Tereza Tvarůžková si prodlužuje sezonu vítězstvími v Turecku

Na samý závěr sezony jedenadvacetiletá Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín) vyrazila soutěžit do turecké Alanye, kde se tento a nadcházející víkendy koná série XCO podniků Alanya Avocado Cup, vždy v sobotu kategorie C2 a v neděli C1. A dvanáctá žena kategorie U23 z mistrovství světa a desátá z mistrovství Evropy si stále drží formu na velmi vysoké úrovni, oba víkendové starty totiž proměnila ve vítězství. Mimochodem za sebou o více než minutu nechala i držitelku bronzové medaile z ME ve Švýcarsku Viktorii Kirsanovou z Ruska.

Kronplatzský král otevírá brány na ročník 2021

Prvním listopadem se zahajují registrace na jeden z nejatraktivnějších maratonů v Evropě, který není navíc přehnaně těžký. Brzcí zájemci mohou využít levnějšího startovného. Jede se 28.8. 2021.

01.11.2020 - Závody - Kuba JirkĹŻ

Greg Minnaar v Louse vyhrál 22. závod SP DHI, Sehnal 34.

Třetí závod Světového poháru DHI v portugalské Louse ovládl nejzkušenější muž startovního pole Greg Minaar (RSA, Santa Cruz Syndicate) a v 38 letech si na své konto připsal už dvaadvacáté vítězství ve své kariéře. O necelé dvě vteřiny byl pomalejší Brit Matt Walker (Madison Saracen), jenž je o sedmnáct let mladší než legendární Jihoafričan. Juniorský mistr světa z roku 2018 se tak před finálovým závodem v neděli vyšvihnul do čela průběžného hodnocení, před dosud vedoucím Lorisem Vergierem (FRA, Santa Cruz Syndicate) má tenký 14bodový náskok. Na stupních vítězů je na bronzové příčce doplnil čtyřnásobný mistr světa Loic Bruni (FRA, Specialized Gravity).

Stanislavu Sehnalovi (Kellys Factory) se sice nepodařilo prorazit do první třicítky, ale na 34. místě mu chyběly pouze čtyři desetiny sekundy! Jeho týmový kolega Antonín Král dojel na 45. pozici.

Závod žen ovládla exmistryně světa Myriam Nicole (FRA, Commencal Muc-Off) s více než čtyřvteřinovým náskokem na druhou Marine Cabirou (FRA, Scott DH Factory). Nicole je rovněž v čele bodového hodnocení.

Už zítra je na programu kvalifikace na nedělní čtvrtý závod SP.

Vyhlášení Pražského poháru zrušeno, ceny půjdou poštou

Slavnostní večer Škoda Tomket Pražského MTB poháru s vyhlašováním vítězů za rok 2020 musí být z důvodu pandemických opatření zrušen. Tradiční akce při které vítězové jednotlivých kategorií obdrží unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou se měl uskutečnit v pátek 13. listopadu 2020 v Lidovém domě Kbely. Vítězové ale o unikátní cenu nepřijdou, organizátoři je rozešlou.

Harley-Davidson připravuje premiéru originálního ebiku

Americký výrobce motorek nechce zůstat pozadu v elektrifikaci svých modelů. Před časem představil svůj první sériový model motorky a nyní se chystá rozšířit svůj sortiment také o elektrobike. A nebyl by to Harley-Davidson, kdyby nezačal klasicky u streetového citybiku...

Valachy Tour předčasně ukončen, vítězi jsou Lužná a Šťastný

Sportovní seriál Valachy Tour byl pro letošní rok předčasně ukončen. Vzhledem k aktuálním vládním omezením a nejisté prognóze dalšího vývoje se pořadatelé rozhodli zrušit poslední závod sezóny, Běhej Valachy. Současně vyhlásili absolutní vítěze seriálu. Na základě výsledků trojice závodů, které se letos podařilo uskutečnit, se vítězi stali Petr Šťastný a Anna Lužná.
.

MS XCM Sakarya 2020 - Martin Stošek má bronz

Svou první velkou medaili dnes vybojoval Martin Stošek na mistrovství světa v maratonu v turecké Sakaryi, když na třetím místě ztratil na vítězného Páeze dvě a půl minuty. Stříbro mu po 110 km a téměř čtyřech a půl hodinách v sedle uteklo o 15 sekund v souboji s Portugalcem Tiagem Ferreirou. Obhájce loňského stříbra Kristián Hynek skončil šestý, Filip Adel pak dojel pětadvacátý.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchini, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová, maratonská mistryně ČR Jana Czeczinkarová dojela čtrnáctá a Jana Pichlíková šestnáctá.

Podrobnější reportáž zde: Skvělý Stošek veze z MS XCM v Turecku bronz

EUROBIKE 2020 definitivně zrušen

Minulý pátek vydali organizátoři této největší cyklistické výstavy oficiální informaci, která s konečnou platností ruší letošní termín konání veletrhu Eurobike.

Sjezdaři za sebou mají dva závody SP v Mariboru

Týden po mistrovství světa se sjezdaři přesunuli do slovinského Mariboru, kde se odehrála dvě kola Světového poháru DHI. Oproti cross country budou ale sjezdaři ještě pokračovat dalšími dvěma závody v portugalské Louse, ta jsou na programu za 14 dnů.

Oba závody na trati v Pohorje se staly kořistí francouzského člena celku Santa Cruz Syndicate Lorise Vergiera. Stanislav Sehnal (Kellys Factory) potvrdil roli české jedničky a dojel si pro 31. a 45. pozici. Antonín Král (Kellys Factory) se v prvním závodě nedostal z kvalifikace do finálové šedesátky, ve druhém závodě pak zajel 57. nejrychlejší čas.

Čerstvému mistru světa z Leogangu Reeci Wilsonovi (GBR, Trek Factory) daly duhové pruhy na jeho dresu křídla a poprvé v životě vyhrál kvalifikační jízdu. Bohužel do finále a ani do druhého závodu už ale nenastoupil kvůli pádu v tréninku.

Mezi ženami byla v prvním závodě nejrychlejší Marine Cabirou (FRA, Scott DH Factory), druhé kolo pak opanovala německá střela Nina Hoffmann (NH Racing - Stif).

ME XCO 2020 - výsledky junioři

1. Oliver Vederso Solvhoj (DEN) 1:05:34 hod.

ME XCO 2020 - výsledky muži Elite

Sobotní program v rámci ME XCO v Monte Tamaro vyvrcholil závodem mužů. Titul vybojoval domácí Nino Schurter, pro kterého bude dres evropského šampióna alespoň malou záplatou za nepovedené mistrovství světa. Stříbro si vyjel Titouan Carod z Francie a bronz Mathias Flückinger ze Švýcarska, kteří si tak přehodili hodnoty cenných kovů z minulého týdne. Z českých bikerů se umístil nejvýše Jan Vastl na 23. místě.

ME XCO 2020 - výsledky ženy Elite

Novopečená mistryně světa Pauline Ferrand Prevot opanovala i kontinentální šampionát ve švýcarském středisku Monte Tamaro. Formu z Leogangu prodala i tentokrát Jitka Čábelická, která jako nejlepší z trojice českých reprezentantek dojela na 13. místě.

ME XCO 2020 - výsledky muži U23

Sobotní program Mistrovství Evropy horských kol v Monte Tamaro zahájil závod XCO mužů do 23 let. Vyrovnaný závod pro sebe rozhodl Švýcar Joel Roth před krajanem Vitalem Albinem a Italem Jurim Zanottim. Trojice českých reprezentantů dojela ve čtvrté desítce.

ME XCO 2020 - výsledky Eliminator

Mistrovství Evropy horských kol v Monte Tamaro ve švýcarském Monteceneri dnes mělo na programu sprinty. Novopečenými mistry Starého kontinentu v Eliminatoru jsou Italka Gaia Tormena a Francouz Titouan Perrin Ganier. Z trojice českých účastnic skončila nejvýše Jana Czeczinkarová, a to na 6. místě. Elitní český závodník nestartoval v závodě ani jeden.

ME XCO 2020 - startovní listiny sprinty

Programově chudý je pátek na mistrovství Evropy MTB ve Švýcarsku, startují pouze sprinty se čtyřiceti účastníky. Představí se tři Češky!

Sprint Eliminator ženy | Sprint Eliminator muži

ME XCO 2020 - výsledky štafety

1. Itálie (Braidot, Lechner, Agostinacchio, Pesse, Tovo, Zanotti) 1:24:35 hod.
2. Francie (Azzaro, Martin, Lecomte, Onesti, Gerault, Sarrou) +0:21
3. Švýcarsko (Püntener, Baumann, Keller, Buri, Alvarez, Litscher) +0:46
4. Dánsko (Andreassen, Andersen, Solvhoj, Skovgard, Pedersen, Degn) +1:07
5. Česko (Vastl, Zatloukal, Tvarůžková, Novotná, Čábelická, Šulc) +1:16

Pražský obchod Bikeranch hledá novou posilu

Bike Ranch – firma s dlouholetou tradicí v oblasti prodeje cyklistického vybavení hledá kolegu nebo kolegyni do svého kolektivu v pražských Horních Počernicích.