9. ČESKÁ REPUBLIKA +3:17
10. Německo +3:45

Kompletní výsledky ZDE

Soutěž o Cyklistický kemp UK FTVS v hodnotě 8 900 Kč

Pojeďte stylově ukončit cyklistické léto do Krkonoš na Bike Kemp, který pořádá UK FTVS (bike, silnička, gravel...). Kempu se může zúčastnit úplně každý, kdo má zájem se v cyklistice vzdělávat, zlepšovat anebo jen poznávat nové parťáky. Kdo by rád zkusil štěstí, může se vrhnout i do soutěže, máme tu pro vás jedno místo zdarma - viz níže.

Kulhavý popáté vítězem Bike Čeladná

Letošní ročník závodu HSF System Bike Čeladná byl bohužel opět promáčený, ale trať i díky relativně vysoké teplotě na Pustevnách všechny moc bavila - smajlík (slova pořadatelů).

Filip Adel upevnil v Karlových Varech vedení v ČP XCM

V Karlových Varech, kam domácí soutěž maratonského ČP zavítala vůbec poprvé, Filip Adel (Superior Team) si pojistil celkové vedení v celkovém hodnocení Českého poháru XCM. V 65km závodě s téměř 2 000 m převýšení jednoznačně zvítězil před Rakušanem Alexandrem Stadlerem a Michalem Bubílkem (Kross Bikeranch).

Závod žen suverénně vyhrála úřadující mistryně ČR v maratonu Milena Kalašová (K3 Performance), jež druhou v pořadí Michaelu Matuškovou (BTK Euro bike Praha) za sebou nechala o 40 minut.

Závěrečný, sedmý díl Českého poháru XCM, se koná v Harrachově 3. září 2022.

KPŽ Manitou Železné hory patří týmu D2mont Merida

Osmý závod seriálu Kolo pro život v Chrudimi, známý jako Manitou Železné Hory, ovládl tým D2mont Merida, jehož zástupci získali první tři pozice. Na 65km trati zvítězil Filip Rydval před svými týmovými kolegy Karlem Hníkem a Tomášek Morávkem. Mezi ženami letos poprvé zvítězila Klára Pavelková (SUPGirls) před Lenkou Fridrichovou (Eleven Head CST Cyklolive), lídryní seriálu.

Další díl KPŽ bude ve znamení burčáku a cimbálovky. První zářijový víkend nás čeká Znojmo.

Swiss Epic 2022 - Výsledky 5. etapa

Poslední etapu Swiss Epic 2022 ovládl suverénní tým letošního ročníku - Wilier Pirelli Factory (Fabian Rabensteiner & Daniel Geismayr), jenž ovládl celkem čtyři etapy z pěti. Na 2. místě dnes dojela dvojice týmu Singer Racing Team (Martin Frey & Simon Stiebjahn) a třetí byl tým Buff Megamo (Hans Becking & José Dias).

20.08.2022 - Závody - Tomáš Ježek

Grand Raid 2022 - Výsledky

Grand Raid - jeden z nejstarších evropských maratonů, jenž se ve Švýcarsku jezdí již od roku 1990, ovládl v roce letošním světový šampion Andreas Seewlad (GER, Canyon Northwave) a v tomto prestižním maratonu získal již třetí triumf. 125 kilometrů dlouhou trať s převýšením přes 5 000 metrů zvládl zdolat v čase 6:00:36. Na startu stáli i dva čeští jezdci - Martin Stošek (Canyon Northwave), jenž dojel na 4. místě a Lubomír Petruš (D2Mont Merida), který byl 7.

Swiss Epic 2022 - Výsledky 4. etapa

Čtvrtou královskou etapu Swiss Epic 2022 v délce 100 kilometrů z Laaxu do Davosu ovládl tým Singer Racing (Martin Frey & Simon Stiebjahn), v kategorii žen zvítězila dvojice týmu Davos Klosters Women (Bettina Janas & Adelheid Morath), jenž ovládly již čtvrtou etapu ze čtyř.

19.08.2022 - Závody - Tomáš Ježek

Na 2. ročníku Rojc Cupu nově i elektrokola!

Už příští sobotu 27. 8. se v Rozdrojovicích u Brna uskuteční 2. ročník Auto Pokorný Rojc Cup. Trasy 16 km a 32 km v okolí Brněnské přehrady, ležák z místního řemeslného pivovaru Rojc a 1. neoficiální mistrovství Brna elektrokol jsou lákadlem, proč poslední prázdninový víkend strávit pohodově nad Priglem. Zdarec.

Flückiger suspendován kvůli pozitivnímu vzorku

Před malou chvíli dorazila do redakce tisková zpráva týmu Thömus Maxon hovořící o tom, že Mathias Flückiger je dočasně suspendován.

Třiatřicetiletý stříbrný medailista z Tokia Mathias Flückiger už sice dnes trénoval na trati mistrovství Evropy v Mnichově, ale ještě večer dostal od svého týmu a národního svazu dočasnou stopku a na startu zítra nebude.

Swiss Epic 2022: Výsledky 3. etapa

Třetí etapa Swiss Epic přinesla třetí suverénní vítězství pro elitní pár Wilier Pirelli Factory (Fabian Rabensteiner & Daniel Geismayr) v kategorii mužů a v kategorii žen Davos Klosters Women (Bettina Janas & Adelheid Morath). Oba dva týmy suverééně vedou i v celkovém pořadí.

18.08.2022 - Závody - Tomáš Ježek

Swiss Epic 2022 - Výsledky 2. etapa

Vítězem druhé etapy pětietapového závodu Swiss Epic se stal tým Wilier Pirelli Factory: Fabian Rabensteiner (ITA) & Daniel Geismayr (AUT), v kategorii žen zvítězil tým Davos Klosters Women: Bettina Janas & Adelheid Morath.

Legendární Leadville Trail 100 znovu vyhrál Swenson

Úřadující americký XCO šampion Keegan Swenson se v sobotu v legendárním závodě Leadville Trail 100 přiblížil na dvě minuty traťovému rekordu a v čase 6:00:01 hod. obhájil titul z loňského roku. Mimochodem; osmadvacetiletý Keegan pak ještě v neděli vyhrál stále oblíbenější gravel závod na 150 mil SBT GRVL!

KPŽ Vysočina Aréna - Výsledky

Ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě se konal další díl Kola pro život. Na trase A v délce 87 km, kde mohli jezdci přidat i body do mezinárodního žebříčku UCI, zvítězil Tomáš Višňovský (SVK, Česká spořitelna Acollade). Na druhém místě dojel Karel Hník (D2Mont Merida), třetí byl Martin Stošek (Canyon Northwave).

Lubomír Petruš vítězem závodu Světové maratonské série

Turecká Sakarya hostila další díl Světové maratonské série. Skvělou formu potvrdil český biker Lubomír Petruš (D2Mont Merida), jenž suverénně zvítězil na trati dlouhé 110 kilometrů a získal tak další cenný úspěch ve skvěle probíhající sezoně. V kategorii elitních žen zvítězila Litevka Katarzina Sosna (LTU, Torpado Factory).

Kadetky + juniorky

1. Simona Spěšná (jb Brunex Superior) 16:58 min.
2. Amálie Gottwaldová (CP Team) +0:14
3. Eliška Hanáková (Rexonix Recing) +0:20
4. Kateřina Dušková (TJ Sokol Plavy - Cyklo Benda) +0:26
5. Nikola Bradáčová (ACT leraK Blansko)  +0:30

Stevens GS Maraton Jistebnice už tuto sobotu

Pořadatelé srdečně zvou do Jistebnice na již 23. ročník závodů horských kol, který pořádá Spolek pro sport všeho druhu Jistebnice společně s městem Jistebnice. Připraveny jsou závody pro malé i velké po celý den v sobotu 13. srpna 2022. Start prvních dětských závodů je v 9:30. Trasa závodu vede malebnou Jistebnickou vrchovinou. Po závodech budou vyhlášeni nejlepší závodníci a zábava bude pokračovat tak, jak to umí jen borci v Jistebnici.

Stevens GS MTB maraton – 4. závod Stevens Jihočeského MTB poháru

Časový program:
Sobota 13. 8. 2022
8.00 h – 12.00 h prezence hlavních závodů
13:30 h Start trasy A (dlouhá trasa)
14:00 h Start trasy B (krátká trasa)
17:00 – 17:30 h slavnostní vyhlášení vítězů trasy A, B a dále následuje volná zábava