Velocentrum Voleský hledá nové lidi do Specialized Concep Storu

Je cyklistika tvým koníčkem a chceš pracovat v neustále se rozvíjejícím odvětví? Společnost Velocentrum Voleský hledá šikovného a nadaného člověka na pozici mechanik / servis jízdních kol.

01.08.2018 - Ostatní - Petr Bureš práce

Florian Vogel odkládá konec kariéry

Švýcarský biker a úřadující mistr Evropy před časem ohlásil, že po této sezoně se ze závodního cross-country stáhne. Své dřívější rozhodnutí si ale rozmyslel a počítá s dalšími dvěma sezonami v závodech XCO.

Tereza Sásková vybojovala na ME XCO v Grazu bronz!

Skvělého úspěchu dosáhla odchovankyně vimperského sportovního gymnázia Tereza Sásková, když v závodě juniorek na mistrovství Evropy XCO v Grazu vybojovala bronz. Nestačila jen na favorizovanou domácí Lauru Stigger a Britku Harriet Harnden. Česká výprava bikerů tak má už druhý bronz, na ten první dosáhla v pátečních sprintech Barbora Průdková.

Pojďte pracovat do Bikeprodejny

Obchod BIKEPRODEJNA.cz patří mezi největší prodejce jízdních kol v ČR. Pro novou i stávající prodejnu nyní hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici prodejce / mechanik jízdních kol

Barbora Průdková na ME vyjela bronz ve sprintech

Dvaadvacetiletá Barbora Průdková dokázala obhájit medaili z mistrovství Evropy ve sprintech, bronzovou příčkou tak navázala na loňské stříbro. Letos nestačila na Irinu Popovou z Ukrajiny, mistryni Evropy z roku 2016 a Francouzku Coline Clauzure. Čtvrtá ve finále skončila holandská šampionka Anne Terpstra.

"Letos to bylo o hodně těžší než vloni. Přišlo mi, že jsme byly strašně vyrovnaný a já už od první rozjížďky jezdila s Francouzkou, co byla na konci druhá. Každou rozjížďku jsem s ní musela strašně bojovat, skončily jsme těsně za sebou i v kvaldě. Výrazně se rozhodovalo na startu, pak už se téměř nedalo předjíždět. Já jsem si našla klasický místo na skoku, který holky jen jezdily a já skákala, takže jsem tam každou rozjizďku někoho přeskočila...  A to finále bylo mega vyrovnaný, bylo to na lokty až do cíle se všema. Jsem moc ráda, že mám medaili a doufám, že se to pomalu začíná ubírat správným směrem," řekla Barča Průdková, která v neděli nastoupí do závodu žen do 23 let.

Závodu mužů dominovali Francouzi, když obsadili první čtyři místa, mistrem Evropy se stal Titouan Perrin Ganier. Oba Češi Dominik Prudek a Jakub Kavalír skončili v osmifinále na 18. a 19. místě.

ME XCO Graz 2018: výsledky štafety

První sada medailí na evropském šampionátu bikerů v rakouském Grazu má své majitele. V úvodním závodě štafet zvítězili Italové před obhájci loňského titulu Švývary a loňskými vicemistry Dány. Mladá česká pětice ve složení Sam Jirouš, Michael Zeťák, Tereza Sásková, Jana Czeczinkarová a Jaromír Skála dojela na devátém místě se ztrátou necelých sedmi minut.

Československá medaile na MS Masters 2018 MTB XCO

"Stejně jako v loňském roce jsme se i letos vydali bojovat o cenné kovy na World Championships Masters MTB XCO do resortu Vallnord ležícím  ve státě Andorra. Naše závodnice, Slovenka Kristina Koscová, jezdící v barvách českého klubu T.S.Bohemia Bike Team.,“ přijela jako obhájkyně stříbrné medaile z roku 2017 v kategorii ženy 45 let," informuje Milan Tajčman, šéf  a člen realizačního týmu.

Rallye Sudety 2018 ještě pár dnů s dárkem

Poslední týden zbývá do první uzávěrky přihlášek (31.7.) na 24. ročník maratonu Rallye Sudety 2018 s nárokem na dárek za včasné přihlášení, kterým je cyklistická láhev s logem závodu, a zároveň je to poslední možnost objednat si pamětní tričko. Kdo tento termín stihne, bude mít na startovním čísle uvedeno i jméno.

K dnešnímu dni je přihlášeno 445 startujících, z toho 291 na hlavní závod (113 km), 103 na střední (60 km) a 51 na krátkou trať (33 km).  Již tradičně je tento závod zařazen do českého poháru Strabag Cup MTB XCM 2018 a vlastníci závodní licence ČSC budou startovat z první vlny, stejně jako ti, kteří o to včas požádají a doloží svou výkonnost výsledkem z obdobného závodu.

Těšíme se na Vás. Redpoint team

Nepropásněte dva letní kurzy CharvatBros Bike Camp

Už 5. ročník CharvatBros Bike Camp pod vedením elitních závodníků připravuje Matěj Charvát a jeho parta. Na slovenském Malino Brdo na vás čekají dva třídenní turnusy nabité ježděním a zábavou. Máte jedinečnou příležitost zlepšit své jezdecké schopnosti, zajezdit si se špičkovými závodníky a užít si kopec zábavy nejen na kopci.

Enduro World Series 2018 má za sebou další kolo

Už pátý díl má za sebou Enduro World Series 2018, která si tentokrát dala zastávku v italském La Thuile; stejně jako předešlé čtyři suverénně vyhrála Cecile Ravanel (FRA, Commencal Vallnord) a Sam Hill (AUS, Chain Reaction Cycles Mavic). Trojnásobný mistr světa ve sjezdu tak vyhrál už čtvrté kolo EWS a tři závody před koncem vede o 470 bodů před druhým Francouzem Damianem Otonem (Unior Devinci).

Mistrovství ČR XCO 2018 - výsledky

Jitka Škarnitzlová a Jaroslav Kulhavý ovládli domácí šampionát bikerů v Peci pod Sněžkou. Zatímco Jitka si od startu jela svůj závod a zvítězila s velkou převahou, Jára měl cestu ke svému sedmému titulu daleko těžší. Šest z osmi kol bojoval na čele s Ondřejem Cinkem, jemuž dvě kola před cílem ujel a náskok si udržel až do cíle. "Tohodle titulu si vážím nejvíc, stál mě strašně sil. I když se mi trať vůbec nelíbila, tak jsem dokázal nebláznit, udělal jsem tam i pár chyb, ale nakonec se to podařilo," zhodnotil krátce své vítězství Jára, který zkompletoval zlatý hattrick na domácích šampionátech.

KPŽ Praha - Karlštejn - výsledky

Osmý závod seriálu Kolo pro život zavedl bikery do Prahy, respektive letos k Praze. Z dostihového závodiště ve Velké Chuchli se kvůli uzavírkám a stavebním pracem celý ansábl musel přesunout jinam, letos tak závod Praha - Karlštejn Tour České spořitelny startoval z Let.

Závod na 55 km v obou hlavních kategoriích s velkou převahou vyhráli Jana Pichlíková (Erste Premier Petr Čech)  a Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade). Jana dojela do cíle s obrovským náskokem téměř dvaceti minut před druhou Annou Hnátkovou (Redfrog Conkline Bikeinvest). Matouš dosáhl na své letošní druhé vítězství v seriálu KPŽ, když o více než tři a půl minuty porazil Marka Rauchfusse (Kellys Bike Ranch), třetímu Pavlu Boudnému nadělil více než čtyři minuty.

Bike Transalp 2018 vyhráli Kaufmann s Käßem

Vítězstvím v závěrečné etapě si zajistili Němci Markus Kaufmann a Jochen Käß (Centurion Vaude) své již čtvrté vítězství v etapovém MTB závodu Bike Transalp.

Škarnitzl obhájil titul v závodě do vrchu

Druhý den domácího šampionátu bikerů v Peci pod Sněžkou měl na programu závod do vrchu. 4250 metrů dlouhou trasu mezi autobusovým nádražím v Peci pod Sněžkou (778 m.n m.) a Pražskou boudou (1121 m.n m.) nejrychleji zvládli Jan Škarnitzl (Mitas Trek) a Hana Ježková ( GT Opportunity Brno).

MČR XCO Pec pod Sněžkou 2018: výsledky štafety

První ze 33 mistrovských sad MČR XCO 2018 v Peci pod Sněžkou má své majitele. Úvodní závod třičlenných štafet vyhrála trojice v dresu GAPP System - Cabtech ve složení Jitka Škarnitzlová, Tomáš Dudek a Matěj Průdek před triem mladých týmu Česká spořitelna Specialized junior, který reprezentovali Tereza Sásková, Samuel Jirouš a Jaromír Skála.

Kalas vytvořil limitovanou edici dresů pro Sanne Cant

V táborské dílně vznikla v limitovaném počtu edice oblečení, jež svým designem vyznává úctu Belgičance Sanne Cant, majitelce tří významných titulů v cyklokrosu. V jednom roce se jí podařilo získat titul mistryně světa, Evropy a své rodné země Belgie. Minimalistický design s decentními prvky symbolů všech titulů charakterizuje tento jedinečný set.

Andorra se bude znovu ucházet o MS

Na závěr právě proběhlého SP v Andoře informovali pořadatelé o tom, že se hodlají ucházet o pořádatelství mistrovství světa horských kol 2022.

JBC 4X Revelations 2018 - výsledky, video, fotogalerie

Šestý ročník JBC 4X Revelations je historií. Tomáš Slavík a Romana Labounková ovládli největší domácí 4X podnik, který byl opět - jak jinak - velkolepý. Vše dokumentují parádní fotky Jana Kasla a pochopitelně video od Fullface Pruductions...

Jak na vyšší pilotáž, poradí Jirka Fikejz na Kokostezkách

Jestli patříte mezi bikery, kteří si užívají technické traily, rádi se pouštíte do sjezdu plného kořenů a zatáček, občas si skočíte drop a rádi byste si svou techniku ještě vypilovali, právě pro vás je určen další kurz na Kokostezkách s Jirkou Fikejzem, který proběhne 1. 9. 2018.

Pavel Boudný ovládl 7. ročník Welzlova MTB maratonu!

Pořadatelé sedmého ročníku Welzlova MTB maratonu, který se konal v neděli 15.7. v areálu koupaliště v Zábřehu na Moravě, pro závodníky připravili 2 hlavní trasy 50 / 25 km a jednu dětskou o délce 7 km. V hlavním závodě na 50 km těsně porazil Pavel Boudný Marka Rauchfusse.