47. Zuzana Šafářová -1 kolo
51. Karolína Bedrníková -1 kolo

Kompletní výsledky ZDE

MS MTB Les Gets 2022: startovní listiny XCO

Závěrečný den 33. mistrovství světa horských kol v Les Gets vyplní čtyři závody cross country, už v devět ráno starují ženy U23, následovány v 10:45 jejich protějšky. Ve 13:00 pak přijdou na řadu ženy Elite a v 15:15 muži Elite.

Ženy
1. Pauline Ferrand Prevot (FRA) 21:56 min.

MS MTB Les Gets 2022: startovní listiny juniorky, junioři

Startovní listiny jediných dvou dnešních startů na MS 2022: Juniorky 15:00 hod. | Junioři 17:00 hod.

Soutěž o Cyklistický kemp UK FTVS v hodnotě 8 900 Kč

Pojeďte stylově ukončit cyklistické léto do Krkonoš na Bike Kemp, který pořádá UK FTVS (bike, silnička, gravel...). Kempu se může zúčastnit úplně každý, kdo má zájem se v cyklistice vzdělávat, zlepšovat anebo jen poznávat nové parťáky. Kdo by rád zkusil štěstí, může se vrhnout i do soutěže, máme tu pro vás jedno místo zdarma - viz níže.

Kulhavý popáté vítězem Bike Čeladná

Letošní ročník závodu HSF System Bike Čeladná byl bohužel opět promáčený, ale trať i díky relativně vysoké teplotě na Pustevnách všechny moc bavila - smajlík (slova pořadatelů).

Filip Adel upevnil v Karlových Varech vedení v ČP XCM

V Karlových Varech, kam domácí soutěž maratonského ČP zavítala vůbec poprvé, Filip Adel (Superior Team) si pojistil celkové vedení v celkovém hodnocení Českého poháru XCM. V 65km závodě s téměř 2 000 m převýšení jednoznačně zvítězil před Rakušanem Alexandrem Stadlerem a Michalem Bubílkem (Kross Bikeranch).

Závod žen suverénně vyhrála úřadující mistryně ČR v maratonu Milena Kalašová (K3 Performance), jež druhou v pořadí Michaelu Matuškovou (BTK Euro bike Praha) za sebou nechala o 40 minut.

Závěrečný, sedmý díl Českého poháru XCM, se koná v Harrachově 3. září 2022.

KPŽ Manitou Železné hory patří týmu D2mont Merida

Osmý závod seriálu Kolo pro život v Chrudimi, známý jako Manitou Železné Hory, ovládl tým D2mont Merida, jehož zástupci získali první tři pozice. Na 65km trati zvítězil Filip Rydval před svými týmovými kolegy Karlem Hníkem a Tomášek Morávkem. Mezi ženami letos poprvé zvítězila Klára Pavelková (SUPGirls) před Lenkou Fridrichovou (Eleven Head CST Cyklolive), lídryní seriálu.

Další díl KPŽ bude ve znamení burčáku a cimbálovky. První zářijový víkend nás čeká Znojmo.

Swiss Epic 2022 - Výsledky 5. etapa

Poslední etapu Swiss Epic 2022 ovládl suverénní tým letošního ročníku - Wilier Pirelli Factory (Fabian Rabensteiner & Daniel Geismayr), jenž ovládl celkem čtyři etapy z pěti. Na 2. místě dnes dojela dvojice týmu Singer Racing Team (Martin Frey & Simon Stiebjahn) a třetí byl tým Buff Megamo (Hans Becking & José Dias).

20.08.2022 - Závody - Tomáš Ježek

Grand Raid 2022 - Výsledky

Grand Raid - jeden z nejstarších evropských maratonů, jenž se ve Švýcarsku jezdí již od roku 1990, ovládl v roce letošním světový šampion Andreas Seewlad (GER, Canyon Northwave) a v tomto prestižním maratonu získal již třetí triumf. 125 kilometrů dlouhou trať s převýšením přes 5 000 metrů zvládl zdolat v čase 6:00:36. Na startu stáli i dva čeští jezdci - Martin Stošek (Canyon Northwave), jenž dojel na 4. místě a Lubomír Petruš (D2Mont Merida), který byl 7.

Swiss Epic 2022 - Výsledky 4. etapa

Čtvrtou královskou etapu Swiss Epic 2022 v délce 100 kilometrů z Laaxu do Davosu ovládl tým Singer Racing (Martin Frey & Simon Stiebjahn), v kategorii žen zvítězila dvojice týmu Davos Klosters Women (Bettina Janas & Adelheid Morath), jenž ovládly již čtvrtou etapu ze čtyř.

19.08.2022 - Závody - Tomáš Ježek

Na 2. ročníku Rojc Cupu nově i elektrokola!

Už příští sobotu 27. 8. se v Rozdrojovicích u Brna uskuteční 2. ročník Auto Pokorný Rojc Cup. Trasy 16 km a 32 km v okolí Brněnské přehrady, ležák z místního řemeslného pivovaru Rojc a 1. neoficiální mistrovství Brna elektrokol jsou lákadlem, proč poslední prázdninový víkend strávit pohodově nad Priglem. Zdarec.

Flückiger suspendován kvůli pozitivnímu vzorku

Před malou chvíli dorazila do redakce tisková zpráva týmu Thömus Maxon hovořící o tom, že Mathias Flückiger je dočasně suspendován.

Třiatřicetiletý stříbrný medailista z Tokia Mathias Flückiger už sice dnes trénoval na trati mistrovství Evropy v Mnichově, ale ještě večer dostal od svého týmu a národního svazu dočasnou stopku a na startu zítra nebude.

Swiss Epic 2022: Výsledky 3. etapa

Třetí etapa Swiss Epic přinesla třetí suverénní vítězství pro elitní pár Wilier Pirelli Factory (Fabian Rabensteiner & Daniel Geismayr) v kategorii mužů a v kategorii žen Davos Klosters Women (Bettina Janas & Adelheid Morath). Oba dva týmy suverééně vedou i v celkovém pořadí.