Vyprodáno! Hlásí organizátoři se 45 tisíci diváky v Koksijde

Vyprodáno! Hlásí pořadatelé v Koksijde, už ani noha! Včera se prodalo 13.000 vstupenek, k tomu se pořadatelé starají o 4.500 VIP osob. Dnes se prodej zastavil na úctyhodném čísle 45.000! Pořadatelé se obávají, aby se lidé do prostoru na psečné duny vůbec vešli a nedošlo ke zbytečným problémům. Dnes budou uzavřeny i všechny divácké průchody přes trať... Závod žen startuje v 11:00, muži ve 13:00!

Down Mall 2012 těsně vyhrál Tomáš Slavík

V pořadí čtvrtý ročník bikového řádění v obchoďácích se tentokráte nastěhoval do nákupního střediska Arkády Pankrác. Tři závodní kola z nichž se počítával jen ten nejlepší čas. Adrenalin na plné obrátky měli možnost vidět i slyšet všichni, kdo se dnes odpoledne v Arkádách ocitli.

28.01.2012 - Závody - Petr Bureš 4x downmall

MS Koksijde: Lars Van Der Haars obhájil titul mezi U23

I druhý duhový trikot putuje do Holandska. Další velký favorit Lars Van Der Haar splnil svou úlohu a obhájil titul mistra světa. Čeští cyklokrosaři hráli druhé housle, nejlépe skončil na 16. místě Tomáš Parstka, 17. pozici obsadil Vojtěch Nipl.

Centrum Arkády jsou v obležení bikerů, sleduje LIVE

V pražském nákupním centru Arkády na Pankráci právě probíhá závod Ultim8 DownMall Praha 2012, po prvním kole vede loňský vítěz Tomáš Slavík. Závod je možné sledovat live zde: Xman.cz

První kolo:
1. Tomáš Slavík 28:53 vt.
2. Jakub Říha +1:26
3. Kamil Tatarkovič +1:34

28.01.2012 - Závody - Jan Nemec dh 4x downmall

MS Koksijde: Favorit Van Der Poel má juniorský titul

Největší favorit závodu juniorů Mathieu Van Der Poel z Nizozemska získal po necelé třičtvrtě hodince zlatou medaili. Sedmnáctiletý člen stáje Boxx se v šestiokruhovém závodu musel vyrovnat s nátlaky Belgičanů, kteří mu první polovinu závodu útok na zlato značně znepříjemňovali. Ve druhé půlce si však majitel zlata z mistrovství Evropy a vítěz světového poháru počínal, i přes žaludeční problémy, lépe a závod dotáhnul do vítězného konce.

Monster Energy White Style ovládl Reynolds

Monster Energy White Style 2012 presented by Kona včera večer ovládl Leogang a naši se ani v obrovské konkurenci neztratili.

Zvítězil Angličan Sam Reynolds (Polygon) před Švédem Martinem Soderstremem (Specialized) a Antoinem Bizetem (Kona). Našemu Kubovi Venclovi (Rose Versand) uniklo třetí místo jen těsně, když skončil čtvrtý.

V Koksijde prodali 32.000 vstupenek, v neděli už nebudou

Chystáte-li se na světový šampionát cyklokrosařů v Koksijde, vězte, že prodej vstupenek zítra končí. Organizátoři před několika minutami oznámili, že v neděli už nebude možné vstupenky nikde zakoupit, ani přímo na místě u vchodů na závodiště.

Koksijde začalo aférou. Do domu Wellense vtrhla policie

Světovým šampionátem cyklokrosařů v Koksijde hýbe, tak trochu uměle vytvořený, skandál okolo dopingu Barta Wellense. Třiatřicetiletý člen týmu Telenet Fidea měl totiž nepříjemnou návštěvu ve svém domě. Policii. Ta hledala stopy, které by vedly k usvědčení, že Belgičan dopoval.

Celou lavinu spustil Wellensův zdravotní výpadek před domácím šampionátem na počátku ledna /informovali jsme vás zde/, kdy byl se srdečními problémy převezen na jednotku intenzivní péče.

Testeři se na 40 dnů oblékli do Icebreakeru

Obléknout, čtyřicet dnů nosit a hlavně neprat! Tak zní pravidla pro Pavlu Kouřilovou a Jakuba Doudu, kteří po jedné hodině odpolední začali ve službách Icebreakeru testovat odolnost oděvů z novozélandského zlatého ovčího rouna. Oba dobrovolníci budou pravidelně informovat o svém životě s Icebreakerem prostřednictvím testovacího deníku.

Vybraní testeři Pavla i Jakub v pražské prodejně Hudy Sport nafasovali triko, "jégrovky" a ihned se do nich oblékli. Slečna - studentka prvního ročníku doktorantského studia na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně má za úkol nosit Icebreaker celkem 8 hodin denně. Biker Jakub - prodavač v Gigasportu - ten má úkol ještě složitější, sundat si spodní prádlo nesmí celých 16 hodin denně!

25.01.2012 - Závody - Jan Nemec icebreaker

Začátkem roku jsme vás informovali o tom, že rodinka sjezdových nadšenců Rachel, Dan a Gee Athertonovi přesedlali z Commencalu na GT / Athertons pod krřídly GT Bicycles /. Dnes server Pinkbike.com zveřejnil první video, na kterém se Gee doslova mazlí s karbonovým modelem GT Fury...

24.01.2012 - Závody - Jan Nemec gee atherton gt

Red Bull Rampage se vrací

Jedna z nejsledovanějších extrémních bikových akcí světa Red Bull Rampage se letos opět uskuteční. Stane se tomu tak začátkem října, konkrétně od 5. do 7. kde jinde, než v americkém Utahu.

Švýcar Christian Heule (Cannondale Cyclocrossworld.com) si nezapomněl, podobně jako minulý týden v Liévinu,  přimontovat kameru GoPro na svá řidítka ani ve finálovém závodě Světového poháru v Hoogerheide...

SP Hoogerheide: Pauwels triumfálně završil sezonu, Štyby 2.

Excelentní sezonu zakončil Kevin Pauwels (Subweb Revor) čtvrtým vítězstvím v letošním seriálu světového poháru a poprvé v kariéře dosáhnul na celkové prvenství.

Zdeněk Štybar (Omega Pharma Quick Step) potvrdil vzrůstající formu před šampionátem v Koksijde, skončil stříbrný a na Pauwelse ztratil jen 8 vteřin. Vynikající závod předvedl Belgičan Klaas Vantornout (BEL, Sunweb Revor), letos potřetí dojel na bronzové příčce.

SP Hoogerheide: Vos počtvrté zlatá, Nash bronzová

Marianne Vos (NED, Rabobank Women's) nezaváhala ani ve finále Světového poháru v Hoogerheide, vyhrála počtvrté v řadě. Její krajanka Daphny Van Den Brand (NED, AA Drink - Leontinen.nl) dojela druhá, což je bezpečně zajistilo celkové vítězství v letošním seriálu.

SP Hoogerheide: čeští mladíci na nejlepší opět nestačili

Do finálového závodu světového poháru cyklokrosařů čeští mladíci nevstoupili příliš dobře, mezi juniory byl nejlepším Jan Vastl (Česká spořitelna Specialized Junior), se ztrátou 3:03 minuty na vítězného Mathieu Van Der Poela skončil devatenáctý. V kategorii U23 Jan Nesvadba (Madeta Fitness Specialized) obsadil šestnácté místo, za prvním Larsem Van Den Haarem zaostal o 1:47 minut.

Krosový seriál TOI TOI Cup příští rok vyvrcholí ve Stříbře

Ve středu 18.1.2012 se v Táboře v areálu Komora uskutečnila schůze pořadatelů TOI TOI Cupu a dalších cyklokrosových závodů.

Pořadatelé se dohodli na rozdělení míst konání dle daných termínů TOI TOI Cupu 2012/13, a to takto: