Dirtzilla v Kopřivné se šejpuje do finále

Kuba Vencl a spol. pomalu dokončují megaprojekt v bikeparku Kopřivná, který nabídne exkuzivní poletový trail, který nemá v našich končinách obdoby...

Autor: Petr Bureš
Dirtzilla v Kopřivné se šejpuje do finále

Pokud máte rádi hrabanku a jízdu po lesních přírodních cestičkách raději nepokračujte ve čtení a už vůbec si nepouštějte přiložené video, protože byste mohli snadno upadnout do mdlob z toho, co byste viděli.

Během letošních prázdnin se v bikeparku Kopřivná v Malé Morávce začal budovat nový "skákací" trail. Na tom by nebylo až nic zas tak překvapivého, protože umělé flow traily se budují ve většině podobných středisek. Jenže v Kopřivné to stavitelé pojali o dost jinak a namísto nového rodinného flow trailu naprojektovali jumptrail s názvem Dirtzilla, který má parametry světových slopestyle tratí a je určený jen pro ty, kteří to ve vzduchu opravdu umí a nedělají jim problém mnohametrové polety v korunách stromů.

Už z fotek je jasně patrný styl jednotlivých překážek a také to, že nemají "začátečnickou" alternativu. Buď se na tenhle trail prostě cítíte, nebo zvolte raději jinou z bikeperkových tratí, kterých je v Kopřivné na výběr hned osm.

Na stavbu tratě, která se v těchto dnech blíží svému dokončení, padly desítky tun materiálu a pracovalo se na ní s těžkou technikou. Hladký povrch a navázání jednotlivých skoků v lese zajišťuje nespočet větších i menších klopenek a jak to tak vypadá, vše míří ke zdárnému otevření této unikátní tratě, které by mělo proběhnout v rámci posledního prázdninového víkendu, který připadá na 2. a 3. září.

Kuba Vencl se letos rozhodl, že obětuje svou účast na legendárním Crankworks Joyride a zpestří si sezónu jinak. Výsledek je zřejmé, že bude stát za to, takže pokud jste příznivci velkých poletů a vyšejpovaných klopenek, odrazů a dopadů, měli byste si do svého routplanu Kopřivnou co nejdříve zařadit.

Více informací o areálu najdete na stránkách www.koprivna.cz.

Přečteno - 6279x Tagy: video pozvánky bikeparky kopřivná jakub vencl
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Ostatní závodyUž po patnácté na bikery čeká poslední dubnovou sobotu Tůůůr Rohálovská 50ka
  Už po patnácté na bikery čeká poslední dubnovou sobotu Tůůůr Rohálovská 50ka
 2. Výstavy a veletrhyFor Bikes 2024 představení novinek
  For Bikes 2024 představení novinek
 3. OstatníVIDEO: Vojta Bláha za hranicí komfortu
  VIDEO: Vojta Bláha za hranicí komfortu
 4. PozvánkyGravity Card se rozšiřuje na 31 bikeparků
  Gravity Card se rozšiřuje na 31 bikeparků
 5. OstatníBiketour 2023: Kraličák – flowtrailový tobogán a hravá lesní technika
  Biketour 2023: Kraličák – flowtrailový tobogán a hravá lesní technika
 6. PozvánkyNetopýr Bike Fest oslaví 10 let
  Netopýr Bike Fest oslaví 10 let

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #22 tntbiker - vloženo: 21.08.2023 v 19:37:06

  odpověď na Aleš Procházka — #21 Jsi hloupý, naivní, člověk a ještě to prezentuješ v diskuzích. Pořád meleš nesmysly.

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #21 Aleš Procházka - vloženo: 21.08.2023 v 15:45:58

  odpověď na tntbiker — #20 Když už tady meleš o turistických cestách, tak před asi 20 lety místní borci nakopali skoky nad Přerovem ve Vinarským lese. Byli mladí a blbí a netušili, že je špatně, když za skokem na lesní cestě je velká díra. I když mně to úplně míjí, je lepší vybudovat areál, kde najdeš postupný levely obtížnosti a máš jistotu, že se tam budou sjíždět lidi z téhle komunity. Tntbikere, ty seš normální kádrovák, nech ostatní žít podle svého...a nezakazuj malým i velkým děckám dělat bordel na kole a blbnout.

  1. na tento komentář reaguje tntbiker — #22
  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #20 tntbiker - vloženo: 21.08.2023 v 15:07:06

  odpověď na Aleš Procházka — #19 Už se tady zase dojímáš. Jsi sobec, kterého nic nezajímá, jen jestli mají cyklisté nějaké tratily. Zajímalo jak ty vychováváš své děti ke vztahu k přírodě. Jak své děti vychovává nebo vychoval Bureš. Jaké názory před nimi o přírodě prezentuješ. To je naprosté zoufalství co tu v té diskuzi s Burešem předvádíte. Nikde jsem také nečetl, že by na nějakém portálu redaktor, napadal sprostě své čtenáře. To je opravdový unikát. Je patrné, že ztrácí nervy. Chudáček hloupej.

  1. na tento komentář reaguje Aleš Procházka — #21
  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #19 Aleš Procházka - vloženo: 21.08.2023 v 14:04:28

  odpověď na tntbiker — #16 Milý pane tntbikere, zkusil jsem to argumentama nebo aspoň s dávkou tolerance k jiným cyklistům, z jiných disciplín a sněrů, ale u Tebe je to marný. Nechci soudit milovníky bikecenter ani ortodoxní přírodňáky, třeba u mně se to zvrtlo tak, že vlastně svoje MTB nemám a jezdím už jen s beranama a párkrát v roce to prubnu na biku mých dětí. Každej si najde svoji cyklistiku a jsme rádi, že Tě máme, strážce morálky, zásad a hodnot.

  1. na tento komentář reaguje tntbiker — #20
  odpověz na tento komentář
 5. avatar
  #18 tntbiker - vloženo: 21.08.2023 v 09:18:30

  odpověď na petan — #17 Člověk, jako Bureš, který zamrzl s pravopisem někde ve třetí třídě základní školy a který většinou nepochopí text a odpovídá na zcela něco jiného mě opravdu nemůže urazit. Ve Walesu a jinde, ať si dělají co chtějí. Já žiji tady, v Česku. Ty tratily nevadí pár lidem, ale hodně lidem. A pokud mi nějaký Eman napíše, ať raději odejdu, když mi traily vadí, tak se chová jako bolševik. Ti takto s limi jednali. Motivace trailů je jediná, natáhnout lidi do areálů a generovat z nich zisk. To vůbec není o tom, aby lidé měli kde jezdit. Protože lidé mají kde jezdit. Po všech turistických trasách, například. A samozřejmě Bureš to obhajuje, protože ho to také živí. Tím že o tom píše, byť nezná pravopis:-)

  odpověz na tento komentář
 6. avatar
  #17 petan - vloženo: 21.08.2023 v 07:17:42

  odpověď na Aleš Procházka — #15 odpověď na tntbiker — #16 Wales je na ježdění hodně specifický a Afan hodně profláknutý a těžko ho s něčím u nás srovnávat. Po celém světě jsou lanovkové i nelanovkové areály kam jezdí bikeři nejen z místního okolí ale i ze zahraničí. Jakkoli se to u nás může zdát někomu jako ničení přírody, tak budované traily se staví i v daleko exponovanějších lokalitách než u nás a překvapivě to nikomu nevadí. Kdo byl někdy osobně třeba na Gardě, Whistleru, Nort Shore, Les Gets, Schladmingu, Livignu, Sella Rondě, Finale Ligure a dalších místech tak ví, že většina lidí v těchto lokalitách je naprosto jiného názoru než TNT a dokáže úplně bez problémů koexistovat se všudypřítomnými bikery a berou je jako součást místních středisek, která jim přináší mimo jiné i obživu. Ano určitě se najde pár lidí, kterým bikeři vadí, ale ti mají pak tu smůlu, že jsou v menšině a musá se s tám buď vyrovnat nebo odejít tam kde budou spokojeni. Svět jak ho vidí TNT existuje, ale pouze uvnitř jeho malé bublinky krčící se kdesi v koutě opuštěného pavilónu schizofreniků v Bohnicích. BTW, Možná se tam někdy potkáme na meziplotech :-)

  1. na tento komentář reaguje tntbiker — #18
  odpověz na tento komentář
 7. avatar
  #16 tntbiker - vloženo: 20.08.2023 v 08:36:59

  odpověď na Aleš Procházka — #15 Máš absolutně zvrácenou a sobeckou logiku. Když už je někde sjezdovka, tak tam tu krajinu ještě více zdevastujeme nesmyslností pro pár lidí. A tu větu, že si mohou milovníci ticha najít vedlejší údolí může napsat opravdu jen absolutní ignorant. A co třeba kdyby se tratily budovaly tam, kde absolutní většina populace nehledá klid? Kde to většině lidem nevadí? Jak je patrné, ty dělíš lidi jen podle toho, kdo je nějaký "zákazník". A na to ti slušní lidé opravdu serou.

  1. na tento komentář reaguje petan — #17
  2. na tento komentář reaguje Aleš Procházka — #19
  odpověz na tento komentář
 8. avatar
  #15 Aleš Procházka - vloženo: 19.08.2023 v 07:56:39

  Myslím, že se tady rozčilujete úplně zbytečně. Když už je někde sjezdovka, tak letní provoz je šance a možnost rozvoje. Tleskám každé utracené koruně u nás a pokud máme Kubu Vencla, tak bude tahle lajna něco, za čím se bude jezdit. Tahle cyklistika jde úplně mimo mně, ale když už má Kopřivná vybudovaný jméno, tak je to fajn a milovníci klidu a ticha si najdou vedlejší údolí, kde nikdo není. Tohle lanovkový ježdění si najde svý zákazníky, ale nebudu to odsuzovat a pojedu jinam. Otec zakladatel Rychlebských stezek mi dal tip na Afan Bike Park ve Walesu a tam jsem pochopil krásu a princip trailů, do kopce snad ještě hezčí než skopce, žádný lanovky, spotřebáci, masa, komunita a fajn svezení. Stačí si vybrat, kudy a kam...

  1. na tento komentář reaguje tntbiker — #16
  2. na tento komentář reaguje petan — #17
  odpověz na tento komentář
 9. avatar
  #14 Honza S. - vloženo: 18.08.2023 v 16:20:32

  odpověď na ToM1609 — #11 Trutnov trails a Nové Město pod Smrkem (Singltrek).

  odpověz na tento komentář
 10. avatar
  #13 tntbiker - vloženo: 18.08.2023 v 11:58:11

  odpověď na zirecek — #12 Přesně tak, prach, prachy, prachy. nebo že by to někdo všechno budoval z lásky k cyklistice, aby se nebožáci měli kde svézt? To asi ne. Tahle blbost z článku, kde se jen tak někdo nesveze, protože se buď rozmlátí o podlahu nebo o strom, musela něco stát a to něco někdo dotoval. Nebo že by to platil ten člověk z videa? .-) Dotace, nahnat lidi do penzionu, nahnat je do bufetů a hospod. Nic jiného za tím není. Plundrují se lesy kvůli penězům.

  odpověz na tento komentář
 11. avatar
  #12 zirecek - vloženo: 18.08.2023 v 07:11:00

  odpověď na leszczynski — #10 Protože PENÍZE. Poté co předvedli ochranáři s hranicemi chráněných území na Dolní Moravě nebo jaký přístup a tichou podporu provedli při navrtání kříže na Vozku v Jeseníkách, tak jsem si upravil názor na přístup, profesionalitu těchto lidí.

  1. na tento komentář reaguje tntbiker — #13
  odpověz na tento komentář
 12. avatar
  #11 ToM1609 - vloženo: 17.08.2023 v 22:13:25

  odpověď na trance28 — #6 Co znamenají zkratky TT a NVPS?

  1. na tento komentář reaguje Honza S. — #14
  odpověz na tento komentář
 13. avatar
  #10 leszczynski - vloženo: 17.08.2023 v 22:04:28

  odpověď na midlander — #9 Nechápu, jak je vůbec možný, povolit tyto drastické zásahy v CHKO, kde platí vysoký stupeň ochrany přírody a chodit/jezdit se může jen na vyznačených trasách? Za poslední roky lesy zničil kůrovec, a pokud ne, tak zkázu dokonaly vichřice.

  1. na tento komentář reaguje zirecek — #12
  odpověz na tento komentář
 14. avatar
  #9 midlander - vloženo: 17.08.2023 v 07:55:45

  Přírodu ani les nikdo neničí, ale smysl mi tyhle tratě nedávají. Bikroska v lese.

  1. na tento komentář reaguje leszczynski — #10
  odpověz na tento komentář
 15. avatar
  #8 Babaja - vloženo: 16.08.2023 v 23:17:02

  Ještě to chybí vyasfaltovat a bude to dokonalý -:) Podstata horských kol je ale úplně někde jinde.

  odpověz na tento komentář
 16. avatar
  #7 Honza S. - vloženo: 16.08.2023 v 22:55:20

  Kopřivná je moje srdcovka, ale tohle je jak postavit panelák uprostřed lesa. Lidem se v něm bude líbit, ale celé je to jako pěst na oko.

  odpověz na tento komentář
 17. avatar
  #6 trance28 - vloženo: 16.08.2023 v 22:54:38

  No, spis se taky priklanim k tomu, ze jde o niceni lesa, navic kvuli v podstate par lidem, kteri to budou schopni dat... Ale treba za par let okoli zase zaroste vegetaci a bude to vypadat prirozene, jako treba TT nebo NVPS...

  1. na tento komentář reaguje ToM1609 — #11
  odpověz na tento komentář
 18. avatar
  #5 leszczynski - vloženo: 16.08.2023 v 21:20:22

  Zvrácenost! Aneb jak zničit les.

  odpověz na tento komentář
 19. avatar
  #4 amayah23 - vloženo: 16.08.2023 v 20:27:41

  Dirtzilla, který má parametry světových slopestyle t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t t

  odpověz na tento komentář
 20. avatar
  #3 tntbiker - vloženo: 16.08.2023 v 13:34:53

  odpověď na petan — #2 A neměl by se chovat jako dospělý chlap?

  odpověz na tento komentář
 21. avatar
  #2 petan - vloženo: 16.08.2023 v 12:37:23

  odpověď na tntbiker — #1 Ten dospělý chlap, který kvičí při jízdě po vybagrovaném trailu je Jakub Vencl, jeden z našich nejlepších freestylerů. Člověk který jezdil na většině nejtěžších slopestyle akcí po celém světě, kterého kolo maximálně baví a užívá si života jak na něm, tak nyní i v roli stavitele. Na ničení přírody je mnoho pohledů stačí se podívat na to, kde jsou podobné tratě ve světě postavené a zcela v souladu s přírodou provozované a zjistíte, že těch kvičících lidí na nich jsou tisíce a užívají si jízdu na nich plnými doušky.

  1. na tento komentář reaguje tntbiker — #3
  odpověz na tento komentář
 22. avatar
  #1 tntbiker - vloženo: 16.08.2023 v 10:48:09

  Kolik se ještě musí zničit přírody, lesů, aby se zřejmě za dotace stavěly tyhle nesmysly, které mají jediný cíl: naplnit přilehlá ubytovací zařízení a restaurace zákazníky. Kdo to je ten dospělý chlap, který tak kvičí při jízdě po vybagrovaném trailu?

  1. na tento komentář reaguje petan — #2
  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744