AVG Náměšťský Cyklomaraton vyhrál Rybařík

Ivan Rybařík (Čistý sport) vyhrál dlouhou trasu AVG Náměšťského Cyklomaratonu před Zdeňkem Tomečkem (GS Technik Cykloteam Jistebnice) a Milanem Fajtem (Eurofoam Sport Team). Kategorii žen kralovala Milena Cesnaková.

Škarnitzl se vítězstvím v Peci vyhoupnul na čelo seriálu ČP

Prosluněný den v Peci pod Sněžkou doprovázel čtvrtý závod Českého poháru cross country, jehož vítězi se v elitních kategoriích stali Anna Szafraniec (POL, Kross Racing) a Jan Škarnitzl (Sram Rubena Trek), který se tak vyhoupnul do čela průběžného hodnocení seriálu.... reportáž připravujeme

Výsledky juniorky:
1. Barbora Průdková (Bike 2000) 1:02:04 hod.
2. Denisa Bartizalová (Eurofoam Sport) +3:52 min.
3. Jana Adámková (Apache Loko Trutnov) +9:44

Seriál Kolo pro život pokračuje v Karlových Varech

Nejpopulárnější domácí seriál bikových závodů Kolo pro život pokračuje po krátké prázdninové pauze již zítra, tj. v sobotu 17. srpna v Karlových Varech. Na start závodu Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto se postaví i řada borců z absolutní české maratonské špičky.

Evropská centrála WTB nabízí pozici v marketingu

Společnost WTB, která sídlí v kalifornském Mill Valley, hledá do své evropské centrály v Plzni koordinátora marketingu. Více informací na tuto zajímavou pozici naleznete v níže zveřejněné zprávě....

14.08.2013 - Závody - Jan Nemec wtb

Canyon 2014 - první modely online

Na stránkách Canyon.com jsou již online první modely 2014 a to i k objednání. Díky brzkému vyprodání modelů 2013 byly představeny nové modely Canyon ještě před oficiálním uvedením na veletrhu Eurobike. Více na www.canyon.com nebo na FB profilu Canyon Česká a Slovenská republika.

14.08.2013 - Závody - Jan Nemec eurobike canyon

X-terra v Žitavských horách tento víkend

Spolupořadatelé Malevil Cupu z německé strany hranice organizují tento víkend v pravdě světový závod v triatlonu, Češi se hojně účastní a berou zde i medaile.

13.08.2013 - Ostatní - TomasGladis

Kaněra nejrychlejší na Podkrkonošském maratonu

Devadesátikilometrový Kupkolo.cz Podkrkonošský maraton se startem v Lázních Bělohrad vyhráli Michal Kaněra (Ghost Mojekolo) a Dáša Svěráková (Cyklotrenink.com).

Hostem Radiožurnálu je Kristián Hynek. Ptá se L. Výborná

Hostem Radiožurnálu je právě v těchto chvílích černošický biker ve službách italského týmu Elettroveneta Corratec Kristián Hynek. Přestože vystudoval FAMU a měl našlápnuto ke kariéře filmového producenta, nakonec vyhrálo horské kolo. Dnes má dvě medaile z mistrovství Evropy v maratonu a jednu z mistrovství světa. Vyzvídá moderátorka Lucie Výborná.

Brnířovská šlapka se blíží

Termín Brnířovské Šlapky se blíží. Již za necelých 14 dní se nedaleko Domažlic utkají bikeři o celkové výhry za 200 tisíc korun. Pořadatelé avizují kompletní připravenost včetně již zbouraného masa pro domácí hamburgery, které se budou po celý večer podávat v obřím párty stanu.

11. ročník Valašského MTB krále byl zrušen

Nepříjemná zpráva přišla do redakce z Valašska, kde se 24.8. měl konat již 11. ročník závodu Valašský MTB Král. Neoficiální mistrovství Valašska se pro letošek z technických důvodů nekoná. Pořadatelé se za případné vzniklé potíže omlouvají, zaplacené startovné bude samozřejmě vráceno.

mtb.huslenky.cz/index.php?page=informace&id=58

12.08.2013 - Závody - Jan Nemec

Sjezdu na SP v Kanadě dominovali Ragot a Smith

Čtvrtý závod Světového poháru sjezdařů v kanadském Mont St. Anne skončil triumfem pro Francouzku Emmeline Ragot a domácího bikera Steve Smithe. V čele průběžného hodnocení se ovšem stále drží sourozenecké duo Rachel a Gee Athertonů. Rachel nenavázala na tři vítězství, když kvůli pádu skončila až dvanáctá. Gee se zase musel smířit "jen" se stříbrem, stejně jako před 14ti dny v Andoře.

Závěrečné XC rozhodlo o vítězi etapáku Horal Tour

Tradiční cross-country na atraktivním technickém okruhu v pohoří Kozie chrbty na okraji Svitu uzavřelo třídenní etapový závod Horal Tour. Závod, který se jel i jako finále Slovenského poháru v XCO, vyhrál domácí závodník Martin Haring (CK Banská Bystrica). Na pátém místě, tedy nejlépe z Čechů a především z účastníků etapového klání Horal Tour, dokončil závod Jan Hruška (Toyota Dolák MTB) a stal se tak celkovým vítězem Horal Tour.

2. etapu Horal Tour vyhrál Hruška

Královskou etapu Horal Tour přes Kralovu hoľu vyhrál Jan Hruška (Toyota Dolák MTB) před Ondřejem Fojtíkem a Adamem Kauerem (oba X-sports Cannondale Koma). Ve 130 km dlouhé a náročné etapě, kterou navíc opět provázely bouřky a intenzivní déšť s kroupami, se až po stoupání na nejvyšší vrch východní části Nízkých Tater jelo v poklidu, závodit se začalo teprve ve stoupání na bezmála 2000 metrů vysokou horu. I tak byl čas vítěze bezmála 7 hodin!

Absalon triumfoval v Mont-Sainte-Anne, Cink dojel 12.

Vítězem pátého závodu světového poháru XCO se v Mont-Sainte-Anne stal Francouz Julien Absalon (BMC).

Kateřina Nash to dokázala! Vyhrála SP v Mont-Sainte-Anne!

Po XCO závodě žen kategorie elite hrála v kanadské Mont-Sainte-Anne poprvé česká hymna - Kateřina Nash (Luna Pro) vyhrála v pětatřiceti letech svůj první závod světového poháru po úspěšném ataku v posledním z celkem šesti okruhů!

Nová prodejna CykloŠvec v Písku

Písecká firma CykloŠvec nově sídlí na nové adrese - novou prodejnu i nový velkoobchodní sklad najdete v Písku na adrese U Hřebčince 2509, na křižovatce hlavních silnic - Praha, Česká Budějovice,Tábor u hypermarketu Albert a Mountfieldu.

10.08.2013 - Ostatní - TomasGladis

Soutěžte s Park Tool o pozlacené nářadí

Parktool letos slaví 50 let od svého založení a v této souvislosti máte možnost si vysoutěžit luxusní pozlacené nářadíčko v podobě AWS-50 ZDARMA!

09.08.2013 - Závody - TomasGladis park tool

1. etapu Horal Tour vyhrál Ondřej Fojtík

Drtivý úvod etapového závodu Horal Tour ve Svitu předvedli čeští bikeři - úvodní etapu, půlmaraton s cílem na Štrbském plese, vyhrál Ondřej Fojtík (X-sports Cannondale Koma) před Janem Hruškou (Toyota Dolák) a Adamem Kauerem (X-sports Cannondale Koma). I na dalších dvou místech v top5 byli Češi...

Blíží se 10. ročník Spoke Maratonu

Pořadatelé srdečně zvou na 10. ročník SPOKE Maratonu v Kralovicích. Akce se koná poslední prázdninový den - v sobotu 31.8..
Tradičně jsou připraveny celkem tři trasy situované do okolí Kralovicka na severním Plzeňsku. Tratě zůstávají až na malé změny stejné jako byly v loňském roce. Závodníci mohou vybírat z délek 25, 38 a 52 km.
S rostoucím počtem kilometrů se mění i náročnost terénu. Zatímco nejkratší trasa je vhodná i pro malé či méně zkušené bikery a bikerky, dlouhá trasa naopak nabízí dostatek terénního andrenalinu i největším střelcům. Pokud se rozhodnete pro absolvování nejdelší tratě, budete mít možnost projet městem Rabštejn, které je nejmenší ve střední Evropě.