Author Pražská 50 Výsledky

V příjemných podmínkách se odehrál osmý díl Author Maraton Tour. Vyhráli Michal Bubílek (Kross Bike Ranch Team) a Karla Štěpánová (Superior XC Team).

KPŽ Oderská Mlýnice v rukou Pavelkové a Kulhavého

Nádherné babí léto doprovázelo předposlední, čtrnáctý díl seriálu Kolo pro život - Oderskou Mlýnici. Oblíbenou trať s jedinečnou atmosférou hlavního závodu na 56 km jako první prolétl Jaroslav Kulhavý (Jaroslav Kulhavý Cycling). Ženám kralovala opět Klára Pavelková (SupGirls).

Krátké summary a videopozvánka na Spořilovský cyklo festival

Až do dnešních sedmi hodin večer můžete dorazit do Prahy na Spořilov mrknout se na nová, ale i retro kola a při té příležitosti si třeba i něco koupit v rámci akčních slev až 50 %. Přivítá váš Robert Štěrba osobně s kompletním personálem své prodejny rozšířeným o specialisty vystavujících značek.

Cycling University pokračuje podzimním programem

Celkem osm přednáškových bloků čeká na posluchače podzimního vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky - Cycling University.

První ze seminářů se uskuteční v úterý 15. října v konferenční aule České unie sportu v Praze na Strahově.

Program je znovu zaměřený tak, aby umožnil studentům získat povědomí o aktualitách, trendech, moderních metodách i vědeckých směrech tréninku v případě volnočasového společenského fenoménu současnosti – cyklistiky.

Nového seriálu Alpine Enduro Series se zmocnili Češi

Poslední kolo nové Alpine série se o tomto víkendu odehrálo v Italském Kronplatzu. Závodníci měli tak poslední možnost urvat do celkového hodnocení nějaký ten cenný bod.

Mezi muži to byl souboj jak se patří, a to nejen v posledním závodě, ale i v celé sérii! Kronplatz ovládl Matthias Stonig (Scott Sports Austria). Druhý do cíle se ztrátou necelých třinácti sekund dorazil Milan Myšík (Cannondale KUR Enduro) a třetí místo obsadil Michal Prokop (Ghost racing).

Česká Enduro Serie Špičák  - Tejchman v čele, Říha v nemocnici

Předposlední kolo České enduro série Giant Enduro Race hostil šumavský Špičák.

Zdejší bikepark patří k tomu nejlepšímu, co můžeme v Čechách najít. Tento podnik se v sérii díky svému převýšení, tratím a také díky EWS qalifikátoru těší veliké oblibě, letos tak na šumavský Špičák dorazilo na 290 jezdců z různých koutů jak České republiky, tak i Německa, Rakouska, Polska, Slovenska, Maďarska a například i vzdálenějšího Švýcarska. Ti si síly poměřovali celkem v pěti erzetách, respektive ve čtyřech, pokud jde o kategorii hobby. Pro kategorie Groom A Rookie byly připraveny tři erzety.

16.09.2019 - Závody - Jan Nemec

Cyklokrosový SP v USA zahájila Kateřina Nash stříbrem

Devítidílný seriál Světového poháru cyklokrosařů zahájil svou pouť v Iowa City, cyklokrosaři tak v USA převzali štafetu od bikerů, kterým svěťák skončil minulý víkend.

Jediná Češka na startu krosového závodu Kateřina Nash (Cliff Pro) si vedla nadmíru skvěle, když dojela druhá za svou bývalou týmovou kolegyní Maghalie Rochette z Kanady. Třetí místo obsadila teprve dvaadvacetiletá Clara Honsinger z USA.

Závod mužů byl malým přeborem Belgie, její reprezentanti obsadili prvních 14 pozic s jedinou výjimkou - sedmým Nizozemcem Van der Haarem. Premiérové zlato slavil Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen - Bingoal).

Více informací připravujeme...

Výsledky Nova Cup a ČP v maratonu Harrachov

V přetěžkém závodě v Krkonoších dokázal Filip Adel navázat na výhru ze Sudet. První místo v ženách uzmula milovnice extrémního závodění Milena Cesnaková.

Na Libuši a Zličíně se rozhodl Pražský MTB pohár 2019

Pořadatelé Tomket Pražského MTB poháru se před pořádáním finálových závodů netajili svým záměrem, učinit závěr celoroční soutěže v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů netradiční a zajímavý.

A je potřeba zdůraznit, že se jim toto přání vyplnilo ve všech směrech. Hlavní novinkou bylo pořádání dvou finálových závodů bezprostředně po sobě a s dvojnásobným bodováním.

Milan Myšík je mistrem Evropy v enduru

Poslední kolo evropské série v enduru se tento víkend odehrálo ve francouzském Loudenvielle. Závodníci tam měli poslední možnost ukořistit poslední body k získání titulu mistra Evropy.

V Pyrenejích se s tratí nejlépe popasoval Alex Rudeau. Druhé místo zajel Louis Jeandel a třetí Florian Baladier. Český zástupce Milan Myšík kvůli technickým problémům závod nedokončil.  Ale i přes potíže v posledním kole si titul mistra Evropy odváží Milan Myšík!

Giant Store Praha hledá mechanika

Prodejna Giant Store Praha hledá samostatného a šikovného mechanika pro klasický servis jízdních kol a elektrokol. Moderní prodejna se nachází v ulici Vyskočilova na Praze 4 (nedaleko metra Budějovická) a zaměřuje se na prodej kol a elektrokol Giant a Liv a doplňků předních světových značek – Giro, Bell, CamelBak, Blackburn, Fizik, Vittoria, Gore Wear, Finish Line, Crankbrothers a dalších. Více o prodejně se dozvíte na www.giantstorepraha.cz a facebook.com/giantstorepraha.cz.

SP Snowshoe 2019: výsledky XCO

Ženy U23:

1. Evie Richards (GBR, Trek Factory) 56:16 min.

Celkové pořadí SP 2019:
1. Eibl 500 bodů, 2. Stigger 370, 3. Richards 342, 4. Berta 314, 5. Batten 303... 14. Sásková 75, 32. Czeczinkarová 11, 46. Neumanová 4, 53. Tvarůžková 1

Výsledky ZDE | Celkové pořadí SP 2019

SP Snowshoe 2019: startovní listiny XCO

Startovní listiny závěrečných klání finálového podniku Světového poháru horských kol ve Snowshoe v USA. Jako první (14:30 hod. SEČ) se na okruh XCO vydají ženy U23 s jedinou českou zástupkyní Terezou Sáskovou. V 16:15 hod. pojedou muži U23 bez českého zastoupení, v 18:20 pak ženy Elite s Jitkou Čábelickou a Karlou Štěpánovou. Ve 20:50 hod. vyjedou na okruh muži Elite s Ondřejem Cinkem, Jaroslavem Kulhavým, Janem Škarnitzlem a Janem Vastlem.

Elitní kategorie bude možné sledovat živě na ČT Sport nebo na RedBull TV!

Výsledky Rallye Sudety 2019

Rallye Sudety na klouzavém povrchu vyhráli Filip Adel a Jana Pichlíková.

KPŽ Znojmo Burčák 2019 opanoval domácí EthicSport

Sedmapadesátikilometrovou trať třináctého dílu seriálu Kolo pro život ovládli jezdci celku EhicSport, pro které je to domácí revír. Nejrychleji zvládnul trasu Jan Strož, týmový kolega Pavel Boudný ztratil 14 vteřin, bronzový Jaromír Skála (Sportbike Strakonice) ztratil osmnáct vteřin. Čtvrté místo patří nejnovějšímu členu EthicSportu Janu Rajchartovi.

Závod žen vyhrála, stejně jako před týdnem v Plzni, Klára Pavelková (SupGirls). Ta s velkým náskokem téměř devíti minutu porazila juniorku Zuzanu Šafářovou (Česká spořitelna Specialized Junior), třetí skončila Barbora Průdková (Ghost Team).

SP Snowshoe 2019: výsledky short track

Závěrečný závod letošní sezony disciplíny short track ve Snowshoe v USA se stal kořistí někdejších týmových kolegů Jenny Rissveds (SWE) a Nino Schurtera (SUI, Scott Sram). Pro oba dva je to první vítězství v nové disciplíně!

Skvěle se v Západní Virginii představil Ondřej Cink (Kross Racing), který dobrou polovinu závodu byl v čele. V závěrečném finiši mu už nezbyly síly na špurt a se dvěma Francouzi prohrál a dojel čtvrtý.

Jitka Čábelická (GAPP System - Cabtech) dojela dvacátá, její bratr Jan Škarnitzl (Mitas Mercedes-Benz Trek) jedenatřicátý.

SP Snowshoe 2019: startovní listiny short track

Poslední podnik Světového poháru horských kol ve Snowshoe zahájí short track, mezi osmdesátkou startujících jsou i čtyři čeští zástupci: Jitka Čábelická, Karla Štěpánová, Ondřej Cink a Jan Škarnitzl... zde jsou startovní listiny...

Poslední info Rallye Sudety 2019

On-line přihlášky na 25. ročník Rallye Sudety a současně i na předposlední díl Českého poháru XCM jsou uzavřeny, přihlásit se můžete už jen na místě v pátek 6. 9. od 17 do 22 hodin, v krajním případě ještě v sobotu 7. 9. od 6.30 do 7.30 hodin.

Ve startovní listině je pár dnů před startem jednoho z nejtěžších a nejpopulárnějších závodů celkem 883 startujících devíti národností, z toho 524 na dlouhou, 239 na střední a 120 na krátkou trať.

Novinkou letošních Sudet jsou tzv. ULTRA RALLYE SUDETY pro největší chlapáky a nejtvrdší bikerky. Čeká je 208 km s převýšením 5500 metrů. Do soutěže se všichni zájemci musí přihlásit při vyzvednutí čísla, kde obdrží tracker. Startovat budou normálně v 8 hodin, při průjezdu cílem budou klasifikováni na 113 km (limit 16.00), budou pokračovat na 60 km (limit 20.00) a následně ještě na 35 km (cílový limit 22.00).

Slavnostní vyhlášení výsledků začne v 18.00 hodin na náměstí. Mezi nejlepší bude na finančních odměnách rozděleno 55.500 Kč a absolutní vítězové na dlouhé trati mezi muži i ženami obdrží pokaz na zapůjčení vozu Ford dle vlastního výběru od Auto Trutnov.

Více informací na redpointteam.cz

Pražský MTB pohár čeká víkendový dvojzávod

Významný víkend čeká bikery, kteří bojují o celkové umístění a unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou v TOMKET Pražském MTB poháru 2019. Seriál závodů horských kol v XCO pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů letos završí dvojnásobně bodované, finálové závody v sobotu 7. září v Libuši a v neděli 8. září na Zličíně.