Roc d'Azur v plném proudu

Druhý den závodění na cyklistickém festivalu Roc d'Azur ve francouzkém letovisku pomalu končí a zde jsou nejdůležitější události: Michal Prokop vyhrál kvalifikaci světového poháru bikrosařů, zítra tak bude mít nejvýhodnější pozici k uhájení celkového prvenství *** Ital Marzio Deho vyhrál 87km dlouhý Roc Marathon, na dalších místech skončili 2. T. Dietsch, 3. T. Zahnd, 4. Ch. Sauser (Specialized) *** Silničář Gilberto Simoni končí sezónu v sedle MTB a po zisku domácího maratonského titulu se vrhnul i na Roc, ale kvůli technickému problému odstoupil *** Team Giant Racing ohlásil konec týmové podpory, Roel Paulissen tak ani nenastoupil na start závodu

06.10.2006 - Závody - Jan Němec

Pozvánky do Zborova a Liberce

Sezóna se pomalu blíží do svého letošního finiše a přesto k nám do redace dorazily hned dvě pozvánky na netradiční akce spojené s horským kolem. Cross duatlon ICE MAN ve Zborově a 5. ročník časovky z Liberce na Maliník...

05.10.2006 - Závody - Jan Němec

Tomáš Vokrouhlík nejrychlejší na Odrech

Vítězem předposledního závodu seriálu Kolo pro život Oderská mlýnice se stal Tomáš Vokrouhlík (Česká spořitelna MTB) před druhým Jiřím Friedlem (Merida Biking Team). Na třetím místě skončil jeho týmový kolega Milan Spěšný. Mezi ženami byla nejrychlejší Alena Nedomlelová, před Bárou Radovou a Julií Pekárkovou. Mezi neuvěřitelnými 1200 startujícími se vedle Jančího Svorady (15.) objevily i silničářské hvězdy Pavel Padrnos (7.), Tomáš Konečný (6.), Radek Blahut (17.) a také bývalý vynikající závodník Tomáš Velecký (9.). Výsledky zde

01.10.2006 - Závody - Michal Pick

Last race Lubora Tesaře

Vynikající český silničář - jediný držitel medaile ze silničního Mistrovství světa - Lubor Tesař se rozloučil s dlouhou kariérou vítězstvím v exhibičním závodě na populárním okruhu Plzeňské Lopatárny. Na startu se objevil také úřadující mistr světa do 23 let Gerald Ciolek, Pavel Padrnos, Ondra Sosenka, Tomáš Konečný, nebo František Raboň. Gratulantů ale byla celá řada, v čele s kompletní "Tesilovou" stájí Wiesenhof Akud. Sláva to byla veliká, odpolednem provázeli Robert Bakalář a Jiří Mikšík, zájem o autogramy veliký. Lubore, děkujeme!

29.09.2006 - Závody - Michal Pick

Kessiakoff na silnici

Freeridový výlet okolo Mont Blancu s bývalým kolegou z týmu Švýcarem Christophem Sauserem odnesl bronzový medailista z MS Švéd Fredrik Kessiakoff daleko hůře. Zatímco Sauser hned o dva dny později vyhrál domácí maratonské mistrovství, Fredrikovi při rentgenu nohy zjistili zlomeninu ve spodní části lýtkové kosti. Letošní sezónu chtěl ukončit v barvách silniční stáje Barloworld, kde měl absolvovat několik závodů. "Bike však pro mne zůstane číslem jedna až do roku 2008," ujistil své fanoušky Fredrik. (www.fredrikkessiakoff.com)

29.09.2006 - Závody - Jan Němec

Královéhradecká 50

Deset šťastlivců, kteří správně odpověděli a nejrychleji zareagovali na naší soutěžní otázku získali startovné zdarma na Královehradecké 50. Ta se jede již tuto sobotu a organizátoři si vás dovolují pozvat. Vše podstatné se dozvíte práve ZDE

27.09.2006 - Závody - Jan Němec

GelActviv 4X v Šumperku na ČT4 Sport

Nezapomeňte na 4X v televizi! Dnes odpoledne vysílá ČT 4 Sport záznam nedělního závodu GelActiv 4X Cupu a zároveň mistroství ČR v Šumperku. A v kolik? V 16:50 s reprízami ve 23:10 a zítra ve 13:10. Celkem 6 kamer snímajících závod slibuje parádní podívanou, takže buďte u bedny!

26.09.2006 - Závody - Jan Němec

UCI na novém webu

UCI na novém webu! Světová cyklistická unie, snad po vzoru ČSC, připravuje nové stránky. Zatím odtajnila pouze homepage, která dle slibů, opravdu vypadá lépe a přehledněji, než ta dosavadní. Uvidíme, zda-li se také zlepší dostupnost a aktualizace informací, které stále zaostávají...

25.09.2006 - Závody - Jan Němec

Prokop mistrem ČR 2006

V Šumperku se o tomto víkendu, za asistence kamer České Televize uskutečnil poslední letošní závod GelActiv 4X Cupu. V něm dominoval Michal Prokop (Author) a opět tak dokázal, že je momentálně v Čechách i na zbytku sluneční soustavy neporazitelný. Stříbro, ze závodu, který byl hodnocen současně jako mistrovství ČR vybojoval Lukáš Měchura (Rock Machine) a bronz Michal Maroši (RSP). Kompletní výsledky ZDE

24.09.2006 - Závody - Petr Bureš

Balfa v ČR

BALFA je v ČR !!! Pokud jste příznivci této značky, tak vás potěším, protože v těchto dnech dorazila do Čech první várka rámů od této firmičky. Na svědomí to nemá nikdo jiný než Jirka Řežábek, který je do této chvíle znám především jako distributor Banshee, Morewood, 24, Funn a ještě několika dalších značek. Podrobnější info samozřejmě chystáme, ale pokud se vám nechce čekat, tak se stavte v Praze v Benediktské 8, kde se nachází nedávno otevřený showroom.

21.09.2006 - Technika - Petr Bureš

Soutěž o startovné!

S O U T Ě Ž o startovné!
Deset nejrychlejších čtenářů, kteří správně odpoví na soutěžní otázku: Kdo je generálním partnerem Královéhradecké 50 - získá zdarma startovné na druhém ročníku stejnojmenného závodu v sobotu 1.10 2006. Emaily s vaší odpovědí zasílejte od této chvíle na tuto adresu: press@mtbs.cz!

19.09.2006 - Závody - Jan Němec

Huříková a další bikeři na silničním MS

Tereza Huříková a další bikeři na silničním MS! Sledujte zítra od 12:00 Eurosport, kde si s komentářem Roberta Bakaláře můžete vychutnat přímý přenos silniční časovky na mistrovství světa v Salzburgu. Časovku pojede i Lada Kozlíková, odpoledne ve 14:00 jsou na řadě muži U23 s Lukášem Sáblíkem a v sobotu zakončí působení bikerů na MS Pavla Havlíková a Eva Hubená

kemp_ivan06

Do této středy, tj. do 13.9. máte poslední šanci přihlásit se na tréninkový kemp, který se uskuteční od čtvrtka do neděle na hřebenech Krkonoš. Akce je určená pro všechny bikerky a bikery bez rozdílu výkonnosti, kteří mají zájem dozvědět se něco zajímavého o tréninku, zdravé výživě, popovídat si s našimi předními maratónci a hlavně si zajezdit na horském kole nádhernou krkonošskou krajinou.Více informací se dozvíte na ZDE.

11.09.2006 - Závody - Petr Dědina

Schladming DH finále

Poslední disciplínu letošního světového poháru na posledním závodu v rakouském Schladmingu ovládla dvojice mistrů světa Sam Hill a Sabrina Jonnier. Sjezdový pohár celkově letos ale opanovali Britové Steve Peat a Tracey Moseley. Našim se nedařilo, Vlasta Hynčica dojel 68. Adam Vágner s pádem 76. Z kvalifikace postoupili jako jediní z našich z celkově přihlášených 30-ti Čechů.

10.09.2006 - Závody - Petr Bureš

SP XC Schladming

Finále světového poháru v crosscountry vyhrála Kanaďanka Marie-Helene Premont (Rocky Mountaine). Celková vítězka letošního ročníku Gunn Rita Dahle (Multivan Merida) skončila letos podruhé na druhém místě a třetí byla Ruska Irina Kalentieva (RUS). Kateřina Nash - Hanušová (Luna Women`s) přijela do cíle jako dvacátá. V mužské kategorii na stupně vítězů nepustili nikoho jiného Švýcaři, vítězem se stal Christophe Sauser (Specialized), druhý skončil Florian Vogel (Swisspower), a na třetím místě skončil Ralf Näf (Multivan Merida). Nejlepším z Čechů byl na 26. místě Jarda Kulhavý (Michelin MTB). Výsledky ZDE

10.09.2006 - Závody - Michal Pick

Tatarkovic a Prokop na podiu ve Schladmingu

Poslední letošní závod světového poháru ve fourcrossu v Rakouském Schladmingu vyhrál překvapivě, ale zaslouženě Kamil Tatarkovič (Kona Les Gets). To pro něj znamenalo posun na celkově třetí příčku rankingu SP. První místo celkově měl už dopředu jisté, další z Čechů, Michal Prokop (Author), který skončil nakonec ve finále jako čtvrtý za druhým Joostem Wichmanem (NED) a třetím Rudigerem Jahnelem (AUT). Jana Horáková (RB) si dojela pro páté místo. V Rakousku se tak zakončil pro naše barvy další úspěšný fourcrossový rok a nezbývá si než přát aby éra české fourcrossové vlády pokračovala. Výsledky ZDE

09.09.2006 - Závody - Petr Bureš

cpmx0606_blesk

Závěrečný závod letošního ČP Budvar maraton Cupu, Cannondale Rallye Sudety, vyhrál Tomáš Doležal (Apollo Doldy Náchod) před Lukášem Vlachem (Merida Biking) a Markem Nebesářem (Michelin MTB). V kategorii žen si nejlépe se 123 kilometrů dlouhou tratí poradila Barbora Radová (Profil KTM), druhá dojela Alena Dymlová (Giant) a třetí Jana Severová (Hermann Lucky Bike). Celkovými vítězi maratonského poháru se pro letošek stali Barbora Radová a Ivan Rybařík (KHS cenytisku.cz).

09.09.2006 - Závody - Petr Dědina

Gary Fisher bude v Praze

GARY FISHER míří do Prahy. Ve čtvrtek 14. září ho můžete i vy vidět na vlastní oči, nechat si ho podepsat, nebo s ním dokonce vyrazit na vyjížďku. Sraz je v 16:30 hod u hotelu Nosál v Praze (U Michelského lesa 1157) a pojede se do Krčského lesa. Všichni jste srdečně zváni (kolo Gary Fisher není podmínkou :-)

08.09.2006 - Technika - Petr Bureš

Prokop vítězem UCI SX No. 1 2006

Michal Prokop si dnes na své konto připsal další skvělý úspěch, když v San Chose na prvním letošním závodě UCI Supercrossu (BMX disciplíně) dokázal vyhrát. Podrobnější info najdete na www.dewactionsportstour.com.

08.09.2006 - Závody - Petr Bureš

Author BUS do Schladmingu ?

Máte zájem shlédnout finále Světového poháru 4X a oslavit s Michalem Prokopem jeho velké vítězství ? Pak neváhejte a pojeďte se podívat na svěťák na vlastní oči. AUTHOR vypravuje speciální autobus pro fanoušky ve kterém jsou stále ještě volná místa. Pište na bus@polis.cz !!!