40. MTBS.cz (Milan Damek / Lukas Kaufman) 3:15:09
145. ML-Tunning Cyklotrener.com (Tomáš Kubát / Jan Novota) 4:26:57
203. ML-Tunning Cyklotrener.com 2) (Jaromír Lochman /Pavel Jiřena) 7:30:02

XCO Chelva - Spěšná zahájila sezonu vítězně, Cink devátý

Skvělý vstup do sezony zaznamenala na mezinárodním XCO závodě ve španělské Chelvě (C1) juniorka Simona Spěšná, která svůj nový dres týmu jb Brunex Superior pokřtila vítězstvím.

Ondřej Cink (Kross Orlen) proměnil svou letošní premiéru v deváté místo, závod ovládl Jihoafričan Alan Hatherly (Cannondale Factory) před Phillipo Colombem (SUI, BMC MTB Racing) a domácí hvězdou - bronzovým medailistou z Tokia - Davidem Valero Seranem (BH Templo Cafes).

V kategorii žen se triumfem blýskla olympijská vítězka Jolanda Neff (SUI, Trek Factory) před svou krajankou, bronzovou medailistkou z Tokia, Lindou Indergand (LIV Factory) a Italkou Martinou Bertou (Santa Cruz FSA).

AKTUALIZACE! Vyhrajte vstupenky na křest dokumentu Peggy Marvanové

AKTUALIZACE: Výhercem vstupenek na křest dokumentu se stal Roman Hrubý z Prahy. Děkujeme všem za účast. Správné odpovědi jsou tučně zvýrazněné níže...

V kině Bio Oko se ve čtvrtek 17. 2. ve 20:30 hod. uskuteční premiéra a křest dlouho očekávaného dokumentu z prostředí závodu horských kol. Tento nejdelší podnik měří 8107 kilometrů, vede přes 13 amerických států a projíždí přes čtyři časová pásma. A v roce 2019 byli jeho součástí i novomanželé Markéta Peggy Marvanová a Adam Záviška.

„Tento snímek je jistě tím nejlepším materiálem, co jsme kdy měli možnost lidem dovést a zprostředkovat,“ svěřují se závodníci Peggy Marvanová a Adam Záviška. Právě oni si zajeli tento závod pod záminkou velkolepé svatební cesty. Celý kontinent přejeli v závodním tempu a na horských kolech, od východu k západu, naloženi veškerou výbavou. Cestou bojovali se silnými dešti, povodněmi, bouřkami, ale i závějemi sněhu a nelítostnými vedry.

SOUTĚŽ

Chcete se potkat s Peggy a Adamem, slyšet o jejich zážitcích a být mezi prvními, kdo snímek uvidí?
Soutěžte s námi o dva lístky na film a přednášku v pražském kině Bio Oko, která proběhne tento čtvrtek 17. 2. 2022 ve 20.30 hod, stačí správně odpovědět na níže uvedené otázky

1.
Jaké převýšení měl největší kopec na trati American trail race? 1292 m
a/ 890 m
b/ 1780 m
c/ 2051metrů

2. Kolik vody vezl Adam do nejdelší pouště?
a/ 7,25
b/ 10,5
c/ 15

3. Kolik defektů měli dohromady Peggy a Adam v průběhu závodu?
a/ 17
b/ 25
c/ 39

Belgický cyklokrosař Toon Aerts pozitivní na doping

"Včera se mi obrátil svět vzhůru nohama, dostal jsem dopis od UCI, který žádný sportovec ve své kariéře nechce dostat. Bylo mi oznámeno, že v mém vzorku moči, který byl odebrán při mimosoutěžní kontrole u mě doma 19. ledna, byl zjištěn abnormální výsledek," píše belgický cyklokrosař Toon Aerts (Baloise Trek Lions) na svém Twitteru potom, co byl v jeho moči zjištěn zakázaný lék. Zprávu též včera pozdě večer přinesla téměř všechna belgická média.

Pozvánka na Online webinář VŠE O ELEKTROKOLECH 2022

Ve středu 23. února od 9:30 dopoledne proběhne setkání profesionálů se zájmem o elektrokola, které pořádá projekt Cyklovzdělávání.cz.

Kola Svorada hledá mechanika

Nového mechanika hledá brněnská cykloprodejna Kola Svorada, níže najdete detaily a kontakty...

Náplň práce:

• Sestavování nových kol a elektrokol na prodej
  • Záruční a pozáruční opravy včetně příjmu a výdeje zákazníkovi
  • Vedení příslušné servisní agendy v programu POHODA
  • Občasná výpomoc kolegům na prodejně při prodeji
  • Občasná výpomoc při rozvozu kol koncovému zákazníkovi včetně předání

Mediterranean Epic ovládl Egger a Fisher, Stošek 14.

Závěrečných 49 km / 1 050 m nepřineslo žádnou změnu v celkovém hodnocení po včerejší královské etapě Mediterranean Epic 2022. Svá vedení si do cíle pohlídali oba lídři.

Mezi muži to byl německý specialista na XCO, ze závodů Českého poháru dobře známý Georg Egger (Speed Company), jenž svůj celkový triumf potvrdil i etapovým vítězstvím. V celkovém hodnocení vyhrál o dvě a půl minuty před belgickým maratonským šampionem Woutem Allemanem (Wilier Pirelli).

Královská etapa Mediterranean Epic zamíchala pořadím

Nejdelší etapa etapového závodu Mediterranean Epic přinesla radikální změny v celkové klasifikaci, ani jeden z dosavadních lídrů závodu na startu nedokázal v cíli obhájit svůj zelený trikot. Po královské etapě 93 km / 1 700 m jsou nově v čele čtyřdenního podniku Georg Egger (GER, Speed Company) a domácí Natalia Fischer (BH Temlo Cafes UCC).

Ani v dnešní etapě nedokázali čeští maratonci týmu Canyon Northwave bojovat o ty nejvyšší příčky, Martin Stošek skončil na 16. místě, Kristián Hynek na 35. místě. Jejich týmový kolega, úřadující mistr světa Andrea Seewald (GER), dojel desátý.

2. etapa Mediterranean Epic pro Allemana

Španělský etapový závod Mediterranean Epic pokračoval po prologu etapou na 58 kilometrů s převýšením 1700 metrů. Tu nejrychleji zvládl belgický maratonský šampion Wout Alleman (Wilier Pirelli). Hans Becking (NED, Buff Megamo) dojel 2. a na 3. místě dokončil Simon Stiebjahn (GER, Singer Racing).

Andreas Seewald vítězem prologu Mediterranean Epic

První den španělského etapového závodu Mediterranean Epic patřil prologu. Ten ovládl světový šampion v maratonu a jezdec týmu Canyon Northwave Kristiána Hynka Andreas Seewald s náskokem 15 sekund na druhého Georga Eggera (GER, Speed Company). Na 3. místě dojel Lukas Baum (GER, Speed Company).

Marek Rauchfuss stříbrný na MS v zimním triatlonu

Člen stáje Česká spořitelna Accolade Marek Rauchfuss o víkendu vybojoval stříbrnou medaili na světovém šampionátu v zimním triatlonu v Andoře. O dva dny dřív obsadil na MS v zimním duatlonu 5. místo.

Gravel Blinduro spustilo registrace na svůj pátý ročník

Na své první malé jubileum se chystá Gravel Blinduro, pátý ročník znovu zavítá do vyzkoušeného zázemí v kempu ve Starém Městě pod Landštejnem. Termín je stanoven na první zářijový víkend, tedy 3. - 4. 9. 2022. Formát vrcholné gravel akce v Česku se měnit nebude, na závodníky znovu čeká dvoudenní podnik a okruhy s měřenými erzetami v České Kanadě.

Připraveno je celkem deset kategorií, dvě z nich jsou určeny pro účastníky na horských kolech. Dvoudenní startovné činí 1 500 Kč a online přihlášky byly právě spuštěny, tak neváhejte, pořadatelé stanovili limit startujících na 500.

Propozice studujte zde: Gravel Blinduro 2022

Dejme dětem šanci! Kola pro děti v dětských domovech

Dárky nemusí být jen pod stromeček! Loni díky vám a spolupráci Dejme dětem šanci a Kolofix dostalo přes 40 kol nový život a darovala radost dětem v dětských domovech. To je obrovský úspěch!

MS CX Fayetteville - výsledky štafet

Mistrovství světa v cyklokrosu dnes odstartovalo testovacím závodem štafet. Na start se postavilo 7 čtveřic, mezi nimi i český výběr startující v následujícím pořadí - Matyáš Fiala, Michael Boroš, Kristýna Zemanová a Kateřina Nash.