CT4_tereza_030806_debata

Úterý a čtvrtek MTB v televizi! Zítra v 20:30 na ČT 24 začíná sportovní debata, které se zúčastní držitelka evropského stříbra Tereza Huříková a třináctý muž U23 Jan Škarnitzl. Ve čtvrtek v 18:35 na ČT 4 Sport sledujte půlhodinový záznam České televize z Mistrovství Evropy XC. O reprízách nebo o stažení videa se záznamem se dozvíte více na webových stránkách.

31.07.2006 - Závody - Jan Němec

ironbike06_vysledky

Velkým Česko-Slovenským úspěchem skončil 13. ročník legendárního etapového závodu IRONbike ze Saluzza do Bardonecchie. Vítězství obhájil Radoslav Šíbl. Na druhém místě skončil Vladimír Oprenčák (SVK). Třetí mezi ženami Ludmila Damková a na hezkém 5. místě Pavel Vančuřík.V osmi dnech absolvovali přes 600 km s převýšením 22000 metrů. Závod dojelo 119 účastníků z toho 7 žen , 6 dvojic, 71 mužů a 35 mužů veteránů - celkem 125 bikerů z 13 zemí. Více na www.ironbike.it

rybarik_spmxfinal06_info

Rybařík celkové šestý v SP! Výborný výsledek zajel Ivan Rybařík ve finálovém závodě světového poháru marathonců ve francouzském Val Thorens - skončil na 8. místě, když 15 km před cílem byl na 5. místě, bohužel pro defekt se trochu propadl v pořadí. Tímto výsledkem dosáhl na vynikající 6. místo v konečném pořadí Světového poháru v maratonu. Celkové výsledky ZDE

mexc06_nedele_blesk

Překvapivou vítězkou ME se dnes dopoledne stala Španělka Marga Fullana, favorizovanou Norku Gunn Ritu Dahle porazila o 1:31min. Bronz patří Němce Sabině Spitz. Pavla Havlíková dojela na 28. pozici. Dramatický závěr měl závod mužů, když Christoph Sauser (SUI) přišel 2km před cílem - díky defektu o vedení a titul tak získal Julien Absalon (FRA). Třetí místo získal a třetí medaili si na tomto šampionátu na krk pověsil Švýcar Ralph Naf. Milan Spěšný dojel na 31. místě, 42. skončil Filip Eberl, 57. Pavel Boudný. Vokrouhlík ani Ježek nedokončili. Výsledky naleznete ZDE

30.07.2006 - Závody - Jan Němec

mexc06_sobota blesk

Švýcaři válcují Evropu - i druhý den ME XC patřil Švýcarům. Kromě vítězky juniorek Slovinky Tanji Zakelj (24. Kateřina Macháčková, 25. Lenka Bulisová) vystoupali ve všech dalších kategoriích na nejvyšší stupínek bikeři s bílým křížem na prsou - junioři: Mathias Flückiger (57. Josef Kamler, 60. Tomáš Pešek, 72. Radovan Bierski, 80. Lukáš Malý), ženy U23: Sarah Koba, 2. Tereza Huříková, (13. Tereza Jansová), muži U23: Nino Schurter (10. Jan Škarnitzl, 21. Jiří Novák, 23. Václav Hlaváč, 51. Jaroslav Kulhavý). Komplet výsledky na www.mtbalpago.it

29.07.2006 - Závody - Jan Němec

ME XC 2006 - Tereza stříbro

Tereza Huříková se stala vicemistryní Evropy! V italském Alpagu na probíhajícím evropském šampionátu vybojovala Tereza Huříková stříbrnou medaili v kategorii do 23 let. 3 okruhy se Tereza přetahovala o vedení s pozdější vítězkou Švýcarkou Sarah Koba, ve čtvrtém - posledním okruhu Tereze docházely síly a Koba šla do vedení, které udržela až do cíle. Bronz zůstal v Itálii zásluhou Evy Lechner. Skvělý výsledek zajela i Tereza Jansová - 13. místo. Výsledky naleznete na oficiální stránce ME ZDE

Sao Paulo - MS BMX Elite - info

První horké info z Brazilského Sao Paula - MS v BMX. Argentinec Javier Colombo zvítězil v kategorii ELITE Men před druhým američanem Randy Stumphauserem a třetím, taktéž američanem Mikem Dayem. Nejlepší z našich, Michal Prokop si dojel pro bramborové 4. místo Lukáš Tamme nepostoupil ze čtvrtfinále. Elitním ženám kralovala holanďanka Willy Kanis, Jana Horáková dojela, stejně jako Prokop, čtvrtá, Aneta Hladíková pátá.

29.07.2006 - Závody - Petr Bureš

Pozvánky na nejbližší závody o tomto víkendu

Máme tu pro vás dvě pozvánky na nadcházející víkend. Downhill v Jasné a bikefest v Dolní Moravě. Krom toho se jede ještě Evropa ve fourcrossu v Německu a aby toho nebylo málo, tak i další závod série WBC ve Žlutavě.

28.07.2006 - Závody - Petr Bureš

Crankworks 2006 startuje

Na Crankworkx 2006 v kanadském Whistleru se rozdělovaly medaile v prvním důležitém závodu. Brian Lopes (GT) vyhrál sjezdový závod Jim Beam Air Downhill na legendární trati A-line v místním bikeparku. Stříbro si odvezl Cedric Gracia s 2.38 vteřinovou ztrátou, bronzovou medaili si a krk zavěsil Australan Bryn Atkinson. Michal Maroši po nešťastném pádu skončil 36., Gaspi, který se přihlásil na poslední chvíli, obsadil 63. flek. Kategorii profesionalních holek vyhrala lokálni sjezdařka Jen Ashton. Reportáž s fotkama od našeho zvěda Adama Maršála, přijde později stejně jako zpravodajství z Mountaincrossu, kterého se za české barvy zúčastní Michal Maroši (patek). Divácky nejsledovanejší Slopestyle se jede v sobotu večer kanadského času. Na pekelné překážky si kromě světové freerideové špičky brousí zuby i Marosana s Gaspim, takže stay tuned na mtbs!

27.07.2006 - Závody - Petr Bureš

Radio Wave o MČR DH v e Špindlu

Poslechněte si zajímavou zvukovou reportáž Radia Wave z Mistrovství republiky ve sjezdu, kterou pořídili jeho reportéři přímo ve Špindlerově Mlýně. MP3 soubor má cca 1MB. S mikrofonem se prý chystají i do Litoměřic na MČR ve fourcrossu, takže bacha na ně :-)

25.07.2006 - Závody - Petr Bureš

galaxyanlen0606_blesk

Doslova triumfem týmu Grisoft XCR skončil 6. závod Galaxy Anlen série 2006, který se jel v sobotu v Písku. Jezdci tohoto brněnského týmu obsadili první tři místa, konkrétně Michal Přecechtěl první, Jan Jobánek druhé a Ján Svorada třetí. Mezi ženami si pro zlato přijela Petra Schicktanzová (KHS.cenytisku.cz). Další výsledky a podrobnosti ze závodu naleznete ZDE.

24.07.2006 - Závody - Petr Dědina

beskydtour06_blesk

Ivan Rybařík (KHS.cenytisku.cz) dnes suverénně zvítězil na Kelly´s Beskyd tour - 4. závodu ČP Budvar Cupu. Druhý dojel Karel Hartl (Kelly´s racing) a třetí Radek Dítě (ČS MTB). Mezi ženami byla nejrychlejší Bára Radová (Profil KTM), za ní skončily na stupních Jana Severová (Hermann Lucky bike) a Bára Bohatá (Scania Apache). Podrobnější report je v přípravě, výsledky závodu naleznete ZDE.

23.07.2006 - Závody - Petr Dědina

Adam Vágner DH mistrem pro rok 2006.

Adam Vágner (elita), Bohdana Půlpánová (ženy), Martin Mikulenka (junioři), Martin Srba (masters), Miroslav Křížek (hobby), Michal Červenka (hartail). Tak toto jsou jména čerstvých mistrů republiky ve sjezdu horských kol, které před několika hodinami skončilo ve Špindlerově Mlýně. Podrobný report je samozřejmě v přípravě.

Kompletní výsledky ke stažení ZDE.

23.07.2006 - Závody - Petr Bureš

Vágner nově v helmě od B2

Novou posilou v barvách designerské firmy B2 se stal sjezdař Adam Vágner. Premiéru si v nově nastříkané integrálce odbude tento víkend ve Špindlu na mistrovství republiky ve sjezdu. Výroba trvala rekordně krátkou dobu a Adam už prý dnes s "rybí pomazánkou" na hlavě trénuje. Snad mu "rychlá" helma přinese štěstí ...

21.07.2006 - Technika - Petr Bureš

Dnes ráno vyráží výprava na IRONbike

Dnes ráno vyráží Česko - Slovenská výprava na etapový závod IRONbike. Ve dnech22.-29.07.2006 se jede v italských a francouzských alpách již 13. ročník tohoto legendárního etapového bikového závodu. Na účastníky čeká 700 km a 22 000 metrů převýšení v alpském terénu včetně 3100 metrů vysokého Chabertonu. Z Holešova odjíždí loňskývítěz Radek Šíbl, Pavel Vančuřík, Lída Damková a slovák Vladimír Oprenčák. Podrobnosti o průběhu budou po jednotlivých etapách na www.ironbike.it

21.07.2006 - Závody - Jan Němec

Tereza Huříková v televizní debatě

Tereza Huříková v televizi! Dnes večer tři minuty po půl deváté na programu ČT24 vystoupí ve sportovní debatě Tereza Huříková a Jiří Lutovský. Debatovat by se mělo o uplynulém Mistrovství republiky a také o blížícím se evropském šampionátu.

20.07.2006 - Závody - Jan Němec

Ubytování MČR DH 2006 Špindl

Zájemci o ubytování při Mistrovství ČR - downhill ve Špindlerově Mlýně mohou prostudovat nabídku od pořadatelů a Penzionu Toman, která je ke stažení ZDE

18.07.2006 - Závody - Jan Němec

galaxy0506_blesk

Vítězem Trek bikemaratonu Přes tři vrchy Vysočiny, který se jel jako 5. závod Galaxy Anlen série 2006 se stal opět Zdeněk Kříž (Vig+ Ravo Racing). Zdeněk navázal na úspěchy v předchozích dvou ročnících a získal tak vítězný hattrick. V kategorii žen si s nástrahami trati nejlépe poradila Lucia Čuříková (Eleven X-Iont). Ostatní výsledky naleznete ZDE.

17.07.2006 - Závody - Petr Dědina

Red Bull District Ride 2006 #1 Sicílie

Red Bull District Ride 2006 numero úno, který se odehrál v italské Sicílii je za námi. Vítězství si odváží Paul Basagoitia a pokud se chcete dozvědět víc checkujte buď český konkurenční net Freeride, jehož zástupci u mafiánů dělali hodně povedený online reportservis, nebo domovské stránky R.B.D.R.

17.07.2006 - Závody - Petr Bureš

Bikepark Jasná otevřen

Na Slovensku, ve středisku Jasná, se tento víkend otevírá nový bikepark. Zatím obsahuje pouze sekci "North Shore"se třemi dráhami, připravují sa ale i dh a FR tratě. Více informací najdete na stránkách střediska www.jasna.sk a ZDE.