Author Sonic 27,5 - jde to i levněji

Kategorie závodních dětských kol je v kurzu několik posledních let a její oblíbenost stále roste. Pojďme se podívat na jednu z čerstvých novinek v této kategorii od domácího Authoru...

Autor: Petr Bureš
Foto: Petr Bureš
Author Sonic 27,5 - jde to i levněji

Dětská kola Authoru jdou, o tom nemůže být pochyb. Dětským kolem je ale stejně tak 16" minibike jako sedmadvacetipalcový Ultrasonic a mezi nimi je jich další velká spousta, lišící se jak rámy, tak osazením i svým primárním pojetím či odstupňováním věkového doporučení. My se dnes podíváme na novinku v nabídce Authoru na příští rok, a to ekonomičtější provedení 27,5" biku s odpruženou vidlicí s názvem Sonic 27.5.

Možná si teď řeknete, že je vám tenhle bike povědomý. Že přeci dětskou sedmadvacítku Author nabízí už nějaký ten pátek a že tak nemůže jít o novinku. A víte co? Máte vlastně tak trochu pravdu, jenomže jen napůl. Author totiž opravdu ve své nabídce sedmadvacítku měl, a dokonce nejenom loni (2020), ale poprvé už v roce 2019. Reagoval tím tehdy na boom velkých dětských závodních kol a cesta to byla správná.

Author Ultrasonic 27,5" - dospělácký kids bike

Uplynulé dva roky se jednalo o model Supersonic. Nyní Author k tomuto modelu, který v nabídce zůstává, přidává druhý, který pojmenoval pouze Sonic a jednoduše řečeno jde o dostupnější variantu Supersonica postavenou na stejném rámu, ale vybavenou levnějšími komponenty, díky kterým se z kola blížícímu se cenou třiceti tisícům stává kolo s cenovkou, která má blíž tisícům pouze dvaceti.

Author zde zachovává hliníkový rám svařený z trojitě zeslabovaných trubek z duralu 6061, ovšem oproti Supersonicu ho oblékl do nádherného sytě červeného laku, který je navíc poměrně zdařile sladěn také s barvou odpružené vidlice. Kontrast černých vnitřních nohou vidlice a černých komponentů pak dává kolu opravdový šmrnc. Mimochodem, tady více než kdy jindy platí, že to jak kolo vypadá v katalogu se nadá téměř srovnat se skutečným dojmem, který na vás udělá v reálu.

Byť jde o velice dostupnou kategorii biků, najdete zde designově zajímavý rám s několika vkusnými detaily. Nechybí zde například vnitřní vedení kabeláže ve spodní rámové trubce, univerzální vyměnitelné zadní patky, či kombinace robustní dolní rámové trubky s plochou výrazně subtilnější horní rámovkou po vzoru výrazně dražších karbonových modelů.

Hlavová trubka je zde kraťoučká, středové složení BSA závitové a v obou dostupných velikostech je patrný i moderní progresivnější styl geometrie s krátkou zadní stavbou pouhých 420 mm.

Pokračovat na: Výbava s rozumem

Seznam stránek článku:

 1. Author Sonic 27,5 - jde to i levněji
 2. Výbava s rozumem
 3. Fotogalerie
Přečteno - 18014x Tagy: author 27.5 děti kids
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Ostatní závodyAuthor Šela Marathon 2024 přesně za měsíc. Bude to finální rozlučka
  Author Šela Marathon 2024 přesně za měsíc. Bude to finální rozlučka
 2. Testy - RecenzeRooty, Pockie nebo Kittle - odrážedla od mladých designérů
  Rooty, Pockie nebo Kittle - odrážedla od mladých designérů
 3. Testy - RecenzeTEST: Author Versus 29 3.0
  TEST: Author Versus 29 3.0
 4. PreviewAuthor uvádí nový trailový Versus
  Author uvádí nový trailový Versus
 5. ServisAuthor slaví 30 let
  Author slaví 30 let
 6. TechnikaFotogalerie: GT Stomper FS ACE
  Fotogalerie: GT Stomper FS ACE

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #11 Burgr - vloženo: 01.02.2021 v 18:27:44

  [5]

  "Mě to přijde srandovní." - Mně.

  Já jsem zpočátku do komentářů i psal, ať ho po opravě smažou... Tak se omlouvám všem, koho to irituje.

  Něco dobrého z nich ale snad vzniklo - málem tu z toho byl magazín o lyžích, teď už tu (většinou) jsou správně ližiny :-)

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #10 tntbiker - vloženo: 27.01.2021 v 13:15:31

  odpověď na Tommy_25 — #9 Domnívám se, že profesionální server by měl psát správně pravopisně. Pokud ne, tak to bychom nemuseli pravopis vyžadovat v knihách, časopisech a možná ani u dětí ve škole. A tvrdit, že jde jen o obsah a ne o formu. Chyba v komentáři je běžná, tu lze omluvit. Mnoho lidí pravopis nezná a chtějí se také vyjádřit. Ale to nejsou profesionálové, kteří se živí psaním. K textům pana Tranceho v této i jiných diskuzích se nemá vůbec smysl vyjadřovat.

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #9 Tommy_25 - vloženo: 27.01.2021 v 13:02:45

  Pánové zkuste opravdu řešit tyto bláboly někde mimo tento server. Poslední dobou se tu objevují z 90% už jenom komentáře o tom kolik bylo v článků pravopisných chyb, překlepů, chybějících čárek atd. A k tomu příslušné další komentáře jestli to řešit ,neřešit, nízká úroveň gramatiky, stále stejný autoři článků ...... bla, bla, bla.

  Nechci omlouvat místní redaktory, pravopisné chyby by dělat neměli, ale já osobně to dokážu přejít, jelikož mi jde hlavně o obsah článku, jeho téma atd.

  Neřešte to v diskuzích, diskutujte pouze k tématu článku a jeho obsahu. Vůbec bych se nedivil, kdy se zde zavedla cenzura s tím, že se budou komentáře které se netýkají tématu prostě a jednoduše mazat.

  1. na tento komentář reaguje tntbiker — #10
  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #8 jm48 - vloženo: 27.01.2021 v 12:20:07

  odpověď na Pavel Trance — #6 No nevím Pavle, kdo koho uráží. To s tím přirozením atd. to už je dost...

  odpověz na tento komentář
 5. avatar
  #7 tntbiker - vloženo: 27.01.2021 v 08:48:20

  odpověď na Pavel Trance — #6 Pane Pavle, je mí vás upřímně líto.V příští půlhodině nebudu hledat v té vaší slátanině pravopisné chyby, ale budu se pouze snažit vůbec pochopit, co jste chtěl tím vaším oduševnělým mozkovým (zřejmě mozkovým) výtrusem říci a zamyslím se také nad vašimi ojedinělými filosofickými úvahami. Hezký den.

  odpověz na tento komentář
 6. avatar
  #6 Pavel Trance - vloženo: 27.01.2021 v 05:53:36

  Tady je fakt pár chudáků co si potřebují něco dokázat nebo možná si léčí mindráky z dětství, že upozorňují na gramatické chyby. Ono se to stává a normální člověk to přejde, většina sem chodí si něco přečíst o kolech. Nedávno jsem měl s tímto duševním chudákem diskusi, já se tedy bavil, ale #1tntbiker mě neustále urážel a opakoval, že jsem hloupý. Chytrost je také definována jako sebereflexe a schopnost se učit novým věcem, řešit samostatně zadané úkoly. Názor v diskusi na serveru o kolech nevypoví moc o chytrosti, ale může napovědět o daném jedinci. Tihle duševní chudáci nedělají nikdy žádné chyby a proto neustále poukazují na gramatické chyby. Ano člověk si jich všimne, ale nejsme ve škole. Jak jsem psal, ukažte co jste sami vytvořili, dáme zpětnou vazbu :) Jinak máte fakt problém, nenavštěvovali vás třeba nějací strejdové u vás v pokojíčku, když jste byli malí ? Museli jste cumlat pánské orgány ? Tatínek vám za to pak, ale nekoupil slíbené kolo že jo :( #1tntbiker musíš o tom mluvit !! Budeš frustrovaný na celý život. Ani nechci vědět kolik jsem napsal chyb. Dostanu určitě za 5 nebo na zadek, na zadek jsi taky určitě dostával viď, možná se ti to líbí pořád. Ty rád trestáš jelikož jsi byl trestán, kruh se uzavírá

  1. na tento komentář reaguje tntbiker — #7
  2. na tento komentář reaguje jm48 — #8
  odpověz na tento komentář
 7. avatar
  #5 Frybis - vloženo: 26.01.2021 v 18:14:31

  odpověď na tgi — #4 Mě to přijde srandovní. Sonic mi je u perdele, ale na diskuzi se rád podívám :-D

  odpověz na tento komentář
 8. avatar
  #4 tgi - vloženo: 26.01.2021 v 15:21:11

  odpověď na tntbiker — #1 Žádám všechny strážce českého jazyka, aby v případě svých výhrad k pravopisu a stylistice stránek kontaktovali přímo autora článku nebo redakci mtbs. Čist jejich komentáře pod články je velice unavující. Děkuji Igor

  1. na tento komentář reaguje Frybis — #5
  odpověz na tento komentář
 9. avatar
  #3 lalin - vloženo: 26.01.2021 v 14:29:50

  odpověď na Pavel Trance — #2 Souhlas :-D ... furt dokola prudit, že tam jsou blbě čárky apd... chtěl bych mít takové starosti

  odpověz na tento komentář
 10. avatar
  #2 Pavel Trance - vloženo: 26.01.2021 v 14:23:30

  odpověď na tntbiker — #1 A zase! Opravdu jsou místa, kde si odpočineš.

  1. na tento komentář reaguje lalin — #3
  odpověz na tento komentář
 11. avatar
  #1 tntbiker - vloženo: 26.01.2021 v 13:51:01

  A zase. Zase test od toho samého autora jako asi už třicet let. Zase názor od jednoho člověka. Což není příliš pestré.-) Věty dlouhé kilometr a čárky ve větách velká neznámá. Opravdu, existují kurzy pravopisu.

  1. na tento komentář reaguje Pavel Trance — #2
  2. na tento komentář reaguje tgi — #4
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744