ME Anadia 2023 - Výsledky XCC

Mistrovství Evropy v short tracku hostila ve čtvrtek portugalská Anadia. V elitních mužích se stal evropským šampionem David Campos (ESP), v ženách vyhrála Ronja Blöchlinger (SUI), skvělý výkon předvedla Simona Spěšná, jež dojela na 7. pozici. V juniorech vyhrál dánský biker Mikkel Lose, v kategorii juniorek zvítězila Němka Carla Hahn.

06.07.2023 - Závody - Tomáš Ježek anadia

Last minute nabídka na kemp s Prokopem a Říhou

Využijte nabídky na účast v kempu s Michalem Prokopem a Jakubem Říhou na Bukovce!

Jednodenní kemp Prokop Clinix není klasický výukový kemp, ale spíše pohodové ježdění s nácvikem techniky v praxi s Michalem Prokopem a Jakubem Říhou.

Kemp je určený pro všechny, kdo si chce zdokonalit jízdu na trailu, aby ho bavila ještě víc!

N Distribution hledá kolegu na pražské centrály

N Distribution je firma s více než dvacetiletou tradicí, která pro vás dováží ty nejvychytanější a nejkvalitnější produkty z oblastí cyklistiky, snowboardingu, skateboardingu, motokrosu a oblečení pro volný čas.

SP MTB Val di Sole - Výsledky XCO

Nedělní program na Světovém poháru v italském Val di Sole patří tradičně cross-country kategorií elite a u23.

SP MTB Val di Sole - Výsledky DHI

Třetí díl světového poháru ve sjezdu pokračoval v sobotu v italském Val di Sole.

SP MTB Val di Sole - Výsledky XCC Elite

Světový pohár horských kol pokračuje v italském Val di Sole. Páteční podvečer patří tradičně short tracku elitních kategorií.

SP MTB Val di Sole - Výsledky XCC u23

Světový pohár horských kol pokračuje čtvrtým dílem v italském Val di Sole. Čtvrteční podvečer patří kategoriím u23, které absolvují závody v short tracku.

Stevens MTB Víkend 2023 - výsledky

Cycling team STEVENS CYKLOŠVEC PÍSEK pořádal 8.ročník MTB závodů Stevens MTB Víkend - Memoriál Jiřího Vinklera v Píseckých horách. V pátek 23.6. závod dvojic a v sobotu 24.6. Mistrovství Jihočeského MTB poháru 2023.

SP Enduro Canazei: Vojta-Průdková opět v top 10

Už popáté se letos sešli enduristé, aby si to rozdali o body do světového poháru. Po dvou australských kolech, Finale Ligure a Leogangu se tentokrát bojovalo v italském Canazei. Pět erzet ve vysoké nadmořské výšce a ve 30 stupňovém vedru byla šichta jaksepatří. Vítězně z ní vyšli Isabeau Courdurier (FRA, Lapierre Zipp Collective) a Matt Walker (GBR, Pivot Factory Racing).

Na Klínovci pokračovala domácí Enduro Série

Druhým závodem pokračovala na Klínovci domácí T-Mobile Česká Enduroserie. V šesti erzetách dominoval Přemek Tejchman (6T9 Frames), jenž byl nejrychlejší hned v pěti měřených úsecích, o 24 vteřin porazil druhého Jakuba Říhu (N Distribution), třetí skončil Antonín Král (Kellys Factory). Mezi ženami zvítězila Andrea Drengubáková (Galaxy CykloŠvec Stevens Team).

Filip Rydval vítězí v závěrečné etapě Alpen Tour Trophy

Čtyřetapový závod Alpen Tour Trophy v rakouských Alpách se stal parádním představením jezdců českého celku D2Mont Merida. Dvě etapy ovládl Lubomír Petruš, v závěrečné čtvrté etapě - časovce na 13 km zvítězil po skvělém výkonu Filip Rydval.

ME XCO - Krynica-Zdrój 2023 - výsledky

Sólo jízdou si pro titul mistryně Evropy dojela jedenadvacetiletá Puck Pieterse z Nizozemska, která tak navázala na své skvělé výsledky ze světového poháru, v němž už letos dvakrát zvítězila a jednou byla druhá. Vicemistryní Evropy se stala, další věkem ještě "třiadvacítkářka", Mona Mitterwallner z Rakouska, stupně vítězů na bronzové příčce doplnila Sina Frei (SUI).

Obě české závodnice dojely na hranici třicítky: Jitka Čábelická na 28. místě, Jana Czeczinkarová na 34.

V mužském závodě zvítězil rumunský biker Vlad Dascalu, stříbro bral Lars Forster (SUI), bronz Luca Braidot (ITA). Ondřej Cink dojel na 10. pozici, 42. byl Jan Škarnitzl, 43. Jan Vastl a 47. Lukáš Kobes.

Lubomír Petruš řádí na Alpen Tour, vítězí i ve 3. etapě

Dvě vítězství získal Lubomír Petruš (D2Mont Merida) na etapovém závodě v rakouských Alpách. Zlato vybojoval v etapě číslo dvě a tři a do závěrečné etapy vstupuje jako čtvrtý muž průběžného pořadí.

Houštecký Cyklomaraton - výsledky

20. ročník Houšteckého cyklomaratonu ovládl Jan Matoušek (Maty Bike Team), jenž zvítězil na trase A v délce 82 kilometrů. Na druhém místě byl David Šulc (Mondraker Racing Team), bronz bral Petr Tatíček (Ski a Bike Centrum Radotín).

Bikemaraton Drásal - Výsledky

Legendární Drásal se jel v sobotu 24. června jako 5. díl Kola pro život. Vítězství na trase A v délce 118 km vybojoval Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade), v ženách na trase A vyhrála Aneta Hovorková (D2Mont Merida). Vítězem 200 kilometrů dlouhého závodu s názvem Trachea Obr Drásal se stal stejně jako v loňském roce Jan Jobánek (Superior Team), v ženách zvítězila Dagmar Sladkovská (ondrejfojtik.cz team).

Prázdninový cyklistický kemp na Singltreku pod Smrkem

Cyklistický tým Eleven Head CST Cyklolive nabízí poslední volné místa malým a velkým cyklistům na prázdninový cyklistický kemp na Singltreku! Na děti budou čekat stezky Singltreku pod Smrkem, ale také technika v terénu a bohatý doprovodný program ve volném čase pod dohledem trenérů s cyklistickou licencí Českého svazu cyklistiky a našich závodníků.

Bikeři se vrátí do Stupna - Horská kola Stupno 2023

Organizátoři závodu, jenž vloni hostil domácí šampionát cross country - Horská kola Stupno - opět zvou do západních Čech na svou akci. Ta podle všeho neubere nic na prestiži a zábavě...