5. Václav Ježek (Brilon Racing Team) +1:33

3. Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) +0:13
4. Jaromír Skála (Česká spořitelna Accolade) +0:53
5. Michal Bubílek (Merida Bikeranch Team) +4:02

14.10.2023 - Závody - Tomáš Ježek

Laurens Sweeck vynechá úvodní díl SP

Obhájce vítězství v celkovém pořadí Světového poháru v cyklokrosu Laurens Sweeck (BEL, Corendon Circus) vynechá úvodní díl SP ve Waterloo, který se jede již v neděli 15. října.

SP XCO Mont Sainte-Anne - Výsledky

Světový pohár horských kol finišuje v kanadském Mont Sainte-Anne. Neděle tradičně patří závodům cross - country.

MS Gravel 2023 - Výsledky Muži Elite

Světový šampionát na gravelu hostilo italské Veneto. Ve 163 kilometrů dlouhém závodě elitních mužů zvítězil Matěj Mohorič (SLO), na druhém místě dojel Florian Vermeersch (BEL) a třetí byl Connor Swift (GBR).

SP Mont Sainte-Anne - Výsledky DHI

Valentina Höll (AUT, Rockshox Trek) a Loic Bruni (FRA, Specialized Gravity) získali v kanadském Mont St. Anne po napínavém finále sezony celkové vítězství v seriálu Světového poháru ve sjezdu.

Rakušanka Höll sice měla celkové prvenství jisté už od předchozího závodu SP ve Snowshoe, v Kanadě dokázala svou letošní dominanci čtvrtým vítězstvím!

To Francouz Loic Bruni tak silnou pozici neměl, ve hře o celkový triumf byli celkem čtyři jezdci. Zkušený matador zajel třetí nejrychlejší čas a dojel si tak pro svůj třetí titul v celkovém hodnocení Světového poháru.

Z vítězství v Mont St. Anne se na podzimem probarveném kopci nedaleko Quebecu radoval domácí mladíček Jackson Goldstone (Santa Cruz Syndicate). Goldstone projel cílem k radosti nadšených domácích fanoušků o více než čtyři sekundy rychleji než druhý George Ethan Craik (GT Continental), o další 2,5 sekundy byl pomalejší zmiňovaný Loic Bruni.

Devatenáctiletý biker z kanadského střediska Squamish se stal jediným sjezdařem letošní sezony, který dokázal vyhrát více než jeden závod.

MS Gravel 2023 - Výsledky Ženy Elite

Světový šampionát na gravelu hostí italský region Veneto. V závodě elitních žen zvítězila polská závodnice Katarzyna Niewiadoma (POL), jež porazila Italku Silvii Persico (ITA) a třetí Demi Vollering (NED).

Toi Toi Cup Mladá Boleslav - Výsledky

Druhý díl Českého poháru v cyklokrosu se jel v Mladé Boleslavi. Vítězství v kategorii elitních mužů vybojoval český šampion Michael Boroš (Elkov Kasper), v ženách zvítězila mistryně republiky Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team). V juniorech zvítězil David Friedel (DK Bikeshop).

SP Mont Sainte-Anne - Výsledky XCC

Světový pohár horských kol finišuje v kanadském Mont Sainte-Anne. V pátečním short tracku zvítězili Laura Stigger (AUT, Specialized Factory) a Victor Koretzky (FRA, Specialized Factory).

MS Gravel Veneto 2023 - Startovní listiny elitních kategorií

Světový šampionát na gravelu hostí o víkendu italský region Veneto. České barvy bude hájit celkem 13 závodníků napříč kategoriemi, v elitě startuje Tomáš Kalojíros, Lubomír Petruš, Richard Habermann, Michal Dvořák, Tomáš Bárta a Petr Vakoč, jenž patří mezi favority na medaili.

SP Mont Sainte-Anne - Výsledky XCC u23

Závěrečný díl světového poháru horských kol je v plném proudu. Čtvrteční podvečer v kanadském Mont Sainte-Anne patřil short tracku kategorie u23. V ženách vítězství vybojovala Ronja Blöchlinger (SUI, Liv Factory), nejlepší Češkou byla 10. Adéla Holubová (Rouvy Specialized), Simona Spěšná (jb Brunex Superior) byla 13., Patricie Srnská (Dukla Praha) 17.

SP Snowshoe 2023: výsledky XCO Elite

Ženy Elite
1. Laura Stigger (AUT, Specialized Racing) 1:21:56 hod.

Petr Vakoč šestý na gravelovém ME

První evropský šampionát na gravelu hostilo belgické Oud Heverlee. Ve 159 kilometrů dlouhém závodě dokázal vítězství vybojovat Jasper Stuyven (BEL, Lidl Trek), skvělý výkon předvedl Petr Vakoč (Isadore Canyon), jenž vybojoval 6. místo.

SP Snowshoe 2023: výsledky XCO U23

Muži U23
1. Carter Woods (CAN, Giant Factory) 1:10:27 hod.

Irové smetli DHI ve Snowshoe, Höll má celkové v kapse

Sobota patřila v americkém Snowshoe sjezdařům, v krásném babím létě - konečně - se odehrálo semifinále a finále DHI elitních kategorií.

Marine Cabirou (FRA, Scott Downhill Factory) a Oisin O'Callaghan (IRL, YT Mob) zkrotili kameny a kořeny v lese podél sjezdovky v americkém Snowshoe a slavili vítězství v předposledním, sedmém kole SP.

Velká cena Ostravy v cyklokrosu - Výsledky

HSF System Velkou cenu v cyklokrosu dnes hostila Ostrava. Závod byl zařazen do mezinárodního kalendáře UCI do kategorie C2. Vítězství mezi elitními muži vybojoval Victor van de Putte (BEL, Hens Maes Deschacht), mezi ženami zvítězila Alicia Franck (BEL, De Ceuster Bonache). Zítřejší program pokračuje v Ostravě na stejné trati, a to evropským pohárem mládežnických kategorií.