RB_Ridetothelake

Právě dorazila první zpráva od Michala Marošiho z další Red Bull akce - Ride To The Lake na břehu Bodamského jezera v Německu: "It´s fucking crazy, mega věci ze dřeva! Všichni jen nechápou o co tady běží! Až odpoledne začíná trénink, protože brutálně chcalo. Mega technický věci, I´m scared, shitless! Mr. MRSN." Jen pro upřesnění, jedná se o akci, kam bylo pozváno 40 předních DH&FR riderů, mezi nimi nechybí ani MRSN a Kamil Tatarkovič. Stay tuned for more pictures and report!

25.09.2004 - Závody - Jan Němec

pozvanka_finaleSVKpoharu

Přijměte pozvání na finále Slovenského poháru MTB 2004 do Kláštora pod Znievom, které se koná tuto neděli 26.9. Propozice ke stažení ZDE

22.09.2004 - Závody - Jan Němec

ukradeny_scalpel

! ! POZOR ! ! V sobotu 18.9.2004 bylo na maratonu "Merida Bike Tour" v Brně ukradeno po závodech zamčené kolo, zákeřně ze střechy auta. Jedná se o Cannondale Scalpel, team replika, bílo-modrý, Lefty vidlice, karbonový černý Fisik aliante, Thomson sedlovka, zadní výplet Chris King, černé Python Hutchinson, Hope brzdy C2, komplet XTR, přídavné řazení na rohách, kliky Cannondale SI, šroub na levé klice není originál, pedály Sh.959. Odměna 10.000,-Kč. Kontakt: 603580251. Obrázky ZDE a ZDE

21.09.2004 - Závody - Jan Němec

spxc7_news

Tečku za letošním světovým pohárem udělal dnešní závod crosscountry. Závod žen, na nezvyklém, 9,5km dlouhém okruhu, vyhrála favorizovaná Norka Gunn Rita Dahle. Letos tak dokázala vyhrát všechny závody SP, kde startovala, tedy 6x. Tereza Jansová dojela 38. Závod mužů byl v režii Siemens Cannondale: 1. Roel Paulissen (BEL), 2. Christoph Sauser (SUI), 3. Inaki Lejarreta (SPA, Orbea), 4. Fredrik Kessiakoff (SWE). Milan Spěšný jako nejlepší z Čechů dojel 52. Celkový vítěz SP nebyl vyhlášen kvůli Filipu Meirhaeghemu......

19.09.2004 - Závody - Jan Němec

sp4x5_livigno

! ! Michal Prokop (Author) do třetice všeho dobrého ! ! Michal vyhrál finálový závod světovém poháru 4X v Livignu, jasně tak potvrdil jeho celkové prvenství v celém seriálu. Ve finále porazil Briana Lopese (USA, GT), Cedrica Graciu (FRA, Siemens Cannondale) a Dale Holmese (GBR). Kamil Tatarkovič skončil v závodě desátý, celkově obsadil pátou příčku.

18.09.2004 - Závody - Jan Němec

spdh5_livigno

Finále světového poháru v italském Livignu je v plném proudu. Před malou chvílí zvítězil novopečený mistr světa Francouz Fabien Barel (Kona Clarks Les Gets) ve sjezdu, necelou vteřinku před Australanem Nathanem Renniem (Iron Horse Mad Cats), třetí skončil jeho krajan a týmový kolega Samuel Hill. Adam Vágner (Rock Machine Cyklomax) zaznamenal nejlepší výsledek sezóny - 10. místo!!! Michal Maroši dojel jako 28. Celkovými vítězi SP se stali Steve Peat (GBR, Orange) a Celine Gross (FRA, Morzine Avoriaz). Adam se třemi závody na kontě obsadil celkovou 23. příčku!

ms_eurosport

! ! MS MTB na EUROSPORTU ! ! Zítra ráno od 9:30 do 10:30 záznam mistrovství světa MTB z Les Gets na Eurosportu! Nenechte si to ujít!

14.09.2004 - Závody - Jan Němec

Norco_camp_2004

Přijměte pozvání na NORCO HAMMERTRAIL CAMP o víkendu 18.-19.9. 2004 v Nových Hamrech. K dispozici samozřejmě budou nové modely kol NORCO a freeridové doplňky MACE. To vše si budete moci vyzkoušet na místních lávkách a na okolních freeridech. Více informací na plakátku nebo na www.etbikez.com

hermida_oh_mal

První dopingové skandály otřásají Les Gets, dnes neprošel krevním testem stříbrný medailista z OH Španěl Jose Antonio Hermida. Byl mu naměřen příliš vysoký hematokrit a světový šampionát tak pro něj končí. Sympatický šoumen Jose má, dle svých slov, svědomí čisté a proto žádal u UCI o druhý test u jiných lékařů, bohužel mu nebylo vyhověno

11.09.2004 - Závody - Jan Němec

ms_u23_news

Němec Manuel Fumic obhájil titul mistra světa v kategorii do 23 let. Stříbrnou pozici vybojoval Liam Killeen (GBR), bronzovou Florian Vögel (SUI).
Defekty se nevyhnuly ani našim třiadvacítkářům:  Filip Ebrle jako nejlepší z našich na devátém místě píchnul 1km před startem a přišel o dvě příčky. Michal Talavašek bez defektu, zato s křečemi na 39 pozici. Jarda Kulhavý píchnul a Pavlem Boudný vytrhnul sedlo ze zámku

10.09.2004 - Závody - Jan Němec

ms_juniori

Závod juniorů vyhrál jeden z horkých favoritů Švýcar Nino Schurter, druhý skončil Stephane Tempier, a třetí Maxime Marrote (oba FRA).
Skóre našich: 5. pádů, 1 zasukovaný řetěz, 4 defekty, 1 průjem.......21. Jan Škarnitzl, 51. Ondřej Bambula, 69. Lukáš Sáblík, Jiří Samek kvůli defektu nedojel

antidoping

Dnes ráno v sedm hodin měla česká výprava přepadovku z antidopingové kontroly. Několika závodníkům byla odebrána krev. Na to málem doplatil Filip Eberle, který po odběru omdlel a doktor jej na poslední chvíli chytil, aby nespadnul na hlavu.

ms_meirhaeghe

Při obhlídce cross-country trati, o které vám chceme přinést zvláštní report, narazilo naše zpravodajské očko Cipis na na Filipa Meirhagheho. Na EPO pozitivně testovaný úřadující mistr světa si ze svého provinění nedělá pranic, přiznal se a má klid. "Do Les Gets jsem přijel na rekreaci, mám dovolenou. Trať se mi líbí, teď pomáhám kamarádovi najít nejlepší stopu."

09.09.2004 - Závody - Jan Němec

fourcross_bmxdh_prerov

A je tu další pozvánka na akcičku.... tentokráte do Přerova na ojedinělou záležitost v Česku - Fourcross & Downhill BMX! Pojede se na stejné trati jako finále Českého poháru 4X 14 dní po té

07.09.2004 - Závody - Jan Němec

Gunn_Rita_porazka_news

Týden po olympijském zlatu a týden před mistrovstvím světa uštědřila Norka Gunn Rita Dahle první porážku od loňského MS v Luganu. O tuto senzaci se postarala a zároveň šťastnou majitelkou zatím jediného skalpu Gunn Rity v roce 2004 se o víkendu na Swisspower Cupu stala  Němka Nina Göhl!

06.09.2004 - Závody - Jan Němec

cpxc5_info

Ve finálové bitvě Budvar MTB Cupu ve Slavkově úřadovala Rubena Merida Team, parádní jízdou letos poprvé vyhrál Milan Spěšný před Tomášem Vokrouhlíkem, třetí skončil celkový vítěz poháru Pavel Boudný (Rocky Bikes HP Promotion). Úspěch mezi ženami slavila i slovenská olympionička Janka Števková (Filip Polc RT Pezinok), druhá skončila Pavla Havlíková (KC Kooperativa) a třetí Klára Nepustilová (Anlen Kenda Galaxy). Juniorům kraloval druhý z ME Slovák Lukáš Hanus (Klub Elit.com XC) a juniorkám potom jeho krajanka Katarína Uhlaríková (CK Aluplast Prievidza). Kompletní výsledky ke stažení ZDE

04.09.2004 - Závody - Jan Němec

finale_1stnews

Přijeďte na finále českého poháru Budvar MTB Cupu 2004 do Slavkova u Brna . Pořadatel připravil pro závodníky Elitní kategorie finanční prémie - první 3 závodníci v každém z 8 okruhů budou odměněni 4x 500 - 300 - 200 Kč firmou CATEGORY BRNO a  4x obdrží hodnotné věcné ceny od AUTO BAYER Slavkov u Brna. Navíc celkový vítěz kategorie Junior a Hobby obdrží mobilní telefon MOTOROLA V 220 s barevným displejem a fotoaparátem. Tu samou cenu si bude moci užít jeden vylosovaný biker či bikerka bez ohledu na kategorii! Pro všechny závodníky i diváky je pak připravena anketa, její výherce bude odměněn multimediální hvězdou mezi mobilními telefony - Motorolou E398

03.09.2004 - Závody - Jan Němec

veronika_ct

! ! Sice po OH, ale přeci bude o Veronice Krejčové řeč v televizi při ohlédnutí za Aténami. Redaktorovi ČT a komentátorovi závodů českého poháru Ivanu Mejtskému se totiž podařil husarský kousek - zítra ráno po osmé hodině bude hlavní rozhodčí MTB z Atén hostem pořadu Dobré ráno na ČT1

30.08.2004 - Závody - Jan Němec

vysledky_CPDH4

Čtvrtému závodu českého poháru Astra Zeneca DH Cupu jednoznačně dominoval Adam Vágner (Rock Machine Cyklomax), když se jako jediný dokázal vypořádat z rozbahněnou trati na Božím Daru pod 5 minut! 2. Maciej Jodko (POL), 3. Michal Maroši (Specialized 69). Kompletní výsledky ZDE

oh_zavod_zeny

Olympijskou vítězkou dle všech předpokladů se po 1hod 56min a 51 vteřinách stala Norka Gunn Rita Dahle, jako druhá dojela sympatická Kanaďanka Helen Marie Premont a třetí mistryně světa Němka Sabine Spitz. Na z počátku velmi aktivní Alison Sydor zbyla bramborová medaile. Dvojnásobná olympijská vítězka Paola Pezzo vzdala, stejně jako Slovenka Janka Števková. Výsledky ZDE.