Výsledky prologu Brasil Ride 2010: Hynek s Novotným třetí

1. Andy Eyring & Lukas Kaufmann (GER, European Youngsters Trek-Brentjens) 0:31:07 hod.
2. Martin Gujan & Christof Bischof (SUI, Swiss Machine) +00:18 min.
3. Robert Novotný& Kristián Hynek (CZE, Free Cycling/Factor Bike) +01:23
4. Odair Pereira & Edivando Cruz (BRA, Scott) +02:16
5. Ricardo Pscheidt & Gilberto Gois (BRA, James Crank Brother) +03:22
6. Martin Horák & Milan Špolc (CZE, Ked Eleven) +03:59

Nash porazila Compton a vyhrála USPG ve Fort Collins

Kateřina Nash (Luna Pro Team) si připsala další důležité vítězství v severoamerickém USPG, když porazila Američanku Katie Compton (Planet Bike).

V Hamme-Zogge zvítězil Nyjs, Štybar šestý

V extrémním závodě, připomínajícím přespolní běh zvítězil po úniku s Klaasem Vantornoutem a Nielsem Albertem Sven Nyjs. Zdeňku Štybarovi se v Hamme-Zogge nedařilo. Poté co se přenesl přes bolesti zad, celý závod ho píchalo v koleni a nakonec dojel šestý, čímž přišel o své vedení v celkovém pořadí a zaostává za Svenem Nyjsem o jeden bod. Z našich dalších jezdců se na solidním třináctém místě umístil Dlask, dvacátý dojel Zlámalík a jednu pozici za ním Šimůnek.

První trénink na trati Brasil Ride 2010

Brazilské dobrodružství, ve kterém participují i čtyři čeští bikeři Claro Brasil Ride 2010 dnes startuje. Kvarteto závodníků z Česka - Kristián Hynek, Robert Novotný, Martin Horák a Milan Špolc je na místě. Dnes je čeká dvaadvacetikilometrový prolog, hned zítra pak královské etapa o délce 139 kilometrů s 3372 metry převýšení.

Pražský cyklokros vyhrál Friedl

Jiří Friedl dosáhl na své první cyklokrosové vítězství a zároveň na premiérový triumf v novém dresu. Nový člen týmu Rubena Birell Specialized ho vybojoval na nové trati v pražských Řepích, když v posledním kole závodu O pohár Městské část Praha 17 utrhl ze svého zadního kola dalšího bikera Jana Škarnitzla (dimp Giant). Na třetím místě skončil Ivo Plevák (Max Cursor).

Friedl v Kutné Hoře třetí, vyhrál Kyzivát

Vladimír Kyzivát se stal na trati v Kutné Hoře vítězem pátého dílu cyklokrosového Toi Toi Cupu a to poměrně suverénním způsobem, když byl celý závod osamocen v jeho čele.
Dvojici táborských závodníků Ondřeje Bambulu a Davida Káška v posledním kole rozdělil výborně jedoucí biker Jiří Friedl. Na Bambulu v závěru nestačil, ale bronz je dalším vylepšením jeho cyklokrosového maxima.
Do prvního závodu odstartoval také bikový vicemistr světa Jaroslav Kulhavý. V novém dresu továrního týmu Specialized se po startu ze zadních řad rychle propracoval na páté místo. V polovině závodu ale jeho stíhací tempo ustalo a závod nedokončil.
Závod žen vyhrála Pavla Havlíková (AVB Cycling), mezi juniory zvítězil Vojtěch Nipl (TJ Stadion Louny).

Tip na víkend: Hrouzovka 2010

Kam o víkendu? Předpověď počasí pro podzimní bajkování je více než ideální a pokud jste se stále letos nerozloučili s myšlenkou na závodění, máme pro vás pozvánku do Krnova, kde se koná 24. ročník Hrouzovka 2010.

12.11.2010 - Závody - Jan Nemec

První brazilský den na Brasil Ride 2010

Z daleké Brazílie dorazila zpráva od kvarteta českých bikerů, kteří se chystají na Brasil Ride 2010 :

Nijse nezastavili ani vlastní mechanici

Belgický cyklokrosař Sven Nijs těží ze Štybarovy absence a v extrémně blátivém závodě v Nielu si připsal třetí vítězství v řadě. Na blátě belgickému šampionovi letos ještě nikdo nedokázal konkurovat. Rozhodit ho tentokrát dokázali jen vlastní mechanici, když Nijsovi nedokázali včas do depa vrátit čisté kolo. To byl také jediný moment, kdy se mu dokázal přiblížit druhý Niels Albert. Pro bronz si potom dojel Bart Wellens.
Sestřih nejdůležitějších momentů si můžete pustit ZDE

Výsledky:
1. Sven Nijs (BEL, Landbouwkrediet)
2. Niels Albert (BEL, BKCP PowerPlus) + 24 sek.
3. Bart Wellens (BEL, Telenet Fidea) + 1:33 min.
11. Radomír Šimůnek (CZE, BKCP PowerPlus)
16. Petr Dlask (CZE, Telenet Fidea)

11.11.2010 - Závody - mesha sven nijs

Horský kolista Kulhavý se stal Králem cyklistiky

Šestačtyřicátým Králem cyklistiky byl před malou chvílí vyhlášen Jaroslav Kulhavý. V pražském Top Hotelu, kde slavnostní odpoledne probíhalo, se sešla většina z českých medailistů, všem kraloval Jaroslav Kulhavý. Stal se teprve druhým zástupcem horské cyklistiky - nebo jak velmi vtipně pronesl Pavel Anděl - horští kolisté, který anketu vyhrál, v roce 2006 to byl Michal Prokop. Za největšího sympaťáka byl v internetové anketě zvolen Tomáš Slavík, korunku Miss cyklistiky převzala silničářka Katarína Hranaiová.

Pražský cyklokros i pro bikery

Pražský cyklokrosový závod, který se uskuteční již tuto neděli u bikrosového areálu v Řepích, se vedle cyklokrosařů těší i velkému zájmu bikerů. "Překvapilo nás to, ale jsme pochopitelně za hojnou účast rádi. Startovat na horském kole je možné ve všech kategoriích, včetně žákovských." říká ředitel závodu Viktor Zapletal. Vedle obvyklých cyklokrosových kategorií je na trati postavené ve spolupráci s Jaroslavem Kulhavým vypsán také Open závod pro širokou veřejnost a speciální kategorie C3,C4,C5 pro handikepované cyklisty. Elitní závod s cyklokrosaři i bikery české špičky odstartuje ve 14:30 hod.
Více informací najdete v článku Cyklokros se vrací do hlavního města.

11.11.2010 - Závody - mesha

Ola Brasil!

Směr Brazílie a nepoznaná dobrodružství vyrazila čtveřice českých bikerů, kteří v neděli startují v brazilském etapovém závodě horských kol Claro Brasil Ride 2010.

Štybar si poranil záda

Mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar si během soustředění na Mallorce poranil záda a zrušil proto plánovaný start na čtvrtečním závodu Fidea Cupu v belgickém Nielu.

Video Follow Me ke stažení

Zřejmě nejlepší bikové video letošního roku, titul Follow Me od filmařské skupinky Anthill Films, je možné legálně stáhnout na internetu a to přímo z webu Anthillfilms.com.
Za bezmála 45 minut krásných záběrů sjezdařů a freeriderů jakými jsou Gee Atherton, Sam Hill, Steve Smith, Brendan Fairclough, Cameron McCaul, Ben Boyko, Thomas Vanderham nebo Brandon Semenuk zaplatíte 10 dolarů. To je dobrá investice před přicházející zimou, nemyslíte?

10.11.2010 - Závody - mesha

DH přestup roku: Gwin do Treku

Downhillový objev letošní sezóny Aaron Gwin přestupuje z týmu Yeti do konkurenčního celku Trek World Racing, kde bude působit po boku mistryně světa Tracy Moseley, juniorského vicemistra světa Neko Mullalyho a Justina Leova. Jde o největší přestup letošního roku na sjezdové scéně. Dvaadvacetiletý talent z Californie, který je úřadujícím šampionem USA, se nejprve jako malý kluk věnoval bikrosu. Ve dvanácti přesedlal na motokros a po sérii zranění teprve až před dvěma lety začal závodit ve sjezdu na horských kolech. A po letošní sezóně, kdy se ve světovém poháru pokaždé dostal mezi deset nejlepších, mu v rankingu UCI patří třetí místo!
Tovární tým Treku naopak opouští Jihoafričan Andrew Neethling.

09.11.2010 - Závody - mesha aaron gwin

Nijs chce skončit roku 2014

Belgická cyklokrosová star Sven Nijs pravděpodobně prodlouží svou smlouvu s týmem Landbouwkrediet. Se svou hvězdnou kariérou se chce rozloučit v únoru 2014.

09.11.2010 - Ostatní - TomasGladis sven nijs

Češi zmapovali chorvatské ostrovy

Deset let skupina českých nadšenců mapovala chorvatské ostrovy a zanesla do map všechny stezky vhodné pro výlety na kolech. Předstihli tak i domácí Chorvaty, kteří nedokázali zareagovat na poptávku turistů-cyklistů po kvalitních mapách a cyklotrasách.

Burry Stander zasnouben

Bronzový medailista z posledního světového šampionátu v cross country Burry Stander v mimosezónní době využívá volného času nejen k tréninku a sponzorským a charitativním akcím. Nový týmový kolega Jaroslava Kulhavého bude kromě formy časovat také svatební oslavu! Své přítelkyni Cherise dal k jedenadvacátým narozeninám zásnubní prsten a požádal ji o ruku. Vzniká tak nejslavnější jihoafrický cyklistický pár protože družka mistra světa do 23 let je nejlepší domácí cyklistkou a do rodinné sbírky trofejí přidá mimo jiných i stříbrnou medali ze silničního mistrovství světa juniorek v roce 2007.

08.11.2010 - Závody - mesha burry stander

Další vítězství pro Nijse

Belgický cyklokrosař Sven Nijs (Landbouwkrediet) si dojel pro další vítězství. Stejně jako minulý víkend na Koppenbergcrossu nenašel přemožitele ani na závodě v nedalekém Ronse, který se jel jako Velká cena Maria De Clercqa. Nijs měl cestu za triumfem o to lehčí, že mistr světa Zdeněk Štybar a jeho týmový kolega Kevin Pauwels polykají tréninkové kilometry na teplé Mallorce a do víkendového závodění v terénu tak nezasáhli.
Na druhém místě dojel Niels Albert (BKCP PowerPlus) a třetí skončil Tom Meeusen (Telenet Fidea).