ČP MTB Zadov 2022 - Výsledky

Český pohár horských kol pokračuje třetím dílem na šumavském Zadově.

21.05.2022 - Závody - Tomáš Ježek

O víkendu se na Kraličáku rozjede T-Mobile Enduro Serie

Již tento víkend se rozjede kolotoč enduro závodů českého největšího seriálu T-Mobile Česká Enduro Serie.

Závodní sezónu odstartují v prověřeném pohoří Králického Sněžníku. Ski areál Kraličák s již fungující lanovkou opět nabídne své velkolepé zázemí, kde určitě nebude chybět T-Mobile zóna vybavená obrazovkami s aktuálními výsledky, stánky partnerů seriálu a především rozšířená mycí zóna, která se tento víkend - vzhledem k předpovědi počasí - nejspíš vůbec nezastaví.

Blinduro hledá posily

Máš jedinečnou příležitost požádat toho pravého o ruku. Výběr je veliký! Máš na to ale jen půl minuty. Maximálně. Nebo můžeš hodiny hypnotizovat krabičku, která tě k ničemu nepotřebuje. Pokud ji zrovna někdo neshodí. Zažiješ pocity rybáře, co nic nechytil. Leda rýmu.

A když už to vypadá, že máš po šichtě, vyšle tě ředitel sbírat kilometry zablácené pásky. Konečně nemusíš o víkendu ležet v posteli až do oběda. Dáme ti důvod vyskočit za svítání s výhledem, že se do soumraku nudit nebudeš. A jíst také moc ne.

20.05.2022 - Závody - Jan Nemec blinduro

SKIBIKECENTRUM.cz hlásí krádež kola a prosí o spolupráci

Do plzeňské pobočky SKIBIKECENTRUM.cz vnikl v pondělí nad ránem lupič na adrese Otýlie Beníškové 18, na Rondelu.

Outfindo hledá placené milovníky kol

Stále se rozrůstající projekt online tržiště s jízdními koly Outfindo hledá nové spolupracovníky do svého týmu: Expert na kola aneb placený milovník kol. Outfindo shání lidi, co milují kola. Milují kola, vyznají se v nich a budou nadšení, když to budou moci využít v práci. Možná jste to právě vy...

Co budete v OUTFINDO dělat?

• Pomáhat zákazníkům vybrat to pravé kolo nebo elektrokolo
  • Svými znalostmi zdokonalovat celý náš produkt

Jak to chodí v OUTFINDO?

• Pracujte odkudkoliv. Občas se zastavit v pražském kanclu neuškodí.
  • Velmi flexibilní pracovní doba. Sháníte práci na 10 hodin týdně, super. Sháníte práci na 40 hodin týdně, taky super.
  • Jsme tým s velkým T, takže vás nikdo v ničem nenechá a vše vás naučíme.

Kam se ozvat?

18.05.2022 - Ostatní - Jan Nemec servis práce

Specialized přichází s druhou generací Turbo Creo SL

Dnes americký Specialized oficiálně pouští do světa updatovaný model Turbo Creo SL. Jedná se o druhou generaci elektrifikované silničky, potažmo gravelbiku s mnoha vylepšeními.

Stevens Jihočeský MTB pohár v Oldřichově vyhrál Zápotocký

První závod pětidílného seriálu Stevens Jihočeský MTB pohár 2022 se jel v neděli 15. 5. v Oldřichově u Písku pod názvem MTB tankodrom.

Na delší trati 52 km vyhrál Michal Zápotocký, druhý dojel Ivan Rybařík (oba Čistý sport) a třetí Jiří Reeh (Galaxy CykloŠvec Stevens). Mezi ženami vyhrála Eliška Šorajová (Prodoli racing team). Na kratší trati 26 km zvítězil Ondřej Vilímek z Písku před druhým Karlem Juráněm (TT Tálín) a třetím Petrem Soukupem (Galaxy CykloŠvec Stevens). První ženou v cíli byla Zuzana Prášková (Zrnko cafe).

Devadesát dětí před hlavními závody dospělých poměřilo síly na různě dlouhých tratích ve všech věkových kategorií. V krásném slunečném počasí se bojovalo o body do celkového pořadí Stevens Jihočeského MTB poháru.  Výsledky: www.maraton.cz/vysledky

Prima Cup Stolové hory - 1. závod ČP XCM - výsledky

V Machově odstartoval Český pohár maratonců, jenž se koná v rámci seriálu Prima Cup. Na 72km trati s 2 850m převýšením zvítězili Milena Kalašová (K3 Performance) a Marek Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade).

SP Nové Město 2022 - výsledky XCO ženy a muži Elite

Ženy Elite
1. Rebecca McConnell (AUS, Primaflor Mondraker) 1:21:17 hod.

Muži U23
1. Martin Vidaure Kossmann (CHI, Lexware MTB) 1:08:41 hod.

I druhý díl KPŽ ovládl Lubomír Petruš

I druhá zastávka seriálu Kolo pro život v Mladé Boleslavi se stala vítěznou kořistí Lubomíra Petruše z celku D2 Mont Merida. Na 51km trati s převýšením 562 m zvítězil před svým týmovým kolegou Karlem Hníkem v čase 1:38:45 hod. tedy. průměrné rychlosti 31,2 km/h. Na bronzovém stupínku se umístil Martin Stošek (Canyon Northwave). Závod žen vyhrála Lenka Fridrichová (Ghost Team) před Nikol Flašarovou (Endorphin Republic) a Janou Pichlíkovou.

Ženy
1. Jolanda Neff (SUI, Trek Racing) 21:01 min.

SP Nové Město 2022 - startovní listiny short track

V 18:00 a v 18:45 hod. odstartují short tracky žen a mužů v rámci třetího kola SP v Novém Městě na Moravě. V osmdesátce závodníků jsou také tři čeští zástupci: Ondřej Cink (Kross Orlen), Jitka Čábelická (GAPP System - Kolofix) a Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín). Sledujte živě na ČT Sport nebo na Red Bull TV

Startovní listiny - ŽENY ELITE | MUŽI ELITE

V neděli zahajuje Stevens Jihočeský pohár 2022

Stevens Jihočeský MTB pohár 2022 bude zahájen 15. 5. v Oldřichově u Písku. Pořadatelé Stevens Jihočeského MTB poháru připravují krátkou trasu cca 25 km (trasa B), delší trasu cca 50 km (trasa A), vložené závody dětí ve všech běžných věkových kategoriích, ale i závody rodinných a sportovních týmů.

Pro letošní rok jsou upravená pravidla a zahájilo se přihlašování. Na kratší trase je 8 kategorií, na dlouhé 7 kategorií a dětských kategorií je dvanáct. První závod bude 15. 5. v Oldřichově u Písku a po posledním závodě 3. 9. bude vyhlášen vítěz poháru. Mistrovský závod poháru s vyšším bodováním bude v Salačově Lhotě.

Plešivec Opening již tento víkend

Přijměte pozvánku na oficiální otevírací bikovačku s Michalem Prokopem v "jeho" trailparku na Plešivci.

MVDP letos na biku závodit nebude

Mathieu van der Poel (Alpecin - Fenix) pro belgický server WielerFliets uvedl, že v letošním roce se nepostaví na start závodů na horských kolech.

Pidcock a jeho vyjetí po Albstadtu: 190 km v průměru 32,7 km/h

Vítěz nedělního závodu SP XCO v německém Albstadtu Thomas Pidcock pojal den na vyjetí po hodinu a dvacet minut trvajícím závodě opět netradičně. Nebo snad tradičně?

Zatímco jeho konkurenti si vyšvihali nožky poměrně krátce, borec z celku Ineos Grenadiers při cestě do České republiky na další kolo světového poháru nasedl na kolo kdesi v lesích mezi Ambergem a Řeznem a po šesti hodinách z něj slezl na "dépětce" u Cerhovic. Bratru 190 km průměrnou rychlostí 32,7 km/h s více než 2 000m převýšením. To je "serious business" trénink pro mnoho cyklistů na světě.

SP Albstadt 2022 - Výsledky XCO ženy + muži Elite

Druhý díl Světového poháru horských kol v německém Albstadtu ovládla v kategorii elitních žen Rebecca McConnel (AUS, Primaflor Mondraker). Na 23. místě, ve svém dosavadním maximu, dojela Tereza Tvarůžková (Express CZ Tufo Team Kolín), nejlépe z trojice českých bikerek.

Tom Pidcock (GBR, Ineos Grenadiers) dosáhl mezi muži, při svém prvním startu v SP MTB po olympijských hrách, na druhé vítězství v seriálu světového poháru. Ondřej Cink (Kross Orlen) po tréninkovém výpadku dojel dvacátý.