SP Snowshoe 2022: výsledky DHI

Letošní sezoně sjezdařů kralují kola Commencal a jezdci Camile Balanche (SUI, Dorval AM Commencal) a Amaury Pierron (FRA, Commencal Muc-Off). Oba dva vyhráli ve Snowshoe jak kvalifikaci, tak i finálovou jízdu. Na své konto si Camile připsala už třetí vítězství, šestadvacetiletý Amaury má dokonce čtvrtý triumf ze šesti odjetých kol světového poháru DHI.

Češi byli vidět na Montafon MTB Marathonu

Na dlouhé trase M3 Montafon Mountainbike Marathon 2022 v Rakousku obsadila stříbrnou příčku Milena Kalašová (K3 Performance ) a Milan Damek (Kilpi Racing Team) byl desátý. Závod s náročnými parametry 130 km a 4 200 metry převýšení vyhrál Urs Huber (SUI, Team Bulls) v čase 5:39 hod.  Mezi ženami zvítězila Morath Adelheid (GER, Mount7), která na trati strávila 6:51 hod., druhá Milena Kalašová na vítězku ztratila 15 minut.

Kompletní výsledky zde: my.raceresult.com

MČR Gravel Hlinsko 2022 - Výsledky

Historicky první český šampionát na gravelu se uskutečnil v Hlinsku. Závod elitních mužů ovládl Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade), mezi ženami zvítězila Nikol Flašarová (Endorphin Republic).

30.07.2022 - Závody - Tomáš Ježek

SP Snowshoe 2022: startovní listiny XCO

Nedělní cross country SP v americkém Snowshoe a jeho startovní listiny. Ve čtyřech kategoriích XCO se představí 182 závodníků včetně tří českých zástupců. Nino Schurter po hrůzostrašném pádu v XCC nemá žádná vážná poranění a ve startovce figuruje, jestli ovšem nastoupí zatím není potvrzené.

Ženy
1. Gwendalyn Gibson (USA, Norco Factory) 21:40 min.
2. Anne Terpstra (NED, Ghost Factory) +0:02
3. Jenny Rissveds (SWE, Team31) +0:04
4. Alessandra Keller (SUI, Thömus Maxon) +0:07
5. Jolanda Neff (SUI, Trek Factory) +0:09

Kompletní výsledky ZDE

Jubilejní 10. ročník Stanion Hostýnské 50ky

Společně s novým generálním partnerem, stavební firmou Stanion začíná nová etapa Hostýnské 50ky.

Přijeďte do Bystřice pod Hostýnem 6. srpna 2022, čeká na Vás tradiční trasa vedoucí po hlavním hřebenu Hostýnských vrchů a po závodě oslava s tóny a zpěvem kapely Los Playboys.

"Pro děti máme připraveny dětské závody, jejichž partnerem je bystřická firma Install, startovné je pro malé závodníky zdarma. Těšit se mohou také na medaili v cíli, skákací hrad, malování na obličej a další," zve do Bystřice Ondřej Fojtík.

Prokop vyhrál Downtown Rakovník

V sobotu 23. 7. v rámci Rakovnického cyklování se konal již 13. ročník Downtown Rakovník, známý svou dlouholetou tradicí.

Technicky a fyzicky náročná trať už při tréninku dávala jezdcům hodně zabrat. Letošní trať doznala pár změn, ale spíše faceliftového charakteru. Klasická první část v lesoparku se mění postupně v městskou džungli překážek, kterou ale většina jezdců naskákala bez problémů. Junioři nebo méně zkušení jezdci mohli velké skoky objet a dohnat ztrátu v jiných částech tratě.

T-mobile Enduroserie pokračovala v Koutech

Čtvrtým závodem pokračovala domácí T-Mobile Enduroserie, šumavský Zadov tentokrát vystřídaly Kouty v Jeseníkách. Závod s pěti měřenými úseky suverénně ovládla polská raketa Slawomir Lukasik (Canyon Cllctv Dainese). Pátý muž z posledního EWS v Itálii vyhrál čtyři z pěti erzet, jen ve třetí byl o pár desetin rychlejší Matěj Charvát (Banshee bikes / charvatBros), který v celkovém hodnocení dojel třetí. Druhé místo bral Jakub Říha (N1 Team), jenž si tak upevnil pozici lídra seriálu.

V kategorii žen zvítězila Kristýna Havlická (Rock Machine Enduro) před Polkou Katarzynou Burek.

Seriál má na programu ještě dva závody: za měsíc v Kopřivné a finále na šumavském Špičáku, to je v kalendáři o víkendu 10. a 11. září.

MČR XCO Stupno - Výsledky štafet

Český šampionát horských kol odstartoval v pátek štafetami. Titul obhájil Express CZ Tufo Team Kolín ve složení Simona Spěšná, Patrik Černý, Tereza Tvarůžková, Robert Hula, na druhém místě dojela Dukla Praha - Česká spořitelna (Ondřej Novotný, Matěj Vik, Eliška Hanáková, Hanka Viková) a na třetím místě dojel Express CZ Tufo Team Kolín 2 (Daniel Rubeš, Amálie Gottwaldová, Karolína Bedrníková, František Hojka).

22.07.2022 - Závody - Tomáš Ježek

SP Vallnord 2022: výsledky cross country

Ženy U23
1. Line Burquier (FRA, Canyon Cllctv) 1:01:14 hod.

Kolo pro život 2022 - Výsledky Trans Brdy

Poprvé v závodě Kole pro život zvítězil Petr Vakoč (Canyon Northwave). Čtvrtý díl seriálu se konal v Dobřichovicích nedaleko hlavního města Prahy.

SP Vallnord 2022: výsledky DHI

Junioři
1. Jackson Goldstone (CAN, Santa Cruz Synditate) 2:43.420 min.
2. Jordan Williams (GBR, Madison Saracen) +1.686 sek.
3. Tegan Cruz (CAN, Rock Shox Trek) +4.770

SP Vallnord 2022 - Výsledky Short Track

Světový pohár horských kol ve Vallnordu v Andoře odstartoval dnes ve večerních hodinách short trackem. V elitní kategorii mužů zvítězil Mathias Flückiger (SUI, Thoemus Maxon), Ondřej Cink (Kross Orlen) dojel na 24. pozici, díky čemuž se v nedělním závodě cross - country postaví do třetí řady. V elitní kategorii žen zvítězila Alessandra Keller (SUI, Thoemus Maxon), Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) o místo vylepšila příčku z Lenzerheide a dojela na 19. místě. Jana Czeczinkarová (Liv Elmtrade) byla 37.

SP Vallnord 2022 - Startovní listiny Short Track

V Andoře se ve večerních hodinách rozjede šestý díl Světového poháru horských kol, a to short trackem. V 17:30 odstartují elitní ženy, z Češek startuje Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) a Jana Czeczinkarová (Liv Elmtrade), v 18:15 pojedou elitní muži, na startu bude stát i Ondřej Cink (Kross Orlen), jenž se vrací po krátké nemoci. Závody můžete sledovat živě na RedBull TV a na stanici ČT Sport Plus.

Spoke rozšiřuje svůj pracovní tým

Cyklistická prodejna SPOKE ve Třemošné u Plzně rozšiřuje svůj tým a hledá pracovníka na pozici prodejce. Práce na této pozici je orientována hlavně na obsluha zákazníka na prodejně, správu e-shopu, vyřizování telefonických a e-mailových dotazů. Pozici je možno obsadit na HPP, případně dle domluvy i na zkrácený úvazek (odpolední). Nástup možný ihned.

Junioři
1. Jackson Goldstone (CAN, Santa Cruz Synditate) 2:50.072 min.
2. Lachlan Stevens-McNab (NZL, Union) +1.513
3. Jordan Williams (GBR, Madison Saracen) +1.609
...
39. Robin Novotný (Banshee Racing Brigade) 3:20.386 - kvalifikace

Dolomiti Superbike 2022 - Výsledky

27. ročník legendárního italského závodu Dolomiti Supebike ovládl Kolumbijec Leonardo Paez (Soudal Leecougan) před světovým šampionem Andreasem Seewaldem (GER, Canyon Northwave). Skvělý výkon předvedl Lubomír Petruš z celku D2Mont Merida, jenž dokončil na třetím místě a získal tak první velké podium na mezinárodním maratonu. Do elitní desítky se z Čechů dále vešel 9. Petr Vakoč (Canyon Northwave) a 10. Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade).