Boudný s Ulmanem vyhráli KPŽ ve Varech, Hynek měl defekt

Duo týmu Česká spořitelna-Specialized Pavel Boudný a Matouš Ulman dominovalo 10. podniku letošního ročníku seriálu Kolo pro život, kterým byl Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto.

Na trati dlouhé 61 kilometrů v okolí Karlových Varů přijeli oba závodníci do cíle společně a v závěru ani nefinišovali. První proťal cílovou pásku Boudný, hned za ním přijel Ulman. Třetí místo vybojoval Michal Bubílek (Kellys Bike Ranch), který několik kilometrů před cílem setřásl jak Ježka, tak posléze i Strože, závodníky týmu IVAR CS-Author.

AVG Náměšťský Cyklomaraton vyhrál Rybařík

Ivan Rybařík (Čistý sport) vyhrál dlouhou trasu AVG Náměšťského Cyklomaratonu před Zdeňkem Tomečkem (GS Technik Cykloteam Jistebnice) a Milanem Fajtem (Eurofoam Sport Team). Kategorii žen kralovala Milena Cesnaková.

Škarnitzl se vítězstvím v Peci vyhoupnul na čelo seriálu ČP

Prosluněný den v Peci pod Sněžkou doprovázel čtvrtý závod Českého poháru cross country, jehož vítězi se v elitních kategoriích stali Anna Szafraniec (POL, Kross Racing) a Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek), který se tak vyhoupnul do čela průběžného hodnocení seriálu.... reportáž připravujeme

Výsledky juniorky:
1. Barbora Průdková (Bike 2000) 1:02:04 hod.
2. Denisa Bartizalová (Eurofoam Sport) +3:52 min.
3. Jana Adámková (Apache Loko Trutnov) +9:44

Seriál Kolo pro život pokračuje v Karlových Varech

Nejpopulárnější domácí seriál bikových závodů Kolo pro život pokračuje po krátké prázdninové pauze již zítra, tj. v sobotu 17. srpna v Karlových Varech. Na start závodu Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto se postaví i řada borců z absolutní české maratonské špičky.

Evropská centrála WTB nabízí pozici v marketingu

Společnost WTB, která sídlí v kalifornském Mill Valley, hledá do své evropské centrály v Plzni koordinátora marketingu. Více informací na tuto zajímavou pozici naleznete v níže zveřejněné zprávě....

14.08.2013 - Závody - Jan Nemec wtb

Canyon 2014 - první modely online

Na stránkách Canyon.com jsou již online první modely 2014 a to i k objednání. Díky brzkému vyprodání modelů 2013 byly představeny nové modely Canyon ještě před oficiálním uvedením na veletrhu Eurobike. Více na www.canyon.com nebo na FB profilu Canyon Česká a Slovenská republika.

14.08.2013 - Závody - Jan Nemec eurobike canyon

X-terra v Žitavských horách tento víkend

Spolupořadatelé Malevil Cupu z německé strany hranice organizují tento víkend v pravdě světový závod v triatlonu, Češi se hojně účastní a berou zde i medaile.

13.08.2013 - Ostatní - TomasGladis

Kaněra nejrychlejší na Podkrkonošském maratonu

Devadesátikilometrový Kupkolo.cz Podkrkonošský maraton se startem v Lázních Bělohrad vyhráli Michal Kaněra (Ghost Mojekolo) a Dáša Svěráková (Cyklotrenink.com).

Hostem Radiožurnálu je Kristián Hynek. Ptá se L. Výborná

Hostem Radiožurnálu je právě v těchto chvílích černošický biker ve službách italského týmu Elettroveneta Corratec Kristián Hynek. Přestože vystudoval FAMU a měl našlápnuto ke kariéře filmového producenta, nakonec vyhrálo horské kolo. Dnes má dvě medaile z mistrovství Evropy v maratonu a jednu z mistrovství světa. Vyzvídá moderátorka Lucie Výborná.

Brnířovská šlapka se blíží

Termín Brnířovské Šlapky se blíží. Již za necelých 14 dní se nedaleko Domažlic utkají bikeři o celkové výhry za 200 tisíc korun. Pořadatelé avizují kompletní připravenost včetně již zbouraného masa pro domácí hamburgery, které se budou po celý večer podávat v obřím párty stanu.

11. ročník Valašského MTB krále byl zrušen

Nepříjemná zpráva přišla do redakce z Valašska, kde se 24.8. měl konat již 11. ročník závodu Valašský MTB Král. Neoficiální mistrovství Valašska se pro letošek z technických důvodů nekoná. Pořadatelé se za případné vzniklé potíže omlouvají, zaplacené startovné bude samozřejmě vráceno.

mtb.huslenky.cz/index.php?page=informace&id=58

12.08.2013 - Závody - Jan Nemec

Sjezdu na SP v Kanadě dominovali Ragot a Smith

Čtvrtý závod Světového poháru sjezdařů v kanadském Mont St. Anne skončil triumfem pro Francouzku Emmeline Ragot a domácího bikera Steve Smithe. V čele průběžného hodnocení se ovšem stále drží sourozenecké duo Rachel a Gee Athertonů. Rachel nenavázala na tři vítězství, když kvůli pádu skončila až dvanáctá. Gee se zase musel smířit "jen" se stříbrem, stejně jako před 14ti dny v Andoře.

Závěrečné XC rozhodlo o vítězi etapáku Horal Tour

Tradiční cross-country na atraktivním technickém okruhu v pohoří Kozie chrbty na okraji Svitu uzavřelo třídenní etapový závod Horal Tour. Závod, který se jel i jako finále Slovenského poháru v XCO, vyhrál domácí závodník Martin Haring (CK Banská Bystrica). Na pátém místě, tedy nejlépe z Čechů a především z účastníků etapového klání Horal Tour, dokončil závod Jan Hruška (Toyota Dolák MTB) a stal se tak celkovým vítězem Horal Tour.

2. etapu Horal Tour vyhrál Hruška

Královskou etapu Horal Tour přes Kralovu hoľu vyhrál Jan Hruška (Toyota Dolák MTB) před Ondřejem Fojtíkem a Adamem Kauerem (oba X-sports Cannondale Koma). Ve 130 km dlouhé a náročné etapě, kterou navíc opět provázely bouřky a intenzivní déšť s kroupami, se až po stoupání na nejvyšší vrch východní části Nízkých Tater jelo v poklidu, závodit se začalo teprve ve stoupání na bezmála 2000 metrů vysokou horu. I tak byl čas vítěze bezmála 7 hodin!

Absalon triumfoval v Mont-Sainte-Anne, Cink dojel 12.

Vítězem pátého závodu světového poháru XCO se v Mont-Sainte-Anne stal Francouz Julien Absalon (BMC).

Kateřina Nash to dokázala! Vyhrála SP v Mont-Sainte-Anne!

Po XCO závodě žen kategorie elite hrála v kanadské Mont-Sainte-Anne poprvé česká hymna - Kateřina Nash (Luna Pro) vyhrála v pětatřiceti letech svůj první závod světového poháru po úspěšném ataku v posledním z celkem šesti okruhů!

Nová prodejna CykloŠvec v Písku

Písecká firma CykloŠvec nově sídlí na nové adrese - novou prodejnu i nový velkoobchodní sklad najdete v Písku na adrese U Hřebčince 2509, na křižovatce hlavních silnic - Praha, Česká Budějovice,Tábor u hypermarketu Albert a Mountfieldu.

10.08.2013 - Ostatní - TomasGladis

Soutěžte s Park Tool o pozlacené nářadí

Parktool letos slaví 50 let od svého založení a v této souvislosti máte možnost si vysoutěžit luxusní pozlacené nářadíčko v podobě AWS-50 ZDARMA!

09.08.2013 - Závody - TomasGladis park tool

1. etapu Horal Tour vyhrál Ondřej Fojtík

Drtivý úvod etapového závodu Horal Tour ve Svitu předvedli čeští bikeři - úvodní etapu, půlmaraton s cílem na Štrbském plese, vyhrál Ondřej Fojtík (X-sports Cannondale Koma) před Janem Hruškou (Toyota Dolák) a Adamem Kauerem (X-sports Cannondale Koma). I na dalších dvou místech v top5 byli Češi...