Kulhavý bez zdravotních komplikací a v optimální kondici

Všechny letošní zdravotní trable se postupně podařilo vyléčit a olympijský šampion a mistr světa Jaroslav Kulhavý se velmi rychle dostává do odpovídající kondice.

Potvrdily to i zátěžové testy a vyšetření, které Jára absolvoval v laboratoři ing. Jiřího Novotného krátce po svém návratu z tréninkového campu na Kanárských ostrovech.

Podzimní série lékařských vyšetření odhalila příčinu dechových potíží při vyšší zátěži, na které si Jaroslav Kulhavý stěžoval v průběhu sezony.

Diagnosa zní astma bronchiale a tento stav by měly kompenzovat odpovídající medikamenty, které Jára začal užívat.

"Ano, mohu potvrdit výborné výsledky zátěžových testů Járy a mám z toho velkou radost, protože Jára je výkonnostně přesně tam, kde bychom ho potřebovali mít. Nebudu uvádět podrobnosti testu, stručně ale mohu naznačit výjimečnou aerobní výkonnost, vynikající regeneraci, rezervy v oblasti ANP a také musíme trochu „přeskupit“ Járovo tělesné složení, kde potřebujeme snížit procento svalů na rukou a naopak zkvalitnit svalovou hmotu trupu a nohou,“ upřesňuje výsledky zátěžového vyšetření trenér Viktor Zapletal.

Jaroslav Kulhavý bude nyní až do půlky ledna trénovat doma v Ústí nad Orlicí a na další dvoutýdenní tréninkový camp na Mallorce odletí s největší pravděpodobností 15. ledna.

První ostrý start absolvuje Jaroslav Kulhavý koncem února na Kypru, kde se zúčastní tradičního Sunshine Cupu v přípravě na jeden z vrcholů sezony 2015, slavný etapový závod Cape Epic.

Zdroj: Tisková zpráva

 

26.12.2014 - Závody - autor: Jan Nemec - 8813x jaroslav kulhavý
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

 1. Ostatní závodyXterra Czech i s Kulhavým už o víkendu!
  Xterra Czech i s Kulhavým už o víkendu!
 2. Týmy a klubyJaroslav Kulhavý založil tým Ostra - Multicraft Čeladná
  Jaroslav Kulhavý založil tým Ostra - Multicraft Čeladná
 3. Týmy a klubyNová výzva Jaroslava Kulhavého - terénní triatlon Xterra
  Nová výzva Jaroslava Kulhavého - terénní triatlon Xterra
 4. ZávodyFotogalerie: Velká cena Jaroslav Kulhavý 2022
  Fotogalerie: Velká cena Jaroslav Kulhavý 2022
 5. Týmy a klubyDíky Jardo! Kulhavý pověsil kolo na hřebík
  Díky Jardo! Kulhavý pověsil kolo na hřebík
 6. Mistrovství světaJaroslav Kulhavý na prahu svého posledního velkého závodu. "Jedu si to užít," říká
  Jaroslav Kulhavý na prahu svého posledního velkého závodu. "Jedu si to užít," říká

Vlož svůj komentář:

Pro vkládání komentářů je nutné být přihlášený.
Proto se, prosím, tedy buď přihlašte nebo registrujte.
 1. avatar
  #25 sofort - vloženo: 31.12.2014 v 12:33:37

  Nikdy by mě nenapadlo že na prahu roku 2015 tu bude nějaký soudruh proletář Jirinak rozhodovat o čem má být diskuze aby byla podle něj správně vedená:-)

  Tady si to užij, dnes to je vše jinak :-) https://www.youtube.com/watch?v=ZdavLCRYtkg

  odpověz na tento komentář
 2. avatar
  #24 Jirinak - vloženo: 30.12.2014 v 23:22:29

  odpověď na panzdenda — #22 Ono ani nejde o jiny nazor, ale spis o to, ze kokoti jako xtrail musi do jakekoli diskuze prispivat minimalne 10x, aby si obhajili svoje slaboduche nazory a predstavy o fungovani sveta... a hold to pak uz nekoho nasere a zacne mu nadavat :-) neni to ani o nejakem vychvalovani JK atd..spis by se tady melo diskutovat o tom jeho zdravi, jak k tomu prisel a proc, jak najednou dostane astma atd..asi hodne stresu.. ale nekteri chytraci typu xtrail proste najednou vedi, jak bude nebo spis nebude jezdit v budoucnu a ruzny dalsi chytry hemzy do budoucna, ktery nikoho nezajimaji, protoze se zakladaji na nule.. to jsou spis kecy do nejakeho blogu nez do diskuze, tam si muze chytracit jak chce a treba ty jeho rozumy nekdo bude cist.. diskuze ma byt k tematu, prinest info ze zakulisi, pripadne povzbudit jedince k dalsim dobrym vykonum, ale hazet ho do stareho srotu, to je fakt chlapactvi internetoveho anonysmu...

  odpověz na tento komentář
 3. avatar
  #23 pira - vloženo: 30.12.2014 v 20:59:51

  Nechápu, proč se pořád a na všech českých fórech řeši takové sportovní osobnosti jako Kulhavý, Sáblíková, Špotáková, Záhorská(Stachová), Soukalová, Kvitová, Berdych, Janda, Bauer, atd...

  I kdyby už nikdy nic ve své veleúspěšné kariře nedokázali (tomu ale nevěřím), tak vo co gou... Tyhle všichni už mají dávno splněno.

  Měli by jsme být hrdí na to, co do dneška dokázali.

  Nekteří to maji i nastavený tak, že nekterý rok mají přípravný (mateřský), takže nejedou na 100%.

  odpověz na tento komentář
 4. avatar
  #22 panzdenda - vloženo: 30.12.2014 v 09:53:21

  odpověď na leszczynski — #21 Je pozoruhodně, že se velmi často v slušně a kultivovaně vedené diskuzi objeví přispěvatel/é (v našem případě pan leszczynski), který najednou začně osočovat ty, kteří mají jiný názor než on, z malosti, ubohosti, nepřejícnosti a závisti. Zajímalo by mě, jestli to tentokrát byl jen jeden z projevů tzv. trollingu, nebo je p. leszczynski opravdu tak netolerantní vůči jiným názorům.

  1. na tento komentář reaguje Jirinak — #24
  odpověz na tento komentář
 5. avatar
  #21 leszczynski - vloženo: 30.12.2014 v 08:33:55

  odpověď na mr.strup — #20 Naprosto souhlasím! Jarda pořád patří mezi světovou elitu, a to přesto, že poslední dva roky měl na SP slabší výsledky. Být na každém závodě na bedně nebo každým rokem Mistrem světa není prakticky pro nikoho reálné. Jarda má kompletní sbírku těch nejprestižnějších titulů a tu nevlastní, myslím, nikdo.

  I Jarda je ale jen člověk a ani jeho bike není dokonalý stroj. Výkyvy ve výsledcích jsou v závodech i v běžném životě naprosto normální. Pokud se mu v dalším roce vyhnou nemoci, zranění a tech. problémy, tak jako Ninovi, pak bude naprosto k neporažení.

  Komentáře některých zdejších diskutérů a "odborníků" jen svědčí o malosti a ubohosti, nepřejícnosti a závisti. Prostě vlastnosti, které jsou nám Čechům tak vlastní. Aneb,- jsi nahoře, budeme tě oslavovat, prohráváš, kopneme tě do zadku.

  1. na tento komentář reaguje panzdenda — #22
  odpověz na tento komentář
 6. avatar
  #20 mr.strup - vloženo: 29.12.2014 v 20:37:08

  Jára i přesto že měl zdravotní problémy, na ms zajel 8. nejlepší čas... jděte vy hnidopiši a dokažte to co on :)) i 20 místo je skvělý výsledek, pač nám se o tom může jenom zdát ...

  1. na tento komentář reaguje leszczynski — #21
  odpověz na tento komentář
 7. avatar
  #19 Michael Šimek - vloženo: 29.12.2014 v 11:04:24

  Co přesně je na těch tratích nového, že teď jsou "senzace za každou cenu", "cirkus"? Krom tratě v Bernu, která byla prostě moc umělá, se me nezdá, že by se nějak kategoricky změnily. A přestože mám k některým prvkům výhrady, tak je to imo kvalitní biking, což by XCO mělo reprezentovat?

  odpověz na tento komentář
 8. avatar
  #18 xtrail - vloženo: 28.12.2014 v 22:12:07

  odpověď na Z — #17 Děkuji že alespoň v něčem se mnou souhlasíš. Já se nebojím napsat svůj názor, i když zní kategoricky. Prostě si za ním stojím. Ale také bych mu přál, aby ještě něco dokázal. Pouze o tom pochybuji. Já vidím budoucnost v Cinkovi. Pokud bude trénovat a nezvoře to.

  Omlouvám se, že se tu ode mne v nejbližší době nic dalšího nedočteš, protože zítra odpoledne se vytrácím za teplem. Snad se s námi to letadlo nad mořem neztratí, to by byla pro zdejší komunitu opravdu škoda:-) A ty tratě? To je cirkus a ne závod. Také se měj.

  odpověz na tento komentář
 9. avatar
  #17 Z - vloženo: 28.12.2014 v 21:57:17

  odpověď na xtrail — #16 :-)

  vůbec nechci hodnotit tvůj spokojený život. Jestli jsi to tak nějak pochopil, tak se omlouvám. Je to tvůj život a nic mi do něj není.

  Napsal jsem jen svůj názor a pohled, který jsi přetočil k obrazu svému a své obvyklé rétorice. Ale musím napsat, že s tvým pohledem na současné tratě bez výhrad souhlasím. Senzace za každou cenu.

  Nesouhlasím s tvým názorem, jestli je pomalý, konkurenceschopný, atd. Uvidíme. Přál bych mu, aby byl a nedokáži od klávesnice napsat tak kategorický názor.

  Btw., tvá čeština a slovosled se nějak vymyká tomu, co tady, a mnohdy oprávněně, proklamuješ:-)

  Měj se.

  1. na tento komentář reaguje xtrail — #18
  odpověz na tento komentář
 10. avatar
  #16 xtrail - vloženo: 28.12.2014 v 21:34:09

  odpověď na Z — #15 Můj spokojený život prosím nehodnoť, když mě neznáš. Já tě také nehodnotím. Já za to nemůžu, že tady málokdo nepřemýšlí o tom, co si tu přečte. A Kulhavý je už příliš pomalý na to, aby dokázal konkurovat mladším, výbušným a rychlým soupeřům. Jestli sleduješ jaké jsou současné tratě XC, tak asi víš, že to je peklo na zemi. Prostě nastal konec jeho éry. To je normální. Nebo si myslíš, že se na něj do Nového města jezdit dívat i když mu bude šedesát? :-) Navíc si myslím, že mu asi také nemá kdo pořádně poradit.

  1. na tento komentář reaguje Z — #17
  odpověz na tento komentář
 11. avatar
  #15 Z - vloženo: 28.12.2014 v 21:01:54

  odpověď na xtrail — #13 a co když se mýlíš? Co když se k těm výsledkům vrátí?

  Jasně, klidně, bez mrknutí oka, napíšeš " Jé, já se spletla...". Je otázkou jestli to nebude málo a jestli to vizionářství není jen nějaká póza.

  Ne, že bys v mnoha přípěvcích neměl pravdu, ale tvůj pesimismus za každou cenu, kritický postoj vžy, ke všemu a z principu, který se snaží tvářit jako nadhled či dokonce znalosti jinýmy neobjevené a nepochopené, to je mnohdy úsměvné. Musí to být docela složitý a těžký život. Je pravdou, že tvůj.

  Ale je konec roku, kdy si všichni navzájem přejí všechno dobré do Nového roku, tak i já ti přeji zdraví, štstí a neutuchající invenci:-)

  1. na tento komentář reaguje xtrail — #16
  odpověz na tento komentář
 12. avatar
  #14 xtrail - vloženo: 28.12.2014 v 20:31:05

  odpověď na panzdenda — #12 ale já to pochopil dobře, akorát tu mám práci vyvracet některým jedincům, že jsem nenapsal něco, co mi podsouvají a vysvětlovat jim, že podstata diskuze je jiný názor. To oni nechtějí připustit. Kdybych rozvinul to, o čem jsi psal, tak dostanou infarkt:-)

  odpověz na tento komentář
 13. avatar
  #13 xtrail - vloženo: 28.12.2014 v 20:29:09

  odpověď na lalin — #11 Jsem rád, že mě čteš:-) Já s tebou souhlasím a také znám jeho úspěchy a přál bych mu, aby to ještě někdy zopakoval. Akorát mám právo si myslet, že už se k podobným výsledkům nikdy nevrátí. Možná se ještě někdy postaví na bednu, ale to bude vše. A že mu padal řetěz, i když byl v takovém týmu, kde mají pro zázemí postavený stan velikosti pomalu fotbalového hřiště, několik mechaniků a zázemí jako nikdo, tak to je opravdu divné. To je chyba týmu na úrovni okresního přeboru. Souhlasíš, že mohu mít jiný názor než někdo jiný? Nebo se to tady na MTBS nenosí? Budoucnost našeho MTB je Cink.

  1. na tento komentář reaguje Z — #15
  odpověz na tento komentář
 14. avatar
  #12 panzdenda - vloženo: 28.12.2014 v 20:21:19

  Zdá se, že Jirka Kolář a překvapivě ani xtrail na rozdíl od prvních přispěvatelů podstatu věci nepochopili :-).

  1. na tento komentář reaguje xtrail — #14
  odpověz na tento komentář
 15. avatar
  #11 lalin - vloženo: 28.12.2014 v 20:08:57

  odpověď na xtrail — #10 a mně zas nebaví číst tvoje komenty, z toho důvodu už jsem déle na diskuze radši ani nekoukl, teď jo a zas vídím jak tady "úřaduješ" :-) pokud teda trochu dění v SP sleduješ tak by jsi měl vědět, že né vždy letos Kulhecovi výsledky ovlivnila fyzička. Mnohokrát to byla prostě jen smůla v podobě defektu a nebo technické problémy s padáním řetězu, které pravda trvaly nezdravě dlouho, to jediné bych já třeba vyčítal. Jen v Novém městě kde jsem byl jako vždy, vím že se prodral asi z 20-tého na druhé třetí místo ale pak právě skončil kvůli defektu a tomu řetězu. A mnohdy to je potom tak že čím víc člověk chce tím víc to nejde. Kulhecovi fandím at se děje cokoliv, než se začal prosazovat tak bylo umístění našeho závodníka kolem 30-tého místa úspěchem... Kulhec je MS, vítěz několika SP včetně celkového prvenství, Olymp vítěz a i ten maraton se počítá, takovou sbírku nemá nikdo jiný na světě. A doufám že si právě letos smůlu vybral a v 2015 zas bude jezdit "na bedně" :-)

  1. na tento komentář reaguje xtrail — #13
  odpověz na tento komentář
 16. avatar
  #10 xtrail - vloženo: 28.12.2014 v 18:38:04

  odpověď na kolar.jiri.9 — #9 Pokud tě baví celý rok číst o sportovci, že má pořád nějaké problémy, tak to je tvůj problém. Nikoho nehaním a ani po nikom neplivu, jak si můžeš přečíst. Pouze mě nebaví fňukání. Uznání si samozřejmě za své minulé výkony zasloužil a uznáván bude jako olympijský vítěz do konce života. Ale vše jednou skončí a tak trochu mám dojem, jestli ten konec není blízko. Jsou tam mladí, rychlejší a tak mu zbudou ty maratony, kde i bez rychlosti může ještě nějaký rok uspět. Akorát maratony jsou o minimálně level níže než světový pohár a MS v XC.

  1. na tento komentář reaguje lalin — #11
  odpověz na tento komentář
 17. avatar
  #9 kolar.jiri.9 - vloženo: 28.12.2014 v 17:29:48

  odpověď na xtrail — #8 :D:D no ignoranty možná okolnosti nezajímají, vypadáš na člověka který mává vlaječkou když se vyhrává a když se nedaří, tak se jen haní. tady je jakákoliv diskuze marná, přeji dobré plivání, na člověka co si zaslouží uznání, jo a letos chystej vlaječku, možná se bude dařit!!

  1. na tento komentář reaguje xtrail — #10
  odpověz na tento komentář
 18. avatar
  #8 xtrail - vloženo: 28.12.2014 v 16:32:17

  odpověď na kolar.jiri.9 — #7 Profesionální a dobře honorovaný sportovec je měřitelný pouze svými výsledky. Ničím jiným. Za ty je placen a obdivován publikem. Vše ostatní, jaké má problémy, nikoho ani nezajímá. Zajímavé je, že třeba Ondra Cink, náš současný nejlepší biker, měl také letos zdravotní problémy ale tolik fňukání kolem něj nebylo.

  1. na tento komentář reaguje kolar.jiri.9 — #9
  odpověz na tento komentář
 19. avatar
  #7 kolar.jiri.9 - vloženo: 28.12.2014 v 15:22:04

  odpověď na xtrail — #5 nechápu tvé myšlenkové pochody... Za prvé uznáš, že má astma a za druhé hned odsoudíš jeho výkony ve světové špičce, kde závodil s astma, navíc po úrazu nohy:D Jaké asi výsledky měl zajíždět??, na to jel dost dobře! klobouk dolů...

  1. na tento komentář reaguje xtrail — #8
  odpověz na tento komentář
 20. avatar
  #6 xtrail - vloženo: 27.12.2014 v 23:53:09

  Tak už jsem to pochopil. To není žádná tisková zpráva ale nějaký agilní hujer z MTBS překopíroval text z Járových stránek a napsal že to je tisková zpráva.:-)

  odpověz na tento komentář
 21. avatar
  #5 xtrail - vloženo: 27.12.2014 v 23:46:17

  Jasně, Járovi fandíme, ale nechápu smysl této tiskové zprávy. Nejdřív se v ní píše, že vyléčil zdravotní problémy a o kus dál je že má astma. A mít skvělé výsledky zátěžových testů v prosinci je opravdu skvělé:-) Nás spíš zajímá, jak si povede v prvním kopci na svěťáku. Tak trochu mám dojem, že to je alibistická zpráva, abychom věděli, že má astma, až se mu nepovede. Ale to opravdu nikoho nezajímá. Rozhodující jsou výsledky. A ty má Jára od OH pořád horší a horší. Je potřeba si uvědomit, že každý mejdan jednou skončí. Jarda by si měl najmout někoho rozumného, kdo o něm bude vydávat tiskové zprávy, které mají smysl. Zvláštní je, že tuto podivnou tiskovou zprávu nikdo jiný nezveřejnil. Trochu rozumu, chlapi!

  1. na tento komentář reaguje kolar.jiri.9 — #7
  odpověz na tento komentář
 22. avatar
  #4 panzdenda - vloženo: 27.12.2014 v 17:53:45

  Tak už i Jarda... Je jasné, že teď bude za kašpárka stejně jako Roman...

  odpověz na tento komentář
 23. avatar
  #3 VencaS - vloženo: 27.12.2014 v 11:36:57

  Ještě by to chtělo na přelomu března a dubna chytit nějaké to nachlazení, aby se vyladila forma :)

  odpověz na tento komentář
 24. avatar
  #2 darkson - vloženo: 27.12.2014 v 10:30:43

  zirecek: no ještě že nemá problémy se štítnou žlázou :)

  odpověz na tento komentář
 25. avatar
  #1 zirecek - vloženo: 27.12.2014 v 08:32:32

  Astma, idealni stav pro cyklozavodniky, :-).

  odpověz na tento komentář

redakční systém | ISSN 1803-5744