií? Nebo máte doma přebytky cyklistického materiálu? V předvánoční Praze se chystá první pražský Velomarket aneb cyklistická burza použitého i nového. Akce se uskuteční v neděli 18. prosince na pražských Vinohradech.

13.12.2011 - Ostatní - TomasGladis

Kateřina Nash vyhrála dva závody a celkově ovládla USGP

Dvojnásobná česká šampionka v cyklokrosu Kateřina Nash (Luna Pro), od které v sobotu převzala titul Martina Mikulášková, se činila za oceánem v americké sérii USGP. Vyhrála oba víkendové závody v Bendu ve státě Oregon, a zabezpečila si tak celkové prvenství v seriálu. S 364 body za sebou nechala druhou Nicole Duke (USA, Cannondale Pb Cyclocrossworld.Com) se 197 body a Meredith Miller (USA, California Giant Cycling) se 190 body.

Sedmý a osmý závod USGP se jel jako Exergy Deschutes Brewery Cup a Katka v obou jednoznačně dominovala. Oregonské zastávky se nezúčastnila Američanka Katie Compton.

Mistrovství ČR v cyklokrosu se přesouvá na neděli 8. ledna!

Po dohodě organizátora cyklokrosového seriálu Toi Toi Cup a mistrovství České republiky, Agentury cyklistika a České televize se mění termín mistrovského závodu v Uničově ze soboty 7. ledna na neděli 8. ledna 2012. Start je naplánován na 12:00.

Více informací zde: Cyklokros.cz

Vánoční soutěž 2011 - sobota - vítězové

Tímto oficiálně ukončujeme letošní vánoční soutěž! Všem děkujeme za účast a výhercům gratulujeme! Věříme, že jste si přišli na své.

Dlužíme vám ještě jména vítězů sobotního kola. Tady jsou:

Jiří Szabó

Vojtěch Třešňák

Katka Nejedlová

Petr Novotný

Oni i dalších 564 čtenářů si vybralo jako správnou odpověď číslo 3, tedy že líbající ústa patří Francouzce Julie Bresset. A zde je důkaz.

Cyklokrosovu šampionkou je Martina Mikulášková

V Kolíně se dnes bojovalo o tituly mistrů republiky v cyklokrosu. Na písčité trati si pro zlato mezi ženami dojela trochu překvapivě Martina Mikulášková z týmu TJ Stadion Louny, když porazila favoritku Pavlu Havlíkovou (Telenet Fidea). Bronz si odváží bikerka Pavlína Šulcová z Merida Biking Teamu.
Mezi juniory svou úspěšnou domácí sezonu korunoval mistrovským dresem Karel Pokorný (Johnson Controls AŠ MB). Adam Ťoupalík (CykloTeam Tábor) zapomněl na svou zlomenou ruku a vyhrál mezi kadety, v kadetkách potom uspěla Jana Czeczinkarová z domácího Remerx Cycling Teamu Kolín. Nejmenší dres patří žákovi Petru Mosingerovi (CK Windoor´s Příbram).
Toi Toi Cup elitní kategorie dobrým závěrem vyhrál David Kášek (Cyklo Team Tábor) před Petrem Dlaskem a Janem Nesvadbou.

Kulhavý a TOI TOI znovu obdarovali dětský domov

Jaroslav Kulhavý, mistr světa v cross country horských kol pro rok 2011, a Karel Svoboda, jednatel společnosti TOI TOI, předali již počtvrté šek Dětskému domovu v Trnové u Plzně, tentokrát v hodnotě 81.330,- Kč.

Společnost TOI TOI, jeden z největších partnerů české cyklistiky, věnuje v rámci svých charitativních aktivit dětskému domovu každoročně 10,- Kč za každého účastníka Českého poháru horských kol. Letos se ve všech disciplínách ČP představilo 8133 závodníků. Celková částka tak dosáhla 81.330,- Kč a díky silnější účasti jezdců v letošní sezoně je dokonce vyšší než v minulém roce, a to o celých 6.000,- Kč.

Video - Simple Freeride Maroko camp vol. II

Podívejte se, jak instruktor Gaspi honí své ovečky po Atlasu....

06.12.2011 - Závody - Jan Nemec simpleride

Video - galavečer HandiCup 2011

Video z galavečera předávání cen nejlepším handicapovaným cyklistům v letošním ročníku českého poháru.

Specialized již brzy otevře další dva Concept Story

Tento a příští týden budou ve znamení otevření dalších dvou "továrních prodejen" Specialized. Tento čtvrtek, konkrétně 8. prosince, se otevřou brány v pořadí již šestého Specialized Concept Storu v Hradci Králové na adrese:

Hlavní téma veletrhu For Bikes 2012: Společně - Bezpečně

Jarní veletrh For Bikes ponese motto "Společně - Bezpečně". Záměrem je totiž propagace bezpečné jízdy na kole, a to zejména používání cyklistických přileb. Hlavním partnerem této akce je BESIP.

"Sám na kole dost často jezdím, a když vidím, kolik lidí stále ještě riskuje a jezdí bez přilby, tak se opravdu divím. Chceme lidem ukázat, že dnes nosit přilbu není jen bezpečné, ale v mnoha případech i dost cool," vyjádřil se na adresu nosného tématu For Bikes jeho hlavní manažer Pavel Hájek.

05.12.2011 - Závody - Jan Nemec for bikes

Petr Dlask po nemoci vyhrál závod v Lucembursku

Šest pódiových umístění vybojovali čeští cyklokrosaři o víkendových závodech v Evropě. Dvojice Zdeněk Štybar a Radomír Šimůnek startovala na SP v Igorre, ostatní čeští krosaři zamířili do Německa, Polska a Lucemburska.

Nejlépe si vedl Petr Dlask (Rubena Birell Specialized), který dokázal zvítězit v lucemburském Leudelange v závodě kategorie C2. Za ním se srovnalo pět Belgičanů, ale do desítky nejlepších se dostal ještě Vladimír Kyzivát (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav), který skončil devátý.

Čtenáři Cyclingnews zvolili Harta bikerem roku, Kulhavý 4.

Dvacetiletý britský sjezdař Danny Hart (Giant), který v Champéry nezapomenutelnou jízdou získal letošní titul mistra světa, vyhrál hlasování čtenářů serveru Cyclingnews.com o nejlepšího bikera roku 2011! Juniorský mistr světa z roku 2008 se tak stal vůbec prvním sjezdařem, který soutěž vyhrál.

Mikulášské bikování v neděli 11.12.

Pozvánka na tradiční vyjížďku; pryč od předvánočního shonu...

05.12.2011 - Ostatní - TomasGladis

Na SP v Igorre Štybar opět bez medaile, vyhrál Pauwels

Druhé vítězství ve světovém poháru si na své konto připsal Belgičan Kevin Pauwels (Sunweb Revor) a tak je i po čtvrtém závodě stále na čele průběžného hodnocení. Druhému v cíli Svenu Nijsovi (BEL, Landbouwkrediet) oplatil porážku z minulého týdne a navýšil tak svůj náskok. Bronz ve španělském Igorre bral nejmladší z první desítky Belgičan Tom Meussen (Telenet Fidea).

Už druhý závod světové série zůstal Zdeněk Štybar (Quickstep) bez medailového umístění, skončil pátý a za vítězným Pauwelsem zaostal o 1:26 minuty. Radomír Šimůnek si naopak připsal nejlepší umístění, když dojel sedmý se ztrátou 1:33 minuty.

Bikerka Šulcová vyhrála svůj první cyklokrosový Toi Toi Cup

Cyklokrosový Toi Toi Cup 2011/2012 vstoupil závodem v Jabkenicích do své finální části. Domácí seriál má na programu už jen závody mistrovství republiky. Kategorie žen a juniorů příští týden v Kolíně a po Novém roce elitu a U23 v Uničově.

Svůj první pohárový závod vyhrála bikerka Pavlína Šulcová (Merida Biking). Dvě nejsilnější cyklokrosařky letošního Toi Toi Cupu Pavla Havlíková a Martina Mikulášková na startu chyběly. Stříbro si vyjela Nikola Hlubinková (Merida Moravec) a bronz Polka Marta Turobos (LKK "Luks Skanno" Skansko).

Koncert Tata Bojs rozzářili cyklisté na kolech

Alternativní hudební skupina Tata Bojs přivezla do Zlína patřičně alternativní aranžmá scény. Na speciálně upravených kolech napojených na agregáty sami diváci vyráběli šlapáním elektřinu pro světelné efekty. Navíc byl koncert zároveň podporou projektu "ZKL Cyklisté dětem" při NF dětské onkologie Krtek.

Sabrina Jonnier posiluje domácí tým Labyrinth Shimano

Francouzská sjezdařka Sabrina Jonnier se upsala novému týmu. Potom, co závodní svět horských kol oblétla zpráva o konci týmové podpory ze strany Maxxis, se začínají objevovat první informace o námluvách "odložených" bikerů.

Tou první je, že se třicetiletá Jonnier stane tovární jezdkyní značky Labyrinth, tedy čistě sjezdového týmu s názvem Labyrinth - Shimano. Že vám to nic neříká? Není divu, je to mladá francouzská značka, která se pere o své místo ve světě sjezdu a stále populárnějšího endura. Jejími kolegy budou domácí borci Rémi Thirion a mladý a nezkrotný junior Ludovic Oget...

BMC zachránilo švýcarskou národní MTB sérii

Po dobytí žlutého trikotu na Tour pokračuje švýcarský výrobce BMC a jeho mecenáš, vášnivý fanda cyklistiky Andy Rihs, ve svém uspěšném tažení kolařským oborem. Již na podzim došlo k dalšímu výraznému posílení BMC Racing týmu, když mezi nejvýraznější posily patří aktuálně vedoucí jezdec rankingu UCI a eso jednorázových závodů Philippe Gilbert a loňský mistr světa v silničním závodě Thor Hushovd.