Prázdniny na Plzeňsku uzavře Spoke Maraton

Přijměte pozvání organizátorů na tradiční maraton, který uzavře prázdniny na Plzeňsku: Spoke Maraton v Kralovicích, jenž se jede v sobotu 27. 8.

Šampionem republiky v Downtownu je Michal Prokop

Horní Planá se v sobotu 6. srpna proměnila na místo, kde poměřili své síly jezdci, kteří se rozhodli svá kola vytáhnout do městských zákoutí namísto přírodních lokalit a lesů. Třetí ročník Downtown Horní Planá se jel jako závod MČR a trať poznamenaná deštěm slibovala ty nejlepší momenty a skvělou zábavu pro diváky, ale vítěz mohl být jen jeden.

Rallye Sudety s tričkem a jménem na čísle

Ve startovní listině 28. ročníku mountainbike maratonu Qayron Rallye Sudety (10.9.2022) je již 436 startujících. Pro velký zájem na poslední chvíli se pořadatelé rozhodli prodloužit první uzávěrku přihlášek do úterý 9. 8. 2022.  Všichni, kteří se přihlásí a zaplatí startovné do tohoto dne, budou mít na startovním čísle své jméno a klub. Pouze do tohoto dne si také můžete objednat pamětní tričko za zvýhodněnou cenu 150 Kč, ale již pouze prostřednictvím vzkazu pořadateli v přihlášce. Neváhejte a přihlaste se  včas!

Těší se na vás Sudety a Redpoint team

Nestlerová vyhrála Masters na EWS ve Whistleru

Česká enduristka Štěpánka Fejola Nestlerová vyhrála kategorii Women Masters 35+ na EWS v kanadském Whistleru. Čtvrté kolo Enduro World Series se konalo na nejslavnější kanadské síti trailů poprvé od roku 2019. Na závodníky čekalo šest erzet, které zahrnovaly téměř 3000 metrů klesání na trati dlouhé necelých 40 km.

Damek jediným Čechem na Silvretta King and Queen 2022

Dva víkendy po sobě a dva náročné alpské vysokohorské  bikemaratony v rakouské oblasti Silvretta absolvoval jediný český maratonec Milan Damek (Kilpi CST).

V bikemaratonu M3 Montafon (130 km / 4500 m) obsadil Milan Damek 10. místo časem 6:17:05 hod. a v závěrečné etapě Ironbike Ischgl na trase Extreme (70 km / 3200 m) obsadil 32. místo s časem 4:16:02.

SP Mont St. Anne 2022: výsledky XCO

Výsledky ženy U23
1. Noëlle Buri (SUI, BIXS Performance) 1:07:05 hod.

SP Mont St. Anne 2022: Finn Iles i bez řetězu poprvé vítězí

Předposlední závod SP sjezdařů v kanadském Mont St. Anne byl velkým dnem domácích závodníků, které přišly podpořit tisícovky diváků. Po pátém vítězství v letošním seriálu SP juniora Jacksona Goldstona (CAN, Santa Cruz Syndicate) byla pozornost upřena na nejrychlejšího z kvalifikace Finna Ilese (CAN, Specialized Gravity). Dvaadvacetiletý biker skvěle zvládnul obrovský tlak a výjimečnou jízdou, v níž mu navíc v závěru spadl řetěz, dokázal o dvě desetiny překonat už tak vynikající čas Laurie Greenlanda (GBR, Santa Cruz Syndicate). Juniorský mistr světa z roku 2016 tak zaznamenal své první vítězství ve světovém poháru.

Finálová jízda se naopak nevydařila lídrovi SP Pierronu Amaurymu (FRA, Commencal Muc-Off), jenž si v Mont St. Anne předčasně mohl zajistit celkové prvenstí v seriálu, ale po pádu dojel až šestadvacátý. O vítězi se tak rozhodne až v osmém - finálovém závodě ve Val di Sole na začátku září.

Mezi ženami podruhé v sezoně, při neúčasti lídryně SP Camile Balanche (SUI, Dorval AM Commencal), vyhrála mladá Rakušanka Valentina Höll (Rock Shox Trek).

ME mládeže 2022 - Výsledky cross - country kadetů

Mistrovství Evropy mládeže ve švýcarském Luganu vyvrcholilo sobotními závody kadetských kategorií. Titul evropského šampiona získal v kategorii prvoročáků Kryštof Bažant, Amálie Gottwaldová byla třetí v kategorii kadetek prvním rokem.

Ischgl Ironbike - Výsledky 4. etapa

Poslední etapa rakouského závodu Ischgl Ironbike v kategorii elitních mužů zamotala celkovým pořadím. O vedení přišel Lubomír Petruš (D2Mont Merida) a nakonec skončil celkově až sedmý. Celkovým vítězem se stal mistr světa Andreas Seewald (GER, Canyon Northwave), druhý byl Hector Leonardo Paez (COL, Soudal Leecougan) a třetí Martin Stošek (Canyon Northwave). Závěrečnou etapu ovládl Andreas Seewald.

SP Mont Sainte Anne 2022 - Výsledky short track

Světový pohár horských kol odstartoval v kanadském Mont Sainte Anne pátečním short trackem. V elitní kategorii žen triumfovala Jolanda Neff (SUI, Trek Factory), v mužích Filippo Colombo (SUI, BMC).

ME mládeže Lugano - Výsledky cross - country - žáci

Na mistrovství Evropy mládeže ve švýcarském Luganu absolvovaly dnes závody kategorie starších žáků a žákyň. Češi přidali další medaile, tentokrát zásluhou starších žákyň druhým rokem - Lucie Grohové, která zvítězila, a Evy Drhové, jež byla třetí. Zítra evropský šampionát vyvrcholí závody cross - country kadetských kategorií.

3. etapa, třetí vítězství pro Petruše v Ischglu

Lubomír Petruš v rakouském Ischglu válí! I ve třetí etapě, kterou byl short track, opět triumfoval a po vítězství v první i druhé etapě je před závěrečným maratonem v délce 70 km suverénním lídrem. Na druhém místě dnes dojel Lukas Baum (GER, Speed Company), třetí byl Andreas Seewald (GER, Canyon Northwave). V ženské kategorii zvítězila opět Claudia Peretti (ITA, Olympia Factory) a i ona je v celkovém pořadí jednoznačnou lídryní.

Lubomír Petruš vítězí i ve 2. etapě Ischgl IronBike!

I ve 2. etapě rakouského Ischgl IronBike Maratonu, kterou byla krátká časovka, zvítězil Lubomír Petruš (D2Mont Merida) a nadále je celkovým lídrem závodu. Za ním dojel na druhé pozici světový šampion Andreas Seewald (GER, Canyon Northwave), třetí byl Georg Egger (GER, Speed Company). V kategorii žen zvítězila Claudia Peretti (ITA, Olympia Factory) a i ona drží celkové vedení.

Další tři medaile pro ČR z ME mládeže

Mistrovství Evropy mládeže ve švýcarském Luganu dnes pokračovalo sprinty - eliminatorem a Češi získali tři medaile. V kategorii starších žáků byl třetí Lukáš Vorel (Czech republic national team), ve starších žákyních získala bronz Emma Mánková z MS Bike Academy a v ženách zvítězila Kateřina Dušková (Rexonix Racing Team).

Lubomír Petruš zvítězil v 1. etapě Ischgl Ironbike, Stošek 4.

Čtyřetapový závod Ischgl Ironbike v Rakousku odstartoval ve středu ve večerních hodinách 1. etapou, tou byl závod do vrchu s hromadným startem. Na 7 kilometrů dlouhé trati suverénně triumfoval Lubomír Petruš z týmu D2Mont Merida a stal se tak průběžným lídrem závodu. Na druhém místě dokončil světový šampion Andreas Seewald (GER, Canyon Northwave), třetí byl Markus Kaufmann (AUT, Team Texpa Simplon).

České štafety berou na mistrovství Evropy mládeže dva tituly!

Mistrovství Evropy mládeže, které se koná ve švýcarském Luganu, přineslo hned při první možné příležitosti dva tituly pro českou reprezentaci. V kategorii starších žáků titul získala trojice českého A týmu ve složení Josef Kuchař, Lucie Grohová a Lukáš Vorel. Český B tým ve složení David Icha, Eva Drhová a Šimon Lehký skončil na 4. místě jen dvě sekundy za bronzem.

Přihlaš se na Gravel Blinduro, ještě to stíháš

S blížícím se termínem pátého ročníku [Panaracer] Gravel Blinduro se množí dotazy na možnost přihlášení (po uzávěrce). Než odpovídat každému zájemci jednotlivě, raději jsme znovu aktivovali registrační systém...

Barbora Průdková vítězkou Alta Valtellina Bike Maratonu

Barbora Průdková z týmu Multicraft zvítězila v italském maratonu Alta Valtelina Bike Maraton. 100 kilometrů dlouhý závod vedoucí přes ikonická stoupání v okolí Livigna dokázala zajet v čase 5 hodin 44 minut a 22 sekund. V kategorii elitních mužů zvítězil světový šampion Andreas Seewald (GER, Canyon Northwave), Matěj Průdek byl dvanáctý a Petr Vakoč třináctý.

Plnoletý etapák Sudety MTB Challenge

Polský pětidenní etapák horských kol Sudety MTB Challenge letos oslavil osmnáctiny. Závodilo se ve Stronie Slaskie pod Králickým Sněžníkem, od pondělí 25. do pátku 29. července se po okolních kopcích prohánělo na dvě stě bikerů ze šestnácti zemí. Bojovalo se v jednotlivcích i dvoučlenných týmech na delších tratích Classic (324 km / 9023 m) a na kratších Adventure (213 km / 5810 m). Značení si vzal na starost Véna Hornych a jeho parta a využili přírodní i umělé singly pod Králickým Sněžníkem dokonale.

SP Snowshoe 2022 - Výsledky cross country

Světový pohár horských ko v americkém Snowshoe pokračuje v neděli závody cross - country, skvělého výsledku dosáhli čeští "třiadvacítkáři" z týmu Rouvy Specialized, Jan Sáska dojel na 8. místě, Zuzana Šafářová byla 12.