SP CX#15 Hoogerheide - výsledky

Poslední díl Světového poháru v cyklokrosu se uskutečnil v nizozemském Hoogerheide, kde se příští rok pojede světový šampionát cyklokrosařů. Oproti původnímu plánu se dnes závody uskutečnily pouze pro elitní kategorie mužů a žen, a to kvůli pandemickým opatřením v Nizozemí. Do závodu s elitními ženami ale nastoupily i české juniorky a s elitními muži se zase na start postavili čeští třiadvacítkáři.

Závod mužů ovládl Eli Iserbyt (BEL, Pauwels Sauzen Bingoal), nejlepší Čech Michael Boroš (Elkov Kasper) byl 29. Závod žen vyhrála Marianne Vos (NED, Jumbo Visma), mistryně republiky Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team) dojela 20.

X2O Troffe Hamme - výsledky

Belgická série cyklokrosových závodů X2O Troffe se dnes uskutečnila v Hamme. Na start se postavili i čeští junioři, kterým byl zrušen poslední díl Světového poháru v Hoogerheide, a tak se reprezentační trenér Petr Klouček rozhodl vpustit je do dnešního závodu v Hamme, kde nedopadli vůbec špatně a ukázali, že týden před světovým šampionátem se nacházejí ve skvělé kondici.

Fotograf Jaroslav Svoboda oceněn na Czech Press Photo

Každoroční vyhlašování nejlepších novinářských fotografií za uplynulý rok ovládl Petr Topič z mediálního domu Mafra se snímkem "Zkáza", která zvítězila v kategorii Aktualita. Série dokumentuje katastrofické následky po ničivém tornádu, které se prohnalo obcemi na jižní Moravě. Mezinárodní porota vybrala vítěze z více než čtyř tisíc snímků od 250 autorů z Česka a Slovenska. Výsledky 27. ročníku Czech Press Photo byly vyhlášeny včera ve čtvrtek 20. ledna na sociálních sítích Czech Photo a Národního muzea.

Nová brněnská společnost hledá lidi pro stavbu kol

Nová montážní linka kol a elektrokol vzniká v Brně - Slatině, společnost Darfon hledá zaměstnance...

19.01.2022 - Závody - Jan Nemec práce canyon

SP v cyklokrosu #14 - Flamanville 2021 - výsledky

Předposlední díl světového poháru cyklokrosařů hostil francouzský Flamanville, pro mládežnické kategorie to byla poslední velká zkouška před světovým šampionátem. A čeští závodníci se mohou radovat, protože v kategorii juniorek brala bronzovou medaili Kateřina Hladíková - výsledky zde.

Kateřina Hladíková 3. na SP ve Flamanville

Největší úspěch své kariéry a skvělý úspěch pro český cyklokros dnes zaznamenala Kateřina Hladíková, jež se postavila na podium SP ve francouzském Flamanville.

Belgie a Nizozemsko oznámily nominaci na MS

Světový šampionát v cyklokrosu se pomalu blíží a jednotlivé národní reprezentace už pomalu oznamují svůj závodní tým, který se na koncil ledna přesune do amerického Fayetteville. Situaci bohužel opět komplikuje Covid-19, a to hlavně ve Spojených státech, kde nakažených přibývá, a navíc se ruší lety jednotlivých leteckých společností.

Mistrovstí ČR v cyklokrosu - Kolín 2022 - výsledky

Ženy
1. Kristýna Zemanová (Brilon Racing) 52:50 min.
2. Tereza Vaníčková (Brilon Racing) +0:32
3. Nikola Bajgerová (Force KCK Zlín) +0:40
4. Jana Czeczinkarová (LIV Mistral) +0:52
5. Pavla Havlíková (Lawi Junior) +1:39

Cykloobchod Velofiala hledá prodavače

Velofiala – maloobchodní firma s třicetiletou tradicí v Praze 6, se zabývá prodejem kol, elektrokol a příslušenství, zajišťuje servis kol a elektrokol, je servisním centrem RockShox a servisním střediskem Bosch eBike. Nyní hledá kolegu na pozici prodavače.

Co nabízí?
Práci na plný úvazek, jejíž hlavní náplní je prodej kol, elektrokol a příslušenství „přes pult“ částečně také přes e-shop. Adekvátní platové podmínky, příspěvek na stravování, zaměstnanecké slevy na zboží a volné víkendy.

Co očekává?
Dobrý prodavač v cykloprodejně má příjemné vystupování, zkušenosti v oboru, vládne jazykem českým, a to slovem i písmem, rozumí si s počítačem a nebojí se pro spokojeného zákazníka zašpinit si ruce při jednoduchém servisním zásahu.

Více o nabízené pozici se dozvíte na www.velofiala.cz nebo na tel. 777 61 51 88, životopis pošlete prosím na tomas@velofiala.cz.

SP CX#13 Hulst - výsledky

V nizozemském Hulstu se dnes konal 13. díl světového poháru v cyklokrosu. V kategorii elitních žen z českých reprezentantek nakonec startovala pouze Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers), která dojela na 35. místě. Závod ovládla suverénka letošní sezony Lucinda Brand (NED, Balois Trek).

České juniorky válí, tentokrát na bedně Hladíková

Jak na Nový rok, tak po celý rok, to by bylo pro český cyklokros skvělé! První den roku 2022 se v belgickém Baalu koná 4. závod cyklokrosové série X2O Troffe s názvem Grand Prix Sven Nys a české juniorky opět zaznamenaly skvělé výsledky.

Wout van Aert opět neporažen, tentokrát triumfoval v Loenhoutu

V belgickém Loenhoutu se jel 3. závod série X2O Troffe a vítězem v elitní kategorii mužů nebyl nikdo jiný než Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma). Ten letos triumfoval již v 6. závodě sezony, a to vždy suverénním způsobem. Mathieu van der Poel (NED, Alpecin Fenix) se na start nepostavil kvůli přetrvávajícím problémům se zády.

Mathieu van der Poel kvůli bolestem zad vynechá SP v Hulstu

Světový šampion v cyklokrosu Mathieu van der Poel (NED, Alpecin Fenix) kvůli bolestem zad vynechá ve čtvrtek 30. 12. závod série X2O Troffe v Loenhoutu a 2. ledna 14. závod SP v Hulstu.

SP v cyklokrosu #12 - Dendermonde 2021 - výsledky

V Belgii pokračoval na druhý svátek vánoční světový pohár cyklokrosařů. A dvanáctý závod byl jedním z nejočekávanějších klání sezony, poprvé do něj totiž v přímém souboji nastoupili současní králové světové cyklistiky - Mathieu van der Poel (NED, Alpecin Fenix), Wout van Aert (BEL, Jumbo Visma) a Thomas Pidcock (GBR, Ineos Grenadiers). Zatímco olympijský vítěz horských kol z Tokia se na bahnité trati do bojů o medaile vůbec nezapojil, o vítězství si to rozdávali další dva zmiňovaní. Belgický šampion dokázal v pátém z osmi okruhů ujet svému rivalovi, který jel svůj první krosový závod od lednového mistrovství světa, a zvítězil o padesát sekund. Bronz bral Toon Aerts (BEL, Baloise Trek Lions). Závod žen měla pod svou kontrolou úřadující mistryně světa Lucinda Brand (NED, Baloise Trek Lions).

Z český zástupců se závod povedl juniorkám, hned tři dojely v první desítce, nejblíže medaili měla čtvrtá Eliška Hanáková.

Author Šela Marathon spustil přihlášky

Organizátoři dvaadvacátého ročníku Author Šela Marathonu otevřeli své přihlášky symbolicky včera 22. prosince ve 22:00 hod. Závod, jenž měl v posledních ročnících doslova turbulentní vývoj, kdy byl vinou přírodních i pandemických vlivů přesouván a letos dokonce zrušen, má svůj další termín stanoven na 7. května 2022.

Připraveny jsou celkem čtyři různé délky tratí, ta "elitní" má parametry 79 km / 1 969 m. "Připravili jsme si pro vás několik změn a organizačních novinek, tou největší změnou je zcela nový start všech tras z cílové louky pod hradbami Helfštýna," hlásí ředitel podniku Aleš Procházka.

Startovné za 700 Kč je možné pořídit do konce února. Všechny novinky čtěte zde: www.selasport.cz

SP CX#11 Namur - výsledky Muži Elite

Překvapivým vítězem 11. závodu Světového poháru v belgickém Namuru se stal Michael Vanthourenhout (BEL, Pauwels Sauzen Bingoal). Ten dvě kola před cílem udolal včerejšího vítěze SP v Rucphenu Thomase Pidcocka (GBR, Alpecin Fenix) a přijel si tak pro druhé vítězství v závodě SP v kariéře. Prvním vítězstvím pro něj byl loňský triumf v Táboře. Na 3. místě dnes dojel Toon Aerts (BEL, Balois Trek), kterého z boje o vítězství vyřadil defekt předního kola.

SP CX#11 Namur - výsledky Ženy Elite

V závodě elitních žen na světovém poháru v belgickém Namuru zvítězila stylem start - cíl světová šampionka a lídryně SP Lucinda Brand (NED, Balois Trek) a získala tak své čtvrté vítězství v SP v letošní sezoně. Na 2. místě dojela Denise Betsema (NED, Pauwels Sauzen Bingoal), 3. pak teprve devatenáctiletá Puck Pieterse (NED, Alpecin Fenix).

SP CX#2 Namur - výsledky U23

V Namuru pokračuje Světový pohár v cyklokrosu i pro kategorii mužů U23. Nejlepším Čechem závodu byl 22. Matěj Stránský. Vítězem se stal Nizozemec Pim Ronhaar, 2. dojel Niels Vandeputte (BEL) a 3. Mees Hendrikx (NED).

SP CX#2 Namur - výsledky junioři+juniorky

Světový pohár v cyklokrosu pokračuje v Namuru, pro elitní kategorie se zde koná 11. díl SP, pro juniorské kategorie a U23 je to teprve 2. díl.

SP CX#10 Rucphen - výsledky muži

Thomas Pidcock (GBR, Ineos Grenadiers) zvítězil v Rucphenu poprvé v kariéře v závodě světového poháru v cyklokrosu. Pro Pidcocka to byl dnes teprve letošní 3. cyklokrosový start. V dramatickém závodě, ve kterém jezdila na čele více než devítičlenná skupina, jsme mohli vidět zajímavé taktické souboje. Pidcock startoval zezadu, postupně se ale prokousával dopředu, jako jeden z mála jezdců víceméně netaktizoval a v závěrečném sprintu přespurtoval Eliho Iserbyta (BEL, Pauwels Sauzen Bingoal), aktuálního lídra SP. Na 3. místě dojel Michael Vanthourenhout (BEL, Pauwels Sauzen Bingoal).