1. Mona Mitterwallner (AUT) 1:04:21 hod.
3. Karolína Bedrníková (Expres CZ Tufo Kolín) +3:48
6. Aneta Novotná (Adastra Cycling) +5:34
12. Tereza Obořilová (GT Opportunity Brno) +7:50
30. Kateřina Vaverková +14:22
35. Kateřina Krutílková (Forman Cinelli) +8:54
40. Aneta Hovorková (Česká spořitelna Accolade)

SP Nové Město na Moravě 2020 - startovní listiny junioři + U23

Sobota v Novém Městě nabídne pestrý závodní program, dopolední závody juniorek a juniorů a odpoledne vyrazí obě kategorie do 23 let.

Ženy Elite
1. Loana Lecomte (FRA, Massi) 1:22:06 hod.
38. Jana Czeczinkarová (LIV Mistral) +9:33
DNF. Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers)

...
10. Tereza Tvarůžková (Expres CZ Tufo Kolín) +2:50 min.
17. Tereza Sásková (Rouvy Specialized) +5:00
33. Monika Kučerová (Head Pro) +9:33
34. Tereza Neumanová (Česká spořitelna Accolade) +10:06

Kompletní výsledky ženy U23

SP Nové Město na Moravě 2020 - startovní listiny XCO

Zítra jsou v Novém Městě na Moravě na programu čtyři závody XCO, prázdné ochozy Vysočina Arény budou svědky obou U23 a elitních kategorií... Jako první vyrazí ženy U23 8:30, následovat je budou mladíci v 10:15, elitní ženy přijdou na řadu v 12:20 a zlatý hřeb prvního kola SP v Novém Městě na Moravě bude v 15:50 hod. kdy odstartují muži Elite.

Zde jsou startovní listiny...

SP Nové Město na Moravě 2020 - výsledky Short Track

Světový pohár horských kol 2020 odstartoval! Short Track žen v těsném dojezdu vyhrála Evie Richards (GBR, Trek Factory) před Pauline Ferrand Prevot (FRA, Canyon). Jitku Čábelickou zbrzdil pád soupeřky, přesto dojela na výborném 13. místě.

Překvapení se konalo v závodě mužů, jenž ovládl mexický reprezentant Jose Gerardo Ulloa Arevalo (MEX, A.R. Efideporte). Dokázal si v těsném finiši poradit s celou smečkou zvučných jmen, na stupně vítězů ho doprovodilo duo Francouzů Viktor Koretzky a Maxime Marotte. Ondřej Cink (Kross Racing) ztratil jen šest vteřin, což stačilo na 20. příčku.

Krosový Toi Toi Cup se rozjel v Ml. Boleslavi a na H. Vrších

První dva závody má za sebou cyklokrosový Toi Toi Cup, o ouverturu se stejně jako vloni postarala Mladá Boleslav, ve které se z vítězství v nabité mezinárodní konkurenci radoval Michael Boroš (ČEZ Cykloteam Tábor). Mezi ženami triumfovala italská závodnice Sara Casasola (DP66 Giant), nejlepší Češkou byla úřadující mistryně Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.).

Holé Vrchy se pak postaraly o druhé kolo, na těžkém okruhu se mezi muži první dvě místa prohodila, Boroš tak dojel druhý za Belgičanem Landerem Loockxem (Group Hens-Conteiners Maes), jako jediný český zástupce se probojoval do první desítky! Italka Casasola opanovala Holé Vrchy stejně jako Mladou Boleslav, dařilo se bikerkám Karle Štěpánové (Maloja Pushbikers) a Tereze Tvarůžkové (Expres CZ Tufo Kolín), jež obsadily stříbrnou a bronzovou pozici.

Výsledky Kolo pro Život #12: Oderská Mlýnice Lesy ČR

Kolo pro Život nezastavily trvalý prudký déšť ani vládní restrikce. Pokračovalo dvanáctým dílem.

Praha může mít nové stezky, hlasujte pro Singletrack Motol!

V rámci participativního rozpočtu Prahy 5 byl podán projekt na vytvoření bikové lokality Singletrack Motol nedaleko velína ČSC, který ovšem s projektem nemá nic společného.

Singletrack by se v případě realizace měl nacházet na území Motola vedle sídliště Homolka, vilové zástavby v Motole a nedaleko od Fakultní nemocnice Motol. Přesná lokalizace jsou lesy v okolí kopce Hliník, mezi přírodním parkem Cibulka, budoucím parkem Vidoule a golfovým hřištěm. Na jihu území je Plzeňská ulice a v těsné blízkosti Singletracku se nachází motolské rybníky, které se stanou součástí vznikajícího parku Motolka.

Sobotní Velká cena Radnic o 33.000 Kč

Premiérový podnik Poháru Plzeňského kraje - Velká cena Radnic již tuto sobotu 26.9.2020.

Velká cena Radnic je předposledním dílem seriálu Pohár Plzeňského kraje a bikery zavede do města Radnice, kam chodil mimo jiné Ondřej Cink na ZŠ - závodu se nezúčastní, již bude ve Vysočina Areně. V závodě je nachystáno celkové prize money 33 000 Kč.

Finále Šumavského poháru kořistí Čábelické a Stoška

Vimperský Rouvy Specialized MTB Team v neděli pořádal finálový XCO závod Šumavského poháru MTB 2020, jenž kromě dvou stovek bikerů, ozdobili svou účastí také Kanaďané chystající se do Nového Města.

Sea Otter Festival zrušen kvůli koronaviru

Cyklistický festival Sea Otter Europe byl letos s konečnou platností zrušen, nicméně organizátoři uvedli, že některé závody se budou konat za přísných opatření kvůli Covid-19. Akce se měla konat 25. – 27. září.

Panaracer Gravel Blinduro 2020 - výsledky

Vítěz premiérového ročníku Gravel Blinduro Česká Kanada Tomáš Paprstka (GAPP System - Kolofix) si zopakoval triumf i ve třetím vydání povedené akce. Z deseti rychlostních zkoušek ve dvou dnech zvítězil devětkrát, jednu erzetu ovládl Jiří Fikejz (Befisport), jenž skončil v celkovém hodnocení druhý s dvouminutovu ztrátou. Bronz bral Karel Moravec (Velosport Valenta Scott). Mezi ženami vyhrála Kristýna Rusňáková.

Plzeňské 50 dominovali Neumanová a Stošek

Tereza Neumanová (Česká spořitelna - Accolade) a Martin Stošek (Future Cycling - Northwave) zvítězili v jedenáctém kole seriálu Kolo pro život v Plzni. Tam na ně čekala 55km trasa s převýšením 1 020 m. Zatímco Tereza nadělila druhé v cíli, domácí Adéle Holubové (Kola-bbm.cz), téměř čtyři minuty, druhý muž v cíli Matouš Ulman (Česká spořitelna - Accolade) na Martina ztratil sotva půlminutku. Bronzový dojel týmový kolega vítěze Kristián Hynek.

Author Pražská 50 vyhrál Jaroslav Kulhavý

Po několikatýdenním závodním výpadku se Jaroslav Kulhavý (JK Cycling) znovu zapojil do soutěžního dění, z mnoha víkendových akcí si vybral 22. ročník Author Pražská 50. Jára zvítězil v čase 1:30:10 hod. jen o chlup před dalším navrátilcem na závodní scénu po dlouhé zdravotní pauze Janem Zatloukalem (Nutrend Specialized). Třetí Pavel Gonda ztratil čtyři a půl minuty.

Závod žen vyhrála Hana Podracká (Alltraining.cz), která na padesátikilometrové trati s převýšením 920 m strávila bez osmi minut dvě hodiny.

Pořadatelé MS MTB 2020 v Leogangu hledají dobrovolníky

Pořadatelský tým letošního mistrovství světa horských kol v rakouském Leogangu stále hledá dobrovolníky a nabízí jim práci. Od šéfky skupiny Julie Griessner máme potvrzeno, že není problém přijmout i zájemce z Česka. Nutností je věk min. 18 let a také dobrá němčina a angličtina. Organizátoři hledají pomocníky k časomíře, dopingu, do tiskového centra a traťové maršály.

Světový šampionát je na programu od pondělí 5. 10. do neděle 11. 10. 2020.

Dovozce kol Mondraker a Basso hledá vedoucího divize

Společnost SNOW-HOW ČR s.r.o. (Skibikecentrum.cz), která je dovozcem mnoha sportovních lyžařských a cyklistických značek, hledá kolegu na pozici vedoucí cyklodivize pro své značky kol Mondraker a Basso.

Finále Šumavského poháru MTB o 33.300 Kč

Vimperský Rouvy Specialized MTB Team pořádá v neděli 20. září finálový závod Šumavského poháru MTB 2020. Závod je vypsán pro všechny věkové kategorie od nejmenších dětí až po elitní kategorie dospělých. Pro elitní kategorie mužů, žen, juniorů a juniorek jsou vypsány finanční prémie v celkové výší 33 300 Kč!!! Pro ostatní kategorie jsou pak připraveny hodnotné věcné ceny, jako například roční předplatné aplikace Rouvy.

Závodní okruh a zázemí závodu je situováno do sportovního areálu Vodník ve Vimperku. Prověřená lokalita a zkušený pořadatelský tým jsou zárukou kvalitních závodů.Takže se určitě máte na závěr letošní bikové sezony na co těšit. Pro dětské a mládežnické kategorie bude závod na Vodníku poslední možností jak se poprat o body do celkového hodnocení Šumavského poháru MTB. Pro elitní kategorie pak i jedna z posledních možností  jak prověřit formu před závody Světového poháru v Novém Městě na Moravě.