AGang Patriot 2014 sériově

Abychom nenechali zbytečně dlouho čekat příznivce značky AGang na to, jak bude vypadat dlouho očekávaný 27,5" model Patriot, přinášíme vám jako první fotky této novinky.

29.05.2013 - Technika - Petr Bureš agang 27.5

Jan Škarnitzl porazil olympioniky, vyhrál 20. Pražské schody

"Nevěděl jsem, jak na tom budu po svěťáku v Novém Městě, kde jsem nechal úplně všechno," řekl vítěz jubilejních Pražských schodů Jan Škarnitzl, který si poradil s historicky nejsilnější konkurencí, včetně tří olympijských vítězů. Škarna diktoval tempo závodu od samého začátku ve skupině s Rudi van Houtsem a Kristiánem Hynkem. V posledním kole si sice Nizozemec vytvořil náskok, ale člen české stáje Sram Rubena Trek měl raketový závěr a vyhrál. Stejně jako vloni si Honza dojel i pro prémii v polovině závodu: diamant za 50.000 Kč.

MRSN vs. Gaspi - Špindl vs. Špičák

K malému neoficiálnímu souboji sever proti jihu dojde tento víkend mezi dvěma českými legendami freeridingu. Michal Maroši ve Špindlu a Richard Gasperotti na Špičáku. Oba shodně v ten samý termín otevírají místní bikeparky spojené se závoděním, jezděním, výukou a samozřejmě párty. Kdy? 1.-2. června, času na výběr už mnoho nezbývá.

Český pohár XCE v Praze Řepích i pro mládež!

Zajímavé novinky připravili pořadatelé Českého poháru MTB XCO a XCE v Praze Řepích, který se uskuteční tento víkend, tedy 1. a 2. června 2013.

Historicky první závod Českého poháru v atraktivním Sprint Eliminátoru bude vypsán nejenom pro kategorie Elite a U 23, jak je ve světě zvykem, ale také pro všechny mládežnické kategorie. Do sprinterského závodu se tedy mohou přihlásit žáci, kadeti i junioři.

Pro žáky mají pořadatelé připravený jednodušší, zkrácený okruh, ve kterém nefiguruje technický sjezd. Novinku bude mít také nedělní závod Českého poháru XCO, který je zařazený i do prestižního Central European Cupu.

Kategorie Masters budou nově rozděleny na jezdce do 40 let a nad 40 let, včetně samostatného vyhlášení vítězů.

Galaxy sérii v Prachaticích vyhrál Fabišovský

Ve druhém závodě Galaxy série 2013 - Fox Galaxy maratonu Prachatice obhájil vítězství z loňska na delší trati Ladislav Fabišovský (Madeta Fitness Haibike), mezi ženami triumfovala Milena Cesnaková.

Matěj Charvát v Koutech opět nejrychlejší

Také druhý závod sjezdového Ing Bau cz Cupu se stal kořistí Matěje Charváta (CharvatBros Banshee Bikes), když na výborné trati v Koutech nad Desnou deklasoval všechny své soupeře a zvítězil stejně jako před 14ti dny na Monínci. Druhé místo v elitní mužské kategorii vybojoval Ondřej Štěpánek (Krabcycles) před třetím Adamem Vágnerem (RockMachine Cyklomax BRS).

SP Nové Město: Výsledky muži Elite

Vynikajícího výsledku dosáhnul Ondřej Cink, na druhém závodě Světového poháru MTB v Novém Městě na Moravě dojel šestý. "Je to nejlepší výsledek v kariéře, ani mě nemrzí, že nejsem na pódiu. Děkuju divákům, bylo to neuvěřitelné!"

Závod vyhrál Nino Schurter (SUI, Scott Swisspower) před Julienem Absalonem (FRA, BMC) a Lukasem Flückigerem (SUI, BMC).

SP Nové Město: Výsledky ženy Elite

Pro své první vítězství si dnes v Novém Městě na Moravě dojela Slovinka Tanja Zakelj z týmu Unior Tools, když v posledním kole sváděla souboj s Majou Wloszczowskou (POL, Giant Pro XC). Ta ale v nájezdu na stadion uklouzla a poroučela se k zemi. Pro bronzovou medaili si před nabitou Vysočina Arénou dojela Catherin Pendrel, která tady vyhrála v roce 2011.

Kateřina Nash (Luna Pro) se po špatném startu a brzkému pádu prokousala až k sedmému místu. "Hrozně jsem si to tady užívala, skvělá trať, svělí fanoušci a i když není výsledek nic moc, tak jsem spokojená," svěřila se Katka ihned po závodě. Tereza Huříková sice dokázala letos v Langenlois Tanju Zakelj porazit, dnes ale na vítězku neměla a skončila až na 23. místě.

Tanja se po dnešním závodě vyhoupla do čela průběžného pořadí seriálu, před druhou Majou, obě mají stejné skóre 400 bodů.

LIVE! Světový pohár Nové Město n.M. - muži U23

Pro velký úspěch se pouštíme do druhého živého komentování závodu, tentokrát muži U23!

LIVE! Světový pohár Nové Město n.M. - junioři

Dobrý den, na odpolední závod Světového poháru juniorů připravujeme první živý přenos zde na MTBS.cz! Závod startuje ve 13:30, náš přenos cca o 10 minut dříve!

UPOZORNĚNÍ: Nedávejte zlodějům na Vysočině šanci

Všichni si asi dobře pamatujete, jak si vloni domácí bulvár a bohužel i "seriózní" plátky smlsly na zprávách o ukradených kolech během Světového poháru v Novém Městě... Apelujeme na všechny návštěvníky: NEDÁVEJTE ZLODĚJŮM PŘÍLEŽITOST! Nenechávejte kola bez dozoru, nenechávejte je na nosičích na autě, ani uvnitř auta. Ve Vysočina Aréně je úschovna kol, využijte ji a neriskujte!

První ztráty kol jsou bohužel už známy, belgickému týmu byly zcizeny dva biky, jednomu z návštěvníků pak další kus.... viz zpráva:

ZMĚNA: Sprint Eliminator začně na Vysočině už v 17:15!!

Na přání České televize odstartuje druhý závod Světového poháru horských na Vysočině dříve, než bylo původně plánováno. Finále Sprint Eliminatoru dnes začne už v 17:15, nikoli v 18:00!

Progress Cycle hledá prodavače

Pro naši centrálu v Hostivici u Prahy hledáme prodavače kol a veškerých doplňků.

Mojekolo v Brně navštívil tajemný nákupčí

Brněnský obchod Mojekolo.cz o víkendu vykradli, zde jsou podrobnější informace:

Na Vysočině se pojede i akademické MČR v maratonu

Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity ve spolupráci s Českou asociací univerzitního sportu, Českým svazem cyklistiky a partnery pořádá v rámci UCI Mountainbike Word Cup a Birell Bike Vysočina Maraton nultý ročník Akademického mistrovství ČR v Bikemaratonu. Vítězové získají dres akademického mistra republiky, rozdělí se také sada medailí. Chcete se zúčastnit? Stačí prokázat se u registrace průkazem studenta nebo se rovnou přihlásit jako student...

Thomas Frischknecht přijede jezdit do Brna

Vítěz 18-ti závodů světového poháru, trojnásobný celkový vítěz světového poháru, držitel stříbrné medaile z olympijských her a trojnásobný mistr světa Thomas Frischknecht dorazí v pátek 24.5. do Brna, kde s ním i vy můžete vyrazit na projížďku.