Poslední kalendáře ze SP na Vysočině

Ještě vám na zdi nevisí bikový kalendář z Nového Města na Moravě? V našem krámku zbývá posledních pár kousků, takže pokud si chcete připomenout nejlepší závod světového poháru v loňském roce a triumf Jaroslava Kulhavého, objednávejte kalendáře o velikosti A3 za 250Kč (včetně poštovného) na emailu kramek@mtbs.cz!
Více informací o kalendáři najdete ZDE

Specialized otevřel ve Zlíně další Concept Store

Specialized speciálka s pořadovým číslem devět je od tohoto týdne otevřena ve Zlíně. Po měsíční rekonstrukci se v ni proměnil obchod Extrém Sport Zlín patříci Petru a Robertu Pšenčíkovi. O slavnostní otevření se postarali Jaroslav Kulhavý, Roman Kresta a Tomáš Enge.
Na adrese Vodní 2985 teď najdete 155 metrů čtverečních kompletní nabídky produktů Specialized včetně BG Fit studia a velkého servisu.

Veletrh For Bikes 2012 nabídne jarní cykloburzu práce

Hledáte práci v cyklistické branži? Nebo naopak nabízíte volné místo? Blížící se jarní veletrh For Bikes pro vás má částečné řešení. Třetí ročník pražského cyklistického víkendu nabídne další službu pro veřejnost i vystavující firmy - jarní cykloburzu práce.

15.02.2012 - Závody - Jan Nemec for bikes

Sport Camp Zadov 2012 zahájil registraci

13.ročník – letní camp pro mladé zájemce o cyklistiku ve věku 10 až 16 let

Bike klub Vimperk, tým Česká spořitelna Specialized Junior MTB Vimperk, organizuje tradičně, opět na Zadově, na chatě Mládí, sportovní camp pro mladé zájemce o cyklistiku ve věku 10 až 16 let.

14.02.2012 - Závody - Jan Nemec zadov

UCI - "Schváleno pro závodní použití"

Rok po prvním uvedení nálepky "UCI frame" představilo UCI seznam schválených modelů na rok 2012. Najdeme v něm celkem 96 modelů od 57mi výrobců. Kompletní seznam jednotlivých modelů je k nahlédnutí zde.

13.02.2012 - Technika - Petr Bureš uci

Jiří Bouška přidal další stříbro na MS v Los Angeles

Druhou stříbrnou medaili do české kolekce přidal v neděli na světovém šampionátu handicapovaných cyklistů v Los Angeles Jiří Bouška. Dnes ji vybojoval v závodu na 1 km s pevným startem, když v kategorii C4 dosáhl času 1:09,025.

Zdeněk Štybar vyhrál finále seriálu Superprestige

Zdeněk Štybar vyhrál finálový závod série Superprestige v Middelkerke.... více info připravujeme

1. Zdeněk Štybar (Omega Pharma Quick Step)
2. Sven Nys (BEL, Landbouwkrediet)
3. Tom Meeusen (BEL, Telenet Fidea)
4. Kevin Pauwels (BEL, Sunweb Revor)
5. Radomír Šimůnek (BCKP Powerplus)
17. Martin Zlámalík (Landbouwkrediet - KDL Trans)

Jiří Ježek vybojoval stříbro na mistrovství světa

Už jedenáct stříbrných medailí z mistrovství světa má ve své sbírce Jiří Ježek. Tu poslední vybojoval Jirka v pátečním stíhacím závodě dráhového mistrovství světa v Los Angeles na 4000 metrů, když našel přemožitele pouze v rumunském cyklistovi Eduardu Carolovi Novakovi.

Havlíková třetí na Superprestige v Middelkerke

Pavla Havlíková (Telenet Fidea) zopakovala třetí místo z minulého týdne v seriálu Superprestige, když nestačila jen na Daphny Van Den Brand (NED, AA Drink-Leontien.nl)) a Nikki Harris (GBR, Telenet Fidea).... závod mužů startuje v 16:00, online přenos zde:  superprestige.vt4.be

Dnes na cyklokrosaře čeká finále seriálu Superprestige

Prestižní cyklokrosový seriál Nissan Superprestige míří do svého finále, vítězové ročníku 2011/12 budou dnes odpoledne vyhlášeni po osmém závodu seriálu v belgickém Middelkerke.

Rozdíl mezi průběžně vedoucím Svenem Nysem a druhým Kevinem Pauwelsem je velmi tenký - čtyři body. Třetí Zdeněk Štybar ztrácí na Pauwelse bodů deset. V jednotlivých závodech obdrží vítěz 15 bodů, druhý čtrnáct, třetí třináct, a tak dále, ještě patnáctý bere bod.

Zličínské závěje 2012. Příští neděli!

Pro Vás všechny kdo provozují cyklistiku celý rok, i pro ty kteří hledají s kolem nové zážitky a výzvy připravujeme v tomto zimním čase ojedinělý závod na bílé louce na Zličíně. Zveme cyklokrosaře i bajkery na souboj na zajímavé trati se 100% sněhovým povrchem. Se startem 'ala' Le mans presne ve 13.00 hod. v neděli 19. února. Více info v kalendáři mtbs či na stránkách pořadatele www.calabrone.cz. Těšíme se na Vás.

11.02.2012 - Závody - Jan Nemec

iXS European DH Cup se ohlíží v seriálu videí, dnes Špičák

Oficiální stránky (ixsdownhillcup.com) evropského poháru ve sjezdu iXS European Downhill Cup se tento týden ohlížejí po loňské sezoně. Každý den je zveřejňováno dvanáctiminutové video z dílny Red Bull Media House a režiséra Ralfa Schuppa. Právě dnes byl na programu závod ze šumavského Špičáku, který se jel jako čtvrtý v pořadí v osmidílném seriálu. Zúčastnilo se ho 320 sjezdařů ze čtyřiadvaceti států!

Cyklokrosař Chainel věnoval českým nadějím kufr dárků

Francouz Steve Chainel, cyklokrosař a silničář prestižní Pro Tour stáje FDJ-Big Mat, nedělním závodem v Hoogstratenu ukončil svou cyklokrosovu sezonu. Ještě než tak ale učinil, poslal českým cyklistickým talentům kufřík plný dárků...

Velké gesto udělal francouzský závodník, který zaregistroval vznik Cycling talent project Radomíra Šimůnka.

Beseda s Jéňou Kopkou o 1000 Miles

Jednu z mála diashow o extrémním závodě Craft 1000 Miles můžete navštívit již tuto sobotu 11. února. Organizátor tohoto závodu a extrémní biker Jan Kopka přijede na besedu s projekcí již potřetí do Jičína na pozvání Fitclubu Jičín.

06.02.2012 - Ostatní - TomasGladis

Tým Milka Superior představil své nové logo

Milka Superior MTB Team logoS blížícím se začátkem sezony horských kol přichází do naší redakce stále více zpráv od závodníků, týmů, či od organizátorů závodů.

A je nám tak velmi milou povinností představit logo týmu, který řídí první vítěz olympijského závodu MTB Bart Brentjens - Milka Superior MTB Racing Team.

Bart Brentjens je se svým týmem v těchto dnech na jihu Francie na prvním společném soustředění. Společnou seznamku UCI Elite MTB týmu s českými stroji Superior vám exklusivně již brzy přineseme!

Zemřel majitel Meridy Ike Tseng

Ačkoliv většině z nás toto jméno nic neříká, Ike Tseng byl muž, kterému se během uplynulých čtyřiceti let podařilo z Meridy vybudovat impérium, expandující do celého světa.

05.02.2012 - Závody - Petr Bureš merida

Po GvA triumfoval Meeusen i v Superprestige, Havlíková 3.

Třiadvacetiletý Belgičan Tom Meussen triumfoval i v nedělním závodě. Stejně jako včera v Lille při předposledním díle GvA Trophy si vedl nejmladší z favoritů ze stáje Telenet Fidea. I další dvě medaile vybojovala Belgie zásluhou Kevina Pauwelse a Svena Nyse.

České duo Š+Š skončilo, se ztrátou necelé půlminutky, na pátém místě v případě Radka Šimůnka a na sedmém místě v případě Zdeňka Štybara.

Štyby a Šimon dál bojují s Belgičany. V GvA a Superprestige

Cyklokrosaři si po mistrovství světa v Koksijde sotva odfrkli a znovu se pustili do závodění. Tento víkend jsou totiž na programu předposlední závody seriálů GvA Trophy a Superprestige.

Včerejší, sedmý díl seriálu GvA se jel na písčitém okruhu v belgickém Lille. Zdeňku Štybarovi i Radomíru Šimůnkovi se tentokrát podařilo rozbít domácí blok závodníků lépe než před týdnem. Štyby v cílovém sprintu nestačil jen na vítězného Toma Meussena, Šimon dojel s minimální ztrátou šestý.

MS Koksijde: Belgický výprask, Šimůnek 8, Štybar 13.

Mistrovský závod mužů asi nepotřebuje přílišný komentář.... Belgičané naprosto rozprášili zbytek světa. Na svém nedotknutelném písečku v Koksijde se za vítězným Nielsem Albertem srovnalo dalších šest Belgičanů.

Češi tak zůstali v Koksijde bez medaile. Zdeňku Štybarovi se závod nevydařil vůbec. V prvním kole to ještě vypadalo, že by mohl držet krok s nastupujícím Albertem, ale brzy se začal propadat. "Byl to hodně špatný den, nechci se na to vymlouvat, ale včera jsem měl teplotu, snažil jsem se vypotit, ale asi mě to ovlivnilo," řekl český exmistr světa, který v Koksijde dojel třináctý.

MS Koksijde: zlaté sólíčko pro Vos, Nash osmá

Nizozemsko má třetí titul! Očekávaný atak na čtvrtý titul v řadě vyšel Marianne Vos, do vedení šla brzy po startu a v hlubokém písku přesvědčivě dominovala. Že Belgičanům písek sedí dokázala domácí Sanne Cant, která v cílové rovince prohrála s Daphny Van Den Brand. Stříbro tak putuje spolu se zlatem do Holandska a bronz zůstává v Belgii.

Česko zůstává stále bez medaile, Kateřina Nash dojela osmá. "Někdy to holt nevyjde tak, jak by si člověk přál. Je to velký zklamání, ale dneska jsem na to neměla," přiznala Katka v cíli.

Pavla Havlíková si vylepšila loňskou 13. příčku, když obsadila jedenácté místo. Nejmladší z trojice českých reprezentantek Martina Mikulášková skončila dvaadvacátá.