Leadville MTB 100 dokončila Katka Nash na 5. místě

Jeden z nejsledovanějších maratonů na americkém kontinentu je Leadville 100 MTB, jenž patří k ikonickým kláním i celosvětově. Bohužel vloni byl kvůli pandemii zrušen a letos neměl téměř žádnou mimoamerickou konkurenci.

Stomílový závod vysoko v horách Colorada vyhrál poprvé v kariéře domácí šampion Keegan Swenson (Pivot Stan's), na brutální trati strávil 6 hodin, 11 minut a 26 sekund, druhého v cíli Lachlana Mortona (EF Pro Cycling) za sebou nechal o osm minut. Někdejší parťák Járy Kulhavého Howard Grotts dojel s jedenáctiminutovou ztrátou třetí.

SP DHI #3 - Maribor 2021 - výsledky

Ženy
1. Myriam Nicole (FRA, Commencal Muc-Off) 3:35.909 min.
2. Eleonora Farina (ITA, MS Mondraker) +1.322 vt.
3. Camile Balanche (SUI, Dorval AM Commencal) +3.194
4. Monika Hrastnik (SLO, Dorval AM Commencal) +4.493
5. Tahnee Seagrave (GBR, Canyon Collective) +4.497

Kompletní výsledky ZDE

Muži
1. Loris Vergier (FRA, Trek Factory) 3:05.064 min.
2. Thibaut Daprela (FRA, Commencal Muc-Off) +1.755 vt.

Ženy U23
1. Mona Mitterwallner (AUT) 1:13:31 hod.

ME XCO - Novi Sad 2021 - startovní listiny sprint eliminator

Ve večerních hodinách se dnes v rámci mistrovství Evropy horských kol v srbském Novém Sadu na start postaví závodníci do Eliminatoru. Startovní listina mužů čítá 39 jmen, mezi nimi i jednoho Čecha Lukáše Kobese s číslem 4. Největšími favority budou čtyřnásobný mistr světa této disciplíny a obhájce evropského zlata Titouan Perrin Ganier (FRA) a vloni stříbrný Jeroen van Eck (NED).

Mezi ženami bude počet českých reprezentačních dresů výrazně vyšší než u mužů. Z 32 žen jich právě 5 české barvy obleče. Budou to Jana Czeczinkarová s číslem 3, Zuzana Šafářová s č. 11, Patricie Srnská s č. 23, Simona Spěšná s č. 24 a Tereza Tvarůžková s č. 31. Největší favoritkou závodu bude italská bikerka Gaia Tormena, která bude dres evropské šampionky obhajovat a evidentně je ve skvělé formě, neboť před týdnem vyhrála i první závod SP XCE v Lovani.

Startovní listiny ženymuži

ME XCO - Novi Sad 2021 - výsledky štafety

1. Itálie (L. Braidot, Agostinacchio, Berta, Cortinovis, Tovo, Zanotti) 1:08:06 hod.
2. Švýcarsko (Albin, Aeborsold, Keller, Schneebeli, Huber, Balmer) +0:18 min.
3. Německo (Kaiser, Gräter, Benz, Lipp, Eibl, Schehl) +0:34
4. Francie (Guay, Boichis, Gerault, Onesti, Burquer, Griot) +1:07
5. Ukrajina (Hudyma, Moiseiev, Belomoyna, Sherstiuk, Sukhopalova, Titarenko) +1:35
6. Česko (Cink, Zatloukal, Bedrníková, Sásková, Čábelická, Konečný) +1:44

Katie Compton suspendována kvůli dopingovému nálezu

Legendární americká cyklokrosařka Katie Compton byla suspendována americkou antidopingovou agenturou (USADA) kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu, zprávu oznámil v nočních hodinách server Cyclingnews.com.  V jejích vzorcích při mimozávodní kontrole ze 16. září 2020 byly nalezeny anabolické steroidy, které podporují růst svalů. Od tohoto data bude platit i její čtyřletá stopka, což pro dvaačtyřicetiletou cyklokrosařku znamená konec kariéry. Od 16. září 2020 budou také smazány všechny její závodní výsledky.

České účinkování na ME XCO otevře ve štafetě Cink

Češi dnes v 17:00 hod. a ve 33stupňovém vedru vyrazí do štafetového závodu - úvodního klání mistrovství Evropy XCO v srbském Novém Sadu - se startovním číslem čtyři. Jedničku vezou loňští vítězové Italové.

Na startu se představí celkem 17 šestičlenných týmů, českou šestku rozjede Ondřej Cink, následovat bude Jan Zatloukal, Karolína Bedrníková, Tereza Sásková, Jitka Čábelická a finišmanem bude premiant Filip Konečný.

Startovní listina ME XCO 2021 - štafety

Cink a Terpstra ovládli Horská kola Stupno 2021

Nizozemská bikerka Anne Terpstra (Ghost Factory) suverénně obhájila loňské vítězství v závodě Swietelsky Horská kola Stupno, letos poprvé zařazeného do kategorie UCI C3. Závod mužů ovládla domácí hvězda Ondřej Cink (Kross Orlen). Závod měl i letos charitativní sbírku, při níž se podařilo vybrat 70 000 Kč.

Novoměstský festival KPŽ vyhráli Pavelková a Adel

Desátou akcí nejpopulárnějšího domácího seriálu byl víkendový festival Nova Vysočina Arena Tour. Z mnoha různých soutěžních klání byl nejsledovanější UCI maraton na 85 km, jehož vítězi se stali Klára Pavelková (SupGirls) a Filip Adel (Superior Velsbike).

Trailpark Plešivec slaví 1. narozeniny, lanem za půlku

Zítra i pozítří budete moci jezdit v trail parku na Plešivci za poloviční cenu a zúčastnit se můžete i soutěže o sezonní bikepas na letošní rok. Více info na plakátu, nebo na www.trailparkplesivec.cz.

Ostravský Chachar již tuto sobotu

23. ročník Ostravského Chachara se letos uskuteční již tuto sobotu. Jeden z nejstarších závodů XCO u nás odstartuje v areálu Hornického muzea v Ostravském Landek Parku.

Sjezdaři odjíždějí na Mistrovství Evropy do Mariboru

Česká sjezdová reprezentace dnes odjíždí na evropský šampionát ve sjezdu do slovinského Mariboru, kde se na legendární DH trati budou o víkendu rozdávat tituly pro nejlepší evropské sjezdaře. Šéf DH repre Milan Suchomel na tyto závody nominoval následující skupinu jezdců s tím, že nově se pojedou také juniorské kategorie, do kterých vkládá velké naděje.

Přihlášky na Sudety prodlouženy

První uzávěrka přihlášek na 27. ročníku maratonu horských kol Qayron Rallye Sudety 2021 byla posunuta na 6. srpna. Do tohoto dne musíte být přihlášeni a mít zaplacené startovné, pokud chcete mít na startovním čísle své jméno, máte-li zájem o pamětní tričko nebo jste loni byli v první stovce a chcete mít číslo podle pořadí anebo jste loni vyhráli některou z kategorií a chcete požádat o startovné zdarma. Jinak máte smůlu…

Český DH pohár na Klínovci ovládli Němky a Tonda Král

Do Krušných hor se o prvním srpnovém víkendu přesunul v pořadí již čtvrtý závod letošního Czech Downhill Top On Trail Cupu.

Bikepasy všude možně. Se slevou a pro všechny!

MTBS.cz
se SKIPASOMAT.cz  přináší jedinečnou nabídku a službu, která nabízí nejen výhodné skipasy, ale i bikepasy a může ji využít každý biker a udělat si tak ježdění za výhodnou cenu. www.skipasomat.cz

Junior cup Vojenské pojišťovny klepe na dveře

Na startu čistě dětského závodění se sejdeme v srpnu již potřetí a bude to opět den plný cyklistiky a zábavy pouze pro nejmenší milovníky cyklistiky. Závody se odehrají přímo v centru Hradce Králové v krásném prostředí Šimkových sadů 22. 8. 2021!