Vítězka Cape Epic pojede Malevil Cup

Letošní Malevil Cup, který se v Jablonném v Podještědí pojede jako mistrovství republiky 15. června 2013, bude mít na svém startu opět mezinárodní hvězdu - závod totiž pojede i vítězka legendárního afrického etapového závodu Cape Epic Catherine Williamson z Velké Británie.

XC Bílý kámen na Mácháči s rekordní účastí

V neděli 5. května se v Doksech u Máchova jezera uskutečnil 4. ročník závodu XC Bílý kámen, který je zařazen do seriálu Haven Amulet Cup 2013.

Na atraktivní trati, náročné technicky i fyzicky, postupně odstartovalo 119 závodníků v celkem osmi kategoriích, od kadetů po veterány nad 50 let. V hlavním závodě společné kategorie mužů a juniorů (47 startujících) obhájil loňské vítězství Michal Malík (KC Kooperativa SG), druhý dojel vítěz z roku 2011 Tomáš Barták (Remerx Merida Team Kolín) a třetí skončil Jan Matoušek (Eleven Team Příchovice).

Nutrend Hradecký pohár zahájil svůj třetí ročník

Před třemi týdny odstartoval na Novém Hradci Králové třetí ročník Nutrend Hradecký pohár. Tento MTB pohár, který se jezdí v hradeckých lesích ve všední dny i v letošním roce, nabízí nenáročné bikové závody pro všechny věkové kategorie. Pro letošní sérii navíc pořadatelé z HSK Cycling Teamu lehce upravili okruh hlavní kategorie, do kterého zařadili jeden hravý technický úsek. I tak ale trať zůstává sjízdná za každého počasí i pro nezkušené závodníky.

Cannondale / GT Test Day

Ode dneška do soboty máte možnost otestovat prakticky kterýkoliv bike z nabídky značek GT a Cannondale.

Reportáž ze Šely 2013 na ČT Sport

Repotáž z úvodního závodu Českého poháru v bikemaratonu, který již potřetí v kariéře opanoval Pavel Boudný, můžete již zítra zhlédnout na obrazovkách ČT Sport. Premiéra poběží ve středu 8. května 2013 od 14.15 hodin.

Reprízy potom můžete sledovat 10. května 2013 v 6.35, 14. května 2013 v 6.35 a nebo 20. května 2013 v 7.35. Reportáž bude k vidění také v on-line videoarchivu na tomto odkazu.

07.05.2013 - Závody - TomasGladis šela

Ve slovenské Udiči odstartuje Valašsko-Povážská série 2013

FC Maratón Marikovskou dolinou v Udiči-Prosném je nejen úvodním závodem Valašsko-Považské MTB série, ale také mistrovstvím Slovenska v maratonu horských kol.

Pozvánka na sváteční závod O Štamberského krále 2013

Cross country závod O Štamberského krále má velmi dlouhou historii, první ročník se jel už v roce 1998. Bohužel po pěti ročnících skončil, ale dobrou zprávou je, že na hravý okruh do Lhotky nedaleko malebné Telče se závod vrací. Letos jako druhý díl seriálu Vysočina MTB CUP. Závod startuje ve středu 8. května 2013, čili je nejvyšší čas přehodnotit své plány na sváteční den.

Závod pořádá Eurofoam Sport Team ve spoluprácí s obcí Lhotka a Penzionem Pod Štamberkem. Stavitelem tratí je dlouholetý účastník Českého poháru XCO mtb, mistr ČR v kategorii masters a hlavně znalec místních terénů Pavel Bartoň.

Dětský Author Šela Marathon uzavřel závodní víkend

Dětskými závody tak jako každý rok vyvrcholil víkendový program Author Šela Marathonu a nejinak tomu bylo i letos. V Přerově vůbec poprvé padla hranice 500 dětí!

06.05.2013 - Závody - TomasGladis šela

Úvodní díl 4X Pro Tour v Polsku vyhrál Tomáš Slavík

Tomáš Slavík dokázal zvítězit na úvodním závodě světové série 4X Pro Tour v polském Szczawno Zdroji, kde si poradil se světovou špičkou a zvítězil ve všech svých jízdách!

Po úspěšném prvním ročníku světové série 4X Pro Tour navázala tato série do roku 2013 s velkým očekáváním! První závod po zimní přestávce je vždy velice zajímavý jak pro jezdce, tak i diváky a nebylo tomu jinak ani ve Szczawno Zdroji. Trať byla opět skvěle připravená a pořadatelé ukázali, že i přes nepřízeň počasí může trať vypadat skvěle. V pátek byly zrušeny všechny tréninky kvůli dešti a byly přesunuty na sobotu, kdy už nemělo pršet, což se také splnilo. Za krásného počasí se proti sobě postavili ti nejrychlejší z nejrychlejších. V kvalifikaci měl nejlepší čas Tomáš Slavík.

Pražské Řepy se připravují na bikový svátek

Necelé čtyři týdny zbývají do pražského bikového víkendu, který se uskuteční v Praze 17, Řepích. Prahu čeká opravdový bikový svátek, během soboty a neděle 1. a 2. června 2013 se v Řepích totiž uskuteční: Druhé kolo Pražského MTB poháru pro širokou veřejnost, Mistrovství České republiky MTB novinářů, 2. kolo Českého poháru MTB handicapovaných cyklistů, veřejný závod King of Prague BMX 2013 a konečně, Český pohár MTB XC Eliminátor a Český pohár MTB XCO, kategorie C2, který je zároveň zařazen do seriálu Central European Cup.

Huříková 3. na C1 v Grazu, Škarnitzl a Cink těsně pod stupni

Závod kategorie C1 v rakouském Grazu, který se také jel jako druhý díl Central European Cup 2013, skvěle vyšel domácím bikerům, muži obsadili kompletní stupně vítězů, mezi ženami triumfovala Lisi Osl (Ghost Factory).

Prosadili se i čeští bikeři, kterých se na jih Rakouska vypravil velmi slušný počet. Nejvýrazněji se prosadila Tereza Huříková (Specialized Racing), která dojela třetí právě za zmíněnou Osl a Slovinkou Blazou Klemencic (Calcit Bike). Do neoficiálního pořadí žen do 23 let promluvila i Barbora Machulková (4Ever Cyklo Bulis), která si rovněž dojela pro bronz, celkově skončila sedmá.

Zloději připravili Janu Valešovou o závodní kolo

V sobotu v noci mezi 3 a 7 ráno se kdosi vloupal do bytu v Praze 4 a ukradl kolo, kterých asi příliš v Česku nejezdí. GT ZASKAR carbon, velikost S, Rock Shox SID XX, komplet XTR, sedlo FIZIK TUNDRA 2 černé s bílou špičkou a modrým koncem, modré gripy.

Pokud by snad někdo měl nějaké informace, prosíme, pošlete je na email: martin@3krizovky.cz

Kristián Hynek na Garda Marathonu kvůli defektu čtvrtý

Nepopulární čtvrtou příčku obsadil mistr Evropy v maratonu Kristián Hynek (Elettroveneta Corratec) v prestižním závodě Rocky Mountain Bike Marathon Garda s úctyhodnými parametry: 94 km a 3.813 m. Závod, který také odstartoval seriál MarathonMan Europe vyhrál Rakušan Alban Lakata (Ergon Topeak). Ženskému startovnímu poli dominovala Američanka Mary McConneloug (Kenda Stansnotubes).

Author Šela Marathon 2013: Pavel Boudný vyhrál už potřetí

Po třetí ve 14ti leté historii (2007, 2009, 2013) vyhrál Author Šela Marathon Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized), který se jel jako úvodní díl Českého poháru v maratonu. O vítězi se rozhodlo, jako obvykle, až těsně před cílem na hradě Helfštýn, tedy v závěrečném stoupání. Tam přijela pětičlenná skupina bikerů, nejvíce sil měl právě "Grande Paolo", následován druhým Jiřím Novákem (Superior Brentjens) a svým týmovým kolegou Matoušem Ulmanem.

Vítězka závodu žen Michelina Ziolkowska z Polska se rovněž, po Pavlu Boudném, postarala o zápis do historických tabulek Author Šela Marahonu. Stala se první zahraniční vítězkou tohoto tradičního závodu v Moravské bráně. Za ní skončily Irena Berková (Amenity Xtreme Sport Zlín) a Denisa Stodůlková (Česká spořitelna Specialized).

Krátkou verzi na 52 kilometrů vyhráli Břetislav Rohel (Bikestyle.cz) a Judita Lorencová (Ghost Mojekolo.cz). Variantu Cross na 71 kilometrů vyhrál zlatý paralympionik Jiří Ježek (D.A.S. Duratec), mezi ženami byla nejrychlejší česká reprezentantka Karla Štěpánová (Kona Cyclingpoint).

Fojtík vyhrál finální etapu Titan Desert, celkově byl třetí

V závěrečné 60 km dlouhé etapě závodu Titan Desert si to rozdali tři nejlepší závodníci celkové klasifikace - etapový vavřín vybojoval ve spurtu Ondřej Fojtík (X-Sports Cannondale), který v celkové klasifikaci pojistil třetí místo. Druhý byl dnes i v celkovém pořadí Španěl Milton Ramos (Líder-Unical), třetí dojel do cíle celkový vítěz závodu Portugalec Luis Leao Pinto (Bicis Esteve). Ten vládl závodu od začátku do konce, když v první etapě zvítězil s drtivým náskokem a ten udržel po celý týden.

Rocky Mountain s novým distributorem pro 2014

Dobrá zpráva pro příznivce kanadské značky Rocky Mountain přichází z moravských Šlapanic. Po roční pauze, během které k nám tuto kultovní kanadskou značku nikdo nevozil, přicházi firma Term s.r.o., která bude po mnohaletém zastoupení Rocky Mountain svitavským Ultrasportem pokračovat v distribuci produktů této značky počínaje modelovým rokem 2014.

Titan Desert: Fojtík zůstává 3. celkově

Pátou etapu závodu Titan Desert dlouhou 115 kilometrů ovládl Španěl Milton Ramos (Lider-Unical). Ondřej Fojtík (X-Sports Cannondale) ale ukázal, že v dunách pouště umí jezdit také, a dojel do cíle druhý. Přesto zůstává dál na třetím místě celkové klasifikace, kterou navzdory velké ztrátě v dnešní etapě vede Portugalec Luis Leao Pinto (Bicis Esteve). Zítra čeká na účastníky Titan Desert poslední etapa do Maadidu.

Další kolo Moravsko Slovenského DH Cupu se pojede v Koutech

Po víkendové prohlídce tratě ve Velkých Karlovicích - Razuly, kde je ještě místy metr sněhu, se pořadatelé Moravsko Slovenského DH Cupu definitivně rozhodli přemístit druhý závod poháru do Koutů nad Desnou.

Titan Desert: Deho vyhrál podruhé etapu

Ital Marzio Deho (Olympia Team) vyhrál po 80 kilometrů dlouhé sólové jízdě již druhou etapu letošního ročníku Titan Desert. Český závodník Ondřej Fojtík, který do dnešní čtvrté etapy nastupoval ze třetího místa celkové klasifikace, přijel do cíle v Erg Chebbi desátý s desetiminutovou ztrátou. Třetí místo v součtu etap ale udržel.