N Distribution hledá obchodního zástupce

Společnost N Distribution hledá interního obchodního zástupce. N Distribution je firma s více než dvacetiletou tradicí, která pro vás dováží ty nejvychytanější a nejkvalitnější produkty z oblastí cyklistiky, snowboardingu, skateboardingu, motokrosu a oblečení pro volný čas.

18.01.2023 - Závody - Jan Nemec kona fox práce

Cycling University zve na přednášku o mentálním tréninku

Vzdělávací program Českého svazu cyklistiky Cycling University bude pokračovat dalším dílem v úterý 7. února 2023 od 10:00 hodin v Konferenčním sále České unie sportu v Praze na Strahově.

Program bude věnovaný velmi významné, ale zatím jenom málo probádané oblasti sportu – mentálnímu tréninku.

MČR v cyklokrosu Mladá Boleslav - Výsledky

Český šampionát v cyklokrosu se jel v Mladé Boleslavi, v kategorii elitních mužů titul obhájil Michael Boroš (Elkov Kasper), stejně tak Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team) v elitních ženách. V juniorech zvítězil Jakub Kuba (Dukla Praha), v juniorkách Eliška Hanáková (Hanak Sisters).

Puck Pieterse přestupuje do elitní kategorie

Mistryně světa a Evropy v cyklokrosu v kategorii žen U23 Puck Pieterse (NED, Alpecin Deceuninck) se rozhodla před nadcházejícím nizozemským šampionátem přestoupit do kategorie elitních žen. Puck přitom může v kategorii U23 závodit celý zbytek této sezony a absolvovat v ní ještě nadcházející, přesto se rozhodla pro přestup o kategorii výše již nyní. Stejný krok udělala před startem sezony její krajanka a mistryně Evropy v kategorii ženy elite Fem van Empel (NED, Jumbo Visma).

SP CX #12 Zonhoven - Výsledky

Světový pohár v cyklokrosu v neděli pokračoval v belgickém Zonhovenu, na start se postavilo celkem 25 českých jezdců. V kategorii elitních mužů suverénně triumfoval Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma), v elitních ženách zvítězila Shirin van Anrooij (NED, Balois Trek Lions).

SP CX #12 Zonhoven - Startovní listiny

Světový pohár v cyklokrosu v neděli pokračuje v Belgii. Písčité duny v Zonhovenu hostí jeho dvanáctý díl pro kategorie elitních mužů a třetí pro juniorské kategorie a muže U23. Předběžné startovní listiny všech kategorií naleznete ZDE.

Wout van Aert poráží van der Poela v Koksijde

Další souboj mezi dvojicí nejlepších cyklokrosařů světa se odehrál ve čtvrtek na legendární trati v belgickém Koksijde. V závodě zvítězil s náskokem skoro dvou minut Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma). Na druhém místě byl Mathieu van der Poel (NED, Alpecin Deceuninck), jenž si stěžoval na bolesti zad, se kterými už má roky problémy. Třetí byl Laurens Sweeck (BEL, Crelan Fristads).

Maxime Marotte hvězdou Rockrider Racing týmu

Šestatřicetiletý Francouz Maxime Marotte udává nový směr své kariéry! Na příští dvě sezony se upsal továrnímu týmu Decathlonu Rockrider Racing. Po čtyřech letech strávených u Cannondalu a posledních dvou sezónách u Santa Cruz FSA se Max opět připojuje k francouzskému týmu. V týmu se znovu setká se svým dobrým přítelem Stéphanem Tempierem, jenž bude v celku působit jako poradce.

Mathieu van der Poel poráží van Aerta na domácí půdě

Třetího ledna se jel v belgickém Herentalsu, rodišti Wouta van Aerta (BEL, Jumbo Visma), další závod série X2O Trofee. Po dlouhé době zvítězil Mathieu van der Poel (NED, Alpecin Deceuninck). Celý závod dvojice největších rivalů absolvovala pohromadě, v posledním okruhu měl ovšem WvA defekt a o vítězi bylo rozhodnuto. Na třetí pozici dojel Eli Iserbyt (BEL, Pauwels Sauzen Bingoal).

Zemřel mr. Hoonigan Ken Block

V mnoha sportech jsou dva typy lidí. Jedni, co dokáží vyhrávat a závodit na nejvyšší úrovni, a druzí, kteří jsou populární díky vlastním projektům postavených na jejich umu, ale především originálních nápadech, výzvách a špičkovém audio-vizuálnímu zpracování.

Na Nový rok vítězí Iserbyt, Pidcock třetí

Tradiční novoroční cyklokrosový závod Grand Prix Sven Nys v Baalu se jel i v roce letošním. V závodě série X2O Trofee zvítězil Eli Iserbyt (BEL, Pauesl Sauzen Bingoal), jehož v poslední době trápily zdravotní komplikace. Přesto se dokázal do formy vrátit a závod ovládl před týmovým kolegou Michaelem Vanthourenhoutem. Světový šampion Tom Pidcock (GBR, Ineos Grenadiers) dojel na 3. pozici. Ještě v posledním okruhu vedl, potkal ho ovšem nepříjemný pád, byl dojet soupeři a i přes značnou snahu už závod ve svůj prospěch znovu neobrátil.

Van Aert a junior Ježek do třetice

Další významný závod se jel v Belgii. 30. prosince byl na programu závod v Loenhout nesoucí název Azencross.

Van Aert opět vítězí, junior Ježek opět třetí

Šestý díl Superprestige se jel ve středu ve večerních hodinách v belgickém Diegemu. Vítězství v kategorii elitních mužů získal Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma), jenž po napínavém souboji do posledních metrů porazil Toma Pidcocka (GBR, Ineos Grenadiers). Mathieu van der Poel (NED, Alpecin Deceunick) byl třetí.

Wout van Aert vítězí v Zolderu, junior Ježek třetí

Pátý díl belgické série Superprestige se jel 27. prosince v belgickém Zolderu. Vítězství získal po napínavém souboji do posledních metrů belgický šampion Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma) před Mathieu van der Poelem (NED, Alpecin Deceuninck). Na třetí pozici dojel Lars van der Haar (NED, Balois Trek Lions), světový šampion Tom Pidcock (GBR, Ineos Grenadiers) byl čtvrtý.

Výsledky - SP CX #11 Gavere

Světový pohár v cyklokrosu pokračoval na Štěpána v Gavere. Ženám kralovala podruhé v kariéře Shirin van Anrooij (NED, Balois Trek Lions), jež se skvěle poprala s náročnou tratí. Na okruhu se nacházelo tolik bahna, že některým závodnicím se ani netočila kola, což se stalo například Puck Pieterse (NED, Alpecin Deceuninck), která musela běžet do depa a nakonec byla třetí. Druhé místo obsadila Lucinda Brand (NED, Balois Trek Lions).

Van Aert porazil van der Poela i Pidcocka v nočním závodě

Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma) jasně zvítězil v tradičním nočním závodě v Molu, jeho dominanci reálně ohrozil pouze Mathieu van der Poel (NED, Alpecin - Deceuninck). Ten skončil druhý, bronz bral Thomas Pidcock (GBR, Ineos Grenadiers).

Podnik s názvem Exact Cross Mol - Zilvermeercross byl dalším letošním kláním tří titánů mezi Woutem van Aertem, Mathieu van der Poelem a Tomem Pidcockem a v zájmu všech nás doufáme, že to nenaznačuje, co se bude dít v řetězci závodů, které přijdou v následujících dnech. Belgičan neměl soupeře, vyhrál naprosto suverénně a téměř o minutu. Závod se jel v noci a za deště, což jsou ingredience, které dělají tento závod velmi specifickým, ale ani ty nedokázaly zastavit drtivou dominanci Wouta van Aerta.

Dalším společným soubojem trojky bude sváteční světový pohár 26. 12. v Gavere.

Pozvánka na silvestrovskou Přívětickou 12 s Ondrou Cinkem

Pokud jste čekali, že Přívětická 12 je nováček z malého pivovaru, tak jste vedle. Jde o závod! Ondřej "Lampík" Paur srdečně zve na 1. ročník silvestrovského závodu Přívětická dvanáctka! Závod se koná poslední den roku 2022, tedy 31. 12. v Přívěticích nedaleko mistrovského Stupna.

"Byl to takový můj životní sen, udělat závod na vysílač Radeč, který máme za vesnicí na kopci. Jezdili jsme tam s Činkym celé dětsví, trénovali první kopce," říká Lampík.

Trasa je jednoduchá - z Přívětic na kopec Radeč a zpátky. Celkem 12 km a převýšení 321 metr. Odměna pro vítěze cyklistické nebo běžecké části činí 1 000 Kč, celkově mají pořadatelé připraveny prize money 11 200 Kč. Startovat totiž má celkem 21 kategorií!

Více informací v propozicích zde!

22.12.2022 - Závody - Jan Nemec

Iserbyt i van Empel odjeli z Itálie bez zlomenin

Eli Iserbyt (BEL, Pauwels Sauzen Bingoal) i Fem van Empel (NED, Pauwels Sauzen Bingoal) tvrdě spadli v sobotním závodě Světového poháru cyklokrosařů v italském Val di Sole. Ani jeden ale naštěstí neutrpěl zlomeninu, a to i přesto, že oba byli odneseni z trati na nosítkách a viditelně i ve velkých bolestech. Při teplotách pod nulou jsou pády ještě nebezpečnější, navíc na zmrzlém povrchu. Následná vyšetření ovšem žádná vážná zranění neodhalila a oba se mohou nadále plně věnovat tréninku a s největší pravděpodobností se zúčastní dalšího závodu již 27. prosince, a to v belgickém Gavere, kde se jede 11. díl SP. Tomu navíc Fem van Empel zatím s přehledem kraluje, Iserbyt je v průběžné klasifikaci třetí.

SP CX #10 Val di Sole - Výsledky

Světový pohár v cyklokrosu pokračoval v sobotu desátým dílem v italském Val di Sole. Zasněžený okruh skvěle seděl závodnicím mladoboleslavského Brilon Racing Teamu - Kristýna Zemanová obsadila 10. místo a vylepšila tak své dosavadní maximum v SP, Kateřina Hladíková byla 15. a Barbora Jeřábková 26.

Frky poctivě řádí v Itálii

Jak se nejlépe naladit na nadcházející zimní měsíce než poctivým ježděním v nečasu? Než všechny traily pokryje sněhová přikrývka, měl by správný biker využít každé příležitosti si pořádně zajezdit! Michal Prokop se vydal na italské traily, kde dal svému stroji co proto! Usedl totiž do sedla svého elektrického kola Blizzard RZ od Rock Machinu a výsledek stojí za to!