Lawi Tour Classic - Výsledky

Poslední prázdninovou neděli se ve Vinařicích u Mladé Boleslavi tradičně koná závod Lawi Tour Classic. Závod je českou napodobeninou Strade Bianche - vede po štěrkových cestách a nepevněných silnicích. Vítězství na 95 kilometrů dlouhé trase získal Robert Hula (Integray L27), v ženách vyhrála Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team).

Monsterrando Gravel kořistí Petra Vakoče

Petru Vakočovi (Canyon Integray L27) se podařilo urvat vítězství v dalším díle Světové gravel série. Závod s názvem Monsterrando Gravel jedoucí se v italském městě Quattordio ovládl o více než dvě minuty před Norem Andre Roed Torbjornem (NOR, Trek Driftless), 3. byl Asbjorn Hellemose (DEN, ASD Swatt Club). Mezi ženami vyhrála Margaux Vigieu (FRA, Team Visma Lease a Bike).

Program na MS změněn kvůli nepřízni počasí

Mistrovství světa horských kol se blíží do finále. Den před závěrem se ovšem naskytli komplikace. Kvůli nepříznivé předpovědi počasí byl změněn závodní program v neděli, a to dost zásadně. Muži do 23 let odstartují již v 8:30 a absolvují 5 kol oproti plánovaným 6.

MS DHI Andorra 2024 - výsledky

Dvaadvacetiletá Valentina Höll (AUT) to znovu dokázala! Už potřetí za sebou vyhrála nejdůležitější závod sezony a stala se mistryní světa ve sjezdu, když za sebou nechala Francouzku Myriam Nicole jen o půl sekundy! Mezi muži se z premiérového titulu radoval Francouz Loris Vergier, jenž vyhrál ještě s tenčím rozestupem od druhého Benoita Coulange (FRA), oba Francouze dělila pouhá desetina vteřiny.

Sabina Košárková obsadila shodnou 28. pozici jako v kvalifikaci, Matyáš Hromádka po chybě ztratil o zapsal 76. nejrychlejší čas.

MS XCO Andorra - startovní listiny - neděle

Světový šampionát v neděli vrcholí závody v olympijském cross - country kategorií u23 a elite. Ženy do 23 let odstartují v 9:00, muži u23 v 11:00, elitní ženy ve 13:30 a program vyvrcholí v 15:30 závodem elitních mužů.

MS Andorra 2024: oba Češi postoupili do finále DHI

Sabina Košárková i Matyáš Hromádka dokázali postoupit z kvalifikace sjezdařů do sobotního finále mistrovství světa. Kvalifikační kolo ovládli francouzští reprezentanti Myriam Nicole a Loic Bruni.

Sabina obsadila poslední postupové 28. místo, Matyáš se vešel do osmdesátky finalistů, když zajel 71. nejrychlejší čas.

Mistry světa v juniorkách se stala Erice van Leuven z Nového Zélandu - mimochodem nadpozemský talent, který dokázal zajet o 4 sekundy rychlejší čas než Myriam Nicole! Kategorii juniorů ovládl Asa Vermete z USA, ten zase zajel na sekundu stejný čas jako Loic Bruni!

MS Andorra 2024: startovní listiny XCO junioři + XCC U23 / Elite

Páteční program na 35. mistrovství světa MTB bude doslova napěchovaný a představí se téměř celá česká reprezentace. Dopoledne v 10:00 vyrazí do boje o duhové trikoty v XCO juniorky, v pravé poledne pak junioři. Odpoledne bude patřit short tracku, poprvé pojedou o titul "třiadvacítky", které na zkráceném okruhu vystřídají elitní jezdci. Startovní listiny níže...

XCO - juniorky | junioři

XCC - U23 ženy | U23 muži | Elite ženy | Elite muži

Odstartovala Rally di Sardegna i s 9 Čechy na startu

Na Sardinii dnes odstartovavl úvodním prologem čtyřdenní etapový závod Rally di Sardegna 2024.

V okolí  horských městeček Aritzo, Desulu a Seulo pod nejvyšší horou Sardinie Punta La Marmora (1833 m.n.m) v těchto horkých dnech čeká na účastníky 210 km horských tras s převýšením 7200 metrů. Na startovní listině je i devět Čechů. Nejpočetnější je tým České Spořitelny Accolade ve složení Marek Rauchfuss, Marek Bartůněk, Jaromír Skála a Karla Löffelmann. Druhý start na Rally di Sardegna čeká na Milana Damka (KILPI MTBS.cz) a v kategoriích masters se na start postaví Ota Zima a Zdeněk Löffelmann.

MS Andorra 2024 - výsledky štafety

1. USA (Christopher Blevins, Madiagn Munro, Riley Amos, Nicholas Konecny, Haley Batten a Vida Lopez de San Roman) 1:19:38
2. Francie (Mathis Azzaro, Luca Martin, Loana Lecomte, Nicolas Kalanquin, Olivia Onseti, Anais Moulin) +0:03
3. Itálie (Luca Braidot, Matteo Siffredi, Martina Berta, Giada Martinoli, Valentina Corvi, Mattia Stenico) +1:31
4. Kanada (Ian Ackert, Antoine Felix Leclair, Jennifer Jackson, Raffaele Carrier, Isabella Holmgren, Gunnar Holmgren) +1:39
5. Švýcarsko (Thomas Litscher, Ramona Forcchini, Lara Liehner, Anina Hutter, Finn Treudler a Sven Sommer) +2:18
...
11. Česká republika (Kryštof Bažant, Jan Zatloukal, Hanka Viková, Eliška Hanáková, Nela Viktorová, Ondřej Cink) +7:02

MS Andorra 2024: short track bez kvalifikace

Závodní program 35. mistrovství světa bikerů v Andoře měly zahájit kvalifikační jízdy short tracku. Ty se měly odjet už dnes, tedy v úterý 27. srpna, a to ve všech kategoriích. UCI nakonec od kvalifikačních jízd upustila, a to díky přiměřenému počtu přihlášených startujících přímo do pátečního finále. Oficiální komuniké UCI zde.

Připomínáme, že kategorie "třiadvacítek" bude mít na světovém šampionátu v krátkém závodě XCO svou premiéru. A právě zde nasadil český tým plný počet svých jezdců - tři ženy U23 a pět mužů U23. Jedinou elitní zástupkyní v XCC bude Jitka Čábelická. Ondřej Cink short track vynechá, startovat bude pouze ve štafetě a v nedělním XCO.

Startovní listiny short tracku budou k dispozici den před závodem, závody short tracku jsou na programu v pátek od 16:00.