Pražský MTB pohár má za sebou předposlední kolo

Páté kolo Škoda Pražského MTB poháru v Libuši s rekordní účastí závodníků přineslo vyrovnané souboje o cenné body do celkového pořadí ve všech vypsaných kategoriích nejenom pražské soutěže horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Tento slogan asi nejlépe přibližuje skutečnost, že nejmladší účastník závodů v Libuši, Daneček Drinka, se narodil v roce 2021 a nastoupil do závodu odrážedel a naopak nejstaršímu závodníkovi, Josefovi Bulejčíkovi, bylo v den závodu rovných 70 let a na startu i později v cíli si právem užíval respekt a aplaus celého závodního pelotonu.

Česká Enduro Série 2022 v cíli, na Špičáku vyhráli Průdková a Charvát

Barbora Průdková (Multicraft MTB) a Matěj Charvát (Banshee Bikes) zvítězili v závěrečném dílu domácí T-Mobile Česká Enduro Série na šumavském Špičáku.

Matěj Charvát dokázal zmobilizovat síly po pádu v první z pěti erzet, když poslední dvě vyhrál a zvrátil tak vývoj závodu ve svůj prospěch. Vítězství mu vyneslo i první místo v celkovém hodnocení sedmidílného seriálu domácí Enduro Série 2022. Druhý dojel Přemek Tejchman (Qayron), jenž ztratil čtyři vteřiny, třetí skončil dosavadní lídr série Jakub Říha.

Naprosto suverénně zvládla závod Barbora Průdková, která vyhrála všech pět erzet a s obrovským náskokem bezmála dvou minut porazila Andreu Drengubákovou (Galaxy Cyklošvec Stevens).

KPŽ - Plzeňská 50 - Výsledky

Další díl Kola pro život se uskutečnil v Plzni, kde překvapivě zvítězil člen týmu D2Mont Merida Filip Rydval, jenž porazil svého týmového kolegu Karla Hníka. Na třetím místě dojel Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade). V kategorii žen zvítězila Adéla Holubová (Kola-bbm.cz).

Qayron Rallye Sudety 2022 - Výsledky

Tradiční maraton Rallye Sudety ovládl v letošním roce Michal Bubílek (Kross Bikeranch Team), jenž zdolal 111 kilometrů dlouhou trasu za 5 hodin 7 minut a 47 sekund. V kategorii žen zvítězila Milena Kalašová (K3 Performance).

Velké finále La Vuelta v Madridu i virtuálně, už tuto neděli

Španělská Grand Tour i její virtuální dvojče La Vuelta Virtual míří do finále. To se bude konat 11. září v Madridu. Po sérii on-line kvalifikačních závodů na platformě ROUVY se do závěrečné části virtuálního závodu probojovalo 12 finalistů z celého světa. Ti budou závodit již tuto neděli na trenažérech po boku hvězd, jako jsou bývalý olympionik a mistr světa v MTB José Antonio Hermida nebo vášnivý cyklista a video blogger Cameron Jeffers. ROUVY navíc za každého, kdo ujede virtuální La Vuelta Grand Final, přispěje 10 EUR lokální charitě Fundación También. Ta pečuje o lidi se zdravotním postižením a je mj. i průkopníkem ve vývoji přizpůsobené a inkluzivní cyklistiky ve Španělsku.

Produkční tým ROUVY se přesouvá do centra španělského Madridu, aby na prestižním závodu La Vuelta 2022 postavil v parku Vuelta pódium s jediným cílem – zajistit živou show, kde 12 finalistů po boku legend předvede na trenažérech ZYCLE smart ZBikes svou sílu přímo před skandujícím davem fanoušků. Grandiózní souboj o korunu virtuálního pelotonu nemusí fanoušci sledovat z gauče, mohou se opět aktivně zapojit - ROUVY přináší jedinečnou možnost zúčastnit se finálového závodu pro kohokoli odkudkoli na celém světě.

Ski a Bike Centrum Radotín hledá vedoucího technika

Servisní tým specializované prodejny Ski a Bike Centrum Radotín hledá svého vedoucího. Jde o jedinečnou příležitost pro technika se zkušenostmi a s láskou k cyklistice.

Co by Tě mohlo zajímat:

Dnešní servisní tým SBCR je už 9 až 15 členný, je úzce propojený nejen s celou firmou SBCR, ale i s dětskými prodejnami SKIBI KIDS. Je složený z odborníků nejen z cyklo servisu, ale i ze ski servisu. Svěří Ti jejich koordinaci a vedení, ale také i jejich rozvoj. Záleží jim na stálém profesním vzdělávání a zvyšování kvalifikace týmu.

Maja Wloszczowska má za sebou 1. kolo polské StarDance

Dvojnásobná stříbrná medailistka z olympijských her Maja Wloszczowska přijala velkou výzvu - tančí v zábavné soutěži Dancing with the stars, což je polská varianta české StarDance. Osmatřicetiletá bikerka, která se minulý rok rozloučila s profesionální kariérou, má úspěšně za sebou první kolo soutěže, kde s profesionálním tanečníkem Romanem Osadcijem zatančila Jive.

Gravel Blinduro 2022 - Výsledky

Víkend 3. až 4. září patřil pátému ročníku Gravel Blinduro, gravelovému závodu v České Kanadě.

SP Val di Sole 2022 - Výsledky XCO

Světový pohár horských kol pokračuje posledním dílem v italském Val di Sole, neděle patří tradičně cross - country.

ČP XCM Harrachov - Výsledky

Prima Cup, Český pohár horských kol, pokračoval v sobotu v Harrachově. Na trase A v délce 115 kilometrů s převýšením přes 3 500 metrů zvítězil lídr ČP XCM Filip Adel (Superior). Na druhém místě dojel Michal Bubílek (Kross Bikeranch), třetí byl Michal Kaněra (Ghost).

KPŽ Znojmo Burčák Tour - Výsledky

Kolo pro život pokračovalo na jižní Moravě ve Znojmě. Vítězem na trase B se stal slovenský biker Tomáš Višňovský z celku Česká spořitelna Accolade. Na druhém místě byl Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade), třetí dojel Vojtěch Neradil (PSG Mechanix).

SP Val di Sole - Výsledky Short Track

Poslední díl Světového poháru horských kol se koná v italském Val di Sole, dějišti loňského MS...

02.09.2022 - Závody - Tomáš Ježek

Poslední den - ušetřete na Sudetech!

Poslední den zbývá do uzávěrky přihlášek za základní startovné na 28. ročník maratonu horských kol Qayron Rallye Sudety 2022. Po prázdninách bude již startovné o 100 Kč vyšší. V tuto chvíli je přihlášeno 554 startujících, mezi kterými je i 16 lidí z loňské první dvacítky (viz. startovka). Tak neváhejte a přihlaste se  i vy, čímž ušetříte sobě peníze, nám čas a všem stres u dopřihlášek.

Za pořadatele Tom a Redpoint Team: "Díky a na viděnou."

MS MTB Les Gets 2022: startovní listiny XCO

Závěrečný den 33. mistrovství světa horských kol v Les Gets vyplní čtyři závody cross country, už v devět ráno starují ženy U23, následovány v 10:45 jejich protějšky. Ve 13:00 pak přijdou na řadu ženy Elite a v 15:15 muži Elite.

Ženy
1. Pauline Ferrand Prevot (FRA) 21:56 min.

MS MTB Les Gets 2022: startovní listiny juniorky, junioři

Startovní listiny jediných dvou dnešních startů na MS 2022: Juniorky 15:00 hod. | Junioři 17:00 hod.