Kauza "Lance Armstrong" u konce?

Dopingová kauza týkající sedminásobného vítěze Tour de France Lance Armstronga se zřejmě přiblížila k svému konci.

Lipno Bikepark "End of Season"

Už to tu máme zase. Sotva bikeparková sezona začala už je zas v trapu, lipenský sjezdovky nevyjímaje. Než teda Bikepark Lipno zasype sníh, ještě se s ním pořádně rozloučíme a to o víkendu 27. - 28.10. Lano pojede jako vždy od rána od 10h až do tmy a to za speciální cenu 100 Kč na celý den!
V plánu je volný, pohodový ježdění po celý víkend, ale přeci jen jsme pro vás přichystali dvě srandičky:

Trek Night Series: na Točné vyhráli Podrazil a Štěpánová

Večerní pražská trilogie po pražských lesoparcích je u konce. Včera večer završil miniseriálek Trek Night Series 2012 závod na Točné, respektive v Komořanech. Kromě toho, že padnul účastnický rekord - 72 startujících, snědlo se kvantum pizzy, vypilo hafo nealko piva, tak se také dekorovali nejlepší účastníci prvního ročníku. Stali se jimi Milan Černý (Ski a Bike Radotín) a Alžběta Pourová (Česká spořitelna).

Češi dál vládnou "krokodýlovi" i po 5. etapě

Pátou etapu z Irvinebank do Mt. Mulligan výjimečně nevyhráli Češi, kteří dominovali všem předchozím etapám Crocodile Trophy 2012. První místo ve spurtu vybojoval Rakušan Krenn před českými bikery Rybaříkem a Fojtíkem. Celkové pořadí se na prvních příčkách nezměnilo a v dresu lídra závodu tak pokračuje Ivan Rybařík v barvách týmu Rubena Rocky Trail Racing před Ondřejem Fojtíkem (X-sports.cz). Ve své věkové kategorii vede celkové pořadí další Čech, a to Milan Špolc (Kona Cycling Point).

Závodem na Točné dnes završí Trek Night Series 2012

Středeční seriál nočních závodů Trek Night Series 2012 dnes čeká finálový závod. Po Hostivaři a Krči se podnik stěhuje na Točnou, známý bikerský ráj pro všechny pražské bikery. Dle informací od hlavního organizátora Petra Polívky bude okruh hodně podobný tomu, který se kdysi dávno jezdil na "Píšolize".

"Ostrý test trati proběhl včera a myslím, že dobrý," informuje Péťa Polívka. "Ještě okruh o kousek prodloužím a bude to, zatím nemá ani 4 kilometry. Takže časový program a počet kol stejný jako v předešlých závodech." To znamená 17:30 začíná registrace a 19:30 start závodu.

Rybařík znovu vyhrál a dál vede Crocodile Trophy

Ivan Rybařík upevnil vítězstvím ve čtvrté etapě Crocodile Trophy své vedení v celkovém pořadí, když vyhrál po včerejší třetí etapě i dnes etapu okolo Irvinebank. Ondřej Fojtík dojel dnes třetí, Ondřej Slezák šestý.

Nizozemci a Giant v cyklokrosovém Táboře zářili

Členové týmu Rabobank Giant Off Road se svému sponzorovi, nizozemské bance Rabobank, mimořádně odvděčili za jeho ohlášený odchod z profesionální cyklistiky. V úvodním závodě cyklokrosového Světového poháru totiž oranžovo-modří závodníci jen zářili.

Rybařík vyhrál třetí etapu Crocodile Trophy a vede celkově

Český biker Ivan Rybařík si po sobotním prvním a včerejším druhém místu připsal na své konto další vítězství v etapě. Kromě bumerangu coby trofeje pro vítěze etapy se však znovu dostal do čela průběžné klasifikace. Z dresu lídra tak svlékl svého krajana Ondřeje Fojtíka, vítěze Crocodile Trophy z roku 2008, který dnes dojel druhý. Pátý dojel Ondřej Slezák startující stejně jako Ivan Rybařík v barvách Rubena Rocky Trail Racing.

Crocodile Trophy: první etapy vyhráli Češi

Ivan Rybařík vyhrál sobotní prolog, Ondřej Fojtík pak první regulérní etapu, která se jela dnes.

Cyklokrosový Tábor ovládli Belgičané, Šimůnek 11.

Světový pohár cyklokrosařů v jihočeském Táboře skončil bez výrazného českého úspěchu v obou hlavních závodech. Na úvod letošního seriálu v elitní kategorii mužů obsadil jedenácté místo Radomír Šimůnek, mezi ženami dojela Pavla Havlíková osmá. Závod mužů opanoval Belgičan Kevin Pauwels, závod žen se stal kořistí Sanne van Passen z Nizozemí. Nejlepšího českého umístění tak dosáhnul junior Karel Pokorný, který si v Táboře vyjel bronzovou medaili.... více později...

Langkawi: Kristián Hynek uzavřel sezonu druhým místem!

Po dnešku už si může hodit Kristián Hynek nohu přes nohu a konečně si pořádně odpočinout. Sezona byla zatraceně dlouhá. Dnes ji Kristián zakončil čtvrtým místem v etapě a celkově druhým místem v etapovém závodě Langkawi International MTB Challenge. Čerstvý otec si domů veze celkem 9000 dolarů!

"Závěr na Langkawi byl vyloženě plážový :-) 30-ti minutové kritérium po písku na pobřeží, velmi rychlý a vcelku zábavný závod. Okruh 1,5 km, jeli jsme jich deset a po chvíli nás bylo asi 7 nebo 8 - já, Giger, Lindgren, Stander, Vogel, Platt, Morlag..." informuje naposledy z Malajsie Kristián Hynek.

"Závodilo se hodně ostře, přece jen prémie 750 dolarů byla pro všechny lákavá. V posledním kole rozjel pekelné tempo Platt, za ním já, Vogel a Stander. Zkusil jsem to 500 metrů před cílem a už to vypadalo slibně, ale v posledních metrech mě kluci skočili… takže klasicky "čtvrtý ze čtyř" :-)," popisuje dnešní závod český hrdina Kristián, který si za čtvrtou příčku připsal 250 dolarů.

Giant reaguje na skončení Rabobanku: My jedeme dál!

Nizozemská banka Rabobank, sponzor mnoha cyklistických týmů napříč všemi disciplínami, velmi rychle a rázně zareagovala na nelichotivé zprávy americké antidopingové agentury ASADA týkající se silničního týmu US Postal. "Končíme s profesionální cyklistikou!" zaznělo v oficiální zprávě. Po sedmnácti letech tak zřejmě zmizí typické modro-bílo-oranžové dresy z profesionálníoh pelotonu, včetně toho na horských kolech.

Langkawi: Kristián se neztratil ani v XC, stříbro má nadosah

Poslední etapu, kde se mohlo ještě výrazně zamíchat kartami, dokončil Kristián Hynek s chladnou hlavou na šestém místě. Stačilo si hlídat v pořadí třetího Němce Karla Platta a neudělat chybu a druhé místo v celkovém pořadí Langkawi Int. MTB Challenge by mohlo patřit českému bikerovi. To se v dnešním závodě cross country podařilo a bronzový z mistrovství světa v maratonu může na zítřejší finálovou etapu klidně spát. Na Platta už má náskok necelých 10ti minut, Kristián však nesmí v krátkém závodě na pláži udělat tragickou chybu nebo mít defekt a stříbro v celkovém pořadí s tučnou odměnou 7000 dolarů bude jeho.

V Pardubicích otevřen další Specialized Concept Store

Firmy Specialized Eastern Europe a Velocentrum včera v Pardubicích otevřely další obchod Specialized Concept Store. První pardubický přírůstek se nachází na adrese V Polabinách 1895, hned naproti velkému obhodnímu centru AFI, a kousek od ČEZ arény.

Trek Night Series: O medaile se sprintovalo

Druhý díl nočního seriálu Trek Night MTB series 2012 je za námi. Z Hostivařského lesoparku se závod přestěhoval do další pražské bikové lokality - Krčského lesa.

Závodníků ve středu večer dorazilo téměř 60 a nezanedbatelně se také zvedl počet přihlížejících a povzbuzujících. Zázemí v restauraci U krále Václava bylo více než vyhovující. Milý personál, plynové ohříváky v altánech a dobrá gulášovka nakonec. Okruh byl malinko jezdivější než v Hostivaři, i když 4x výjezd na Hrádek dal zejména méně trénovaným řádně zabrat.

Langkawi: Kristián Hynek vrací úder, dnes vyhrál!

Kristián Hynek (Česká spořitelna Specialized) si dnes, ve čtvrté etapě Langkawi International MTB Challenge, spravil po včerejší nevydařené etapě chuť. Další těžkou etapu v tropické Malajsii vyhrál a znovu se posunul na druhou příčku celkového hodnocení. Na vedoucího Fabiena Gigera (Rabobank Giant) mu schází 4:23 minuty, třetí je s dalším pětiapůlminutovým mankem Němec Karl Platt (Bulls).

"Tak další etapa je za mnou, vracím úder :-)… Dnes jsem vyhrál, ale mám toho teda fakt dost! I když mám samozřejmě obrovskou radost, tak to bylo dnes, jak jinak něž tvrdý, nejteplejší den, vedro bylo opravdu úmorné. Etapa skoro 4 hodiny!" píše z Malajsie Kristián, který si dnes na svůj účet připsal dalších 750 dolarů.

Bikeři hospitalizováni po útoku včel

První etapa mezinárodního závodu Bridge Cape Pioneer Trek v jižní Africe provázalo nemilé překvapení. Skupina závodníků byla napadena hejnem rozčilených včel na přibližně 60. kilometru z celkových 103 kilometrů etapy z Oudtshoornu do Calitzdorpu. Informoval o tom server cyclingnews.

18.10.2012 - Závody - TomasGladis

Langkawi: smolná třetí etapa Kristiána výrazně zbrzdila

Třetí dějství na Langkawi International MTB Challenge v Malajsii přineslo Kristiánu Hynkovi smůlu. Defekt ho výrazně zbrzdil a na čelo ztratil drahocenné minuty, po dnešní etapě tak klesnul na průběžné třetí místo.

"Dneska to bylo náročných 45km. Ač se původně zdálo, že to bude "odpočinkový den", tak to byla přetěžká etapa, opět především kvůli počasí a podmáčené trati," informuje z Malajsie Kristián.

Trek Night Series: Krčský les připraven na dnešní večer

Dnes v Krčském lese v 19:30 hodin odstartuje druhý díl pražské noční trilogie Trek Night Series 2012. Dle posledních informací se startovní pole o trochu rozroste, organizátoři počítají se šedesátkou osvětlených borců. Do závodu se již v tuto chvíli není možné přihlásit online, ale na místě bude času dost, konkrétně od 17:30 v prostoru startu a cíle u restaurace U Krále Václava.

Langkawi: Hynek dnes nestačil jen na Gigera, Števková třetí

I druhou etapu Langkawi International MTB Challenge v Malajsii zvládnul Kristián Hynek z týmu Česká spořitelna Specialized na jedničku, 65 kilometrů absolvoval na čele s pozdějším vítězem Fabianen Gigerem (SUI, Rabobank Giant) a dokončil druhý. Na své konto si dnes připsal prémii 500$. Skvěle zajela i slovenská bikerka Janka Števková (CK Epic Dohňany), která dnes nestačila jen na Američanku Lea Davison (Specialized Racing) a Švýcarku Nathalie Schneitter (Colnago Südtirol).