Průdková dojela dvakrát čtvrtá na SP a MS XCE

Po zisku 4. místa na brněnském mistrovství Evropy ve Sprint Eliminatoru Barbora Průdková obsadila stejnou pozici i na světovém šampionátu, který se konal v belgickém Waregemu a další "brambory" si dvojnásobná česká medailistka z ME vyjela v pátém kole Světového poháru v nizozemském Valkenswaardu. Duhový trikot si oblékla mladá Gaia Tormena z Itálie a Francouz Titouan Perrin-Ganier, jenž zvítězil už potřetí za sebou.

Zatloukal bronzový v Grazu na UCI Junior Series

Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) obsadil třetí místo v závodě Juniorské světové série horských kol v rakouském Grazu.

Náš aktuálně nejlepší juniorský biker tak dokazuje, že se po nepříjemném zranění před závodem Juniorské světové série v Novém Městě na Moravě postupně vrací do své původní kondice a formy.

Trať v Grazu na které se v příštím roce pojede Mistrovství Evropy horských kol byla poslední zastávkou nejvyšší světové juniorské soutěže v olympijském cross country před blížícím se mistrovstvím světa v kanadském Mt. Sainte Anne.

A je velmi slibné, že dobře si vedli i ostatní juniorští reprezentanti. Úřadující mistryně republiky Adéla Holubová (kola-bbm.cz) obsadila 9. místo a navázala tak na svůj výborný výsledek z brněnského mistrovství Evropy.

David Šulc (Ivar CS Author Team) vybojoval 13. pozici a do první třicítky se vešli i další dva čeští jezdci, Jan Sáska (Česká spořitelna Specialized Junior) na 20. a Tomáš Tlamka (Nutrend Specialized Racing) na 29. pozici.

Více informací a výsledky ZDE

Stošek na MS XCO nepojede

Pro mnohé překvapivá zpráva: Martin Stošek, který letos zažívá zcela jistě nejlepší sezónu své kariéry, navzdory nominaci na mistrovství světa XCO do Kanady neodletí. Mistr ČR v maratonu, jemuž se ale letos daří i v závodech cross-country, dá přednost tréninku a přípravě na mistrovství světa v maratonu horských kol.

Výsledky: KPŽ - Manitou Železné hory Cardion

Největší český seriál půlmaratonů na horských kolech zavítal do historického východočeského města Chrudim. V okolních Železných horách zvítězili Martin Stošek a Jana Czeczinkarová.

17.08.2019 - Závody - Kuba JirkĹŻ

Junior cup – cyklistika ušitá přímo na míru dětem

Co říkáte na to vyvětrat poslední prázdninový víkend vaše děti, než usednou opět do lavic? Mají rády kolo? Vy zase nechcete běhat někde po lese a to vše jen proto, že vaše ratolest bude pár minut závodit? Zkuste s nimi přijít na JUNIOR Cup! Bude to den plný cyklistiky a zábavy a ke všemu nemusíte jezdit nikam daleko, závody se totiž odehrají přímo v centru Hradce Králové v krásném prostředí Šimkových sadů 31. 8. 2019!

Kokostezky pořádají dětský cyklokemp

Kokostezky pořádají v termínu 25.8. – 30.8. 2019 dětský cyklokemp pro bikery od 8 do 14 let všech výkonnostních úrovní (začátečníci ale i mladí závodníci), kde budou děti pod dohledem licencovaných instruktorů. Během pěti dnů si osvojí správnou techniku jízdy na kole, vrhnou se na místní přírodní traily a navštíví hrady Kokořín a Houska. Kromě toho je na programu spousta dalších zajímavých a zábavných aktivit.

Ubytování je v chatičkách včetně plné penze a občerstvení v průběhu celého dne. Více informací ZDE

V případě zájmu o podrobnější informace pište na emailovou adresu info@kokostezky.cz a do předmětu uveďte „KOKOSTEZKY DĚTSKÝ CYKLOKEMP“.

Specialized přichází s novým odpružením pro Enduro

Po vzoru nejnovějšího sjezdového Dema přichází Specialized s dalším modelem, který využívá novou generaci odpružení.

Ostravský Chachar vstupuje do třetího desetiletí

Jeden z nejstarších cross country závodů v Česku – Ostravský Chachar, se uskuteční již tuto sobotu 17. srpna! 21. ročník tohoto tradičního podniku se odehraje v areálu ostravského Landek parku. Závod je vypsán pro všechny věkové kategorie. Elitní kategorie bude bojovat o velice zajímavé prize money, na vítěze čeká 10 000 Kč.

Žhavou novinkou letošního ročníku Chachara je páteční noční XC kritérium Ostravský Chachar Night Race. Závod se uskuteční na zkrácené trati, start je naplánován na 21:00 hodin! Povinnou výbavou do tohoto závodu bude osvětlení!

Jobánek s Damkem vyhráli Glacier 360 na Islandu

Český tým Kilpi Superior ve složení Milan Damek (Kilpi BikeWorld) a Jan Jobánek (Superior Velsbike)  zvítězil ve čtyřdenním etapovém závodě Glacier 360 kategorie UCI S2 na Islandu.

SP Lenzerheide 2019: výsledky XCO muži U23

V závěrečném závodě SP v Lenzerheide potěšil domácí fanoušky švýcarský biker Filippo Colombo, který ovládl závod kategorie U23 a ve strhujícím finále těsně předčil lídra SP Vlada Dascalu. Z českých bikerů byl nejvýše 35. Josef Jelínek.

SP Lenzerheide 2019: výsledky XCO muži Elite

Úřadující mistr Evropy z Brna Mathieu van der Poel (Corendon Circus) vyhrál v Lenzerheide kromě Short Tracku i nedělní závod cross-country a narušil tím hegemonii domácího Nina Schurtera (Scott-Sram), který se tak musel spokojit se stříbrem. Třetí místo bral jeho krajan Mathias Flückiger (Thömus RN Racing) před Victorem Koretzkym a Gerhardem Kerschbaumerem. Z českých bikerů se nejvýše umístil Ondřej Cink, který ale asi s 28. místem zcela spokojený nebude. Slušný závod ale zajel Jan Vastl (Superior XC).

SP Lenzerheide 2019: výsledky XCO ženy Elite

Olympijská vítězka z Ria je zpět! Jenny Rissveds (Team31) dnes v Lenzerheide navzdory škaredému pádu v úvodu závodu dokázala vyhrát závod Světového poháru XCO a vrátit se zpět na výsluní světového MTB. Úřadující mistryně ČR Jitka Čábelická (GAPP System - Cabtech) navíc k radosti českých fanoušků vybojovala 12. místo a posunula své letošní i karierní maximum!

SP Lenzerheide 2019: výsledky XCO ženy U23

Vítězkou závodu žen do 23 let se v Lenzerheide stala Italka Martina Berta před německou mistryní Ronjou Eibl, která si tím s předstihem zajistila vítězství v celkovém pořadí Světového poháru. Další umístění nedaleko elitní desítky vybojovala Tereza Sásková, která dnes v Lenzerheide dojela čtrnáctá.

SP Lenzerheide 2019: výsledky Short Track

Domácí hvězdy v úvodu Světového poháru v Lenzerheide, který obstaral Short Track, neuspěly a musely se sklonit před soupeři z jiných zemí. Slastný pocit z vítězství si po necelém týdnu znovu zopakovali Pauline Ferrand Prevot (Canyon Factory) a Mathieu Van der Poel (Corendon Circus). České barvy nejlépe reprezentovala jedenáctá Jitka Čábelická (GAPP System - Cabtech).

Zadov pořádá nultý ročník fourcrossu!

V rámci testovacích dnů značky Mondraker se šumavští pořadatelé rozhodli uspořádat fourcrossový závod na sjezdovce Kobyla!

06.08.2019 - Závody - Jan Nemec fourcross

Tomáš Višňovský vyhrál závěr Carpathian Epic a i celý etapák!

Velkou gratulaci posíláme na Slovensku Tomáši Višňovskému z celku Česká spořitelna Accolade, který ovládl těžký etapový závod Carpathian Epic v Rumunsku. Jeho největší soupeř Filip Adel (Superior Velsbike) na druhém místě ztratil bezmála 4 minuty.

"Tomáš si splnil cíl letošního roku vyhrát etapový závod. Před startem poslední etapy lehká nervozita a hubený náskok 48 sekund. Na 61 kilometrů dlouhé rozbahněné trati si vedl skvěle a od samotného začátku hlídal za pomoci Matouše Ulmana čelo závodu. Kluci pochytali všechny pokusy soupeřů a když se Tomáš v druhé polovině cítil dobře, tak zautočíl a přijel si i pro vítězství v poslední etapě," vypověděl manažer týmu Višni Radim Kořínek.

"Po druhém dni, kdy jsem 5 minut opravoval říznutý plášť, jsem už v obrat nevěřil, ale vyšlo to a úspěch si zasloužil celý tým," vzkazuje slovenský biker.

Závod žen suverénně ovládla švýcarská závodnice - několikanásobná vítězka Cape Epic Ariane Lüthi (Kross Racing).

Česká Endurosérie pokračovala v Klínech

Po prázdninové pauze se Česká Endurosérie opět vrací na kopce. Čtvrté kolo Five Ten Enduro Race Klíny přilákalo do Krušných hor necelých 300 závodníků, kde pro ně bylo na 30 km okruhu připraveno 5 erzet pro kategorii Race a 4 pro kategorii hobby. Obě kategorie čekal soboní Prolog.

SP Val di Sole: výsledky ženy + muži Elite

Ženy Elite:
1. Pauline Ferrand Prevot (FRA, Canyon Factory)

Průběžné pořadí po 5. závodě SP:
1. Neff 1415 bodů, 2. Courtney 1382, 3. Terpstra 950, 4. Prevot 940, 5. Tauber 805... 19. Čábelická 452, 44. Štěpánová 162

Kompletní výsledky ZDE

SP Val di Sole: výsledky ženy + muži U23

Ženy U23:
1. Ronja Eibl (GER, Corendon Circus) 1:07:05 hod.
25. Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín) +8:42

Spořka ovládla Carpathian Epic, Višňovský v čele závodu!

Druhá etapa Carpathian Epic byla se svými 60 km a 2850 m královskou, závodníci se v ní dostali po hřebenech hor až nad kvótu 2000 m.n.m. Na jedničku jí zvládli jezdci týmu Česká spořitelna Accolade: Tomáš Višňovský zvítězil a Matouš Ulman dojel třetí, mezi ně se vklínil včerejší vítěz etapy Filip Adel (Superior Velsbike).