8. Adéla Holubová (Rouvy Specialized) +1:01
10. Simona Spěšná (jb Brunex Superior) +1:07
21. Nela Viktorová (Rouvy Specialized) +2:13

1. Barnabas Vas (HUN, Cube Csombor) 42:34
2. Kryštof Bažant (Cyklostar Pirelli) +0:12
3. Patrik Lienert (Rexinx Kovo Praha) +0:32
4. Tomáš Hájek (Brilon Racing Team MB) +0:51
5. Jan Janout (ČEZ Cyklo Team Tábor) +0:54

Martin Stošek v závěrečném díle SP šestý

Závěrečný díl Světového poháru v maratonu se jel v americkém Snowshoe. Jediný český zástupce na startu Martin Stošek (Canyon Northwave) dojel na 6. místě. V závodě zvítězil Simon Stiebjahn (GER, Singer Racing Team).

Lauren Molengraaf podepsala unikátní smlouvu se třemi týmy

Nizozemská závodnice patří mezi špičku v kategorii juniorek. Zvítězila v několika závodech Světového poháru v cyklokrosu, úspěchy získala i na horských kolech a na silnici. Nyní, a to v pouhých 17 letech, podepisuje jedinečnou smlouvu, která jí umožní stavět se na start ve třech různých disciplínách ve třech odlišných dresech.

Brilonkros 2023 - Výsledky

Jeden z prvních cyklokrosových závodů sezóny 2023/24 se jel v sobotu 23. září v Mladé Boleslavi. Závody v elitních kategoriích ovládli domácí jezdci. V ženách zvítězila mistryně České republiky Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team), v mužích Václav Ježek (Brilon Racing Team).

24.09.2023 - Závody - Tomáš Ježek

T-Mobile Česká Enduro Série: výsledky Klíny

Zavírák domácí T-Mobile Česká Enduro Série hostily krušnohorské Klíny, šestý závod 11. ročníku seriálu vyhrál Vojtěch Bláha (Actofive Bikestrike) před Přemkem Tejchmanem (6T9 Frames) a Matějem Charvátem (CharvatBros/Banshee Bikes). V šesti erzetovém závodě dokázal čtyři měřené zkoušky zajet nejrychleji, ve dvou měl druhý nejrychlejší čas. Mezi ženami zvítězila Simona Kuchyňková (Okoeverywhere).

V celkovém hodnocení seriálu zvítězil Přemek Tejchman právě před Vojtou Bláhou. Mezi ženami seriálu kralovala Kuchyňková.

Kolo pro život - Oderská Mlýnice 2023 - výsledky

Klokočůvek u Oder hostil předposlední, jedenáctý závod letošního seriálu Kolo pro život. Jeden z nejoblíbenějších závodů s legendárním stoupáním plným diváků vyhrál úřadující mistr ČR v maratonu Lubomír Petruš (D2 Mont Merida). Na 54km trase s 1 500 metry převýšení strávil 1:53:59 hod. a připsal si letos první vítězství v KPŽ. Druhého v cíli Marka Rauchfusse (Česká spořitelna Accolade) za sebou nechal o 41 vteřin. Bronz bral jeho týmový kolega Karel Hník, těsně před lídrem seriálu Filipem Rydvalem, rovněž členem týmu D2 Mont Merida.

I v kategorii žen slavil znojemský tým jezdící na bikách značky Merida, své letošní druhé vítězství v KPŽ vybojovala Aneta Hovorková. Stříbro si vyjela Lenka Fridrichová (Eleven Head CST Cyklolive) a bronz Jana Žídeková (Training & Food).

OH Paříž 2024: startovní listiny testovacího závodu

Celkem 34 žen a 39 mužů se zítra postaví na start testovacího závodu na olympijském okruhu v Paříži. Jsou mezi nimi i dva čeští závodníci: Jitka Čábelická a Ondřej Cink, tedy oba účastníci předchozí olympiády v Tokiu.

Na startovce chybí obhájce stříbra z Tokia Mathias Flückiger a také jeho krajan Lars Forster, Švýcaři tak do závodu nasadili pouze Nino Schurtera! Olympijský vítěz Tom Pidcock (GBR) startovat bude.

Z první desítky ženského žebříčku chybí pouze týmová parťačka Ondřeje Cinka Australanka Rebecca McConnell, která si po rozvodu opět vzala své dívčí jméno Henderson.

Více informací o trati připravujeme...

Velká cena Vimperka - Výsledky

Cross - country závod kategorie C2 - Rouvy Velkou cenu Vimperka dnes hostily jižní Čechy. Vítězství v elitních mužích vybojoval Bartolomiej Wawak (KTM Factory), mezi ženami vyhrála závodnice domácího týmu Adéla Holubová (Rouvy Specialized).

ČP XCM / Prima Cup Harrachov - Výsledky

Škoda Auto Český pohár horských kol má za sebou další díl, jenž se jel jako UCI závod kategorie C2 v Harrachově. Na 115 kilometrů dlouhé trase s převýšením přes 3 200 zvítězil polský biker Pawel Bernas (POL, JBG2 Team) v čase 5 hodin, 44 minut a 40 vteřin. Mezi ženami zvítězila Milena Kalašová (K3 Performance).

Pražská Padesátka 2023 - Výsledky

25. ročník Pražské 50 v Dejvicích ve znamení Memoriálu Jana Hrubeše se jel v sobotu 16. září. Vítězství na trase A vybojoval Jan Beneš (Ski and Bike Centrum Radotín). Mezi ženami vyhrála Jana Dubcová (Bjež Racing Team).

Kolo pro život Mladá Boleslav - Výsledky

Další závod Kola pro život nesoucí název Mladá Boleslav Tour Škoda Auto se jel v sobotu 16. září. Vítězství na trase B vybojoval Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade), jenž porazil druhého Filipa Rydvala (D2Mont Merida) a třetího Jaromíra Skálu (Česká spořitelna Accolade).

SP XCM Morzine - Výsledky

Třetí závod Světového poháru horských kol se jel ve francouzském Morzine. Vítězství v elitních mužích vybojoval kolumbijský matador Hector Leonardo Paez (COL, Soudal Leecougan), jenž porazil druhého Diega Rosu (ITA, Taddei Specialized) a třetího Andrease Seewalda (GER, Canyon Northwave). Martin Stošek (Canyon Northwave) do závodu kvůli nemoci nenastoupil.

Kolofix hledá mechaniky do servisu tlumičů

Síť cyklistických servisů po celém Česku, společnost Kolofix, hledá posily do svého centra v Praze:

Jsme KOLOFIX, firma s konceptem, který je v České republice unikátem. Aktuálně máme v ČR 15 poboček a HLEDÁME DALŠÍ PARŤÁKY DO NAŠEHO SPECIÁLNÍHO CENTRA NA SERVIS TLUMIČŮ v Praze-Braníku.

I v neděli se českým cyklokrosařům v Německu dařilo

I v neděli si čeští cyklokrosaři vyjeli důležité body do rankingu UCI na mezinárodních závodech v Německu. Závod kategorie C2 hostil Bensheim a česká šampionka Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team) získala druhé místo. V závodě zvítězila členka celku SD Worx Marie Schreiber (LUX), v mužích vyhrál Stan Godrie (NED, ZZPR).

Enduro Race Špičák - výsledky

T-Mobile Česká Enduro Série pokračovala pátým závodem na šumavském Špičáku, kde v pětierzetové bitvě zvítězili Andrea Drengubáková a Vojtěch Bláha.

Jedenáctou sezonu domácího seriálu zakončí o víkendu 23. - 24. září krušnohorský Endurorace Klíny.