První medaili pro Česko v Brně vyboval Ondřej Zelený

Stříbrnou medaili dnes na brněnském mistrovství Evropy vybojoval Ondřej Zelený (Eleven Mercedes-Benz) v kategorii Masters 35, když ve 34 stupňovém vedru nestačil na italského závodníka Michele Righetti. Na šestém místě pak skončil Jan Martin.

"Nikdy jsem na bikách na Evropě nestartoval, moc jsem netušil, do čeho jdu. Do každýho závodu jdu s tím, že chci vyhrát, a to platilo i pro dnešek, nevyšlo to, ale se stříbrem jsem spokojenej. Podmínky mi vůbec neseděly, závodění ve vedru rád nemám, ve druhý půlce závodu jsem se trochu uklidnil, jel svoje tempo a užíval si to," okomentoval zatím jediný český závodník ověnčený cenným kovem na mistrovství Evropě v Brně.

Bike Trans Alp 2019: Výsledky týdenního festivalu bolesti

V sobotu skončil jeden z nejpozoruhodnějších etapáků dvojic v Evropě. Na pouti od ledovce Hintertux v Rakousku po jezero Molveno v Itálii byla z Čechů nejblíže pódiu Milena Cesnaková se spolujezdcem Janem Kalašem.

ME XCO Brno 2019: výsledky štafety

1. Švýcarsko (Roth, Lillo, Forchini, Frei, Frischknecht) 53:26 min.
2. Itálie (Acondetto, Colombo, Lechner, Berta, Braidot) +0:07
3. Dánsko (Fini Carstensen, Heuer, Pedersen, Bohe, Andreassen) +0:34
4. Německo (Kaiser, Brandau, Eydt , Eibl, Zwiehoff) +1:03
5. Španělsko (Blanco, Martinez, Estape, Cotrina, Mantecon) +1:08
...
DSQ. Česko (Průdek, Zatloukal, Sásková, Čábelická, Cink)

Více informací připravujeme....

ME XCO Brno 2019: startovní listina štafety

Celkem 18 národních štafet se postaví v 17:00 hod. na start úvodního závodu mistrovství Evropy horských kol v Brně. Česká republika pojede ve složení: Matěj Průdek, Jan Zatloukal, Tereza Sásková, Jitka Čábelická a finišmanem bude Ondřej Cink.

Populární MarathonMan Europe serie jde do finále!

Tradičním hostitelem bude opět nejstarší německý marathon, tedy Erzgebirgs Bike Marathon v krušnohorském Seiffenu. Trochu atypická, ale jezdivá trať  tvoří tři okruhu s kultovním stoupáním na Alp de Wettin. Při jeho zdolávání vám bude odměnou neskutečná divácká kulisa, jakou můžete vidět či zažít snad jen na Tour de France. Sportovní akce, která má své centrum nedaleko za hranicemi se vůbec vyznačuje rodinnou atmosférou. Pořadatelé v minulosti hostili i prestižní etapák Trans Germany. Zkušeností mají na rozdávání. Rádi vás tedy i letos uvítají v městečku hraček o víkendu 3. a 4. srpna.

27. ročník E-B-M začíná sobotním sportovním programem pro děti, i příchozí. Tradiční a divácky velice oblíbený je podvečerní sprint do vrchu. Marathonské trasy na 100, 70 a 40 km startují v neděli za účastí 1600 bikerů z mnoha zemí Evropy.

Hledají se poslední dobrolníci na ME v Brně

Sylva Hřebíčková (777 079 582) shání pořadatele na ME XCO v Brně na CELÝ DEN ve Čt 25.7.19 a v Pá 26.7.19:

"Vážení kolegové, stále ještě sháníme dobrovolníky na čt, pá. Bohužel řada z vás vypomáhá pouze o víkendu a tyto dva dny nám pár duší schází... Pokud byste byli ochotni vypomoci, pošlete prosím SMS a já se vám ozvu."

Mgr. Sylva Hřebíčková Ph.D.

Korunku si na Kronplatzu nasadili Ferreira a Nisi. Cesnaková 4.

Portugalec Tiago Ferreira (DMT Racing Team) dokázal jako první pokořit jihotyrolskou horu Kronplatz. V nabitém závodě žen vyhrála domácí Maria Crisitina Nisi (New Bike 2008). Z Češek vystoupala na pódium čtvrtá Milena Cesnaková (Maloja Rocky Mountains).

Celkové výsledky Českého poháru XCO 2019:
1. Mišoňová 1680 bodů, 2. Holubová 1350, 3. Vaverková 970, 4. Šafářová 890, 5. Obořilová 810

Novou 90 km UCI trasu na ČT Trans Brdy vyhrál Matouš Ulman

Dvacátý ročník tradičního závodu Trans Brdy otevřel druhou polovinu seriálu Kolo pro život, ve kterém se letos poprvé jela 90ti kilometrova trasa, ve které jen těsně porazil Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) svého týmového parťáka Filipa Rydvala, bronz bral Dominik Buksa (Vitalo - Future Cycling). Kategorii žen vyhrála Klára Pavelková (SUPGirls).

Klasickou trasu Trans Brdů na 55 km vyhráli Jana Pichlíková (Kross Bikeranch) a Pavel Boudný (EthicSport).

Cannondale uvádí nový Habit Neo a kompletně předělanou Moterru

Svět jde neustále kupředu a to samé platí i o horských elektrobicích. Dnes Cannondale odtajnil hned dvojici svých hlavních elektrických bojovníků.

SP Les Gets 2019: výsledky XCO ženy Elite + muži Elite

Ženy Elite:
1. Kate Courtney (USA, Scott Sram) 1:26:29 hod.

Průběžné pořadí po 4. závodě SP:
1. Courtney 1265 bodů, 2. Neff 1090, 3. Terpstra 815, 4. Brandau 625, 5. Frei 615... 21. Čábelická 346, 41. Štěpánová 135

Kompletní výsledky ZDE | Průběžné pořadí ZDE

SP Les Gets 2019: výsledky XCO U23 ženy + muži

Ženy U23:

1. Ronja Eibl (GER, Corendon Circus) 1:13:54 hod.

Průdková a Bedrník mistry ČR ve Sprint Eliminatoru

Týden před domácím šampionátem bikerů se v Boskovicích konalo samostatné mistrovství ČR ve Sprint Eliminatoru. Po loňské pauze se tedy opět rozdávaly dresy nejrychlejším sprinterům. A Barbora Průdková (Ghost Team) znovu prokázala své sprinterské schopnosti a jednoznačně zvítězila, když ve finále porazila Moniku Kučerovou (Head Pro), Lucii Veselou (GT Opportunity Brno) a Janu Czeczinkarovou (Mitas Mercedes-Benz Trek).

Pro Průdkovou šlo především o kvalitní přípravu před velkou akcí – evropským šampionátem, který za dva týdny hostí Brno. Na mistrovství Evropy bude moci zkompletovat svou sbírku medailí. "Dva roky po sobě jsem měla medaili, stříbro a bronz. Zlato mi ještě chybí a pokusím se o něj," řekla Průdková pro Českou televizi.

Potom, co největší favorit šampionátu Dominik Prudek (EthicSport) v semifinále vytrhnul nohu z pedálu a do finále vůbec nepostoupil, titul mezi muži získal osmnáctiletý Matěj Bedrník z celku Česká spořitelna Specialized jun. Stříbro si vyjel Tomáš Fláma a bronz Štěpán Stloukal.

Kompletní přehled výsledků ZDE

Stošek s Hynkem ovládli Dolomiti Superbike

Vypadá to, že dvojice v barvách týmu Vitalo - Future Cycling Martin Stošek a Kristián Hynek vyladila svou formu jen o málo později než měla. Týden po mistrovství Evropy, ze kterého neodjížděli pánové příliš spokojeni, ovládli prestižní podnik Dolomiti Superbike v Itálii. Na 113 km trase s převýšením 3.357 m za sebou nechali mnoho věhlasných světových maratonců, včetně čerstvého mistra Evropy Tiago Ferreiry z Portugalska.

Závod žen vyhrála domácí Mara Fumagalli, tedy držitelka dresu mistryně Evropy z minulého týdne před slovinskou hříšnicí Blažou Pintaric a litevskou maratonkyní Katazynou Sosnou. Jediná česká účastnice v kategorii Elite Jana Pichlíková (Kross Bikeranch) dokončila na páté pozici.

SP Les Gets 2019: startovní listiny XCO U23 + Elite

Celkem devět českých bikerů se představí v zítřejším programu XCO v Les Gets. Zde jsou startovní listiny...

Startovka Ženy U23
 | Startovka Muži U23   | Startovka Ženy Elite | Startovka Muži Elite

13.07.2019 - Závody - Jan Nemec les gets

SP Les Gets 2019: výsledky DHI

Ženy:

1. Tracy Hannah (AUS, Polygon UR) 3:27.600 min.
2. Marine Caribou (FRA, Scott DH Factory) +0.677
3. Mariana Salazar (ARG, Droval AM) +2.171
4. Eleonora Facrina (ITA, MS Mondraker) +6.080
5. Nina Hoffmann (GER) +6.457

SP Les Gets 2019: výsledky Short Track

Ženy:
1. Kate Courtney (USA, Scott Sram) 19:30 min.

Petr Leták: Cesta za trofejí

Co se rodí v hlavách českých bikerů? Mrkněte na video Petra Letáka...

SP Les Gets 2019: startovní listiny Short Track

Dnes v 17:30 hod. se rozjede závodní program 4. závodu Světového poháru XCO ve středisku Les Gets ve Francii. Jako první si svůj dvacetiminutový Short Track odbydou ženy s Jitkou Čábelickou, v 18:15 hod. pak vyrazí čtyřicítka mužů. S číslem 10 pojede Ondřej Cink a se šestadvacítkou Jan Škarnitzl. Obě klání lze sledovat živě na RedBull TV