authorgang_website

Nový web www.author-gang.cz, který mapuje veškeré dění kolem AUTHOR GANGU byl právě spuštěn! Jeho design i obsah nejlépe prezentuje sám sebe. Check it out!

25.04.2006 - Závody - Jan Němec

iXS_Steinach_zruseni

Dostali jsme špatnou zprávu od pořadatelů německého poháru ve sjezdu iXS Downhill Cup ve Steinachu o nadcházejícím víkendu - závod se kvůli hromadám sněhu ruší, náhradní termín bude 17.-18.6.

24.04.2006 - Závody - Jan Němec

fotosoutez06_omyl

Důležité upozornění všem hlasujícím ve fotosoutěži: Omylem byla zařazena u autora Jan Keprta jiná fotografie, prosíme tak všechny čtenáře, kteří hlasovali do včerejší 21:00, aby fotografii Jana Keprta oznámkovali ještě jednou! Hlasování probíhá ZDE

cpmx_0106_blesk

Silničář Jan Hruška (3 Molinos Resort) se stal vítězem prvního závodu Budvar MTB maraton Cupu, který hostila Česká Lípa. Na druhém místě dojel se ztrátou  tří a půl minuty Ivan Rybařík (KHS.cenytisku.cz), bronz bral Tomáš Trunschka (Astrans KL Most). V kategorii žen vybojovala na náročné trati prvenství Alena Dymlová (Giant) před Janou Severovou (Hermann Lucky Bike) a Evou Haškovou (KOS Plzeň).

23.04.2006 - Závody - Petr Dědina

rst_vidlice_prohlaseni

Prohlášení Universe Agency: český zástupce vidlic RST pro Českou republiku objasňuje situaci ohledně modelové řady RST Space pro rok 2006.... čtěte ZDE

19.04.2006 - Technika - Jan Němec

Racebike Awards

RACE BIKE vyhlašuje 3. ročník seriálu RACE BIKE REWARDS, který je letos znovu vypsán pro všechny majitele rámu RB, kteří se v průběhu sezóny 2006 zúčastní závodů ČP a dalších vybraných akcí. Seriál bude vypsán v disciplínách Uphill (pro jezdce XC a Maraton) a Downhill (pro jezdce DH a 4x), obě disciplíny budou hodnoceny a vyhlášeny zvlášť. Stejně jako v loňském roce jsou pro výherce připraveny opět hodnotné ceny v podobě rámů RB. Bližší informace jsou k dispozici na stránkách výrobce.

18.04.2006 - Závody - Petr Bureš

prokop_draha

Michal Prokop se vrátil z dráhového MS v Bordeaux, kde obsadil 15. příčku v týmovém sprintu, zde jsou jeho pocity: "Za první to byla ohromná zkušenost. Dneska jsem viděl na videu tu jízdu, trochu jsem se zasek na startu, nebylo to idealní a první metry nebyly tak výbušný. Druhý půlkolo už bylo časově dobrý.... Musím určitě zapracovat na technice startu a zrychlit nejmíň o sekundu. Ten čas co jsem zajel na první kolo, byl tak na český ridery stabilní, ale už jel jsem i rychleji. Myslel jsem, že mě to tam trochu víc ulítne, bohužel. Na dráhu určitě nezanevřu, ale teď se budu věnovat svým disciplínám a uvidíme jak to bude s dráhou pokračovat dál. Vůbec ty přípravy s dráhařema nelituju a doufám, že to byly dobře investovaný peníze."

17.04.2006 - Závody - Jan Němec

vysledky Chřibská 50 2006

Na skvěle obsazené Scott Chřibská 50 se o vítězi rozhodovalo až těsně před cílem, nejrychlejší byl nakonec Pavel Boudný (Bicy.cz/Opportunity), vteřinu před Václavem Ježekem (Česká spořitelna MTB) a dvě vteřiny před Radimem Kořínkem (Maxidek Cannondale). Šárka Chmurová (Max Cursor) získala zlato v kategorii žen. Výsledky ZDE

Info bulletin MTB

Reprezentační trenér Jiří Lutovský vydal Informační bulletin MTB, ve kterém se můžete něco dozvědět o bodování ve světovém poháru a žebříčku UCI, jak a dokdy se přihlásit na světový pohár...

12.04.2006 - Závody - Jan Němec

giant Liga 12.4. 2006

Zítra 12. dubna 2006 od 17:30 se můžeme, kromě sněhové nadílky, těšit i na plzeňskou Lopatárnu, kde se koná druhé letošní kriterium Giant Liga 2006. Bikeři přijďte zatopit do kotle! Pozvánka ZDE

11.04.2006 - Závody - Jan Němec

seaotter06_day4

Na Sea Otter Classic nedokázala Katka Nash-Hanušová (Luna Women's) v XC short-track porazit pouze Norku Gunn Ritu Dahle, skončila těsně druhá. Časovku zakončila na pátém místě a včerejší XC na osmém. Jako druhý Čech se v Monterey představil Kamil Tatarkovič (Kona Les Gets), v dualu se umístil na 18. příčce, ve sjezdu dojel 14. a ve fourcrossu 8. Kompletní výsledky cyklistického festivalu Sea Otter Classic naleznete na www.seaotterclassic.com

10.04.2006 - Závody - Jan Němec

langenlois_vysledky06

Na tradičním jarním závodě E1 v rakouském Langenlois se to dnes hemžilo českými závodníky, nejvýše byl na 4. místě Tomáš Vokrouhlík (Česká spořitelna MTB), 6. Pavel Boudný (Bicy.cz/Opportunity), 7. Filip Eberl (Scania Apache Kolín). Mezi ženami se nejlépe umístila Tereza Huříková (Česká spořitelna MTB) - 2. místo. Kompletní výsledky naleznete ZDE. Připravujeme pro vás fotogalerii

09.04.2006 - Závody - Jan Němec

seaotter06_day1

Včera odstartoval v kalifornském Monterey Sea Otter Classic prvním závodem XC (pojede se ještě časovka, short track, a XC) - vyhrála Gunn Rita Dahle (NOR, Multivan Merida) a Christophe Peraud (FRA, Orbea). Katka Nash-Hanušová skončila jako sedmá. Dnes je na programu časovka a kvalifikace 4X, kde se představí náš Kamil Tatarkovič (Kona Les Gets)

07.04.2006 - Závody - Jan Němec

svorada_sela2006

Ján Svorada hvězdou Author Šela Marathonu ! Držitel 77 vítězství v profesionálním pelotonu, se přihlásil na AUTHOR ŠELA MARATHON 2006! Kolikrát za život si zazávodíte společně s vítězem etap na Tour de France? Stejně jako Dominik Hašek startoval v roce 2003 s číslem 39, pro Jána Svoradu už tiskneme číslo 77. Chcete jet taky ? On-line přihláška na www.selasport.cz se na Vás už těší!

03.04.2006 - Závody - Jan Němec

xterramtb06_vysledky

Letošní ročník maratonu Xterra Rallye Vltava vyhrál Tomáš Truntschka (AS Trans KL Sport Most) a Petra Lipovská (Standy Racing Team). Více informací a výsledky naleznete na oficiálních stránkách závodu www.xterra.cz

02.04.2006 - Závody - Jan Němec

spxc06_curacao_vysledky

První závod světového poháru 2006 na Curacau vyhrála Gunn Rita Dahle (NOR, Multivan Merida) před Sabinou Spitz (GER), Kateřina Nash-Hanušová (Luna Women's) dojela na skvělém 13. místě, Tereza Huříková (Česká spořitelna MTB) zakončila svojí elitní premiéru na 41. místě, 26. pozici obsadila Slovenka Janka Števková. Závod mužů vyhrál téměř domácí Bart Brentjens (NED, Giant) před Julianem Absalonem (FRA, Bianchi Agos). 46. Tomáš Vokrouhlík (Česká spořitelna MTB), 67. Lukáš Hanus 73. Milan Spěšný, Jiří Friedl (všichni Merida Biking) díky dvěma defektům nedokončil. Výsledky ZDE

01.04.2006 - Závody - Jan Němec

vitani_jara06_pozvanka

Pozvánku na Cyklistické vítání jara si můžete přečíst ZDE

30.03.2006 - Závody - Jan Němec

mysikova

Adéla Myšíková, bývalá závodnice týmu KC Kooperativa Jablonec n/N. oznamuje změnu týmu a trenéra. Několika násobná mistryně a vicemistryně ČR v XC i na silnici bude závodit v týmu Specialized 69 pod vedením trenéra Menčíka.

29.03.2006 - Závody - Jan Němec

zprava1_curacao

Na místo konání prvního závodu SP na Curacau včera dorazila největší část bikerů z celého světa, 5 z nich přiletělo i Česka - Milan Spěšný, Lukáš Hanus, Jiří Friedl (všichni Merida Biking), Tereza Huříková a Tomáš Vokrouhlík (oba Česká spořitelna MTB). Hned si také vyzkoušeli trať, největším konkurentem bude zcela jistě obrovské teplo. O dobrodružné cestě na karibský ostrov chystáme již brzy článek....

b2_trika_sela06

Zde jsou návrhy pamětních triček letošního Author Šela Maratonu, opět pod značkou B2. Oraganizátoři také oznamují, že uzavřeli spolupráci s firmou van Gansewinkel - komplexní nakládání s odpady a jako ceny je přichystáno následující: 3 popelářské prémie ve formě 3 ks plastových popelnic s koly o objemu 120l, 2 popelnice čekají na nejpomalejší jezdce obou tras (54 a 91 km), třetí věnujeme závodníkovi, který objede závod na největší popelnici.