Mistr Evropy Hynek vyhrál KPŽ Vrchlabí - Špindl Tour

V Krkonoších, v dalším díle seriálu Kolo pro život Vrchlabí - Špindl Tour, potvrdil svou vynikající formu čerstvý mistr Evropy v maratonu Kristián Hynek (Česká spořitelna Specialized). Na padesátikilometrové trati zvítězil v čase 1:39 hodiny před Janem Jobánkem (Merida Biking) a Václavem Ježkem (Alpine Pro Author). Závod žen ovládla Michaela Procházková (Cyklotrenink.com).

Ultramaratonce Božáka málem srazilo auto, unikl o 10m

Svaťa má na extrémním závodě RAAM buď pracovitého Anděla strážného, nebo jej chrání síla jeho fanoušků. Jak jinak si vysvětlit, že včera unikl o 10 metrů fatální nehodě?

"V noci jsme již asi potřetí v této etapě dojížděli borce z Tarzan Rides, Svaťa si ho docvakl v kopci, ale pak se zase jakoby stáhnul, místo aby se jal předjíždět. Mezi oběma auty se vytvořila zhruba 100 m mezera, do které vjelo auto, které předjelo náš doprovodný vůz a Svaťu. V tu chvíli rána jak prase a do toho auta to z vedlejšky napálil černý džíp. Rozsekal auto na padrť, zacouval, a ujel," píše zpravodaj z USA Dušan Mihalečko.

Světový pohár se stěhuje za oceán. Sledujte živě!

Seriál Světového poháru se na dva víkendy stěhuje za oceán, už zítra startuje v kanadském Mont St. Anne pátý díl cross country, následovaný nedělním sjezdem. Hned další víkend bude seriál pokračovat v americkém Windhamu.

Zatímco se v Pietermaritzburgu a v evropské části Světového poháru představili čeští bikeři v silném složení, severoamerickou štaci jich absolvuje jen hrstka. V Mont St. Anne do závodu žen nastoupí pouze Kateřina Nash (Luna Pro), Ondřej Cink (Merida Biking) bude reprezentovat v kategorii U23 a ve startovní listině muži elite figuruje jen Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing).

Česko podá kandidaturu na pořádání ME XCO 2016

Prezídium Českého svazu cyklistiky na návrh prezidenta Mariána Štetiny schválilo kandidaturu České republiky na pořádání evropského šampionátu v roce 2016 v České republice. Uchazeč je zatím jen jeden, a to Kutná Hora. Nicméně dle slov Štetiny se o pořadatelství může v České republice ucházet i jiný organizátor.

V roce 2013 se o medaile bude bojovat v Bernu ve Švýcarsku, o rok později bude pořadatelem šampionátu německý St.Wendel a pro rok 2015 jsou kadidáty Itálie, Chorvatsko a Srbsko.

Malevil Cup v České televizi komentuje Kristián Hynek

Nestihli jste v České televizi záznam z mistrovský Evropy Malevil Cupu? Zoufat nemusíte, padesátiminutový pořad je k vidění na webu České televize. Určitě stojí za zhlédnutí, spolukomentuje sám vítěz Kristián Hynek.

Boudný opět zvítězil na Myslivně v Brněnské MTB lize

Středeční závody brněnské MTB Ligy znají zatím jen jednoho vítěze. Tím je i po čtvrtém závodě Pavel Boudný, který nechal opět za sebou domácího Jana Jobánka. Pro třetí místo si přijel Boudného týmový kolega Petr Šťastný.

V Koutech bude vše. KPŽ, enduro a nově i silnice do vrchu

Seriál Kolo pro život má sice tuto sobotu svou zastávku v Krkonoších /závod Vrchlabí - Špindl Tour/, ale my se přesuneme o týden dále do Jeseníků. Tam nás totiž čeká letošní novinka - Kouty. Kromě klasického programu KPŽ se 1. července v areálu bikeparku Kouty odehraje i enduro závod pro veřejnost. Organizátoři nyní přicházejí se závodem určeným pro vrchaře.

Silniční závod do vrchu měří 15 kilometrů, povede z Koutů až k vodní nádrži Dlouhé stráně v nadmořské výšce 1200 metrů. Celkové převýšení činí 1300 metrů! Nejzdatnější vrchař se může těšit na finanční odměnu ve výši 6000 korun.

7.den Vuelta je za námi, v noci Giro a Tour na RAAM

Během noci se k nám dostala krátká zpráva o tom jako pokračuje Svaťa Božák na RAAMu, tady je: Zdravíme Vás, Svaťa dnes odpoledne vstal s pohlazením od své milované ženy a fotkou svých věrných fanoušků, kteří uspořádali v jeho rodném Rožnově sraz.

Čtyři týdny stop pro Jakuba Říhu, nohu má jak tenisák

Po slibném úvodu finálového závodu 4X Protour v německém Willingenu se předčasně rozloučil se závodem český rider Jakub Říha. Zranění mu vystavilo stop na čtyři týdny.

Etapák MTB Trilogy zve na start

Uzávěrka přihlášen na první etapový závod horských kol v České republice byla prodloužena do pátku 22. června!

19.06.2012 - Závody - TomasGladis

Ultramaratonec Božák je téměř v půlce RAAM

Nejnovější zprávy k nám dorazily od podpůrného týmu jednoho ze dvou českých účastníků Race Across America - Svati Božáka. Tempem přibližně 450 km za den ukrajuje český závodník z celkové porce 4800 kilometrů a za krátko bude v půlce...

Pomozte při hledání ukradeného Cube Reaction

Další výzva pro vaše ostříží oči dorazila do naší redakce....

"Dnes mi ve Štěnovicích z uzamčené kolny někdo odcizil bika CUBE reaction XT z r.2009, barva červeno-bílá. Na kole byly připavněné dva červenobílé košíky značky ELITE, vzadu pod sedlem FI:ZIK byla vsunuta blikačka stejné značky. V době ukradení byl na zadním kole připevněn nástavec na zapřažení chariot vozíku. Další znamení: okraj sedla je viditelně sedřený, řídítka jsou poškrábaná od mapníku, pěnový grip na pravé straně mírně poškrábaný, vidlice rock shox, nášlapy. Kolo je dost výrazný. Po Plzni takových moc nejezdilo.

Pokud byste na něj náhodou narazili, dejte mi prosím vědět. Kontakt Martina: 775011884

Děkuji moc, M."

Junior Jan Vastl vyhrál závod C1 v Rakousku

V hornorakouském Windhaagu bei Perg se konal v neděli mezinárodní závod kategorie C1 a závodníci z týmu Česká spořitelna Specialized Junior obsadili stupně vítězů. Na technicky náročné trati a za panujícího vedra vybojoval první místo Jan Vastl, který se na špici závodu dostal ve druhém ze šesti okruhů.

18.06.2012 - Závody - Jan Nemec jan vastl

Dvě zlata pro Česko zásluhou Ježka a Diepoldové

Obrovského úspěchu dosáhli dnes na světovém poháru v Segovii  čeští
handicapovaní cyklisté. Jiří Ježek a Tereza Diepoldová vybojovali v
silničním závodě první místo a vezou domů další dvě zlaté medaile!

Remoex DH Cup pokračoval druhým závodem ve Špindlu

Téměř tropické letní počasí provázelo o uplynulém víkendu druhý závod Českého poháru ve sjezdu. Ve Špindlerově Mlýně na nejtěžší trati v České republice o umístění na stupních vítězů bojovala celá česká sjezdařská špička.

Hynek se stal mistrem Evropy v maratonu, Boudný druhý!

Čeští bikeři zcela zastínili evropskou maratonskou špičku na domácím mistrovství Evropy, když na Malevilu získali zlatou a stříbrnou medaili! Kristián Hynek zvítězil v závodě na 105 kilometrů v neuvěřitelném čase 3:57:00 hod, jeho týmový kolega z celku Česká spořitelna Specialized a novopečený vicemistr Evropy Pavel Boudný na něj ztratil minutu a čtyři vteřiny. Bronzovou medaili vybojovala rakouská jednička Alban Lakata.

Úspěch českých reprezentantů podtrhnul čtvrtým místem Jan Jobánek a desátým Marek Rauchfuss. V hodnocení kategorie U23 skončil Marek těsně druhý.

Ve finále 4X ProTour ve Willingenu skončil Slavík třetí

Tři vítězství a dvě třetí místa. Taková je bilance Tomáše Slavíka (RSP 4cross racing) v premiérovém ročníku seriálu 4X ProTour, kterou brněnský biker bezkonkurenčně ovládnul i v celkovém hodnocení. Včera večer skončil seriál pátým závodem v německém Willingenu a právě v něm dosáhl Slavík na třetí příčku.

Ve finále ho doprovodil Lukáš Měchura (Chainreaction Cycles), který dojel čtvrtý. Michal Prokop (Specialized) vyhrál malé finále. Mistryně světa na Superioru Anneke Beerten vystoupala na stupínek nejvyšší, jediná Češka Tereza Votavová (Giant) dojela osmá.

Kulhavý v České Třebové dobře potrénoval a vyhrál

Kvalitní trénink v důvěrně známém prostředí absolvoval úřadující světový šampion Jaroslav Kulhavý, který vyhrál sobotní čtvrtý ročník Velké ceny České Třebové v cyklomaratonu. Rodák ze sousedního Ústí nad Orlicí ovládl hlavní závod na 69 kilometrů.

„Chtěl jsem závodit a podpořit cyklomaraton, který se jezdí v regionu, kde jsem doma. Trať byla zajímavá, ale chvílemi dost těžká, poměrně dost zabrat dala dvě dlouhá stoupání. Trochu mě zbrzdil defekt, závod z mého pohledu určitě splnil účel,“ líčil v cíli Jarda, který balí kufry k dalším dvěma svěťákům v Kanadě a USA.

Tomáš Vokrouhlík vyhrál premiérový Genesis Bike Prague

Tomáš Vokrouhlík z týmu BMC vyhrál premiérový ročník závodu Genesis Bike Prague, do kterého vyrazilo 1 027 bikerů. Člen stáje BMC Savo Racing zvládnul 60 kilometrovou trať za 2:42:32 hod. Jen deset sekund za ním dojel domácí Milan Černý ze Ski a Bike Centra Radotín, třetí skončil Václav Aška v barvách Duratec.

Kategorii žen ovládla v závěrečném spurtu Anna Krejčová před Michaelou Procházkovou. Na bronzové pozici dojela Marcela Prskavcová.

Výsledky:

Malevil Cup a mistrovství Evropy maratonu 2012 zahájeno

Třináctý ročník Malevil Cupu zahájil čestný prezident Evropské cyklistické unie /UEC/ Vladimír Holeček spolu s ředitelem závodu Radkem Patrákem.

"Věřím, že třináctka bude pro šampionát šťastným číslem," řekl Holeček a všem popřál mnoho úspěchů v závodě. Radka Patráka dostalo zahájení do kolen a třesoucím se hlasem řekl: "Před třinácti lety jsem si nepomyslel, že to dotáhneme až sem na mistrovství Evropy. Děkuju všem!"