ME CX Namur 2022 - Startovní listiny - neděle

Evropský šampionát v cyklokrosu hostí belgický Namur. Na start se v neděli postaví kategorie juniorů, žen U23 a elitních mužů. Zde si můžete prohlédnout startovní listiny - Junioři | Ženy U23 | Muži Elite.

ME CX Namur 2022 - Výsledky - Sobota

Mistrovství Evropy v cyklokrosu je již v plném proudu, sobotní program patří juniorkám, mužům U23 a elitním ženám. V kategorii juniorek dojela na 6. místě Eliška Hanáková, závod ovládla Nizozemka Lauren Molengraaf. V mužích U23 triumfoval Belgičan Emiel Verstrynge, nejlepším Čechem byl 24. Matyáš Fiala. V elitních ženách triumfovala Fem van Empel (NED), žádná česká reprezentantka v této kategorii nestartovala.

ME CX Namur 2022 - Startovní listiny - sobota

Evropský šampionát v cyklokrosu hostí belgický Namur. Na start se v sobotu postaví kategorie juniorek, mužů U23 a elitních žen. Zde si můžete prohlédnout startovní listiny - Juniorky | Muži U23 | Ženy Elite.

Zpackaná premiéra Prévot na Pinarellu

Pauline Férrand Prévot zažila při svém cyklokrosovém debutu zároveň i premiéře v dresu týmu Ineos Grenadiers opravdovou noční můru. Na závod Koppenbergcross nebude vzpomínat ráda, ze závodů je vyřadily technické problémy s řetězem a s přehazovačkou. Do cíle doběhla s kolem na rameni.

"Moje kolo a já potřebujeme ještě nějaké úpravy, ale je to jen otázka času," uvedla s úsměvem na tváři po závodě třicetiletá Francouzka, jejíž účinkování někteří očití svědci závodu okomentovali jako zjevnou nepřipravenost nejen jí samotné, ale i stran jejího týmu.

Junior Václav Ježek třetí na legendárním Koppenbergcrossu

Legendární cyklokrosový závod Koppenbergcross se jezdí v Belgii na státní svátek 1. listopadu a i tentokrát zaznamenal český cyklokros významný úspěch. Junior Václav Ježek (Brilon Racing Team) bral třetí místo. Ve stejné kategorii dojel na 13. pozici Filip Samec (GAPP System Kolofix).

SP CX #4 Maasmechelen - Výsledky

Čtvrtý díl světového poháru v cyklokrosu se konal v belgickém Maasmechelenu. V kategorii elitních žen opět zvítězila Nizozemka Fem van Empel (NED, Pauwels Sauzen Bingoal), v mužích poprvé Lauren Sweeck (BEL, Crelan Fristads). Český šampion Michael Boroš (Elkov Kasper) byl čtrnáctý, Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team) si opět vytvořila maximum v SP, když byla třináctá.

Salamina Epic HC - výsledky

Na řeckém ostrově Salamina skončil stejnojmenný XCO závod, tentokrát kategorie HC. Vítězně z něj vzešli Giada Specia (ITA, Wilier Pirelli) a Lars Forster (SUI, Scott Sram). Jana Czeczinkarová (LIV Elmtrade) dojela osmnáctá,  Jan Zatloukal (Nutrend Specialized) devatenáctý.

23.10.2022 - Závody - Jan Nemec salamina

SP Tábor 2022 - výsledky

Václav Ježek ml. výborně zahájil 3. díl světového poháru cyklokrosařů v Táboře, když si dojel pro stříbro mezi juniory. V závodě na 5 okruhů nestačil jen na Francouze Leo Bisiauxe, na kterého ztratil 6 sekund. Výborné představení českých juniorů završil devátou příčkou Pavel Šupík.

Lucinda Brand v Táboře nestartuje, zlomila si záprstní kost!

Evropská šampionka Lucinda Brand (NED, Balois Trek) se dnes nepostaví na start světového poháru cyklokrosařů v Táboře. V sobotním tréninku na trati spadla, narazila rukou do sloupku a zlomila si záprstní kost na pravé ruce.

SP Tábor 2022 - Startovní listiny

Světový pohár cyklokrosařů v Táboře se uskuteční již zítra, startovní listiny kategorií už jsou známe, nechybí ani 27 českých reprezentantů.

V Řecku na Salamina Epic stále bojují bikeři o UCI body

Řecký závod Salamina Epic nabízí sérii cross country závodů s poměrně hojným bodovým přídělem. Včera a dnes se jedou na stejné trati podniky kategorie C1, zítra a v neděli pak dokonce HC.

Této příležitosti se chopilo mnoho evropských, ale i zámořských bikerů, konkrétně téměř stovka závodníků z dvaceti zemí, kteří se snaží prodloužit si sezonu a na svá konta si ještě připsat cenné UCI body.

Mezi účastníky je i několik českých zástupců, nejlépe se vedlo junioru Patriku Tomanovi (Head Pro Opava), jenž dokázal zvítězit. V elitní kategorii mužů vyhrál Němec Maximilian Brandl (Lexware MTB) před poměrně neznámým Kanaďanem Gunnarem Holmgrenem (Pivot Cycles) a Larsem Forsterem (SUI, Scott Sram). Nejlepší z Čechů byl na 24. pozici Jan Zatloukal (Nutrend Specialized), 26. byl jeho týmový kolega Filip Konečný. Mezi ženami zvítězila vycházející italská hvězda Giada Specia (Wilier Pirelli) před Sofií Pedersen z Dánska a Tanjou Zakelj ze Slovinska. Jana Czeczinkarová (LIV Elmtrade) dojela dvacátá.

Zdeněk Štybar šestnáctý v Ardooie

Zdeněk Štybar (Quick Step Alphavinyl) startoval v dalším cyklokrosovém závodě. Ve čtvrtek dojel na 16. místě v belgickém Kermiscrossu v Ardooie. Ještě tentýž večer zahájil cestu do České republiky, v neděli se totiž postaví na start třetího dílu Světového poháru cyklokrosařů v Táboře.

21.10.2022 - Závody - Tomáš Ježek

Výsledky - SP CX #2 Fayetteville

Světový pohár v cyklokrosu pokračoval druhým díle v americkém Fayetteville. V kategorii elitních žen opět zvítězila teprve dvacetiletá Nizozemka Fem van Empel (NED, Pauwels Sauzen Bingoal), v mužích Eli Iserbyt (BEL, Pauwels Sauzen Bingoal). Český šampion Michael Boroš (Elkov Kasper) dojel na 10. pozici.

Zdeněk Štybar ovládl nedělní díl GP Dohňany

Zdeněk Štybar (Quick Step Alphavinyl) zvítězil v nedělním díle Grand Prix Dohňany. Po včerejším druhém místě bere vítězství před Wardem Huybsem (BEL, Balois Trek Lions). Na třetím místě dojel Marek Konwa (POL, UKS Krupinsky Suzsec). V elitních ženách zvítězila mistryně České republiky Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team) a vítězství získali Češi i v kategorii juniorů, kde zvítězil Václav Ježek (Brilon Racing Team).

Zdeněk Štybar zahájil cyklokrosovou sezónu 2. místem

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Zdeněk Štybar (Quick Step Alphavinyl) se na krátko vrací k disciplíně, ve které začínal. Dnes na Slovensku v Dohňanech absolvoval závod kategorie C2 a dojel na druhém místě. V závodě zvítězil Ward Huybs (BEL, Balois Trek Lions), závod žen ovládla česká šampionka Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team), v juniorech vyhrál Václav Ježek (Brilon Racing Team).

15.10.2022 - Závody - Tomáš Ježek

SP CX #1 Waterloo - výsledky

Světový pohár v cyklokrosu odstartoval ve Spojených státech ve Waterloo. V kategorii elitních žen zvítězila Nizozemka Fem van Empel (NED, Pauwels Sauzen Bingoal) před Ceylin del Carmen Alvarado (NED, Alpecin Deceuninck), třetí byla Lucinda Brand (NED, Balois Trek Lions).

09.10.2022 - Závody - Tomáš Ježek

MS Gravel 2022: Premiérový titul má Vermeesch, Štybar 8.

Den po závodě žen si to ve Venetu na štěrku rozdali i muži. V závodě si nejlépe vedl Belgičan Gianni Vermeersch, jenž si závěrečnou sólo jízdou dojel pro první titul na mistrovství světa v gravelu.

Závod na 194 km ovládli profesionální silničáři, přičemž Vermeersch se spolu s Danielem Ossem (ITA) odpoutal od vedoucí skupiny složené z jezdců WorldTour a ProTour. Tato dvojice si vypracovala náskok a více než 100 km jela v úniku, v jednu chvíli měla náskok přes pět minut. Vermeesch měl ale v posledních 10 km více sil a Ossovi upláchl. O třetí místo se sprintovalo z velké skupiny pronásledovatelů, v níž byl i Zdeněk Štybar. Nejúspěšnější nakonec byl největší favorit Mathieu van der Poel (NED), Vermeerschův týmový kolega z týmu Alpecin-Fenix.  Štybar dojel osmý se ztrátou 1:46 min.

Druhý český závodník Luboš Pelánek skončil na 92. místě. V kategorii Masters 40-44 dojel Karel Vlk na 24. pozici, ve starší kategorii 45-49 pak Jakub Bláha na 34. příčce.

MS Gravel 2022: Pauline Férrand Prévot má čtvrtý titul!

Tři týdny po zisku titulu mistryně světa v maratonu si Pauline Férrand Prévot (FRA) dojela na premiéře mistrovství světa v gravelu pro další. Letos už čtvrtý. V závodě na 140 km v italském Venetu kontrolovala závod ve stále se menšící skupince závodnic, titul vybojovala v závěrečném spurtu s další bikerkou Sinou Frei ze Švýcarska. Bronz si vyjela rovněž bikerka, domácí Chiara Teocchi.

Závod mužů je na programu zítra, přenos na Eurosport Playeru na UCI Youtube by měl začít ve 14:00 hod.

Toi Toi Cup #3 - Jičín 2022 - výsledky

Třetí kolo českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cup se odehrálo v Jičíně, už potřetí v něm kralovala vicemistryně Evropy Kata Blanka Vas z Maďarska před úřadují českou šampionkou Kristýnou Zemanovou. Vítězství v mužském závodě putuje do Belgie díky Antonu Ferdinandemu. Druhý dojel Adam Ťoupalík, jehož týmový parťák z celku Elkov Kasper a vítěz předchozích dvou kol Toi Toi Cupu Michael Boroš, je v USA na úvodních dvou podnicích Světového poháru cyklokrosařů.

ČT Author Cup 2022 vyhráli Loubková a Petruš

Šestadvacátý ročník ČT Author Cupu ovládli závodníci týmu D2 Mont Merida, brali všechny tři medailové posty, v první desítce dojelo celkem pět jejich zástupců.

Svůj první start v legendárním závodě v Jizerských horách Lubomír Petruš proměnil ve vítězství, a to suverénně. Druhý a třetí v cíli Tomáš Morávek a Karel Hník ztratili na 67km trati dvě a třičtvrtě minuty.

Mezi ženami byla nejrychlejší Ivana Loubková (Cyklotrener Varnsdorf).